Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσι ποια μετά του κύκλου γίνεται η ετ:.;

Από οσο ξέρω ανάλογα με το έμβρυο! Δλδ 3ης ημερας την 3 μερα μετά την ωορρηξία για να συντονιστεί το ενδομήτριο με το έμβρυο. Αντίστοιχα η βλαστοκύστες την 5η μέρα. Δεν ξέρω αν σε σενα που κάνεις προετοιμασία ισχύει κάτι διαφορετικό. Εγώ θα πάω σε φυσικό, εσενα είναι τεχνητός ή απλά παίρνεις κάποια βασικά φάρμακα; Αυτό δεν έχω καταλάβει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Από οσο ξέρω ανάλογα με το έμβρυο! Δλδ 3ης ημερας την 3 μερα μετά την ωορρηξία για να συντονιστεί το ενδομήτριο με το έμβρυο. Αντίστοιχα η βλαστοκύστες την 5η μέρα. Δεν ξέρω αν σε σενα που κάνεις προετοιμασία ισχύει κάτι διαφορετικό. Εγώ θα πάω σε φυσικό, εσενα είναι τεχνητός ή απλά παίρνεις κάποια βασικά φάρμακα; Αυτό δεν έχω καταλάβει...

Τεχνικός..!!! Αα ωραία σε ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Τεχνικός..!!! Αα ωραία σε ευχαριστώ 

Τότε κορίτσι δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί δεν ξέρω πως γίνεται ο τεχνητός... δλδ εφόσον χτίζουν το περιβάλλον δεν θα ειναι όπως το λέω... ποτε ξεκίνησες προετοιμασία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η peacock είπε:

Ξερεις καποια ομαδα στο fb; Δεν εχω ιδεα... 

Βασικα νομιζω δε θα βρω λυση..? σιγα μη θελει κσποια κοπελα να ανταλλαξει φαρμακα. 

Θα μπορούσε να στα αντικαταστήσει άραγε κάποιο φαρμακείο;;Λέω τωρα...Πάντως καλο θα ηταν να ενημερωσεις τον γιατρό σου .Ισως να εχει κάποια λύση για να μην αγχώνεσαι γ αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Τότε κορίτσι δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί δεν ξέρω πως γίνεται ο τεχνητός... δλδ εφόσον χτίζουν το περιβάλλον δεν θα ειναι όπως το λέω... ποτε ξεκίνησες προετοιμασία;

Από της 18-11 τώρα είμαι στην 9η ημέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Από της 18-11 τώρα είμαι στην 9η ημέρα 

αν κατάλαβα καλά δλδ στην περίοδο αυτού του κύκλου ξεκίνησες. Πραγματικά δεν ξέρω καθόλου πως πάει... έχω την εντύπωση ότι από τη στιγμή που συμβαδίζει με τον κύκλο σου και δεν σου δημιούργησε τεχνητά περίοδο, θεωρείται φυσικός... όμως πραγματικά δεν το γνωρίζω οπότε μη σου λέω κ βλακείες... σημασία έχει ότι αφού είσαι 9η μέρα ε σε καμιά 10ρια μέρες θα είσαι σε φάση να προχωράς!!! Μπράβο κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά. Λοιπόν εγώ πήγα 2η μέρα περιόδου για υπέρηχο και ξεκίνησα τα cyclacur τα άσπρα. Μετά πήγα ξανά την 10η και από την 11η ξεκίνησα και utrogestan και prolutex (ενέσεις προγεστερονη) και 14η μέρα ΕΤ. Τα φάρμακα τα συνέχισα ως την μέρα της χωριακης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

αν κατάλαβα καλά δλδ στην περίοδο αυτού του κύκλου ξεκίνησες. Πραγματικά δεν ξέρω καθόλου πως πάει... έχω την εντύπωση ότι από τη στιγμή που συμβαδίζει με τον κύκλο σου και δεν σου δημιούργησε τεχνητά περίοδο, θεωρείται φυσικός... όμως πραγματικά δεν το γνωρίζω οπότε μη σου λέω κ βλακείες... σημασία έχει ότι αφού είσαι 9η μέρα ε σε καμιά 10ρια μέρες θα είσαι σε φάση να προχωράς!!! Μπράβο κοριτσάκι!

