Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα σας!! Με μεγάλη χαρά μπαίνω στην ομάδα αυτή! Προγραμματίζουμε τη δική μας διαδικασία για Μάρτιο, αλλά επειδή δεν ξέρω πολλά για όλα αυτά, θα ξεκινήσω να σας διαβάζω απ'την αρχή! Ελπίζω τα κορίτσια που βρίσκονται ήδη στη διαδικασία να πάνε πολύ καλά!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κοριτσάκι μου!! Καλη αρχή και σε σένα!!!!! Εσείς για ποιο λόγο πάτε για εξωσωματική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα σας!! Με μεγάλη χαρά μπαίνω στην ομάδα αυτή! Προγραμματίζουμε τη δική μας διαδικασία για Μάρτιο, αλλά επειδή δεν ξέρω πολλά για όλα αυτά, θα ξεκινήσω να σας διαβάζω απ'την αρχή! Ελπίζω τα κορίτσια που βρίσκονται ήδη στη διαδικασία να πάνε πολύ καλά!!

Καλή αρχή κορίτσι μου...τον Μάρτιο εννοείς θα πας για εμβρυομεταφορά? Αν θες μας λες για ποιο λόγο θα προβείτε σε εξωσωματική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@koukou84 Ευχαριστώ πολύ!! Είμαι πολύ χαρούμενη κι αισιόδοξη, γιατί ελπίζω ότι και για μένα και για όλες μας θα αλλάξει η ζωή μας μετά την εξωσωματική :) Ο σύζυγος έχει χαμηλή πρόσθια κινητικότητα που μετά από λίγη ώρα γίνεται μηδενική. Βέβαια μετά από αγωγή βελτιώθηκε η κατάσταση, αλλά και πάλι δεν είχαμε κανένα αποτέλεσμα, εννοώντας εγκυμοσύνη. Θα κάνουμε το Φεβρουάριο και σπερματέγχυση με πρόκληση, αλλά έχουμε ήδη κάνει μία και δεν έχω ιδιαίτερες προσδοκίες από αυτό. Επιπλέον με ανησυχεί και η ηλικία μου και άρα η ποιότητα των ωαρίων μου, σε λίγο πλησιάζω τα 38.

Ίσως να ήταν καλό να περιμέναμε λίγο ακόμα φυσιολογικά, γιατί κι εγώ είχα προβλήματα, όπως ανακαλύψαμε τελικά, που λύθηκαν μόλις το Νοέμβριο. Αλλά ο χρόνος περνούσε κι έχανα το κουράγιο μου και την πίστη μου γενικά! Κι ίσως αυτός να ήταν ένας παραπάνω λόγος που δεν τα κατάφερνα. Ενώ τώρα σ'αυτό το ενδεχόμενο ξαναβρήκα τη χαρά μου επιτέλους!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ioannastr Ο γιατρός μου είπε ότι θα προσπαθήσουμε να γίνει η πρόκληση και η εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο, γιατί από αριθμό ωαρίων είμαστε καλά. Ελπίζω βέβαια! Δεν ξέρουμε σίγουρα τι θα γίνει στην πράξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@ioannastr Ο γιατρός μου είπε ότι θα προσπαθήσουμε να γίνει η πρόκληση και η εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο, γιατί από αριθμό ωαρίων είμαστε καλά. Ελπίζω βέβαια! Δεν ξέρουμε σίγουρα τι θα γίνει στην πράξη

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου...συνέχισε να είσαι ενθουσιασμένη και αισιόδοξη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα σας!! Με μεγάλη χαρά μπαίνω στην ομάδα αυτή! Προγραμματίζουμε τη δική μας διαδικασία για Μάρτιο, αλλά επειδή δεν ξέρω πολλά για όλα αυτά, θα ξεκινήσω να σας διαβάζω απ'την αρχή! Ελπίζω τα κορίτσια που βρίσκονται ήδη στη διαδικασία να πάνε πολύ καλά!!

Καλός ήρθες στην παρέα μας..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@JoyCat Καλώς ήρθες κορίτσι μου!!!Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!! απ' ότι κατάλαβα σπερματεγχυση θα κάνεις; Και εμείς λόγω σπέρματος θα προχωρήσουμε σε εξωσωματική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@SteliΣας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! Εύχομαι με τη θετική ενέργεια μας και τη θέλησή μας να τα καταφέρουμε, να βοηθάμε η μία την άλλη για να επιτύχουμε τον στόχο μας,!!

@ViKcyΣαν ένα ενδιάμεσο βήμα κάνουμε εξωσωματική με πρόκληση και τον επόμενο μήνα πάμε κανονικά για εξωσωματική κι εμείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@SteliΣας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! Εύχομαι με τη θετική ενέργεια μας και τη θέλησή μας να τα καταφέρουμε, να βοηθάμε η μία την άλλη για να επιτύχουμε τον στόχο μας,!!

