Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

@koukou84Σ ευχαριστώ πολυ τον πήρα τηλ όπως μου πε και η @Niki94 και μου είπε αυτό που μου είπε και @Tokyo.. θα το δουμε ουτως η αλλως στον υπέρηχο αύριο.

Σταυρι ποσες μέρες είναι που κάνεις διέγερση; ανταγωνιστή ξεκίνησες ή όχι ακόμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τις 10 /1 ξεκίνησα για ανταγωνιστές δεν μου είπε ακκμα κάτι αύριο έχω υπέρηχο και βλέπουμε. Να σε ρωτήσω κάτι εσυ που εκανες  διεγερση η μήπως κάνω λάθος? Όταν κάνατε διέγερση ένιωθες περίεργα στις ωοθήκες?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

@koukou84Σ ευχαριστώ πολυ τον πήρα τηλ όπως μου πε και η @Niki94 και μου είπε αυτό που μου είπε και @Tokyo.. θα το δουμε ουτως η αλλως στον υπέρηχο αύριο.

Ωραία κοπέλα μου..!! Περιμένουμε νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Από τις 10 /1 ξεκίνησα για ανταγωνιστές δεν μου είπε ακκμα κάτι αύριο έχω υπέρηχο και βλέπουμε. Να σε ρωτήσω κάτι εσυ που εκανες  διεγερση η μήπως κάνω λάθος? Όταν κάνατε διέγερση ένιωθες περίεργα στις ωοθήκες?? 

Εγώ δεν ένιωθα τίποτα όσο έκανα διεργεση (από όσο θυμάμαι έχει περάσει και καιρός πολύ) αλλά μετά από την ωοληψια είχα πόνους και ένα βάρος (εγώ τονίζω έπαθα υπεδιεργεση) το είπες στον ιατρό σου.; να σε ρωτήσω δεν θυμάμαι με πόσες μονάδες ξεκίνησες και ποσό κανείς τώρα.; Σου έχουν πει ποσά βλέπουν.; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Από τις 10 /1 ξεκίνησα για ανταγωνιστές δεν μου είπε ακκμα κάτι αύριο έχω υπέρηχο και βλέπουμε. Να σε ρωτήσω κάτι εσυ που εκανες  διεγερση η μήπως κάνω λάθος? Όταν κάνατε διέγερση ένιωθες περίεργα στις ωοθήκες?? 

Εγώ ένιωθα τσιμπηματάκια;μικρα πονάκια να το πω; στις ωοθήκες. Ο γιατρός μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικό. Εγώ έκανα 125 gonal και μου πρόσθεσε και την 6η ημέρα cetrotide. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Θυμάμαι πόσο κουράγιο μου έδινες εσύ και κάποια άλλα κορίτσια εδώ μέσα μετά την Τρίτη αποτυχία.... Μεγάλη στήριξη αλλά βρήκα το κουράγιο και τα έβαλα όλα σε σειρά και πρόγραμμα. Τελικά πήρα την απόφαση να πιστέψω στον εαυτό μου και να προχωρήσω σε διέγερση... Θα πάω κόντρα στα προγνωστικά και θα πιστέψω μόνο σε μένα. Χθες επισκέφτηκα και το τμήμα καθ εξιν αποβολων του ελενα. Η Αιματολόγος η κυρία Τσεκούρα ήταν εξαιρετική. Μου είπε ότι δεν βλέπει τίποτα στις εξετάσεις μας που να δείχνει υπογονιμότητα ή άλλο πρόβλημα που αφορά τις αποβολές και τις βιοχημικές και το απέδωσε σε τυχαιότητα. Οπότε και εγώ θα ποντάρω στον εαυτό μου Και στη δική μου τυχαιότητα και ότι θέλει ο Θεός....

