Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Σου το εύχομαι όλα να πάνε καλα κοπέλα μου..!!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!! Εύχομαι κ σε σένα τα καλύτερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Δεύτερο εννοείται! Αν κ εφόσον γεννηθεί αυτό που έχω τώρα, θα κάνω έμβρυομεταφορα το 2ο  που είναι στην καταψυξη... Αναμονή κ για εκείνο πάλι μετά μέχρι να φτάσουμε 11-12 εβδομαδων! Αν είναι καλά κ εκείνο θα σταματήσουμε εκεί... Αλλιώς άλλη μια φορά κ όσα βγουν κ ελεγχθούν πρώτα ο Θεός θα τα κάνω..... Αν είναι θέλημα Θεού πάνω απ όλα! 

Να έχεις στο μυαλό σου ότι οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου!!! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!

Τι τραβάμε όμως ρε σεις... έλεος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια εχει ξεκινησει κάποια προσπαθεια στο πανεπιστημιακο στην Λάρισα? Πήραμε την απόφαση να ξεκινήσουμε εκει και επαιρνα τηλεφωνο να κλεισω ραντεβου αλλα μιλανε ΟΛΑ τα τηλεφωνα τους! Τι παιζει? Βασικα αν υπαρχει καποια κοπελα που να κανει προσπαθεια εκει ή να εχει κανει για να με κατατοπισει καπως δεν εχω ιδεα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Να έχεις στο μυαλό σου ότι οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου!!! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!

Τι τραβάμε όμως ρε σεις... έλεος...

Σ ευχαριστώ αγάπη μου να σαι καλά!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki88 είπε:

Εγώ δεν πονεσα στην έμβρυομεταφορα καθόλου απλά ένιωθα τρομερα άβολα όταν πίεζε η κοπέλα τον υπερηχο για να βλέπει ο γιατρός  λόγω της ουρ κύστης που ήταν φουλ... Αφού κάποια στιγμή λέω στο γιατρό Γιατρέ μου θα σας κατουρησω αν αργήσουμε κι άλλο... Έβαλε τα γέλια χαχαχαχαχααχχααχαχαχχ! Αφού κατουρησα εκεί μετά την έμβρυομεταφορα δύο φορές φεύγοντας μέσα στο αυτοκίνητο λέω κάποια στιγμή σταματα το αυτοκίνητο! κ βέβαια το μεγαλύτερο άγχος μ μέχρι τη χοριακη ήταν αν με τόσο κατουρημα φύγανε τα έμβρυα από μέσα (όπου το έλεγα με κορόιδευαν κ εγώ κατά βάθος με κορόιδευα) 

Κορίτσια μου πείτε μου κ εμένα που ακόμα είμαι άσχετη με την ετ...γιατί χρειάζεται να πιούμε τόσο νερό? κ μετά να πρέπει να κρατηθούμε κιόλας. Δλδ να μην έχεις πονέσει από τη διαδικασία και να πονάς επειδή κρατιέσαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσια μου πείτε μου κ εμένα που ακόμα είμαι άσχετη με την ετ...γιατί χρειάζεται να πιούμε τόσο νερό? κ μετά να πρέπει να κρατηθούμε κιόλας. Δλδ να μην έχεις πονέσει από τη διαδικασία και να πονάς επειδή κρατιέσαι.....

νομίζω ότι με το νερό βλέπουν καλύτερα στον υπέρηχο. Κάπως όταν κάνουμε ανω κάτω κοιλίας... αλλά δεν ξέρω κιόλας ίσως λέω βλακεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε; 

Η δική μου εμβρυομεταφορα ηταν η εξής. Ηπια νερο πριν μπω μεσα, κανα λίτρο, μπαίνω στο χειρουργείο μου μου κανει μια πλύση δεν ξερω ακριβώς τι και πως, έρχονται τα εμβρυα, κατουριομουν τρελα😂. Η μαια έκανε τον υπέρηχο και ο γιατρός εβαλε τα εμβρυα. Μετα μου τα έδειξαν κιόλας. Εκλαψα εκεινη την ωρα. Βγαίνω και κάθομαι μια ωρα ξαπλωμένη. Σηκώνομαι παω τουαλέτα ντύνομαι και φεύγω. Πριν την διαδικασία μου έβαλαν ενα ορο, αυτόν που χαμηλώνει τον αριθμό των natural killers, είναι άσπρος. 