@ViKcyΣαν ένα ενδιάμεσο βήμα κάνουμε εξωσωματική με πρόκληση και τον επόμενο μήνα πάμε κανονικά για εξωσωματική κι εμείς

Δεν κατάλαβα κορίτσι, τι ειναι η εξωσωματική με πρόκληση; εννοείς σπερματέγχυση ή όντως θα κάνεις οωληψία απλά με συλλογή 2-3 ωαρίων σαν φυσικό δλδ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Υπάρχει κάποια κοπέλα που χρειάζεται ovitrelle άμεσα; Την χαρίζει μια κοπέλα κοντά μου γτ λήγει άμεσα τον άλλο μήνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo Συγγνώμη, το έγραψα λάθος, σπερματέγχυση με πρόκληση κάνουμε το Φλεβάρη και ήδη ετοιμάζουμε τα χαρτιά για εξωσωματική το Μάρτιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Tokyo Συγγνώμη, το έγραψα λάθος, σπερματέγχυση με πρόκληση κάνουμε το Φλεβάρη και ήδη ετοιμάζουμε τα χαρτιά για εξωσωματική το Μάρτιο.

Α μια χαρά! Αν θες να πεις που θα κάνεις την προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

@koukou84 Ευχαριστώ πολύ!! Είμαι πολύ χαρούμενη κι αισιόδοξη, γιατί ελπίζω ότι και για μένα και για όλες μας θα αλλάξει η ζωή μας μετά την εξωσωματική :) Ο σύζυγος έχει χαμηλή πρόσθια κινητικότητα που μετά από λίγη ώρα γίνεται μηδενική. Βέβαια μετά από αγωγή βελτιώθηκε η κατάσταση, αλλά και πάλι δεν είχαμε κανένα αποτέλεσμα, εννοώντας εγκυμοσύνη. Θα κάνουμε το Φεβρουάριο και σπερματέγχυση με πρόκληση, αλλά έχουμε ήδη κάνει μία και δεν έχω ιδιαίτερες προσδοκίες από αυτό. Επιπλέον με ανησυχεί και η ηλικία μου και άρα η ποιότητα των ωαρίων μου, σε λίγο πλησιάζω τα 38.

Ίσως να ήταν καλό να περιμέναμε λίγο ακόμα φυσιολογικά, γιατί κι εγώ είχα προβλήματα, όπως ανακαλύψαμε τελικά, που λύθηκαν μόλις το Νοέμβριο. Αλλά ο χρόνος περνούσε κι έχανα το κουράγιο μου και την πίστη μου γενικά! Κι ίσως αυτός να ήταν ένας παραπάνω λόγος που δεν τα κατάφερνα. Ενώ τώρα σ'αυτό το ενδεχόμενο ξαναβρήκα τη χαρά μου επιτέλους!! 

Πραγματικά τι χαρούμενο και ασιοδοξο ποστ είναι αυτό! !

Εμείς όταν είπαμε για εξωσωματική ήμουν μαύρα πανιά,σκεφτόμουν τη διαδικασία,τα λεφτα,το φόβο της αποτυχίας. 

Μακάρι να το αντιμετωπίζα τόσο θετικά οσο εσύ !!καλή επιτυχία να έχεις! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@GinaakΚοριτσακι μου τι κάνεις; Σε τι φάση βρίσκεσαι;Εγώ πήρα σήμερα τα φάρμακα και αρχές Φεβρουαρίου ξεκινάω!!.Καλά και εγώ στην αρχή δεν το είχα πάρει πολύ καλά έψαχνα για βιταμίνες πιστεύα ότι στο τέλος θα πιάσω φυσιολογικά είχα μια άρνηση!!Τώρα είμαι καλά τώρα πήρα απόφαση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;

Ήθελα να σας ρωτήσω αν μετά από τη σαλπιγγογραφία όσες έχετε κάνει σας έδωσαν αντιβίωση και ποια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;

Ήθελα να σας ρωτήσω αν μετά από τη σαλπιγγογραφία όσες έχετε κάνει σας έδωσαν αντιβίωση και ποια;

vibramycin! Πάντως είναι μια πολύ ελαφριά αντιβίωση την οποία μου έδωσαν και μετά την ωοληψία. Το κόστος είναι κάτι του τύπου 1-2 ευρώ 