Πολυ χαίρομαι. Προχώρα κοπελα μου. Θα μπει το κλειδί στη κλειδαριά για ολες μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Θυμάμαι πόσο κουράγιο μου έδινες εσύ και κάποια άλλα κορίτσια εδώ μέσα μετά την Τρίτη αποτυχία.... Μεγάλη στήριξη αλλά βρήκα το κουράγιο και τα έβαλα όλα σε σειρά και πρόγραμμα. Τελικά πήρα την απόφαση να πιστέψω στον εαυτό μου και να προχωρήσω σε διέγερση... Θα πάω κόντρα στα προγνωστικά και θα πιστέψω μόνο σε μένα. Χθες επισκέφτηκα και το τμήμα καθ εξιν αποβολων του ελενα. Η Αιματολόγος η κυρία Τσεκούρα ήταν εξαιρετική. Μου είπε ότι δεν βλέπει τίποτα στις εξετάσεις μας που να δείχνει υπογονιμότητα ή άλλο πρόβλημα που αφορά τις αποβολές και τις βιοχημικές και το απέδωσε σε τυχαιότητα. Οπότε και εγώ θα ποντάρω στον εαυτό μου Και στη δική μου τυχαιότητα και ότι θέλει ο Θεός....

Κοπέλα μου μπράβο που ξανά σηκώθηκες Και είπες προχωράς..!! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κρατήσεις σύντομα το παιδάκι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Από τις 10 /1 ξεκίνησα για ανταγωνιστές δεν μου είπε ακκμα κάτι αύριο έχω υπέρηχο και βλέπουμε. Να σε ρωτήσω κάτι εσυ που εκανες  διεγερση η μήπως κάνω λάθος? Όταν κάνατε διέγερση ένιωθες περίεργα στις ωοθήκες?? 

nai μικρά τσιμπήματα και ορισμένες στιγμές σαν ενα μικρο καψιμο! αλλα δεν ηταν κατι

Εγώ έπαιρνα περισσότερες μονάδες κ μου πρόσθεσε ανταγωνιστή την 5η-6η ημέρα διέγερσης. Κ μένα με βάση τον υπέρηχο το προσδιόρισε. Έχε το νου σου με τον ανταγωνιστή είναι συνήθως λίγο πιο περίπλοκη η ένεση... εμενα η cetrotide ήθελε μια προετοιμασία δεν ήταν πένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Λυπάμαι πολύ. Εύχομαι να είσαι γερή και η επόμενη φορά να είναι τυχερή. συγχώρεσέ με αλλά επειδή δεν έχω παρακολουθήσει την ιστορία σου πόσο ετών είσαι και γιατί μπήκες σε εξωσωματική;

Καλησπέρα @Taggeris είμαι σχεδόν 36 και κάναμε εξωσωμ.λογω ολιγοτερατοασθενοσπερμιας.τεραστια λέξη ε????

Δυστυχώς αν κ αρχικά γονιμοποιηθηκαν  8 ωάρια,δεν εξελίχθηκε κανένα καλά πέρα από τα 2 που έβαλα.

Συνεπώς θα ξανακάνω διέγερση κτλ.Δεν έχω τίποτε στην κατάψυξη.

Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Matsa22003 είπε:

Καλησπέρα @Taggeris είμαι σχεδόν 36 και κάναμε εξωσωμ.λογω ολιγοτερατοασθενοσπερμιας.τεραστια λέξη ε????

Δυστυχώς αν κ αρχικά γονιμοποιηθηκαν  8 ωάρια,δεν εξελίχθηκε κανένα καλά πέρα από τα 2 που έβαλα.

Συνεπώς θα ξανακάνω διέγερση κτλ.Δεν έχω τίποτε στην κατάψυξη.

Εσύ?

Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε καλύτερα τα πράγματα για σένα. Κουράγιο υπομονή και επιμονή. Εγώ πήγα με δότρια 2 φορές βιοχημική κύηση και μια αρνητική. Είχε προηγηθεί περισυ φυσική σύλληψη που παλινδρόμησε.... Τώρα θα πάω με διέγερση και ο θεός βοηθός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανω 150 μονάδες και και από ωάρια είδαν 5ωαπο τη μια έντεκα από την αλλη αύριο πάλι έχω υπέρηχο και έχω πολύ άγχος..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε καλύτερα τα πράγματα για σένα. Κουράγιο υπομονή και επιμονή. Εγώ πήγα με δότρια 2 φορές βιοχημική κύηση και μια αρνητική. Είχε προηγηθεί περισυ φυσική σύλληψη που παλινδρόμησε.... Τώρα θα πάω με διέγερση και ο θεός βοηθός

Είχες προσπαθήσει με δικά σου δεν τα καταφέρατε και για αυτό πηγες με δότρια; Πάντως η φυσιολογική σύλληψη που είχες ήταν πολύ θετικό(άσχημο βέβαια πως εξελίχθηκε). Συγγνώμη εάν έχεις πει σε προηγούμενη ποστ όλη την ιστορία σου,προσπαθώ να τα διαβάσω αλλά σουσουδες είμαστε γλωσσοκοπανες λέμε λέμε😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Είχες προσπαθήσει με δικά σου δεν τα καταφέρατε και για αυτό πηγες με δότρια; Πάντως η φυσιολογική σύλληψη που είχες ήταν πολύ θετικό(άσχημο βέβαια πως εξελίχθηκε). Συγγνώμη εάν έχεις πει σε προηγούμενη ποστ όλη την ιστορία σου,προσπαθώ να τα διαβάσω αλλά σουσουδες είμαστε γλωσσοκοπανες λέμε λέμε😂

Δεν έκανα καθόλου προσπάθεια με δικά μου εμπιστευτηκα τους γιατρούς οι οποίοι πρότειναν δανεικά.... Τώρα όμως λέω να το πάρω ανάποδα και να εμπιστευτώ τον εαυτό μου... Λίγο κουλό Δεν νομίζω να το έχει ξανακάνει άλλη εδώ μέσα αλλά τι να κάνουμε για όλα υπάρχει πρώτη φορά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Δεν έκανα καθόλου προσπάθεια με δικά μου εμπιστευτηκα τους γιατρούς οι οποίοι πρότειναν δανεικά.... Τώρα όμως λέω να το πάρω ανάποδα και να εμπιστευτώ τον εαυτό μου... Λίγο κουλό Δεν νομίζω να το έχει ξανακάνει άλλη εδώ μέσα αλλά τι να κάνουμε για όλα υπάρχει πρώτη φορά

Πολύ καλά θα κανεις να εμπιστευτείς τον εαυτό σου και το ένστικτο σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Δεν έκανα καθόλου προσπάθεια με δικά μου εμπιστευτηκα τους γιατρούς οι οποίοι πρότειναν δανεικά.... Τώρα όμως λέω να το πάρω ανάποδα και να εμπιστευτώ τον εαυτό μου... Λίγο κουλό Δεν νομίζω να το έχει ξανακάνει άλλη εδώ μέσα αλλά τι να κάνουμε για όλα υπάρχει πρώτη φορά

Εδώ είμαστε για να ακούμε τις ιδιαίτερες ιστορίες της καθεμιάς από εμάς.Καποιο λόγο είχαν κ το σκέφτηκαν.Ισως η ηλικία σου ( την οποία δε γνωρίζω, απλώς υποθέτω) αλλά ναι,αν συμφωνεί ο γιατρός γιατί να μην εμπιστευτείς το σώμα σου? Καλά κάνεις.Πιστη κι επιμονή.

Εγώ θέλω να εξετάσω το ενδεχόμενο προεμφυτευτικης διάγνωσης αυτή τη φορά.Θαηθελα να διασφαλίσω την ποιότητα των εμβρύων γιατί δεν θέλω να βρεθώ στηδυσκολη θέση να πρέπει να επιλέξω ,σε περίπτωση που η αυχενική δεν δείξει το φυσιολογικό.

