Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.. μια ερώτηση έχω να κανω σε όλες τις μελλοντικές μανούλες με εξωσωματική. Ρε κορίτσια οι άντρες σας πως αντιδράσανε μετά την ετ? Εμένα μου λέει συνέχεια ότι θα μείνεις το ξέρω εγώ και τετοια είναι τόσο σίγουρος  που μετά πιστεύω θα πέσει στα βαθιά άμα δεν πετύχει .  Πφ θα σκασω

Εμένα ο δικός μ είναι πιο κούλ. Βέβαια θεωρητικά το δικό μας θέμα «διορθώθηκε», απλά η εξωσωματική είναι μονόδρομος. Μου λέει : «εγώ πιστεύω ότι θα πετύχει με την πρώτη. Αλλά κ να μην πετύχει δε θα σκάσουμε. Θα βρούμε τρόπο» 

εχουμε συζητήσει ακόμα κ το ενδεχόμενο υιοθεσίας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Σίγουρα εννοείται ότι η γιατρός φτάσει και τώρα που σκέφτομαι καθαρά πιστεύω ότι δεν με πρόσεξε καθόλου.Τι να κάνουνε κοιτάμε μπροστά τώρα!!!Ίσως κάποια στιγμή τα καταφέρω και εγώ!!

Δεν υπάρχει ίσως !!! Υπάρχει θα τα καταφέρεις !!!! Κάθε εμπόδιο για καλό εγώ αυτό λέω .....

στις πριν 3 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

Η ηλεκτρονική κουβέρτα επιτρέπεται;;; έχω ακουσει διάφορα 

Αν σου πω Ότο την ίδια απορία έχω και εγώ !!!λες και εάν μέναμε φυσιολογικά θα το ξέραμε και θα την κλείναμε .... τι παιχνίδια παίζει το μυαλό ειλικρινά ..... τίποτα δεν βοηθάει για εμένα και τίποτα δεν κάνει κακό ..... εάν είναι να γατζωθει θα γατζωθει .... εάν όχι δεν κάναμε τίποτα απολύτως που το αποτρέψαμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.. μια ερώτηση έχω να κανω σε όλες τις μελλοντικές μανούλες με εξωσωματική. Ρε κορίτσια οι άντρες σας πως αντιδράσανε μετά την ετ? Εμένα μου λέει συνέχεια ότι θα μείνεις το ξέρω εγώ και τετοια είναι τόσο σίγουρος  που μετά πιστεύω θα πέσει στα βαθιά άμα δεν πετύχει .  Πφ θα σκασω

Εμένα πάλι μου χαϊδεύε την κοιλια και έλεγε τι κάνουν τα παιδιά μου? Εγώ ελεγα χαλάρωσε μην πάθουμε καμία πλάκα... Εκείνος εκεί.... Κάθε βράδυ μίλαγε στην κοιλιά μου.... Κ όλη μέρα ρώταγε.... Τι κάνουν κ τι κάνουν.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.. μια ερώτηση έχω να κανω σε όλες τις μελλοντικές μανούλες με εξωσωματική. Ρε κορίτσια οι άντρες σας πως αντιδράσανε μετά την ετ? Εμένα μου λέει συνέχεια ότι θα μείνεις το ξέρω εγώ και τετοια είναι τόσο σίγουρος  που μετά πιστεύω θα πέσει στα βαθιά άμα δεν πετύχει .  Πφ θα σκασω

Μεγααααλο θεμα έθιξες.. Στην αρχη ηταν ζεστος αλλα όσο με έβλεπε να τρύπιεμαι, μετα με τη μεθη, την εμβρυομεταφορα, το κρεβατωμα τα χαπια και τις ενεσεις, μη πω για τη θετική χοριακη και μετα την πτώση της, ηταν ανένδοτος. Μου λεει δεν ξανακάνεις αυτο το πράγμα. Στη πορεια λιγο ζεστάθηκε πάλι γιατι μας ειπε ο γιατρός οτι ειχαμε επιτυχία και αυτο ειναι θετικό. Το κακο με μενα ειναι οτι δεν εχω στην καταψυξη και πρέπει να ξεκινησω παλι απο την αρχη.. Ειδικα αν εχει το θεμα ο αντρας το παίρνει πολύ βαρια. 

