Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Takira είπε:

Καλημέρα!!!κούκλα μου εμένα μόνο βιβλιάριο κ την απόφαση μου ζήτησαν.και τα πήρα κ κατευθείαν.

Βιβλιάριο ΙΚΑ έχω αλλά δεν το ανανεώνουν πια. Θέλω να πω παίρνεις ασφαλιστική ικανότητα από το ΑΤΛΑΣ. Θέλουν κι αυτή μήπως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anni94 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ...5.78...ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ...

Α ρε αγάπη λυπάμαι πολύ αλήθεια.προσπαθησε να είσαι ψύχραιμη.σου στέλνω μια μεγαλη αγκαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Takira είπε:

Α ρε αγάπη λυπάμαι πολύ αλήθεια.προσπαθησε να είσαι ψύχραιμη.σου στέλνω μια μεγαλη αγκαλια

ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΓΗ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΠΙΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Βιβλιάριο ΙΚΑ έχω αλλά δεν το ανανεώνουν πια. Θέλω να πω παίρνεις ασφαλιστική ικανότητα από το ΑΤΛΑΣ. Θέλουν κι αυτή μήπως?

Αυτή μόνο για την επιτροπή όχι για τον ΕΟΠΥΥ όταν πας για φαρμακα.εμενα δεν μου ζήτησαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Anni94 είπε:

ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΓΗ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΠΙΕΙ

Ο αντρουλης σου είναι εκεί?να μην είσαι μόνη σου.παρε τον γιατρό αγάπη να του το πεις να δεις τι έγινε.μην αφήνεις τον εαυτό σου πρώτα απ' όλα εσύ πρέπει να είσαι καλά και θα ξανά προσπαθήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ...5.78...ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ...

Ωχ ρε κορίτσι μου ειλικρινά δεν ξέρω τι να σου πω να σε παρηγορήσω! Όμως το 5.78 είναι ένα νούμερο στο όριο για θετικό! Σε ποια μέρα πήγες μετά την ετ? Μήπως ηταν νωρίς? Δείχνει ότι κάτι πήγε να γίνει πάντως αν δεν κάνω λάθος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Ωχ ρε κορίτσι μου ειλικρινά δεν ξέρω τι να σου πω να σε παρηγορήσω! Όμως το 5.78 είναι ένα νούμερο στο όριο για θετικό! Σε ποια μέρα πήγες μετά την ετ? Μήπως ηταν νωρίς? Δείχνει ότι κάτι πήγε να γίνει πάντως αν δεν κάνω λάθος.. 

Συμφωνω ! @Anni94 αρνητικο ειναι το 0,1 πιυ πηρα εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΓΗ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΠΙΕΙ

Κοριτσάκι μου προσπάθησε να ηρεμήσεις όλες σε καταλαβαίνουμε και είμαστε εδώ ! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Ωχ ρε κορίτσι μου ειλικρινά δεν ξέρω τι να σου πω να σε παρηγορήσω! Όμως το 5.78 είναι ένα νούμερο στο όριο για θετικό! Σε ποια μέρα πήγες μετά την ετ? Μήπως ηταν νωρίς? Δείχνει ότι κάτι πήγε να γίνει πάντως αν δεν κάνω λάθος.. 

28/2  ΕΚΑΝΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ 2 ΗΜΕΡΩΝ ΕΜΒΡΥΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 14 ΜΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

28/2  ΕΚΑΝΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ 2 ΗΜΕΡΩΝ ΕΜΒΡΥΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 14 ΜΕΡΑ

Κορίτσι μου το νούμερο σου δεν είναι αρνητικό... Αλλά δείχνει νομίζω ή ότι είναι νωρίς ή κάποια βιοχημική! Πάρε το γιατρό  σου τηλέφωνο να δούμε τι θα πει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Συμφωνω ! @Anni94 αρνητικο ειναι το 0,1 πιυ πηρα εγω

ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΟ ΤΗΛ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ Η ΧΟΡΙΑΚΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Anni94 είπε:

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΜΕΤΡΑΜΕ...ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ..