Στο μεταξυ πήγα χθες στον καρδιολόγο μου γιατι ειχα ταχυκαρδία και βρε κορίτσια με τρομαξε λιγο σχετικα με τα φαρμακα για την ωοληψια και οσα πήρα μετα. Δε ξερω αν θέλετε να μοιραστώ οσα μου είπε, μη τρομάξω η στενοχωρήσω κάποια κοπέλα. Απλα ένα βασικό είναι οτι δε γίνεται κανένας καρδιολογικος ελεγχος κατα τη διαδικασία.. Και εμενα μου ειχε κανει τρελή εντύπωση, πως δε δίνουν σημασια σε αυτό.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε; 

Η δική μου εμβρυομεταφορα ηταν η εξής. Ηπια νερο πριν μπω μεσα, κανα λίτρο, μπαίνω στο χειρουργείο μου μου κανει μια πλύση δεν ξερω ακριβώς τι και πως, έρχονται τα εμβρυα, κατουριομουν τρελα😂. Η μαια έκανε τον υπέρηχο και ο γιατρός εβαλε τα εμβρυα. Μετα μου τα έδειξαν κιόλας. Εκλαψα εκεινη την ωρα. Βγαίνω και κάθομαι μια ωρα ξαπλωμένη. Σηκώνομαι παω τουαλέτα ντύνομαι και φεύγω. Πριν την διαδικασία μου έβαλαν ενα ορο, αυτόν που χαμηλώνει τον αριθμό των natural killers, είναι άσπρος. 

Στο μεταξυ πήγα χθες στον καρδιολόγο μου γιατι ειχα ταχυκαρδία και βρε κορίτσια με τρομαξε λιγο σχετικα με τα φαρμακα για την ωοληψια και οσα πήρα μετα. Δε ξερω αν θέλετε να μοιραστώ οσα μου είπε, μη τρομάξω η στενοχωρήσω κάποια κοπέλα. Απλα ένα βασικό είναι οτι δε γίνεται κανένας καρδιολογικος ελεγχος κατα τη διαδικασία.. Και εμενα μου ειχε κανει τρελή εντύπωση, πως δε δίνουν σημασια σε αυτό.. 

 

Κορίτσι τι εννοείς; εμένα στο μητέρα με πέρασαν κανονικά από καρδιολογικό έλεγχο... ήταν μέσα στο πακέτο της εξωσωματικής. Ακριβώς επειδή όλα αυτά τα φάρμακα δεν είναι και ζαχαρόνερο συν τη μέθη... Δεν σε έστειλαν καρδιολόγο από το κέντρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

νομίζω ότι με το νερό βλέπουν καλύτερα στον υπέρηχο. Κάπως όταν κάνουμε ανω κάτω κοιλίας... αλλά δεν ξέρω κιόλας ίσως λέω βλακεία!

Ναι προφανώς κάτι θέλουν να δουν καλύτερα αλλά δεν είναι ταλαιπωρία να θες να πας τουαλέτα, να μην "πρέπει" να πας και να πονάει η κοιλιά σου από αυτό?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Ναι προφανώς κάτι θέλουν να δουν καλύτερα αλλά δεν είναι ταλαιπωρία να θες να πας τουαλέτα, να μην "πρέπει" να πας και να πονάει η κοιλιά σου από αυτό?????

φυσικά και είναι αλλά έλα και πες μου τι δεν είναι εδώ που μπλέξαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι τι εννοείς; εμένα στο μητέρα με πέρασαν κανονικά από καρδιολογικό έλεγχο... ήταν μέσα στο πακέτο της εξωσωματικής. Ακριβώς επειδή όλα αυτά τα φάρμακα δεν είναι και ζαχαρόνερο συν τη μέθη... Δεν σε έστειλαν καρδιολόγο από το κέντρο;

Οχι! Εκει τρελαθηκα. Στο μεταξυ πριν την ωοληψια εγω επέμενα για καρδιολόγο. Υπάρχει καποια κληρονομικοτητα και ανησυχώ πολυ γενικά. Ξερω οτι οι απόψεις διίστανται σχετικα με την εξωσωματικη. Αλλα ακουσα κάποια πράγματα λιγο διαφορετικα χτες. Τι έλεγχο σου έκαναν; υπέρηχο και καρδιογραφημα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσια μου πείτε μου κ εμένα που ακόμα είμαι άσχετη με την ετ...γιατί χρειάζεται να πιούμε τόσο νερό? κ μετά να πρέπει να κρατηθούμε κιόλας. Δλδ να μην έχεις πονέσει από τη διαδικασία και να πονάς επειδή κρατιέσαι.....γ