Α οκ δεν το ήξερα 

 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά. Λοιπόν εγώ πήγα 2η μέρα περιόδου για υπέρηχο και ξεκίνησα τα cyclacur τα άσπρα. Μετά πήγα ξανά την 10η και από την 11η ξεκίνησα και utrogestan και prolutex (ενέσεις προγεστερονη) και 14η μέρα ΕΤ. Τα φάρμακα τα συνέχισα ως την μέρα της χωριακης! 

ακριβός το ίδιο κι εγώ έκανα 2η μέρα ε2 και Προγεστερονη Άι 2 άσπρα cyclacur ως τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Α οκ δεν το ήξερα 

 

ακριβός το ίδιο κι εγώ έκανα 2η μέρα ε2 και Προγεστερονη Άι 2 άσπρα cyclacur ως τώρα 

Μόνο 2 ε??? Εγώ όπως έχω ξαναπεί 6 χαχαχαχαχα όλη μέρα χαπακωνομουν δλδ ??! Ευτυχώς δεν με πείραζαν... τα utrogestan όμως πραγματικά τα θεωρώ το χειρότερο στην όλη διαδικασία και γιατί με έκαναν σαν κοτόπουλο και γιατί είχα βαρεθεί να τα βάζω πρωί βράδυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Μόνο 2 ε??? Εγώ όπως έχω ξαναπεί 6 χαχαχαχαχα όλη μέρα χαπακωνομουν δλδ ??! Ευτυχώς δεν με πείραζαν... τα utrogestan όμως πραγματικά τα θεωρώ το χειρότερο στην όλη διαδικασία και γιατί με έκαναν σαν κοτόπουλο και γιατί είχα βαρεθεί να τα βάζω πρωί βράδυ. 

Για αρχή μετά από την ετ θα μου δίνει 3 Προγεστερονη ένα χαμός θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Για αρχή μετά από την ετ θα μου δίνει 3 Προγεστερονη ένα χαμός θα είναι 

Αστα άστα τα πέρασα και ξέρω..... εύχομαι τουλάχιστον όλο αυτό να έχει ένα αίσιο τέλος για όλες μας το συντομότερο δυνατόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimsea είπε:

Αστα άστα τα πέρασα και ξέρω..... εύχομαι τουλάχιστον όλο αυτό να έχει ένα αίσιο τέλος για όλες μας! 

Μακάρι κοπέλα μου..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

αυτό βρε κορίτσια ας πιάσουν τουλάχιστον τόπο όλα αυτά κ ούτε θα τα θυμόμαστε μετά!

Ακριβός..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η dimsea είπε:

Ας πιάσουν και ας τα θυμόμαστε δεν πειράζει... ας πιάσουν όμως! ???

χαχα σωστά... η αλήθεια είναι ότι φυσικά και θα τα θυμόμαστε αλλά είπα να χρυσώσω το χάπι! 

Πότε ξεκινάς διέγερση κορίτσι; μετά τις γιορτές; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

χαχα σωστά... η αλήθεια είναι ότι φυσικά και θα τα θυμόμαστε αλλά είπα να χρυσώσω το χάπι! 

