Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια διάβασα σε άλλο θέμα για τα innofert και είδα μια κοπέλα που χάριζε menopur και innofert. Βοηθάει πιστεύετε στην εξωσωματική; Έπαιρνε καμία βιταμίνες παρόμοιες πριν τη διαδικασια; Σε ένα μηνα από τώρα λογικά θα ξεκινησω τις ενέσεις κ έλεγα μήπως αυτό το μηνα πάρω καμία βιταμίνη αν είναι να βοηθήσει. 

Εμένα με βοήθησαν πάρα πολύ οι fertilimax... Είναι ακριβές αλλά σε μένα πραγματικά έφεραν μεγάλη βελτίωση. Τις έπαιρνα όμως τρεις μήνες σχεδόν... Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια διάβασα σε άλλο θέμα για τα innofert και είδα μια κοπέλα που χάριζε menopur και innofert. Βοηθάει πιστεύετε στην εξωσωματική; Έπαιρνε καμία βιταμίνες παρόμοιες πριν τη διαδικασια; Σε ένα μηνα από τώρα λογικά θα ξεκινησω τις ενέσεις κ έλεγα μήπως αυτό το μηνα πάρω καμία βιταμίνη αν είναι να βοηθήσει. 

Σου στέλνω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Κορίτσια διάβασα σε άλλο θέμα για τα innofert και είδα μια κοπέλα που χάριζε menopur και innofert. Βοηθάει πιστεύετε στην εξωσωματική; Έπαιρνε καμία βιταμίνες παρόμοιες πριν τη διαδικασια; Σε ένα μηνα από τώρα λογικά θα ξεκινησω τις ενέσεις κ έλεγα μήπως αυτό το μηνα πάρω καμία βιταμίνη αν είναι να βοηθήσει. 

Έπαιρνα εγώ αγαπημένη για ένα χρόνο περίπου. Έχει κανα 4μηνο που τα σταμάτησα. Κακό δε θα σου κάνουν. Έχουν φυλλικό οξύ και ινοσιτολη. Βοηθάνε στην ποιότητα των ωαρίων. Απ όσο ξέρω όμως θέλουν ένα 3μηνο για να κάνουν δουλίτσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo @Icecream1982 @annie! Άρα μάλλον δεν προλαβαινω 😋😋 Ευχαριστω παντως για τις άμεσες απαντησεις. Πλησιάζει ο καιρός κ άρχισα να ανυπομονώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Εγώ να σκεφτείς το έμαθα τη μέρα της έμβρυομεταφορας δεν το γνώριζα πριν.... Είδα τις φώτο κ πάνω που πήγα να πω γτ είναι έτσι μ είπε η έμβρυολόγος ότι έκαναν υποβοηθουμενη εκκόλαψη! Πάντως αν όντως βοήθησε αυτό για μένα ήταν αποτέλεσματικο!!! 

Αυτο έχει σημασια, οτι ήταν θετικό! Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου, να το χαρείς όσο μπορείς!!!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

@Tokyo @Icecream1982 @annie! Άρα μάλλον δεν προλαβαινω 😋😋 Ευχαριστω παντως για τις άμεσες απαντησεις. Πλησιάζει ο καιρός κ άρχισα να ανυπομονώ!!!

Κοιτα προσωπικά θεωρώ ότι μόνο καλό θα σου κάνουν οποίες βιταμίνες κ αν πάρεις. Μαρτιο δεν περνας επιτροπή; Εχεις υπολογίσει την περίοδο σου και προλαβαινεις;Εδώ από τη μέρα που περνάς θέλει 1.5 βδομάδα για να σου δώσει αποτελέσματα.. Εγώ σκέφτομαι να ξεκινήσω τις pregnacare για να βοηθήσω την εμφύτευση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Πάρα πολύ καλά πας κι εσύ. Τελικά αυτός ο μήνας μας πήγε πολύ.... Το καλό είναι ότι έχεις συγχρονισμένα ωάρια... Περίμενε μπορεί να ξεπεταχτουν και άλλα που δεν φαίνονται

Κορίτσια εσείς στον πρώτο υπέρηχο πόσα ωάρια είχατε?με έχει πιάσει ένα άγχος δεν ξερω.απο τα 7  που είδαμε πόσα λέτε να επιζήσουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Κοιτα προσωπικά θεωρώ ότι μόνο καλό θα σου κάνουν οποίες βιταμίνες κ αν πάρεις. Μαρτιο δεν περνας επιτροπή; Εχεις υπολογίσει την περίοδο σου και προλαβαινεις;Εδώ από τη μέρα που περνάς θέλει 1.5 βδομάδα για να σου δώσει αποτελέσματα.. Εγώ σκέφτομαι να ξεκινήσω τις pregnacare για να βοηθήσω την εμφύτευση. 