Τη μερα που πήραμε τη χοριακη που ειχε πέσει δυστυχώς, τη δεύτερη δηλαδη, δεν ήθελε να ακούσει για παιδι. Εκλαιγε βασικα γιατι ένιωθε άδικο. Τι να πεις πρωτα και σε ποιον απο ενα ζευγαρι που προσπαθεί.. 

Και προσθέτω οτι ηταν σιγουρος οτι θα πιάσουμε με τη πρώτη. Προσπαθούσα να τον γειώσω λίγο αλλά εκείνος ηταν σίγουρος. Αυτο εμενα μου εριχνε περισσότερο "βαρος" στην ολη διαδικασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

Σωστο αυτο πού λες αλλα ήθελα να ρωτησω εαν μονο με ενα κάνουμε ετ έχει επιτυχια;; η εννοουμε απο αυτα τα 2-3 πού βαζουμε στην ετ ένα να είναι καλο...πως το εννοείται κορίτσια 

Υποτίθεται στατιστικά αν βαλεις δύο αυξάνεις τις πιθανότητες.

Αυτό όμως τα τλτ χρόνια το έχει καταρρίψει ο φυσικός κυκλος (όχι όταν μαζεύεις με φυσικό,όταν βάζεις το ωαριο του κύκλου σου ) που και εκεί τα ποσοστά εμφυτευσης είναι παρόμοια με αυτά της διέγερσης, που μπαίνουν παραπάνω από ένα. 

Γράφοντας ένα και καλό εγώ να πω αυτό που θα εμφυτευτει και θα δώσει μωράκι ασχέτως αν έχεις μεταφέρει 1 ή παραπάνω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.. μια ερώτηση έχω να κανω σε όλες τις μελλοντικές μανούλες με εξωσωματική. Ρε κορίτσια οι άντρες σας πως αντιδράσανε μετά την ετ? Εμένα μου λέει συνέχεια ότι θα μείνεις το ξέρω εγώ και τετοια είναι τόσο σίγουρος  που μετά πιστεύω θα πέσει στα βαθιά άμα δεν πετύχει .  Πφ θα σκασω

Πολύ ωραίο θέμα. ...λοιπονέσω έχω καταλήξει πώς ο δικος μου πιστεύει πως τα μωρά τα φέρνει ο πελαργός. Με όσο χιούμορ μου απομένει θα σας περιγραψω την κατάσταση. 

Αφού ξεπέρασαμε το στάδιο των ελεύθερων επαφών που καθε μήνα με ρωτάγεια είμαι έγκυος,ανακαλύψαμε το πρόβλημα με το σπέρμα. 

Ο κατά τ αλλά πολύ καλός ουρολογος μας του έδωσε αγωγή λέγοντας του ότι χρειάζεται τουλάχιστον ένας χρόνος να δούμε βελτίωση. 

Φυσικά εγώ 37.5 τότε μάταια προσπαθούσα να εξηγήσω ότι ακόμη κι αν γίνει το θαύμα και δουμε σούπερ σπέρμα σε ένα χρόνο ίσως δεν υπάρχουν ωάρια να γονιμοποιησει τοτε γιατί ο χρόνος δρα αρνητικά απέναντι μου.

Αφού του εμπεδωσε άρχισα να τον υποστηρίζω ψυχολογικα για το δύσκολο και επίπονο κομμάτι του να δινει δειγμα (φυσικά το γράφω ειρωνικό ).Μου έλεγε συνεχώς τον πόνο του και πόσο άβολα νιωθει (εν τω μεταξύ 6 από τις 7 φορές συλλεξε το δείγμα σπίτι ) αγνοώντας ότι εγώ μέσα σε ένα χρόνο έχω δείξει τον κόλπο μου σε πάνω απο 15 άτομα διαφορετικών ειδικοτήτων. 

Το πρώτο σοκ το έπαθε όταν το μοναδικο ωαριο του φυσικού μου κύκλου δεν γονιμοποιηθηκε.

Εκεί καταλαβε πώς τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά και θα χρειαστεί υπομονή ,χρήμα και χρόνος. 

Όσο πλησιάζει η διέγερση τον κρατάω προσγειωμένο,δεν θελω να είναι σίγουρος ούτε αρνητικός. Ξέρω πως μέσα του σκέφτεται τη σίγουρη επιτυχία.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

πολυκρύο σήμερα.. χουχουλιαστε... 