Γεμίζει η κύστη και φαίνεται καλύτερα στον υπερηχο η μήτρα! Εμένα πχ κ στον υπερηχο που έκανα πριν καμιά 10 άρια μέρες για να δούμε το μωρό απ την κοιλιά μ είπε η γιατρός να μην κατουρησω πριν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Steli είπε:

Οχι! Εκει τρελαθηκα. Στο μεταξυ πριν την ωοληψια εγω επέμενα για καρδιολόγο. Υπάρχει καποια κληρονομικοτητα και ανησυχώ πολυ γενικά. Ξερω οτι οι απόψεις διίστανται σχετικα με την εξωσωματικη. Αλλα ακουσα κάποια πράγματα λιγο διαφορετικα χτες. Τι έλεγχο σου έκαναν; υπέρηχο και καρδιογραφημα; 

ναι! επίσης ο καρδιολόγος πέρα από αυτά με "άκουσε" κιόλας. Επίσης στο μητέρα τουλάχιστον, σε περνάνε ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ από τον καρδιολόγο τους κ μπαίνει η γνωματεύση στο φάκελο αλλιώς δεν γίνεται ωοληψία (λόγω της μέθης). Είναι κ νομικό το ζήτημα από όσο ξέρω, πρέπει να υπάρχει στο φάκελο μαζί με τα χαρτιά του γάμου και τις εξετάσεις για HIV, VDRL κλπ. Αυτό πως το προσπέρασαν;;; πολύ περίεργο πραγματικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε; 

Η δική μου εμβρυομεταφορα ηταν η εξής. Ηπια νερο πριν μπω μεσα, κανα λίτρο, μπαίνω στο χειρουργείο μου μου κανει μια πλύση δεν ξερω ακριβώς τι και πως, έρχονται τα εμβρυα, κατουριομουν τρελα😂. Η μαια έκανε τον υπέρηχο και ο γιατρός εβαλε τα εμβρυα. Μετα μου τα έδειξαν κιόλας. Εκλαψα εκεινη την ωρα. Βγαίνω και κάθομαι μια ωρα ξαπλωμένη. Σηκώνομαι παω τουαλέτα ντύνομαι και φεύγω. Πριν την διαδικασία μου έβαλαν ενα ορο, αυτόν που χαμηλώνει τον αριθμό των natural killers, είναι άσπρος. 

Στο μεταξυ πήγα χθες στον καρδιολόγο μου γιατι ειχα ταχυκαρδία και βρε κορίτσια με τρομαξε λιγο σχετικα με τα φαρμακα για την ωοληψια και οσα πήρα μετα. Δε ξερω αν θέλετε να μοιραστώ οσα μου είπε, μη τρομάξω η στενοχωρήσω κάποια κοπέλα. Απλα ένα βασικό είναι οτι δε γίνεται κανένας καρδιολογικος ελεγχος κατα τη διαδικασία.. Και εμενα μου ειχε κανει τρελή εντύπωση, πως δε δίνουν σημασια σε αυτό.. 

 

Κ εγώ έκανα έλεγχο καρδιολόγικο στον τελευταίο υπερηχο πριν την ωολυψια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

ναι! επίσης ο καρδιολόγος πέρα από αυτά με "άκουσε" κιόλας. Επίσης στο μητέρα τουλάχιστον, σε περνάνε ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ από τον καρδιολόγο τους κ μπαίνει η γνωματεύση στο φάκελο αλλιώς δεν γίνεται ωοληψία (λόγω της μέθης). Είναι κ νομικό το ζήτημα από όσο ξέρω, πρέπει να υπάρχει στο φάκελο μαζί με τα χαρτιά του γάμου και τις εξετάσεις για HIV, VDRL κλπ. Αυτό πως το προσπέρασαν;;; πολύ περίεργο πραγματικά! 