@annie! Καλησπέρα. :) . Αυτές οι βιταμίνες που λες βοηθάνε στην εμφύτευση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Icecream1982 είπε:

@annie! Καλησπέρα. :) . Αυτές οι βιταμίνες που λες βοηθάνε στην εμφύτευση? 

Είναι σύμπλεγμα βιταμινών, έχει D, φυλλικό κλπ όποτε λέω καλό θα κάνουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κοιτα προσωπικά θεωρώ ότι μόνο καλό θα σου κάνουν οποίες βιταμίνες κ αν πάρεις. Μαρτιο δεν περνας επιτροπή; Εχεις υπολογίσει την περίοδο σου και προλαβαινεις;Εδώ από τη μέρα που περνάς θέλει 1.5 βδομάδα για να σου δώσει αποτελέσματα.. Εγώ σκέφτομαι να ξεκινήσω τις pregnacare για να βοηθήσω την εμφύτευση. 

3/3. Ο κύκλος μου είναι στις 25/3 λογικά. Όποτε υποθετω προλαβαινω. Αν και έχω θέμα με τις ορμονικές. Δε μου τις είχαν γράψει κ πρέπει να τις κάνω τώρα. Λιγο ζορίζομαι. 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Είναι σύμπλεγμα βιταμινών, έχει D, φυλλικό κλπ όποτε λέω καλό θα κάνουν.. 

Ωραία σε ευχαριστώ πολύ θα τις κοιτάξω. Καλή επιτυχία σου εύχομαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

3/3. Ο κύκλος μου είναι στις 25/3 λογικά. Όποτε υποθετω προλαβαινω. Αν και έχω θέμα με τις ορμονικές. Δε μου τις είχαν γράψει κ πρέπει να τις κάνω τώρα. Λιγο ζορίζομαι. 😋

Καλε πήγαινε κάνε τις ορμονικές και πες ότι είσαι 3η μέρα τι ζορίζεσαι ;;; Τυπικά είναι για την επιτροπή. Θα προλάβεις ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια εσείς στον πρώτο υπέρηχο πόσα ωάρια είχατε?με έχει πιάσει ένα άγχος δεν ξερω.απο τα 7  που είδαμε πόσα λέτε να επιζήσουν?

Μη βιάζεσαι κορίτσι μου, μπορεί να μεγαλώσουν κ άλλα τα οποία δεν τα μέτρησε σήμερα επειδη ήταν μικρά. Εγώ ξεκίνησα με 14, μετά γίναν 15, μετά 12 και πήραμε 10. Όπως και να χει σκέψου ότι το 1 θελουμε!!! Επίσης εσυ μπορεί να έχεις 7 και να έχουν όλα αυγουλακι. Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Icecream1982 είπε:

Ωραία σε ευχαριστώ πολύ θα τις κοιτάξω. Καλή επιτυχία σου εύχομαι :)

Μου τελείωσαν τα like..😂 Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Και σε σένα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Μου τελείωσαν τα like..😂 Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Και σε σένα ❤️❤️❤️

Xaxaxaxa 💕💕🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Μη βιάζεσαι κορίτσι μου, μπορεί να μεγαλώσουν κ άλλα τα οποία δεν τα μέτρησε σήμερα επειδη ήταν μικρά. Εγώ ξεκίνησα με 14, μετά γίναν 15, μετά 12 και πήραμε 10. Όπως και να χει σκέψου ότι το 1 θελουμε!!! Επίσης εσυ μπορεί να έχεις 7 και να έχουν όλα αυγουλακι. Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε 

Μακάρι βρε αγάπη ενώ χάρηκα στην αρχή γιατί πίστευα ότι θα είναι πιο λίγα μετά διάβαζα εδώ ότι όλες οι κοπέλες έχετε πάνω 10 και αγχώθηκα λέω πάει λίγα είναι.εχω έναν υπέρηχο μπορεί να μεγαλώσει κανένα ακόμη!!!πως είσαι εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια εσείς στον πρώτο υπέρηχο πόσα ωάρια είχατε?με έχει πιάσει ένα άγχος δεν ξερω.απο τα 7  που είδαμε πόσα λέτε να επιζήσουν?

