Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Κ έμενα παντως σε 14 μού είπε... κ το εχω διαβάσει.....σε σας δηλ ποσο νωριτερα σας λενε....Είναι αξιόπιστο;;

Εμ ετσι γραφει το χαρτι μου και ετσι μου είπε και εκείνος... αυτή η αναμονή Χριστέ μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά εγώ έκανα εμβρυομεταφορα και ειμαι καθοδον για το σπίτι..  Νιώθω πολυ ομορφα και ειμαι αισιοδοξη. 

Καλά αποτελέσματα...με τεράστια χοριακη! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Εμ ετσι γραφει το χαρτι μου και ετσι μου είπε και εκείνος... αυτή η αναμονή Χριστέ μου.

Δηλ παμε μαζί την Τετάρτη  για χοριακη;;; ασε πολύ δύσκολη αυτή η αναμονή..κ το χειρότερο αυτος ο εγκλεισμός μακριά απο κάθε κοινωνικο γεγονός.....κ είναι κ αποκριες....ούτε Χριστούγεννα κατάλαβα φέτος ουτε απόκριες... βγήκα τελευταία φορά του αγ.βαλεντινου κ στην επόμενη θα είναι άνοιξη...θα έχει λουλουδιασει ο τόπος!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Δηλ παμε μαζί την Τετάρτη  για χοριακη;;; ασε πολύ δύσκολη αυτή η αναμονή..κ το χειρότερο αυτος ο εγκλεισμός μακριά απο κάθε κοινωνικο γεγονός.....κ είναι κ αποκριες....ούτε Χριστούγεννα κατάλαβα φέτος ουτε απόκριες... βγήκα τελευταία φορά του αγ.βαλεντινου κ στην επόμενη θα είναι άνοιξη...θα έχει λουλουδιασει ο τόπος!!!! 

Πόσο δίκιο έχεις κοπέλα μου, μας έχει φάει το μέσα! Ας υπάρχουν τουλάχιστο θετικά αποτελέσματα και θα ξεχάσουμε τον εγκλεισμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

Δηλ παμε μαζί την Τετάρτη  για χοριακη;;; ασε πολύ δύσκολη αυτή η αναμονή..κ το χειρότερο αυτος ο εγκλεισμός μακριά απο κάθε κοινωνικο γεγονός.....κ είναι κ αποκριες....ούτε Χριστούγεννα κατάλαβα φέτος ουτε απόκριες... βγήκα τελευταία φορά του αγ.βαλεντινου κ στην επόμενη θα είναι άνοιξη...θα έχει λουλουδιασει ο τόπος!!!! 

10 του μήνα  βάσει υπολογισμού ημερα τριτη..  εσυ τι έβαλες βλαστοκύστες κορίτσι μου?? Και πόσα έβαλες συγνωμη που ρωταω κιολας αν θέλεις μας λες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια δε χρειαζεται να καταφευγουμε και στην υπερβολη, προσοχη και χαλαρα τις 3 πρωτες μερες...το λεω απο προσωπικη εμπειρια ο εγκλεισμος δεν κανει καλο. Αν ειναι να εμφυτευτει θα εμφυτευτει! 

Καλες και τριψηφιες χοριακουλες! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

10 του μήνα  βάσει υπολογισμού ημερα τριτη..  εσυ τι έβαλες βλαστοκύστες κορίτσι μου?? Και πόσα έβαλες συγνωμη που ρωταω κιολας αν θέλεις μας λες.

3 έβαλα....ποσο ημερών δεν έχω καταλάβει ακριβως ...Γιατί ηταν 2 ημερων  αρχικα ...αλλα μαλλον τα ξεπαγωσαν απο την προηγούμενη της ετ...κατι τέτοιο μου ειπαν...οπότε ειναι ενα 10 κυτταρων αριστο κ δυο καλα 7 κυττάρων...κ αυτα τα ειδα οταν ζητησα report 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου και σας ευχαριστώ πολυ για τις θετικές σας σκέψεις. . Ειμαι εδώ και περιμενω να βάλω τα εμβρυακια μου. Νιώθω ευλογημένη που ζω αυτή τη στιγμή 1 χρόνο πριν ο άντρας μου ούτε ν ακουσει και τώρα είμαι εδω και περιμένω. . Μακαρι να μας πανε ολα καλα.