Εγω παω στον καρδιολόγο τακτικά. Εκείνοι δε με έστειλαν. Απλα σχετικα με τα φαρμακα τρόμαξα λιγο. Δε ξερω αν πρέπει να υποβληθω σε αλλη εξωσωματική. Το καλο ειναι οτι το trophocard ηρεμει τους παλμούς οπότε ημουν καλυμμένη. Αφου το παίρνω και τωρα. Είμαι στη φάση που θέλω να πάρω τηλ στο κέντρο να τους ζητήσω το λογο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Steli είπε:

Εγω παω στον καρδιολόγο τακτικά. Εκείνοι δε με έστειλαν. Απλα σχετικα με τα φαρμακα τρόμαξα λιγο. Δε ξερω αν πρέπει να υποβληθω σε αλλη εξωσωματική. Το καλο ειναι οτι το trophocard ηρεμει τους παλμούς οπότε ημουν καλυμμένη. Αφου το παίρνω και τωρα. Είμαι στη φάση που θέλω να πάρω τηλ στο κέντρο να τους ζητήσω το λογο. 

το ότι εσύ κάνεις τους ελέγχους σου είναι άσχετο. Αυτοί όφειλαν να σε ελέγξουν και για δική τους ασφάλεια στο κάτω κάτω!!! μου κάνει εντύπωση να λείπει από το φάκελο τετοιο χαρτί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

το ότι εσύ κάνεις τους ελέγχους σου είναι άσχετο. Αυτοί όφειλαν να σε ελέγξουν και για δική τους ασφάλεια στο κάτω κάτω!!! μου κάνει εντύπωση να λείπει από το φάκελο τετοιο χαρτί...

Κι ομως!! Μου ειπε ο καρδιολόγος μου οτι από μεθη δεν κινδυνευα. Απο τα υπόλοιπα ήταν το θέμα. Επίσης πρέπει να υπάρχει έλεγχος καθ όλη τη πορεία μετά την έμβρυομεταφορα. Δηλαδη αν σε πιάσει μια κριση πανικού η αγχους οσο εισαι στο κρεβάτι για τοσες μερες δε πρέπει να μένεις ακάλυπτη, πρεπει να ελέγχεσαι. Ειναι δυνατές οι ορμονες. Και επίσης δεν μπορείς να παρεις κάποια καρδιολογικα φαρμακα, εως κανένα. Η προγεστερονη με λιγα λογια κάνει αυτη τη δουλειά, δηλαδη ταχυκαρδια, αναλογα πάντα τη γυναίκα ετσι; .. Τέλος πάντων μου είπε να ερθει ξανα η περίοδος μου να αρχίσει να ξεσπάει ο οργανισμός γιατί ολα εγιναν μεσα σε 1μιση μήνα και ειμαι μπουσταρισμενη φουλ ακομα. Το νευρολογικο με ορμονικο και το ψυχολογικο κομματι στη γυναικα ειναι αρρηκτα συνδεδεμένα και το ενιωσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Κι ομως!! Μου ειπε ο καρδιολόγος μου οτι από μεθη δεν κινδυνευα. Απο τα υπόλοιπα ήταν το θέμα. Επίσης πρέπει να υπάρχει έλεγχος καθ όλη τη πορεία μετά την έμβρυομεταφορα. Δηλαδη αν σε πιάσει μια κριση πανικού η αγχους οσο εισαι στο κρεβάτι για τοσες μερες δε πρέπει να μένεις ακάλυπτη, πρεπει να ελέγχεσαι. Ειναι δυνατές οι ορμονες. Και επίσης δεν μπορείς να παρεις κάποια καρδιολογικα φαρμακα, εως κανένα. Η προγεστερονη με λιγα λογια κάνει αυτη τη δουλειά, δηλαδη ταχυκαρδια, αναλογα πάντα τη γυναίκα ετσι; .. Τέλος πάντων μου είπε να ερθει ξανα η περίοδος μου να αρχίσει να ξεσπάει ο οργανισμός γιατί ολα εγιναν μεσα σε 1μιση μήνα και ειμαι μπουσταρισμενη φουλ ακομα. Το νευρολογικο με ορμονικο και το ψυχολογικο κομματι στη γυναικα ειναι αρρηκτα συνδεδεμένα και το ενιωσα! 

κοίτα αυτά που σου είπε ο καρδιολόγος ισχύουν, είναι ισχυρές αυτές οι ορμόνες όμως συνηθως πρέπει να υπάρχει υποκείμενη κατάσταση... ξέρω κοπέλα που είχε καρδιολογικό θέμα κ όντως έπαθε κάτι κατά τη διέγερση. Το καλό είναι ότι πια οι περισσότερες κάνουμε μια παύση πριν τη μεταφορά και λίγο καθαρίζει το σύστημα... 