Πότε ξεκινάς διέγερση κορίτσι; μετά τις γιορτές; 

Ναι ναι μετά τις γιορτές..... θα πάω πρώτα στον γυναικολόγο μου να κανονίσουμε για την αποξεση (βοηθάει πριν τη διαδικασία να είναι η μήτρα καθαρή μου είπε για την εμφύτευση ) και μετά από ένα μήνα θα ξεκινήσω διέγερση..... δλδ καλό Φεβρουάριο!!! Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι θα είμαι και πολλές ώρες στη δουλειά τώρα στις γιορτές και ευελπιστώ να μην το σκέφτομαι.... αλλά..... δεν το βλέπω. Από αυτά που μου είπε ο γυναικολόγος μου στον τελευταίο υπέρηχο δεν ξέρω.... εχω έτσι και μια κρυφή ελπίδα μπας και γίνει κάτι από μόνο του..... ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Ναι ναι μετά τις γιορτές..... θα πάω πρώτα στον γυναικολόγο μου να κανονίσουμε για την αποξεση (βοηθάει πριν τη διαδικασία να είναι η μήτρα καθαρή μου είπε για την εμφύτευση ) και μετά από ένα μήνα θα ξεκινήσω διέγερση..... δλδ καλό Φεβρουάριο!!! Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι θα είμαι και πολλές ώρες στη δουλειά τώρα στις γιορτές και ευελπιστώ να μην το σκέφτομαι.... αλλά..... δεν το βλέπω. Από αυτά που μου είπε ο γυναικολόγος μου στον τελευταίο υπέρηχο δεν ξέρω.... εχω έτσι και μια κρυφή ελπίδα μπας και γίνει κάτι από μόνο του..... ???

Στο εύχομαι!!! Κ ποτέ δεν ξέρεις ? Αν δεν υπάρχει διαγνωσμένο θέμα φυσικά κ μπορεί! Κ εγώ εννοείται συνεχίζω να προσπαθώ μέσα σε όλα αυτά και μακάρι σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Ναι ναι μετά τις γιορτές..... θα πάω πρώτα στον γυναικολόγο μου να κανονίσουμε για την αποξεση (βοηθάει πριν τη διαδικασία να είναι η μήτρα καθαρή μου είπε για την εμφύτευση ) και μετά από ένα μήνα θα ξεκινήσω διέγερση..... δλδ καλό Φεβρουάριο!!! Προσπαθώ να μην το σκέφτομαι θα είμαι και πολλές ώρες στη δουλειά τώρα στις γιορτές και ευελπιστώ να μην το σκέφτομαι.... αλλά..... δεν το βλέπω. Από αυτά που μου είπε ο γυναικολόγος μου στον τελευταίο υπέρηχο δεν ξέρω.... εχω έτσι και μια κρυφή ελπίδα μπας και γίνει κάτι από μόνο του..... ???

Ποτέ δεν ξέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι ακριβώς κορίτσια χαχαχαχαχα μπορεί να γίνει μέρες που έρχονται το.... θαύμα των Χριστουγέννων! ? Αν καταφέρουμε δλδ να βρεθούμε με τον άντρα μου και να έχουμε αντοχή με τις δουλειές μας τέτοιες μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Sugarmam είπε:

Βρε κορίτσια τι γίνεται άραγε δεν γίνεται ν είναι όλα καλά ν προχωράνε οκ κ στην εμφύτευση τίποτα άρα τ τσιγάρο τ κάνει όλα δεν εξηγείται αλλιώς δεν έχω τ ν πω λάθος μου που τ σταματάω στην εμβρύομεταφορα θέλει μαχαίρι τέλος 

Κοψε το επιβαρυνει!!!μια αποφαση ειναι....κ εγω τα καταφερα...ολα ειναι στο μυαλο...μαχαιρι απο 01/04/2019!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά. Λοιπόν εγώ πήγα 2η μέρα περιόδου για υπέρηχο και ξεκίνησα τα cyclacur τα άσπρα. Μετά πήγα ξανά την 10η και από την 11η ξεκίνησα και utrogestan και prolutex (ενέσεις προγεστερονη) και 14η μέρα ΕΤ. Τα φάρμακα τα συνέχισα ως την μέρα της χωριακης! 

Καλησπέρα κορίτσι σήμερα σκεφτόμουν τη διαδικασία εξωσωματικης και αυτά που έχω να κάνω εσυ λοιπόν με ξε αγχωσες τα ειπες ολα τοσο απλα και συνοπτικα .

.ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...