Να μην έχεις κανένα άγχος όλα θα επιζήσουν γιατί όχι; Μπορεί να βρουν κι αλλά στην πορεία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Takira είπε:

Μακάρι βρε αγάπη ενώ χάρηκα στην αρχή γιατί πίστευα ότι θα είναι πιο λίγα μετά διάβαζα εδώ ότι όλες οι κοπέλες έχετε πάνω 10 και αγχώθηκα λέω πάει λίγα είναι.εχω έναν υπέρηχο μπορεί να μεγαλώσει κανένα ακόμη!!!πως είσαι εσύ?

Μια χαρά❤️, έχω τρομερό πρήξιμο σήμερα αλλά με είχε προετοιμάσει ο γιατρός να το περιμένω.  Επίσης δεν έχουν όλες πάνω από 10. Μη συγκρίνεις παίζουν παρα πολλά ρόλο.. Η ηλικία, οι ορμόνες, ο κάθε κύκλος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Μια χαρά❤️, έχω τρομερό πρήξιμο σήμερα αλλά με είχε προετοιμάσει ο γιατρός να το περιμένω.  Επίσης δεν έχουν όλες πάνω από 10. Μη συγκρίνεις παίζουν παρα πολλά ρόλο.. Η ηλικία, οι ορμόνες, ο κάθε κύκλος.. 

Σωστά!μακάρι για όλες μας ❤️🎈 ❤️ νεράκι να πίνεις αρκετο.εγω μάλλον από τις gonal πονάει υπερβολικα πολύ η μέση μου από χθες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλε πήγαινε κάνε τις ορμονικές και πες ότι είσαι 3η μέρα τι ζορίζεσαι ;;; Τυπικά είναι για την επιτροπή. Θα προλάβεις ☺️☺️☺️

Μου είπαν απ τη γραμματεια του κέντρου κ ο γυναικολόγος μου εδω καλύτερα να πάω χωρίς εξετάσεις και να τις κάνω τη σωστη μέρα παρά να τις κάνω άλλη μέρα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Αλήθεια. Τράβηξα ένα άγχος κ εκει. Στην τελική λέω Στη χειροτερη να μ απορρίψουν κ να αναγκαστώ να πάρω τα φάρμακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου γύρισα!! Πήρανε 10 ωάρια!!!! Το σπέρμα όμως είχε το χάλι του σήμερα.. 20 εκατομμύρια με αρκετές ανώμαλες μορφές και κινητικότητα 12% απ ότι είπε η εμβρυολόγος. Όπου να σας πω ότι στο τελευταίο σπερμοδιάγραμμα είχε 200 εκατομμύρια με κινητικότητα 21%. Τεσπα, τουλάχιστον θα κάνουμε ICSI οπότε είμαι αισιόδοξη. Αύριο θα με πάρουν τηλέφωνο να μου πουν πόσα γονιμοποιήθηκαν. 

Κορίτσι μου οι τιμές είναι τέλεια για εξωσωματική !!!! Με την μικρό γονιμοποίηση έδειχνε λύσει τον αντρικό παράγοντα 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ευχαριστώ πολύ και σε εσένα το ίδιο έχω μια απορία αν ξέρετε εάν είναι αποτυχημένη η εξωσωματική αδιάθετεις κανονικά η καθυστερεί πολύ η περίοδος ;

Σε τρεις με πέντε ημέρες από την στιγμή που σταματάς τα φάρμακα πρέπει να αδιαθετήσεις 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Takira είπε:

Κορίτσια μου τώρα γύρισα και εγώ!έχω 7 προς το παρόν ωάρια 13 εκατ και έχω αναθαρρηνει λίγο ο γιατρός ήταν πολύ ευχαριστημένος!την Τρίτη ξανά και ωοληψια μάλλον την άλλη Παρασκευή!