Κορίτσι τα ρίσκα είναι υπαρκτά και μόνο με το γιατρό μπορείς να κάνεις μια κουβέντα και να αποφασίσεις πως θα προχωρήσεις και τι θα κάνεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου χαίρομαι πολύ με τα νέα σας... νομιζω ότι από τον επόμενο μήνα θα έχουμε πολλές ΕΤ!!!!εγώ τρέχω με τους γιατρούς μπας και βγάλω άκρη και πάω κι εγώ στη δική μου ΕΤ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κοίτα αυτά που σου είπε ο καρδιολόγος ισχύουν, είναι ισχυρές αυτές οι ορμόνες όμως συνηθως πρέπει να υπάρχει υποκείμενη κατάσταση... ξέρω κοπέλα που είχε καρδιολογικό θέμα κ όντως έπαθε κάτι κατά τη διέγερση. Το καλό είναι ότι πια οι περισσότερες κάνουμε μια παύση πριν τη μεταφορά και λίγο καθαρίζει το σύστημα... 

Κορίτσι τα ρίσκα είναι υπαρκτά και μόνο με το γιατρό μπορείς να κάνεις μια κουβέντα και να αποφασίσεις πως θα προχωρήσεις και τι θα κάνεις... 

Αυτό. Παύση μετά την ωοληψια. Έτσι μονότερμα δεν ξαναπάω, άνθρωπος ειμαι είπαμε. Έτσι θα γίνει την επόμενη, αν υπάρξει θα δούμε.  Δεν εχω κάποιο παθολογικο καρδιολογικο εύρημα απλα λογω αγχωδους διαταραχής ανεβάζω παλμούς και πίεση εύκολα. Καταλαβαίνεις πως πέρασα την ξάπλα.. Και δεν ηξερα τι κανω. Σταματάει η κυηση, σταματάνε τα φαρμακα και ξέσπασε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια μου χαίρομαι πολύ με τα νέα σας... νομιζω ότι από τον επόμενο μήνα θα έχουμε πολλές ΕΤ!!!!εγώ τρέχω με τους γιατρούς μπας και βγάλω άκρη και πάω κι εγώ στη δική μου ΕΤ....

θα πας! και θα πάνε όλα τέλεια θα το δεις!!! κορίτσια το 2020 θα είναι επιτέλους η χρονιά μας :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Αυτό. Παύση μετά την ωοληψια. Έτσι μονότερμα δεν ξαναπάω, άνθρωπος ειμαι είπαμε. Έτσι θα γίνει την επόμενη, αν υπάρξει θα δούμε.  Δεν εχω κάποιο παθολογικο καρδιολογικο εύρημα απλα λογω αγχωδους διαταραχής ανεβάζω παλμούς και πίεση εύκολα. Καταλαβαίνεις πως πέρασα την ξάπλα.. Και δεν ηξερα τι κανω. Σταματάει η κυηση, σταματάνε τα φαρμακα και ξέσπασε. 

σε καταλαβαίνω... εμένα ο γιατρός μόνος του μου συνέστησε την παύση. Πρωτίστως βέβαια γιατί θεωρεί πιο πιθανή την επιτυχία έτσι αλλά κ για να ξεκουραστεί το σώμα... από ότι είδα 2 μήνες τους θες για να συνέρθεις! Συγνώμη αλλά είμαστε πολλές και μπερδεύομαι, έχεις έμβρυα στην κατάψυξη; ή θα κάνεις εκ νέου διέγερση;

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά από εδώ και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Steli είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε; 

Η δική μου εμβρυομεταφορα ηταν η εξής. Ηπια νερο πριν μπω μεσα, κανα λίτρο, μπαίνω στο χειρουργείο μου μου κανει μια πλύση δεν ξερω ακριβώς τι και πως, έρχονται τα εμβρυα, κατουριομουν τρελα😂. Η μαια έκανε τον υπέρηχο και ο γιατρός εβαλε τα εμβρυα. Μετα μου τα έδειξαν κιόλας. Εκλαψα εκεινη την ωρα. Βγαίνω και κάθομαι μια ωρα ξαπλωμένη. Σηκώνομαι παω τουαλέτα ντύνομαι και φεύγω. Πριν την διαδικασία μου έβαλαν ενα ορο, αυτόν που χαμηλώνει τον αριθμό των natural killers, είναι άσπρος. 