image.jpeg.ae09bb220ecfa18bc7ff12f99d4e14f0.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Χρόνια πολλά, καλή χρονιά με Υγεία α Αγάπη, φουσκωτές κοιλίτσες και γεμάτες αγκαλιές. Παρακολουθώ αρκετό καιρό αυτό το φόρουμ καθώς βρέθηκα και γω σ αυτό το δύσκολο μονοπάτι της εξωσωματικής. Το 2017 μετά από σχεδόν ενός χρόνου προσπάθειες  όχι αρκετά εντατικές διαγνωσθηκα με πρόβλημα στις σάλπιγγες. Γκρεμίστηκε όλος ο κόσμος μου, δεν μπορούσα να πιστέψω και να καταλάβω πως συνέβη αυτό μένα. Με λίγα λόγια μονόδρομος η εξωσωματική. Ξεκινήσαμε τον Οκτώβριο της ίδιας χρονιάς κύκλο εξωσωματικής με αρκετά ωάρια αλλά πολύ κακή γονιμοποίηση. Η ψυχολογία στα πατώματα καθώς έβλεπα το όνειρο μου να απομακρυνεται. Η δεύτερη προσπάθεια ήρθε μετά από τρεις μήνες μαζί της και η δεύτερη αποτυχία με κακή γονιμοποίηση πάλι. Μετά ήρθε η άρνηση και έτσι πέρασε ένας χρόνος που προσπαθούσα να συνέλθω και να βρω τον εαυτό μου. Παρακινουμενη από τον άντρα μου για ακόμη μια προσπάθεια άλλαξα γιατρό και κέντρο, έφτιαξα την ψυχολογία μου και είπα στον εαυτό μου ότι δεν πρέπει να το βάλω κάτω. Έμεινα έγκυος με την πρώτη προσπάθεια στον καινούργιο γιατρό με πολλή καλή γονιμοποίηση και τώρα που σας γράφω το ροζ θαυματακι μου κοιμάται μέσα στην κούνια της και γω τα έχω ξεχάσει όλα. Πιστέψτε στον εαυτό σας και προχωρήστε μπροστά. Είναι πολύ δύσκολο και αμφίβολο το μονοπάτι της εξωσωματικής και μεις ιδιαίτερες γυναίκες με μεγάλη ψυχική δύναμη. Μην το βάζετε κάτω γιατί κάπου σας περιμένει το μωράκι σας. Ελπίζω να μην σας κούρασα. Εύχομαι και προσεύχομαι να γίνουν όλες οι γυναίκες μανούλες που το επιθυμούν και το λαχταρουν μα λίγο παραπάνω για τις γυναίκες που αναγκάζονται να διαβουν αυτό το δύσκολο μονοπάτι. Οποιαδήποτε πληροφορία χρειαστείτε για τον γιατρό που με βοήθησε να γίνω μανούλα μην διστάσετε να μου στείλετε μην. Σας στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

vibramycin! Πάντως είναι μια πολύ ελαφριά αντιβίωση την οποία μου έδωσαν και μετά την ωοληψία. Το κόστος είναι κάτι του τύπου 1-2 ευρώ 

image.jpeg.ae09bb220ecfa18bc7ff12f99d4e14f0.jpeg

Αυτό θυμάμαι και εγώ ότι Μου είχανε δώσει στην προηγούμενη. Δεν θυμάμαι Για πόσες μέρες να την πάρω δύο ή τρεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Αυτό θυμάμαι και εγώ ότι Μου είχανε δώσει στην προηγούμενη. Δεν θυμάμαι Για πόσες μέρες να την πάρω δύο ή τρεις;

καλύτερα ρώτα... αυτό το κουτάκι έτσι και αλλιώς για 4 μέρες έχει όλο και όλο. Νομίζω μου είχαν πει 3 αλλά δεν είμαι σίγουρη. Πάντως την είχα κάνει στο ιασω και μου είχαν δώσει ξεκάθαρες οδηγίες, θα σου πουν σίγουρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;

Ήθελα να σας ρωτήσω αν μετά από τη σαλπιγγογραφία όσες έχετε κάνει σας έδωσαν αντιβίωση και ποια;

Καλημέρα vibramycin για 4 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/1/2020 at 9:41 ΠΜ, ο/η JoyCat είπε:

 

Παιδιά συγγνώμη για το άσχετο παράθυρο παραπάνω. Είμαι καινούρια και δεν έχω μάθει να χειρίζομαι καλά το σύστημα.

@Tokyo Τις διαδικασίες μέχρι στιγμής τις έκανα στο serum. Ο γιατρός εκεί μου έκανε και την υστεροσκόπηση για τους 10 πολύποδες που μου βρήκαν..

Αλλά είμαστε ανοιχτοί με το σύζυγό μου να σκεφτούμε άλλα κέντρα. Σκεφτήκαμε συγκεκριμένα το μητέρα και το Έλενα, βέβαια για όλα αυτά πρέπει να κινηθούμε γρήγορα. Έχω υποθυρεοειδισμό, υποπτεύομαι Θρομβοφιλία κλπ. Καταλαβαίνετε.. Εσείς ποια κέντρα έχετε υπόψη σας ως καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...