τέλεια είναι να λες να είναι καλά ποιοτικά 

στις πριν 5 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου!!!!!!! Κ εμείς έχουμε πάρει μια χαρά δν ξέρεις.... Ο άντρας μ χαϊδεύει την κοιλιά (πριν δεν τον αφήνα πολλά πολλά γτ θα δενόταν κ δεν ήθελα γτ το είχε πάρει πολύ κατάκαρδα) Κ λέει η κόρακλα μ τι κάνει(μας είπε η γιατρός ότι είναι μάλλον κορίτσι ασχετα αν στην αυχενικη λέγανε ίσως κι αγόρι)!!! Όλη μέρα στην κοιλιά με κοιτάει από χτες... χιχιχιιχχι 

Αχ αχ αχ τι τέλεια !!!!! Ποσό τις κυανό η αυτές τις ημέρες .... μετρούσα αντίστροφα για τα ραντεβού .... απόλαυσε το αγάπη μου 

στις πριν 3 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες παρά πολύ!!!!Είναι πολύ ωραίο να έχεις στήριξη!!Η χωρική ήταν αρνητική όπως το περιμένω ήδη έχω καφέ αύριο θα αδιαθετησω κανονικά δύο εβδομάδες μετά την ωολληψια!!Ευτυχώς ψυχολογικά είμαι καλά!!!θα πάρω το χρόνο μου τους επόμενους μήνες και αποφασίσαμε να κάνουμε άλλη μια προσπάθεια αλλά με ένα σωστό γιατρό ο οποίος θα έχει όρεξη να ασχοληθεί!!!!

Πάμε για την επόμενη !!!! Απλά στο λέω φιλικά πρέπει να αλλάξεις κέντρο ... δεν. Ου άρεσε καθόλου αυτό που έγινε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Μου είπαν απ τη γραμματεια του κέντρου κ ο γυναικολόγος μου εδω καλύτερα να πάω χωρίς εξετάσεις και να τις κάνω τη σωστη μέρα παρά να τις κάνω άλλη μέρα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Αλήθεια. Τράβηξα ένα άγχος κ εκει. Στην τελική λέω Στη χειροτερη να μ απορρίψουν κ να αναγκαστώ να πάρω τα φάρμακα 

Χωρίς τις ορμονολογικές δεν ξέρω καν αν θα δεχτούν τα χαρτιά σου. Δε θα σε κόψουν αλλά θα σε πάνε παρακάτω σε αναμονή. Κατά τη γνώμη μου κάνε τις εξετάσεις και αν τις θέλουν από το κέντρο τις σωστές μέρες ξανά κάνε μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Χωρίς τις ορμονολογικές δεν ξέρω καν αν θα δεχτούν τα χαρτιά σου. Δε θα σε κόψουν αλλά θα σε πάνε παρακάτω σε αναμονή. Κατά τη γνώμη μου κάνε τις εξετάσεις και αν τις θέλουν από το κέντρο τις σωστές μέρες ξανά κάνε μετά. 

Το σκεφτηκα κ αυτό. Να τις κάνω τη Δευτέρα κ να ξαναπάω Παρασκευή που λογικά θα είμαι δεύτερη μέρα, να τις ξανακάνω. Απλά θα τις πληρωσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena0212 είπε:

Το σκεφτηκα κ αυτό. Να τις κάνω τη Δευτέρα κ να ξαναπάω Παρασκευή που λογικά θα είμαι δεύτερη μέρα, να τις ξανακάνω. Απλά θα τις πληρωσω 

Δεν είναι πολύ ακριβές 35 ευρώ νομίζω έχουν... Κι εγώ το ίδιο είχα κάνει.. και πέρασα κανονικά επιτροπή κανείς δεν μου είπε τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Δεν είναι πολύ ακριβές 35 ευρώ νομίζω έχουν...

Αλλο 35€ και άλλο πάνω από 1000€ που θέλουν τα φάρμακα για τη διέγερση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...