Έχει κάνει κανείς σας ? Θα ήθελα να μάθω κάποια πληροφορία,πχ κόστος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Matsa22003 είπε:

Εδώ είμαστε για να ακούμε τις ιδιαίτερες ιστορίες της καθεμιάς από εμάς.Καποιο λόγο είχαν κ το σκέφτηκαν.Ισως η ηλικία σου ( την οποία δε γνωρίζω, απλώς υποθέτω) αλλά ναι,αν συμφωνεί ο γιατρός γιατί να μην εμπιστευτείς το σώμα σου? Καλά κάνεις.Πιστη κι επιμονή.

Εγώ θέλω να εξετάσω το ενδεχόμενο προεμφυτευτικης διάγνωσης αυτή τη φορά.Θαηθελα να διασφαλίσω την ποιότητα των εμβρύων γιατί δεν θέλω να βρεθώ στηδυσκολη θέση να πρέπει να επιλέξω ,σε περίπτωση που η αυχενική δεν δείξει το φυσιολογικό.

Έχει κάνει κανείς σας ? Θα ήθελα να μάθω κάποια πληροφορία,πχ κόστος.

Καλησπέρα! Προεμφυτευτικος έλεγχος γίνεται μονο μετα απο μια σειρά αποβολων; θα ηθελα και γω να μαθω περισσότερα. Δεν μπορούμε αλλιως να γνωρίζουμε τη ποιότητα των εμβρύων; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Steli @Matsa22003 για να γίνει προεμφυτευτικός αρκεί απλά να το ζητήσετε. Συνήθως το προτείνουν όταν υπάρχει λόγος (πχ στίγμα μεσογειακής, συνεχόμενες αποτυχίες κλπ) λόγω του κόστους του. Από όσο ξέρω είναι μια φιξ τιμή για το εργαστήριο και μετά κάποιο ποσό ανά έμβρυο και είναι γενικά αρκετά λεφτά. Ανάλογα το εργαστήριο διαφέρει αλλά νομίζω ότι είναι κάτι τύπου 300 ευρώ το έβρυο+ αμοιβή εργαστηρίου. Ας πει όμως κάποια που έχει κάνει. Αυτό που πρέπει να θυμάστε είναι ότι προεμφυτευτικός για να γίνει πρέπει τα έμβρυα να είναι τουλάχιστον βλαστοκύστες (δλδ 5 ημερών) διαφορετικά δεν γίνεται λόγω του πολύ μικρού αριθμού κυττάρων. Το θεωρώ μια πολύ καλή ιδέα πάντως. Σκεφτείτε ότι ένα χρωμοσωμικά υγιές έμβρυο έχει 70-80% πιθανότητα εμφύτευσης. Κ είναι άλλο η υγεία του εμβρύου και άλλο η ποιότητα... δλδ μπορεί να έχεις άριστα έμβρυα με πρόβλημα (όπως πχ ένα έμβρυο με down μπορεί να είναι μια άριστη βλαστοκύστη) ενώ μέτρια έμβρυα να είναι υγιή. Σε γλυτώνει πάντως από μεγάλη αγωνία ή (μακριά από μας) δύσκολες επιλογές. Το μείον της ιστορίας είναι ότι το θέτεις (αν έχω καταλάβει καλά) σε ένα μικρό κίνδυνο γιατί του αφαιρούν κύτταρο για να γίνει ο έλεγχος. Κ γω το σκέφτομαι πολύ σοβαρά πάντως... Αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Matsa22003 είπε:

Εδώ είμαστε για να ακούμε τις ιδιαίτερες ιστορίες της καθεμιάς από εμάς.Καποιο λόγο είχαν κ το σκέφτηκαν.Ισως η ηλικία σου ( την οποία δε γνωρίζω, απλώς υποθέτω) αλλά ναι,αν συμφωνεί ο γιατρός γιατί να μην εμπιστευτείς το σώμα σου? Καλά κάνεις.Πιστη κι επιμονή.

