Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Μα 2 φορές δικαιούσε να περάσεις επιτροπή..! Η 4 δεν θυμάμαι καλά και κάθε απόφαση είναι για δυο φορές ωοληψια ευριομεταφορα και το κόστος είναι πανό από 1000

Η επιτροπή δίνει 2 φορές,τις οποίες τις χρησιμοποίησα.Επειδη είμαι σε κέντρο εξωσωματικής σε δημόσιο νοσοκομείο γνωρίζω τις τιμές που χρεώνουν αν δεν έχεις χαρτί επιτροπής,αυτό που δεν ξέρω είναι για τα φάρμακα,τα πληρώνουμε κανονικά οπότε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Babymom είπε:

Η επιτροπή δίνει 2 φορές,τις οποίες τις χρησιμοποίησα.Επειδη είμαι σε κέντρο εξωσωματικής σε δημόσιο νοσοκομείο γνωρίζω τις τιμές που χρεώνουν αν δεν έχεις χαρτί επιτροπής,αυτό που δεν ξέρω είναι για τα φάρμακα,τα πληρώνουμε κανονικά οπότε?

Εχεις δικαιωμα να ξαναπερασεις μια τελευταια φορα απο επιτροπη για να παρεις αποφαση για αλλες 2 προσπαθειες. Μου το ειπαν οι ιδιοι οταν πηρα την αποφαση. Δηλ σου δικαιολογει συνολο 4 προσπαθειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Εχεις δικαιωμα να ξαναπερασεις μια τελευταια φορα απο επιτροπη για να παρεις αποφαση για αλλες 2 προσπαθειες. Μου το ειπαν οι ιδιοι οταν πηρα την αποφαση. Δηλ σου δικαιολογει συνολο 4 προσπαθειεςΓ

Για αυτό που λες χρειάζεται να περάσει κάποιο διάστημα?Εγώ χρησιμοποίησα την τελευταια μου προσπάθεια τον Οκτώβριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Babymom είπε:

Για αυτό που λες χρειάζεται να περάσει κάποιο διάστημα?Εγώ χρησιμοποίησα την τελευταια μου προσπάθεια τον Οκτώβριο.

Νομιζω 6 μηνες αλλα καλυτερα παρε τηλ στην επιτροπη να εισαι σιγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Babymom είπε:

Για αυτό που λες χρειάζεται να περάσει κάποιο διάστημα?Εγώ χρησιμοποίησα την τελευταια μου προσπάθεια τον Οκτώβριο.

Κ γω για 4 προσπάθειες ξέρω! Αξίζει να το δεις... αλλιώς ειναι περίπου 1000 ευρώ κ παραπάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κ γω για 4 προσπάθειες ξέρω! Αξίζει να το δεις... αλλιώς ειναι περίπου 1000 ευρώ κ παραπάνω...

Θα ενημερωθώ,σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Άστο εμείς σας περνάμε μια 10ετια.

Δύο ουρολογοι είπαν όχι, ένας ναι.Τελικά αποφασίσαμε να στραφούμε στην εξωσωματικη κατευθείαν. 

Άντε βγάλε ακρη με τους γιατρούς...Καλή επιτυχία!Και εμείς για εκεί πάμε!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@Papadakis Λυπάμαι πολύ... δεν ξέρω τι να σου πω... το μόνο που θα πω είναι να περάσεις όσο πιο όμορφα μπορείς τις γιορτές με την οικογένεια σου και να ξεκουραστείς κυρίως ψυχολογικά! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

@Σταυρι καλά θα κάνεις να μείνεις λίγες μέρες να ξεκουραστείς! πραγματικά θεωρώ ότι θα έχεις καλό αποτέλεσμα γιατί είσαι και συ μικρό κορίτσι :-) 

@melodyy σε καταλαβαίνω! εγώ κουράστηκα πολύ πιο γρήγορα και σε ηλικία που υποτίθεται υπάρχει περισσότερη συγκράτηση και υπομονή! Τι να σου πω για το πως νιώθω... πολύ περίεργα. Τη μία είμαι αισιόδοξη, την άλλη είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα στραβά! Τη διέγερση ούτε την κατάλαβα, αντέδρασα καλά στα φάρμακα κ ούτε είχα κάποια ενόχληση... τώρα όμως είναι τελικά κ η μεγαλύτερη αγωνία! Με υπολογίζω γύρω στις 20/1... κ ο θεός βοηθός!

Αχ θεέ μου αυτό σκέφτομαι κ εγώ... Έχω ρηξει όλες τις ελπίδες μου εκεί και προσπαθώ να διαχειριστώ το ενδεχόμενο ότι μπορεί να μην πετύχει... Θέλω να είμαι αισιόδοξη.. Είμαι αισιόδοξη αλλά θέλω να έχω την πισινή... Γτ πιστεύω αν δεν θα με τσακίσει..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Babymom είπε:

Για αυτό που λες χρειάζεται να περάσει κάποιο διάστημα?Εγώ χρησιμοποίησα την τελευταια μου προσπάθεια τον Οκτώβριο.