Βρε κορίτσια πραγματικά στο νοσοκομείο που έκανα την επέμβαση πέρυσι Μ έχουν σπάσει τα νεύρα. Ναι μεν ευγενέστατη η κοπέλα στο τηλέφωνο αλλά χρειάζομαι τα πρακτικά του χειρουργειου για την επιτροπή κ δε ξεκουνιουνται να τα βγάλουν.. προχθές ρώτησα σ πόσο καιρό κ Μ λέει έχουν περιθώριο να εξαντλήσουν κ το τρίμηνο ..τι λέτε λέω καλέ?? Τους έχω πει ότι περνάω πιο νωρίς επιτροπή γιατί αλλιώς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

πολυκρύο σήμερα.. χουχουλιαστε... 

Βρε κορίτσια πραγματικά στο νοσοκομείο που έκανα την επέμβαση πέρυσι Μ έχουν σπάσει τα νεύρα. Ναι μεν ευγενέστατη η κοπέλα στο τηλέφωνο αλλά χρειάζομαι τα πρακτικά του χειρουργειου για την επιτροπή κ δε ξεκουνιουνται να τα βγάλουν.. προχθές ρώτησα σ πόσο καιρό κ Μ λέει έχουν περιθώριο να εξαντλήσουν κ το τρίμηνο ..τι λέτε λέω καλέ?? Τους έχω πει ότι περνάω πιο νωρίς επιτροπή γιατί αλλιώς... 

Κοριτσάκι καλημέρα. Μίλησες με το αρχείο η με την υποδοχή; Ο γιατρός σου δεν μπορεί να πιέσει; Εντύπωση μου κάνει. Εγώ πήρα την προηγούμενη Πέμπτη το πρωι στο «γένεσις» Και το μεσημερι το έδωσαν στο γιατρο μου που χειρουργεί εκει, για να μην ταλαιπωρηθώ κ τρέχω Θεσσαλονίκη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

πολυκρύο σήμερα.. χουχουλιαστε... 

Βρε κορίτσια πραγματικά στο νοσοκομείο που έκανα την επέμβαση πέρυσι Μ έχουν σπάσει τα νεύρα. Ναι μεν ευγενέστατη η κοπέλα στο τηλέφωνο αλλά χρειάζομαι τα πρακτικά του χειρουργειου για την επιτροπή κ δε ξεκουνιουνται να τα βγάλουν.. προχθές ρώτησα σ πόσο καιρό κ Μ λέει έχουν περιθώριο να εξαντλήσουν κ το τρίμηνο ..τι λέτε λέω καλέ?? Τους έχω πει ότι περνάω πιο νωρίς επιτροπή γιατί αλλιώς... 

Τι;;; Έλεος! Δεν ξέρω ρε παιδιά τι κάνουν σε αυτά τα δημόσια... Καλοί γιατροί κ δε λέω έχουν γνώση κ εμπειρία κ πολλές φορές είναι καλύτερα από το κάθε ιδιωτικό αλλά με αυτή τη γραφειοκρατία σου αλλάζουν τα φώτα! Φίλη παίρνε τους κάθε μέρα μέχρι να μην μπορούν να σε ακούνε άλλο... Έλεος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena0212 είπε:

Κοριτσάκι καλημέρα. Μίλησες με το αρχείο η με την υποδοχή; Ο γιατρός σου δεν μπορεί να πιέσει; Εντύπωση μου κάνει. Εγώ πήρα την προηγούμενη Πέμπτη το πρωι στο «γένεσις» Και το μεσημερι το έδωσαν στο γιατρο μου που χειρουργεί εκει, για να μην ταλαιπωρηθώ κ τρέχω Θεσσαλονίκη. 