Με το καλό !!!! Πολλές μέρες είναι οι 14 μην περιμένεις άδικα ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

3 έβαλα....ποσο ημερών δεν έχω καταλάβει ακριβως ...Γιατί ηταν 2 ημερων  αρχικα ...αλλα μαλλον τα ξεπαγωσαν απο την προηγούμενη της ετ...κατι τέτοιο μου ειπαν...οπότε ειναι ενα 10 κυτταρων αριστο κ δυο καλα 7 κυττάρων...κ αυτα τα ειδα οταν ζητησα report 

@antzy9 είναι πολύ καλά. Εύχομαι να γατζωθουν γερά και να μείνουν 9 μήνες στην κοιλίτσα!! Υπομονή τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

3 έβαλα....ποσο ημερών δεν έχω καταλάβει ακριβως ...Γιατί ηταν 2 ημερων  αρχικα ...αλλα μαλλον τα ξεπαγωσαν απο την προηγούμενη της ετ...κατι τέτοιο μου ειπαν...οπότε ειναι ενα 10 κυτταρων αριστο κ δυο καλα 7 κυττάρων...κ αυτα τα ειδα οταν ζητησα report 

Σήμερα τα έβαλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Με το καλό !!!! Πολλές μέρες είναι οι 14 μην περιμένεις άδικα ..... 

Δλδ τι να κάνω?? Να πάω νωρίτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

3 έβαλα....ποσο ημερών δεν έχω καταλάβει ακριβως ...Γιατί ηταν 2 ημερων  αρχικα ...αλλα μαλλον τα ξεπαγωσαν απο την προηγούμενη της ετ...κατι τέτοιο μου ειπαν...οπότε ειναι ενα 10 κυτταρων αριστο κ δυο καλα 7 κυττάρων...κ αυτα τα ειδα οταν ζητησα report 

Μπράβο κορίτσι μου..  σημερα πήγες μου είπες? Ποσο χρονων ειναι αν επιτρέπετε και σου έβαλαν 3?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι ως έγκυος πρέπει να προσέχεις παραπάνω!!! Ειδικά αν δεν έχεις κάνει εμβόλιο που τουλάχιστον το περνάς πιο ελαφριά... Πολύ χαμός με τη γρίπη φέτος!

Καλά δεν το συζυτω... Έχω να πάω σε χώρο με πολύ κόσμο εδώ κ μήνες... Σήμερα όμως έπρεπε να πάω εγώ γτ εγώ θα έκανα τις εξετάσεις του μήνα της εγκυμοσυνης! Αν μπορούσα να τις κάνω απ το σπίτι θα τις έκανα... Μάσκα δεν το συζυτω κάθε φορά παντού... Αλλά έχω τρομοκρατηθει με όλα αυτά που ακούω κ στις ειδήσεις !!! Γενικά δεν αρρωσταίνω εύκολα αλλά ούτε πέφτω κ στο κρεβάτι.... Στο πατρικό μου η αδερφη μου αρρωσταίνει συνέχεια κ εγώ όσο ζούσα εκεί δεν είχα κολλήσει ποτέ... Είμαι απλά σε φάση λίγο καταρροη λίγο λαιμός για 2-3μερες! Σκέψου κ στην εξωσωματικη έπαιρνα κορτιζόνη που καταστέλλει το ανοσοποίητικο κ η εγκυμοσύνη από μονής της κάνει το ίδιο κ στην αρχή της κύησης κ αρρωστήσα απ το κρύο. Πέρα απ το μπούκωμα και την καταρροη στη μυτη δεν ήπια ούτε καν φάρμακο, σε 2 μέρες ήμουν καλά! Έχω καλό ανοσοποίητικο απ ότι έχω καταλάβει! Όσο για το έμβολιο η γιατρός μου μου είπε να μην κανω τώρα αφού δεν είχα κάνει τον Οκτώβριο!!!! 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Καλά δεν το συζυτω... Έχω να πάω σε χώρο με πολύ κόσμο εδώ κ μήνες... Σήμερα όμως έπρεπε να πάω εγώ γτ εγώ θα έκανα τις εξετάσεις του μήνα της εγκυμοσυνης! Αν μπορούσα να τις κάνω απ το σπίτι θα τις έκανα... Μάσκα δεν το συζυτω κάθε φορά παντού... Αλλά έχω τρομοκρατηθει με όλα αυτά που ακούω κ στις ειδήσεις 😕