Στο μεταξυ πήγα χθες στον καρδιολόγο μου γιατι ειχα ταχυκαρδία και βρε κορίτσια με τρομαξε λιγο σχετικα με τα φαρμακα για την ωοληψια και οσα πήρα μετα. Δε ξερω αν θέλετε να μοιραστώ οσα μου είπε, μη τρομάξω η στενοχωρήσω κάποια κοπέλα. Απλα ένα βασικό είναι οτι δε γίνεται κανένας καρδιολογικος ελεγχος κατα τη διαδικασία.. Και εμενα μου ειχε κανει τρελή εντύπωση, πως δε δίνουν σημασια σε αυτό.. 

 

Εμένα 

μου είχαν κάνει πριν την ωοληψια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Αυτό. Παύση μετά την ωοληψια. Έτσι μονότερμα δεν ξαναπάω, άνθρωπος ειμαι είπαμε. Έτσι θα γίνει την επόμενη, αν υπάρξει θα δούμε.  Δεν εχω κάποιο παθολογικο καρδιολογικο εύρημα απλα λογω αγχωδους διαταραχής ανεβάζω παλμούς και πίεση εύκολα. Καταλαβαίνεις πως πέρασα την ξάπλα.. Και δεν ηξερα τι κανω. Σταματάει η κυηση, σταματάνε τα φαρμακα και ξέσπασε. 

Κοπέλα μου υπάρχει χάπι που ξέρω που είμαι για της ταχυπαλμίες και για το άγχος όπου επιτρέπεται και σε εγκυμοσύνη από όσο μου είπαν (θα με συχωρέσεις αλλά δεν θα πω ποιο φάρμακο είναι μιας και είναι ένα φάρμακο καρδιολογικό όπου καταλαβενεις αν πούμε δημόσια το όνομα Του φαρμάκου και μας διαβάσει κάποιος δεν ξέρεις τι γίνεται) εμένα στην αγχώδη διαταραχή όπου έχω παράδοξος ειμουν χαλαρή όσο επερνα Προγεστερονη μετά που χρειάστηκε όλα να τα κόψω μιας και έπεσε η Χωριακη μου τότε εμφάνισα ψυχοσωματικά όπως και ταχυκαρδίες και πίεση και άγχος όπου μου πρότειναν ένα φάρμακο για αυτό και όταν ρώτησα και τον γυναικολόγο μου είπε οκ δεν έχουμε κάποιο θέμα απλά ξέρω ότι θα πρέπει να το σταματήσω πολύ καιρό πριν αν μπω ξανά μα κάνω διεργεση και τέτοια.! Υπάρχουν φάρμακα που είναι συμβατά παντος.! Επίσης για εμένα ήταν μεγάλο σφάλμα του κέντρου που δεν έκαναν καρδιογραφιμα πριν την ωοληψια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Ginaak @JoyCat Κορίτσια φαίνονται τα ωοθυλακια κ στο τέλος του κύκλου... απλα μετραει κ το ωχρο σωματιδιο. Σίγουρα κάποια πολυ μικρά δε φαίνονται αλλά δε φαίνονται ούτε στην αρχή... δλδ αν 26η μέρα ειδε πχ 5 δεν θα έβλεπε στην αρχή 10... το θεμα είναι κατά πόσο μέτρησε τα πάντα ή τα μεγάλα μονο... 

Να ρωτήσω ρε κοριτσια οσες έχετε κάνει μεταφορά @Niki94 @Taggeris @kppm την ημέρα μεταφοράς ποια είναι η διαδικασία; οχι ιατρικά αλλά από άποψη χαρτουρας. Θέλει υπογραφές κλπ κ από τους 2; ζητάνε κάτι περα των εξετάσεων αίματος; Ευχαριστώ κορίτσια!

 

Στο τέλος της διαδικασίας εμάς μας φώναξαν και υπογράψαμε κάποια έντυπα που μας έδωσαν για το έμβρυο και γαι τη διαδικασία....κρατάνε και αυτοί αντίγραφα και δίνουν και σε εσένα Κάτι άλλο από χαρτιά δεν μας ζήτησαν.....Πότε με το καλό θα πας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...