Δικιο εχεις ..το 5,78 τωρα ειναι περιεργο δε ξερω και εμενα πρωτη μου φορα ηταν και την 14 η μερα πηρα 0,1...τι να πω..το γιατρό παρε τηλ και ρωτα μονο εκεινος ξερει..Αλλα οπως κ να χει σου λεω γιατί το περασα μη στεναχωριεσαι καθολου. παμε για τη δευτερη μαζί..ολα θα γινουν...Ακουσε με κανε ολες τις εξετασεις που χρειαζονται κ ρωτα και  και για αλλες μη τυχον δε σου τα ειπανε ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΟ ΤΗΛ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ Η ΧΟΡΙΑΚΗ...

Λυπάμαι πολύ.! η χοριακη θεωρείτε αρνητική κάτω από 10 Κορίτσια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Λυπάμαι πολύ η χοριακη θεωρείτε αρνητική κάτω από 10 

ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΤΟ ΚΈΝΤΡΟ Κ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ...5.78...ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ...

Αχ βρε κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά..... Είναι πολύ γκρίζα ζώνη η τιμή της χοριακής... Σαν κάτι να πήγε να γίνει αλλά δεν έγινε... Κάτω από 5 είναι αρνητικο... Πάρε το γιατρό να δείς τί θα σου πει. Έχεις άλλα έμβρυα στην κατάψυξη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Taggeris είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά..... Είναι πολύ γκρίζα ζώνη η τιμή της χοριακής... Σαν κάτι να πήγε να γίνει αλλά δεν έγινε... Κάτω από 5 είναι αρνητικο... Πάρε το γιατρό να δείς τί θα σου πει. Έχεις άλλα έμβρυα στην κατάψυξη;

ΕΧΩ Κ ΑΛΛΑ ΩΑΡΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΨΥΞΗ...Μ

ΝΑ ΠΕΣΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Ο αντρουλης σου είναι εκεί?να μην είσαι μόνη σου.παρε τον γιατρό αγάπη να του το πεις να δεις τι έγινε.μην αφήνεις τον εαυτό σου πρώτα απ' όλα εσύ πρέπει να είσαι καλά και θα ξανά προσπαθήσεις.

ΟΧΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ...ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΔΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anni94 κατω από 5 είναι αρνητικό. Το 5,78 είναι γεγονός οτι δεν είναι αξιολογήσιμο νούμερο για να πεις οτι είναι θετικό...αλλά δεν είναι και αρνητικό..εισαι σε γκρίζα ζωνη.. Πιθανότατα κάτι να εγινε και να έπεσε η χοριακή.. Μίλα με το γιατρό να δεις τι θα σου πει.

Το τεστ σε αυτη τη φαση δε θα σε βοηθησει καθόλου, μη μπεις στο κόπο να το κανεις, εκανες χοριακή που είναι η πιο εγκυρη εξέταση.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Anni94 κατω από 5 είναι αρνητικό. Το 5,78 είναι γεγονός οτι δεν είναι αξιολογήσιμο νούμερο για να πεις οτι είναι θετικό...αλλά δεν είναι και αρνητικό..εισαι σε γκρίζα ζωνη.. Πιθανότατα κάτι να εγινε και να έπεσε η χοριακή.. Μίλα με το γιατρό να δεις τι θα σου πει.

Το τεστ σε αυτη τη φαση δε θα σε βοηθησει καθόλου, μη μπεις στο κόπο να το κανεις, εκανες χοριακή που είναι η πιο εγκυρη εξέταση.

 

ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ...ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ  ΤΙΣ ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ?

Κορίτσι μου στη θέση σου θα επαναλάμβανα τη χοριακή...Σου θυμίζω ότι η δική μου ήταν μόλις 7 και όμως πήγαν όλα καλά...μπορεί να είναι σπάνιο φαινόμενο αλλά συμβαίνει!!όπως και να χει προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη και αισιόδοξη!!Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!!

Το όριο στο μικροβιολογικό ήταν πάνω από 5!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Anni94 είπε:

ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ?

Αγάπη μου μην βασανίζεις το μυαλό σου.ο γιατρός τι είπε?πήγαινε αύριο σε άλλο μήπως έχει ανέβει και εξελίσεται αργά απλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Αγάπη μου μην βασανίζεις το μυαλό σου.ο γιατρός τι είπε?πήγαινε αύριο σε άλλο μήπως έχει ανέβει και εξελίσεται αργά απλά.

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...