Αλήθεια πρόσεχε πολύ για κανένα μήνα ακόμα κ ευτυχώς μετά υποχωρεί η γρίπη. Με το που είπαμε για εξωσωματική ήμουν μαζί με τους γέρους πρώτη πρώτη για εμβόλιο ,😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Αλήθεια πρόσεχε πολύ για κανένα μήνα ακόμα κ ευτυχώς μετά υποχωρεί η γρίπη. Με το που είπαμε για εξωσωματική ήμουν μαζί με τους γέρους πρώτη πρώτη για εμβόλιο ,😂😂😂

Πόσο σε ζηλεύω.... Αλλά κι η γιατρός κι η φαρμακοποιος μου είπαν ότι στη φάση της εγκυμοσυνης κ με τόσα φάρμακα που έπαιρνα όταν το ανέφερα είπαν όχι! Και πέραν αυτού ήταν αργά αφού δν έγινε ως τον Οκτώβριο 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Πόσο σε ζηλεύω.... Αλλά κι η γιατρός κι η φαρμακοποιος μου είπαν ότι στη φάση της εγκυμοσυνης κ με τόσα φάρμακα που έπαιρνα όταν το ανέφερα είπαν όχι! Και πέραν αυτού ήταν αργά αφού δν έγινε ως τον Οκτώβριο 😕

Δεν ξέρω τι να σου πω... Ο γιατρός μου είπε να κάνω οπωσδήποτε κ το ίδιο κ η κολλητή μου γιατρός κ έγκυος κ η ίδια, που επίσης έκανε. Κάθε γιατρός λέει κάτι άλλο. Πάντως πρόσεχε πολύ για κανένα μήνα κ μετά θα είσαι οκ ,🙂 

Βέβαια το έκανα όντως Οκτώβρη πριν ξεκινήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Καλά δεν το συζυτω... Έχω να πάω σε χώρο με πολύ κόσμο εδώ κ μήνες... Σήμερα όμως έπρεπε να πάω εγώ γτ εγώ θα έκανα τις εξετάσεις του μήνα της εγκυμοσυνης! Αν μπορούσα να τις κάνω απ το σπίτι θα τις έκανα... Μάσκα δεν το συζυτω κάθε φορά παντού... Αλλά έχω τρομοκρατηθει με όλα αυτά που ακούω κ στις ειδήσεις !!! Γενικά δεν αρρωσταίνω εύκολα αλλά ούτε πέφτω κ στο κρεβάτι.... Στο πατρικό μου η αδερφη μου αρρωσταίνει συνέχεια κ εγώ όσο ζούσα εκεί δεν είχα κολλήσει ποτέ... Είμαι απλά σε φάση λίγο καταρροη λίγο λαιμός για 2-3μερες! Σκέψου κ στην εξωσωματικη έπαιρνα κορτιζόνη που καταστέλλει το ανοσοποίητικο κ η εγκυμοσύνη από μονής της κάνει το ίδιο κ στην αρχή της κύησης κ αρρωστήσα απ το κρύο. Πέρα απ το μπούκωμα και την καταρροη στη μυτη δεν ήπια ούτε καν φάρμακο, σε 2 μέρες ήμουν καλά! Έχω καλό ανοσοποίητικο απ ότι έχω καταλάβει! Όσο για το έμβολιο η γιατρός μου μου είπε να μην κανω τώρα αφού δεν είχα κάνει τον Οκτώβριο!!!! 😕