Εγώ θέλω να εξετάσω το ενδεχόμενο προεμφυτευτικης διάγνωσης αυτή τη φορά.Θαηθελα να διασφαλίσω την ποιότητα των εμβρύων γιατί δεν θέλω να βρεθώ στηδυσκολη θέση να πρέπει να επιλέξω ,σε περίπτωση που η αυχενική δεν δείξει το φυσιολογικό.

Έχει κάνει κανείς σας ? Θα ήθελα να μάθω κάποια πληροφορία,πχ κόστος.

Στο ιασω ο προεμφυτευτικος μ είπαν είναι 200€ ανά έμβρυο κ 700 συν στη διαδικασία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Steli @Matsa22003 για να γίνει προεμφυτευτικός αρκεί απλά να το ζητήσετε. Συνήθως το προτείνουν όταν υπάρχει λόγος (πχ στίγμα μεσογειακής, συνεχόμενες αποτυχίες κλπ) λόγω του κόστους του. Από όσο ξέρω είναι μια φιξ τιμή για το εργαστήριο και μετά κάποιο ποσό ανά έμβρυο και είναι γενικά αρκετά λεφτά. Ανάλογα το εργαστήριο διαφέρει αλλά νομίζω ότι είναι κάτι τύπου 300 ευρώ το έβρυο+ αμοιβή εργαστηρίου. Ας πει όμως κάποια που έχει κάνει. Αυτό που πρέπει να θυμάστε είναι ότι προεμφυτευτικός για να γίνει πρέπει τα έμβρυα να είναι τουλάχιστον βλαστοκύστες (δλδ 5 ημερών) διαφορετικά δεν γίνεται λόγω του πολύ μικρού αριθμού κυττάρων. Το θεωρώ μια πολύ καλή ιδέα πάντως. Σκεφτείτε ότι ένα χρωμοσωμικά υγιές έμβρυο έχει 70-80% πιθανότητα εμφύτευσης. Κ είναι άλλο η υγεία του εμβρύου και άλλο η ποιότητα... δλδ μπορεί να έχεις άριστα έμβρυα με πρόβλημα (όπως πχ ένα έμβρυο με down μπορεί να είναι μια άριστη βλαστοκύστη) ενώ μέτρια έμβρυα να είναι υγιή. Σε γλυτώνει πάντως από μεγάλη αγωνία ή (μακριά από μας) δύσκολες επιλογές. Το μείον της ιστορίας είναι ότι το θέτεις (αν έχω καταλάβει καλά) σε ένα μικρό κίνδυνο γιατί του αφαιρούν κύτταρο για να γίνει ο έλεγχος. Κ γω το σκέφτομαι πολύ σοβαρά πάντως... Αυτά!

Εισαι μια μικρη εγκυκλοπαιδεια όμως ετσι;; 😂. Μου ειχε πει οτι τα ωαρια μου δεν ειχαν καθόλου θραύσματα. Δε ξέρω αν έχει σχέση αυτο... Το ψαχνω πολύ, με επιασε πάλι η ανυπομονησία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κανω 150 μονάδες και και από ωάρια είδαν 5ωαπο τη μια έντεκα από την αλλη αύριο πάλι έχω υπέρηχο και έχω πολύ άγχος..  

ο αριθμός είναι μια χαρά! το ένα θέμα είναι πόσο συντονισμένα είναι μεταξύ τους δλδ να μην είναι το ένα 5 και το άλλο 15 κ το άλλο πόσο έχουν αντιδράσει, αλλά οκ παίρνεις χαμηλή δόση οπότε θα είσαι μια χαρά! σου είχε πει σε τι φάση είναι και πως τα βλέπει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κανω 150 μονάδες και και από ωάρια είδαν 5ωαπο τη μια έντεκα από την αλλη αύριο πάλι έχω υπέρηχο και έχω πολύ άγχος..  