Νομίζω ότι για να ξαναπεράσεις επιτροπή και να πάρεις έγκριση για 3η και 4η προσπάθεια πρέπει να έχει περάσει ένας χρόνος από την πρώτη απόφαση της επιτροπής. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Μα 2 φορές δικαιούσε να περάσεις επιτροπή..! Η 4 δεν θυμάμαι καλά και κάθε απόφαση είναι για δυο φορές ωοληψια ευριομεταφορα και το κόστος είναι πανό από 1000

@BabymomΞερω οτι με το εοπυ δικαιούσαι 4 φορες εξωσωματική. Και νομίζω μπορεις να δοκιμαζεις ανα 4 μηνες. Δεν είμαι σιγουρη ομως δεν το θυμαμαι καλα το ειχα διαβασει στο ιντερνετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Minnie7 είπε:

Νομίζω ότι για να ξαναπεράσεις επιτροπή και να πάρεις έγκριση για 3η και 4η προσπάθεια πρέπει να έχει περάσει ένας χρόνος από την πρώτη απόφαση της επιτροπής. 

Ναι μπορεί να είναι κ ένας χρόνος αλλά να σκεφτείτε ότι πρέπει πάλι να μαζέψουμε εξετάσεις σε συγκεκριμένες ημερομηνίες οπότε αναγκαστικά θα περάσουν μήνες μέχρι να μαζευτούν.  Πχ εγώ έκανα τη σαλπιγγογραφια το 2015 άρα αν θέλω το 2020 να ξαναπερασω επιτροπή θα πρέπει να την κάνω ξανά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Ναι μπορεί να είναι κ ένας χρόνος αλλά να σκεφτείτε ότι πρέπει πάλι να μαζέψουμε εξετάσεις σε συγκεκριμένες ημερομηνίες οπότε αναγκαστικά θα περάσουν μήνες μέχρι να μαζευτούν.  Πχ εγώ έκανα τη σαλπιγγογραφια το 2015 άρα αν θέλω το 2020 να ξαναπερασω επιτροπή θα πρέπει να την κάνω ξανά

Θα σου έρθουν πιστεύω πιο οικονομικές η εξετάσεις από ότι τα φάρμακα.! Εγώ θα της μάζευα και θα πηγενα από την στιγμή που δικαιούσε και άλλη μια φορά.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Babymom είπε:

Για αυτό που λες χρειάζεται να περάσει κάποιο διάστημα?Εγώ χρησιμοποίησα την τελευταια μου προσπάθεια τον Οκτώβριο.

Για να περάσεις επιτροπή δεύτερη φορά, για 3η & 4η προσπάθεια πρέπει να έχει περάσει ένας χρόνος από την πρώτη απόφαση. Τα φάρμακα αν τα αγοράσεις είναι γύρω στα 1000€ με 1500€ αναλόγως τα φάρμακα αλλά και τις μονάδες που θα κάνεις. Καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

@Niki94 Καλημέρα..Περιμένουμε τα ευχάριστα!!

Καλή επιτυχία με ένα μεγαααλοο νούμερο κοριτσάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

@Niki94 Πότε θα έχουμε τα ευχάριστα νέα;; 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

@Niki94 Καλημέρα..Περιμένουμε τα ευχάριστα!!

 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η kppm είπε:

@Niki94 μου σου εύχομαι μια μεγάλη μεγάλη χοριακή!!!!Περιμένω με αγωνία να μάθω τα νέα σου!!!!!

 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλή επιτυχία με ένα μεγαααλοο νούμερο κοριτσάκι


 

σας ευχαριστώ παρά πολύ όλες κορίτσια μου..!!!!! Αργά το απόγευμα θα ξέρω..!!! Σας ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου για τον ενδιαφέρον σας αλήθεια..!!! Και εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας..!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

σας ευχαριστώ παρά πολύ όλες κορίτσια μου..!!!!! Αργά το απόγευμα θα ξέρω..!!! Σας ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου για τον ενδιαφέρον σας αλήθεια..!!! Και εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας..!!!!! 

Να μας ενημερώσεις κορίτσι μου...

Πως αισθάνεσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis κρίμα,κρίμα. Εύχομαι ότι επιθυμείς να το καταφέρεις μέσα από την καρδιά μου! 

@Niki94 υπομονή λίγες ωριτσες ακόμα.. Όλα καλά θα πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Να μας ενημερώσεις κορίτσι μου...

Πως αισθάνεσαι??

Δεν αισθάνομαι τίποτα μόνο το απόλυτο κενό έχω μια μεγάλη άρνηση στο να κάνω πράγματα δλδ θέλω να μείνω κλεισμένη σε ένα Δωμάτιο χωρίς φως Χωρίς τίποτα μαζί με τον ψυχοθεραπευτή μου..!!! Ως το αποτέλεσμα..!!! Μετά από το αποτέλεσμα βλέπω..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Demi** είπε:

@Papadakis κρίμα,κρίμα. Εύχομαι ότι επιθυμείς να το καταφέρεις μέσα από την καρδιά μου! 

@Niki94 υπομονή λίγες ωριτσες ακόμα.. Όλα καλά θα πάνε! 

Νομίζω ότι δεν έχω άλλο από αυτό..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Δεν αισθάνομαι τίποτα μόνο το απόλυτο κενό έχω μια μεγάλη άρνηση στο να κάνω πράγματα δλδ θέλω να μείνω κλεισμένη σε ένα Δωμάτιο χωρίς φως Χωρίς τίποτα..!!! Ως το αποτέλεσμα..!!! Μετά από το αποτέλεσμα βλέπω..!! 

Μπορείς να το κάνεις?? αν μπορείς, καντο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...