Με το γιατρό που με εγχειρισε δεν εχω καμία επαφή.. στο πρωτόκολλο παίρνω τηλ κ μιλάω Μ μια κοπέλα πρόθυμη να εξυπηρετήσει αλλά δεν είναι στο χέρι της απ' ότι κατάλαβα.. θα ξανά μιλήσω μαζί τους σιγουρα να πιέσω . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Τι;;; Έλεος! Δεν ξέρω ρε παιδιά τι κάνουν σε αυτά τα δημόσια... Καλοί γιατροί κ δε λέω έχουν γνώση κ εμπειρία κ πολλές φορές είναι καλύτερα από το κάθε ιδιωτικό αλλά με αυτή τη γραφειοκρατία σου αλλάζουν τα φώτα! Φίλη παίρνε τους κάθε μέρα μέχρι να μην μπορούν να σε ακούνε άλλο... Έλεος 

Μα τους έχω πει ευθέως το λόγο που το χρειάζομαι κ όταν τη ρώτησα Μ πε έχουν το δικαίωμα για τρίμηνο. Ε δε πάνε καλά Μ φαίνεται... Μ πε θα το προωθήσει αν κ την προηγούμενη φορά που το προώθησε υποτίθεται στην ίδια φάση βρίσκεται ακόμα...  10 Φεβρουάριου ήμουν εκεί κ έκανα γραπτώς την αίτηση για ιστολογική κ πρακτικά χειρουργειου.. την ιστολογική την πήρα επί τόπου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Τι;;; Έλεος! Δεν ξέρω ρε παιδιά τι κάνουν σε αυτά τα δημόσια... Καλοί γιατροί κ δε λέω έχουν γνώση κ εμπειρία κ πολλές φορές είναι καλύτερα από το κάθε ιδιωτικό αλλά με αυτή τη γραφειοκρατία σου αλλάζουν τα φώτα! Φίλη παίρνε τους κάθε μέρα μέχρι να μην μπορούν να σε ακούνε άλλο... Έλεος 

Αααα δημόσιο είναι. Εξού κ αυτή η γραφειοκρατεία κ αναμονή. Σ αυτό το δημόσιο έχουν μια απίστευτη ικανότητα να κάνουν το απλό δύσκολο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μα τους έχω πει ευθέως το λόγο που το χρειάζομαι κ όταν τη ρώτησα Μ πε έχουν το δικαίωμα για τρίμηνο. Ε δε πάνε καλά Μ φαίνεται... Μ πε θα το προωθήσει αν κ την προηγούμενη φορά που το προώθησε υποτίθεται στην ίδια φάση βρίσκεται ακόμα...  10 Φεβρουάριου ήμουν εκεί κ έκανα γραπτώς την αίτηση για ιστολογική κ πρακτικά χειρουργειου.. την ιστολογική την πήρα επί τόπου.. 

Είναι απαραίτητο να παρουσιάσεις τα στοιχεία του χειρουργείου στην επιτροπη;;;; μηπως είναι επιπλέον κινηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Είναι απαραίτητο να παρουσιάσεις τα στοιχεία του χειρουργείου στην επιτροπη;;;; μηπως είναι επιπλέον κινηση;

Όχι ζητάει πρακτικά χειρουργειου κ ιστολογική εξέταση η επιτροπή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris @Papadakis Δίκιο έχετε κορίτσια!!!!Ευτυχώς τώρα είμαι καλά και έχω την όρεξη αργότερα φυσικά να ξανά προσπαθήσω!!!!Πάντως όλα είναι και θέμα τύχης.Μιλησα χθες με μια φίλη μου έκανε 2 εξωσωματικές με πολύ καλές βλαστοκυστες θεωρητικά ο γιατρος της ήταν σίγουρος για την επιτυχία και όμως απέτυχε και τις δύο φορές και μετά από ένα 6μηνο έμεινε φυσιολογικά και έχει τώρα ένα κοριτσάκι 2 μηνών!!Είναι και θέμα τύχης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@Taggeris @Papadakis Δίκιο έχετε κορίτσια!!!!Ευτυχώς τώρα είμαι καλά και έχω την όρεξη αργότερα φυσικά να ξανά προσπαθήσω!!!!Πάντως όλα είναι και θέμα τύχης.Μιλησα χθες με μια φίλη μου έκανε 2 εξωσωματικές με πολύ καλές βλαστοκυστες θεωρητικά ο γιατρος της ήταν σίγουρος για την επιτυχία και όμως απέτυχε και τις δύο φορές και μετά από ένα 6μηνο έμεινε φυσιολογικά και έχει τώρα ένα κοριτσάκι 2 μηνών!!Είναι και θέμα τύχης 