Με το καλό μεσα απο τη ψυχή μου κ να σε ακολουθήσουμε ολες εύχομαι...Επειδή παίρνωκ εγω κορτιζόνη (εκανα ετ) μέχρι  πότε την έπαιρνες;; κ ποση;; εγω προληπτικά παίρνω 2 χάπια των 5 σύμφωνα με την αιματολογο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Με το καλό μεσα απο τη ψυχή μου κ να σε ακολουθήσουμε ολες εύχομαι...Επειδή παίρνωκ εγω κορτιζόνη (εκανα ετ) μέχρι  πότε την έπαιρνες;; κ ποση;; εγω προληπτικά παίρνω 2 χάπια των 5 σύμφωνα με την αιματολογο...

Από ποτέ την ξεκίνησες την κορτιζόνη ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Δεν ξέρω τι να σου πω... Ο γιατρός μου είπε να κάνω οπωσδήποτε κ το ίδιο κ η κολλητή μου γιατρός κ έγκυος κ η ίδια, που επίσης έκανε. Κάθε γιατρός λέει κάτι άλλο. Πάντως πρόσεχε πολύ για κανένα μήνα κ μετά θα είσαι οκ ,🙂 

Βέβαια το έκανα όντως Οκτώβρη πριν ξεκινήσω...

Εγώ το Είχα κάνει έγκυος !! Γενικά το προτείνουν οι γιατροί ... .... αλλά πριν είναι το καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Δλδ τι να κάνω?? Να πάω νωρίτερα?

Ε φυσικά !!!!! Οι γιατροί δεν νιώθουν ότι ακόμα και η μια μέρα  εμάς διαλύει .... οι βλαστοκυστες  κορίτσι μου δείχνουν στις 9 μέρες !! Εγώ Τρίτη θα πήγαινα .... Είναι τρομερά ψυχοφθόρο όλο αυτό και δεν υπάρχει λόγος να παρατείνεις την αγωνία σου. ....

τι οδηγίες σου έδωσαν ;;;; Ξάπλα ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

3 έβαλα....ποσο ημερών δεν έχω καταλάβει ακριβως ...Γιατί ηταν 2 ημερων  αρχικα ...αλλα μαλλον τα ξεπαγωσαν απο την προηγούμενη της ετ...κατι τέτοιο μου ειπαν...οπότε ειναι ενα 10 κυτταρων αριστο κ δυο καλα 7 κυττάρων...κ αυτα τα ειδα οταν ζητησα report 

Τριών ημερών τότε αγαπημένη .... με το καλό να γαντζωθούν !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Βρε κοριτσια δε χρειαζεται να καταφευγουμε και στην υπερβολη, προσοχη και χαλαρα τις 3 πρωτες μερες...το λεω απο προσωπικη εμπειρια ο εγκλεισμος δεν κανει καλο. Αν ειναι να εμφυτευτει θα εμφυτευτει! 

Καλες και τριψηφιες χοριακουλες! 😉

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου !!! Μετά τις τρεις πρώτες ημέρες απλά  δεν αλλάζει κάτι ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Βρε κοριτσια δε χρειαζεται να καταφευγουμε και στην υπερβολη, προσοχη και χαλαρα τις 3 πρωτες μερες...το λεω απο προσωπικη εμπειρια ο εγκλεισμος δεν κανει καλο. Αν ειναι να εμφυτευτει θα εμφυτευτει! 

Καλες και τριψηφιες χοριακουλες! 😉

Αχχχ να σκεφτομουν ετσι τη πρώτη φορα. Η επόμενη θα είναι πιο χαλαρη πάντως. Ειχα τοσο φόβο που δε σηκωθηκα για 2 εβδομάδες, μονο για να κάνω μπάνιο. Σοκ ο οργανισμός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...