Μια χαρά όποτε είσαι στα 16 τέλεια..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Steli είπε:

Εισαι μια μικρη εγκυκλοπαιδεια όμως ετσι;; 😂. Μου ειχε πει οτι τα ωαρια μου δεν ειχαν καθόλου θραύσματα. Δε ξέρω αν έχει σχέση αυτο... Το ψαχνω πολύ, με επιασε πάλι η ανυπομονησία 

αυτό με τα θραύσματα από όσο ξέρω έχει να κάνει με τη γονιμότητα του ωαρίου κ κατά πόσο θα γονιμοποιηθεί και θα εξελιχθεί. Δε νομίζω όμως ότι σχετίζεται με το άλλο θέμα. Φυσικά όσο νεότερη η γυναίκα τόσο πιο μικρές πιθανότητες για ανωμαλίες...

όταν ξεκίνησα κ γω ιδέα δεν είχα αλλά πρέπει λίγο να ψαχνόμαστε! έχω μιλήσει με το γιατρό μου που ειλικρινά ρε σεις είναι εγκυκλοπαίδεια... τι ρωτάς κ δεν έχει απάντηση! Οπότε το 90% της πληροφορίας είναι από εκεί και ένα 10% έχω διαβάσει άρθρα, έρευνες κλπ. 

εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

αυτό με τα θραύσματα από όσο ξέρω έχει να κάνει με τη γονιμότητα του ωαρίου κ κατά πόσο θα γονιμοποιηθεί και θα εξελιχθεί. Δε νομίζω όμως ότι σχετίζεται με το άλλο θέμα. Φυσικά όσο νεότερη η γυναίκα τόσο πιο μικρές πιθανότητες για ανωμαλίες...

όταν ξεκίνησα κ γω ιδέα δεν είχα αλλά πρέπει λίγο να ψαχνόμαστε! έχω μιλήσει με το γιατρό μου που ειλικρινά ρε σεις είναι εγκυκλοπαίδεια... τι ρωτάς κ δεν έχει απάντηση! Οπότε το 90% της πληροφορίας είναι από εκεί και ένα 10% έχω διαβάσει άρθρα, έρευνες κλπ. 

εύχομαι καλά αποτελέσματα!

Ξέρεις τι; ειπα δε θα ασχοληθώ καθόλου δε θα ρωτησω δε θέλω να μάθω μην αγχωθω. Πράγμα σπάνιο για μενα. Ελα μου όμως που τώρα με τρώει η περιέργειά μου! Εδω όταν εκανα μαστογραφία πριν τη διεγερση ειχα παει σε 2 μαστολογους για μια κυστη που εχω απο το γυμνάσιο. Αν με πιάσει η σχίζα δε μαζεύομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Steli είπε:

Ξέρεις τι; ειπα δε θα ασχοληθώ καθόλου δε θα ρωτησω δε θέλω να μάθω μην αγχωθω. Πράγμα σπάνιο για μενα. Ελα μου όμως που τώρα με τρώει η περιέργειά μου! Εδω όταν εκανα μαστογραφία πριν τη διεγερση ειχα παει σε 2 μαστολογους για μια κυστη που εχω απο το γυμνάσιο. Αν με πιάσει η σχίζα δε μαζεύομαι

κοιτα αν εισαι κατω των 35 κ δεν υπαρχει λογος αστο... εγω ειμαι 38 γι'αυτο φοβαμαι κ παλι θα δουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

ο αριθμός είναι μια χαρά! το ένα θέμα είναι πόσο συντονισμένα είναι μεταξύ τους δλδ να μην είναι το ένα 5 και το άλλο 15 κ το άλλο πόσο έχουν αντιδράσει, αλλά οκ παίρνεις χαμηλή δόση οπότε θα είσαι μια χαρά! σου είχε πει σε τι φάση είναι και πως τα βλέπει;

Κοριτσια τι να σας πω έχω κατά αγχωθει.. αύριο έχω ραντεβού , Πρώτα θα πάω μικροβιολόγο για οιστροδιαστολη και μετά για υπέρηχο. Θα σας ενημερώσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...