Γεια σας κοριτσια οντως θελει τυχη πολυ τυχη εγω ξερω κοριτσια με σοβαρα θεματα με μηδενικες πιθανοτητες και μεινανε εγκυες και αλλες χωρις κανενα θεμα και δυσκολευτηκανε. Απλα μετα απο ενα σημειο το κουραγιο στερευει αλλα οσο αντεχουμε προχωραμε κοριτσια. Και γω 7η μερα τηε πεμπτης μου ετ και εχω αρχισει και πιστευω οτι παλι αρνητικο θα παρω με εχουν πιασει πονοι περιοδου οπως ολες τις αλλες φορες και λεω παλι τιποτα δεν καναμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mairoula20 είπε:

Γεια σας κοριτσια οντως θελει τυχη πολυ τυχη εγω ξερω κοριτσια με σοβαρα θεματα με μηδενικες πιθανοτητες και μεινανε εγκυες και αλλες χωρις κανενα θεμα και δυσκολευτηκανε. Απλα μετα απο ενα σημειο το κουραγιο στερευει αλλα οσο αντεχουμε προχωραμε κοριτσια. Και γω 7η μερα τηε πεμπτης μου ετ και εχω αρχισει και πιστευω οτι παλι αρνητικο θα παρω με εχουν πιασει πονοι περιοδου οπως ολες τις αλλες φορες και λεω παλι τιποτα δεν καναμε.

Καλησπέρα κορίτσια τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορα της μετράμε από την ίδια μέρα που την κάναμε η από την επόμενη ;δηλαδή εγώ που την έκανα Πέμπτη 13 είμαι στην 10η στην 11η ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mairoula20 είπε:

Γεια σας κοριτσια οντως θελει τυχη πολυ τυχη εγω ξερω κοριτσια με σοβαρα θεματα με μηδενικες πιθανοτητες και μεινανε εγκυες και αλλες χωρις κανενα θεμα και δυσκολευτηκανε. Απλα μετα απο ενα σημειο το κουραγιο στερευει αλλα οσο αντεχουμε προχωραμε κοριτσια. Και γω 7η μερα τηε πεμπτης μου ετ και εχω αρχισει και πιστευω οτι παλι αρνητικο θα παρω με εχουν πιασει πονοι περιοδου οπως ολες τις αλλες φορες και λεω παλι τιποτα δεν καναμε.

Μην απελπίζεσσι από τώρα είναι πολύ νωρίς!!!Επίσης ότι έχεις πόνους περιόδου δεν είναι καλό ίσως είναι και σύμπτωμα!!!Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να τα καταφέρειςβκσι να είναι η τυχερή φορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki Κορίτσι μου επειδή έχω περάσει και εγώ μια παρόμοια εμπειρία θα πας στο νοσοκομείο και θα κάνεις φασαρία να στο δώσουν Με τον γιατρό θα πρέπει να μιλήσεις!!!Εμένα μου είχαν πει να κάνω αίτηση και μέσα σε τρεις μήνες θα έπαιρνα το χαρτί!Πήρα τρεις φορές την τρίτη έγινε χαμός  και το πήρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@lactaki Κορίτσι μου επειδή έχω περάσει και εγώ μια παρόμοια εμπειρία θα πας στο νοσοκομείο και θα κάνεις φασαρία να στο δώσουν Με τον γιατρό θα πρέπει να μιλήσεις!!!Εμένα μου είχαν πει να κάνω αίτηση και μέσα σε τρεις μήνες θα έπαιρνα το χαρτί!Πήρα τρεις φορές την τρίτη έγινε χαμός  και το πήρα!!!

Εγώ είμαι σ νησί δεν είμαι Αθήνα για να πάω από εκεί. Έχω κλείσει για επιτροπή να πάω .. θα τους ξανά πάρω τηλ μέχρι να Μ το δώσουνε. Θα ζητήσω κ άλλα τηλέφωνα.. γιατί πολύ ευγενική ήμουν μέχρι στιγμής. Υποτίθεται πως η κοπέλα Μ πε πως σημείωσε ότι είμαι για εξωσωματική για να το επισπεύσει αλλά προχθές που την ξανά πήρα Μ λέει δεν έχει γίνει τίποτα ακόμα... Όπως το πες χαμός θα γίνει δε θα χάσω εγώ την εξωσωματικη κ την επιτροπή για αυτούς.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairoula20 είπε:

Γεια σας κοριτσια οντως θελει τυχη πολυ τυχη εγω ξερω κοριτσια με σοβαρα θεματα με μηδενικες πιθανοτητες και μεινανε εγκυες και αλλες χωρις κανενα θεμα και δυσκολευτηκανε. Απλα μετα απο ενα σημειο το κουραγιο στερευει αλλα οσο αντεχουμε προχωραμε κοριτσια. Και γω 7η μερα τηε πεμπτης μου ετ και εχω αρχισει και πιστευω οτι παλι αρνητικο θα παρω με εχουν πιασει πονοι περιοδου οπως ολες τις αλλες φορες και λεω παλι τιποτα δεν καναμε.

Εγω 5 ημερα ετ κ η αγωνια κ το άγχος περισσεύουν......αχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα σήμερα να δω τα νέα σας!!!!! Κ είδα ότι περιμένετε για χοριακες... Αχ πως σας καταλαβαίνω!!!!! Πόσο άγχος είχε εκείνη η περίοδος!!! Εκείνες οι 10 μέρες!!!! Αλλά να σας πω συγκριτικά σε όλη τη διαδικασία με είχε αγχώσει πιο πολύ η επόμενη της ωολυψιας μέχρι να περάσουν οι μέρες να μάθω πόσα έγιναν βλαστοκυστες! Είχαμε πει ότι πάμε μόνο για βλαστοκυστες! Οπότε δεν θα άφηναμε κανένα να μείνει σε προηγούμενο σταδιο! Είχε πέσει ΣΚ θυμάμαι κ λέγαμε συνεχεια αραγε θα προχωρήσουν....????? Κ πόσα????? Άξιζε ο κόπος ή πήγε άδικα??? Tελικα Τρίτη μάθαμε για τα 2 "παγάκια" μας και Τετάρτη για άλλο ένα "παγακι"... Έτσι τα λέγαμε εφόσον μπήκαν απευθείας κατάψυξη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Μπήκα σήμερα να δω τα νέα σας!!!!! Κ είδα ότι περιμένετε για χοριακες... Αχ πως σας καταλαβαίνω!!!!! Πόσο άγχος είχε εκείνη η περίοδος!!! Εκείνες οι 10 μέρες!!!! Αλλά να σας πω συγκριτικά σε όλη τη διαδικασία με είχε αγχώσει πιο πολύ η επόμενη της ωολυψιας μέχρι να περάσουν οι μέρες να μάθω πόσα έγιναν βλαστοκυστες! Είχαμε πει ότι πάμε μόνο για βλαστοκυστες! Οπότε δεν θα άφηναμε κανένα να μείνει σε προηγούμενο σταδιο! Είχε πέσει ΣΚ θυμάμαι κ λέγαμε συνεχεια αραγε θα προχωρήσουν....????? Κ πόσα????? Άξιζε ο κόπος ή πήγε άδικα! Tελικα Τρίτη μάθαμε για τα 2 "παγάκια" μας και Τετάρτη για άλλο ένα "παγακι"... Έτσι τα λέγαμε εφόσον μπήκαν απευθείας κατάψυξη! 

Χαχα εμείς τα λέμε καλαμαρακια! Όπως λες στην κατάψυξη απευθείας! Εμείς αφήσαμε κ 2 καβατζα 3ης μέρας 😁 Μακάρι να πάρουμε όλες θετικά! Κ τα κορίτσια που περιμένουν μακάρι σε λίγες μέρες να έχουν τα ευχάριστα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορα της μετράμε από την ίδια μέρα που την κάναμε η από την επόμενη ;δηλαδή εγώ που την έκανα Πέμπτη 13 είμαι στην 10η στην 11η ;

Είσαι στην 11η μέρα..... καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Θα πας αύριο για χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Είσαι στην 11η μέρα..... καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Θα πας αύριο για χοριακή;

 

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Είσαι στην 11η μέρα..... καλά αποτελέσματα σου εύχομαι! Θα πας αύριο για χοριακή;

Άρα αν κάνω αύριο χοριακη που είναι 12 μέρες με έμβρυα 5 ημερών μια χαρά δεν είναι ;βέβαια και εγώ δεν έχω κανένα σύμπτωμα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...