Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλύτερο τεστ ωορρηξίας!!!!


sevelyn

Recommended Posts

Φιλενάδες καλησπέρα. Χρειάζομαι τη πολύτιμη βοήθεια σας. Αυτό το μήνα ξεκινάω ουσιαστικά προσπάθεια με τον άντρα μου και θέλω να βοηθήσω τη κατάσταση όσο μπορώ περισσότερο ώστε να έρθει σύντομα το επιθυμητό αποτέλεσμα, το νινί. Σκέφτηκα λοιπόν χωρίς άγχος αλλά με πρόγραμμα να χρησιμοποιήσω το τεστ ωορρηξίας αλλά δε ξέρω ποιο θεωρείται καλύτερο, μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε. Αδιαθέτησα 15/01/2009 και έχω κύκλο γύρω στις 31 ημέρες με τις γνώσεις που έχω υπολογίζω ως γόνιμες ημέρες μου 29/01/2009 - 05/02/2009 αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρη.

Περιμένω τη γνώμη και τη συμβουλή σας με μεγάλη αγωνία και εύχομαι σε όλες μας σύντομα μανούλες.

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Sevelyn,

το καλύτερο τεστ ωορρηξίας κατα τη γνώμη μου είναι το clear-blue γιατί, αντίθετα από το predictor, αυτό είναι ψηφιακό και άρα πιο εύχρηστο. Στις οδηγίες χρήσης λέει αναλυτικά πώς ακριβώς να το χρησιμοποιήσεις με βάση τον κύκλο σου. Είναι πολύ εύκολο. Βέβαια αν μπορείς να το βρεις μέσω internet θα σου βγει πιο οικονομικό γιατί στο φαρμακείο κοστίζει γύρω στα 50€ και αν το χρησιμοποιείς κάθε μήνα.... Εγώ μια φορά το χρησιμοποίησα κ από τότε νομίζω ότι καταλαβαίνω πάνα-κάτω πότε έχω ωορρηξία γιατί ο κύκλος μου είναι σταθερός.

Καλή επιτυχία,

Φιλιά:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sevelyn ΑΠΟ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ.....

ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΩ (ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΚΑΙ ΣΕΝΑ) ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟΝ

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΗΤΙΚΗ "ΜΕΤΡΗΣΗ"....

ΠΑΩ ΓΥΡΩ ΣΤΗΝ 12Η ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΣΕ ΤΙ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΩΑΡΙΑ

ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ "ΕΤΟΙΜΑ"....:)

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΝΕΤΑ Μ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ 'Η ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.... (ΑΠΛΩΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ....:S )

Ο,ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ.....ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΜΕΣΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!;):) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπούλα σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου, θα το αγοράσω και θα το χρησιμοποιήσω στις 29/01 που υπολογίζω πως πρέπει να ξεκινάει η γόνιμη περίοδος. Σου εύχομαι σύντομα να έχεις τα πιο ευτυχισμένα νέα της ζωής σου! Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπούλα σε ευχαριστώ που μου έδωσες και αυτήν την εναλλακτική γιατί τώρα ξεκινάω και δε γνωρίζω πολλά πράγματα. Θα δοκιμάσω αυτό το μήνα με το τεστ και τον επόμενο θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου!!!!!

Σου εύχομαι τον άλλο μήνα να μην χρειαστείς άλλη μέτρηση γιατί θα είσαι έγκυος το μωρούλι σου, φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

scarlet30 έγραψε:

sevelyn ΑΠΟ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ.....

ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΩ (ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΚΑΙ ΣΕΝΑ) ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟΝ

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΗΤΙΚΗ "ΜΕΤΡΗΣΗ"....

ΠΑΩ ΓΥΡΩ ΣΤΗΝ 12Η ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΣΕ ΤΙ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΩΑΡΙΑ

ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ "ΕΤΟΙΜΑ"....:)

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΑΝΕΤΑ Μ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ 'Η ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.... (ΑΠΛΩΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ....:S )

Ο,ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ.....ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΜΕΣΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!;):) :)

συμφωνω απολυτα...δοκιμασμενη λυση με σιγουρη επιτυχια..
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΓΙΑ ΚΑΝΑ 7ΜΗΝΟ ΤΑ OVA ΟΠΟΥ ΤΑ ΠΗΡΑ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΟΥΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ.: Η ΣΕΛΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ

//www.ova-test.com

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!

Eksartatai i amoivi tou giatrou

apo ton... giatro!!!

Den yparxei standar...

Pantws tha elega ((efoson den yparxei

kapoio provlima))

na min mpeite stin diadikasia twn "gonimwn imerwn"...

Trelo agxos kai mono pou yparxei autos o "skopos"...

Xareite ligaki to sex, plakwtheite stis agkalitses

kai sta filia... Ta paidia einai karpos tou erwta,

OXI twn test!!! (((...telika!)))!

To stress tis olis katastasis leitourgei

anatreptika! (ek peiras!!!!!!!!!!!!)

Kali epitytixia koritsia mou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσάκια εγώ πήρα χθές το clear blue γύρω στα 54,00 eur. Δε θα πω τίποτα στον άντρα μου μην το αγχώσω απλά θα προσπαθήσω να φτιάξω ατμόσφαιρα. Το ανθρωπάκι δε χαμογελούσε το πρωί οπότε προς το παρόν περιμένω.

Φιλάκια σε όλες και θέλω να μάθω σύντομα νέα σας υπέροχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sevelyn ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ.... ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ...;)

marimari ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΜΕΝ... ΑΛΛΑ ΑΠ'ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.... ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΛΑΕΙ ΕΥΚΟΛΑ....:P ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙΑ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΑΠΙΑ)....ΩΣΤΟΣΟ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΑΦΟΥ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΤΟ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ.... ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΨΙΛΟΑΓΧΩΝΕΤΑΙ ΚΙ ΟΛΑΣ....:unsure: ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera ki apo mena sevelyn!!!

pisteuo ki ego pos i kaluteri methodos einai o uperixos.

pio emfani ta simadia tis ooriksias!! pio emfani den ginetai!!

kali epityxia koritsaki mou!!

euxomai olopsixa na erthoun ola eukola kai irema!!

line_line_typew3_beg_d_typew4_time_1141794000_text_65697361692069207a6f69206d6f75212121.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) Σε ευχαριστώ αγαπούλα για τη συμβουλή σου, είπα να χρησιμοποιήσω τα τεστ το πρωτο μήνα και μετά να κάνω και υπέρηχο.

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kali epityxia sevelyn!!!

Euxomai na xamogelasete syntoma

kai eseis kai i fatsoula!!!

Scarlet exeis tooooso dikio,

den ksekollaei apo to myalo i "idea"...

...alla otan, emena, mou eipan (meta tin epemvasi)

pws pleon tha mou epairne pooooooly xrono

i syllipsi,,,

to evgala apo to myalo mou

((anagkastika))

kai...omws synellava amesws!!!

Ginontai kai thaumata loipon

alla paizei kapoio "rolako"

kai to g______o to agxos!!!

Kala apotelesmata syntoma se oles sas!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα...εγω την αλλη βδομαδα θα παω στο γυναικολογο μου για τεστ παπ και υπερηχο γιατι θα ειμαι στις γονιμες,ελπιζω να δειξει γιατι περναει ο καιρος και αγχωνομαι περισσοτερο,ελπιζω να εχει αποτελεσμα.οσο για τα τεστ ωορρηξιας δεν τα εχω δοκιμασει,μια φιλη εμεινε με την πρωτη εγκυος μολις τα πηρε,και πριν πεδευοταν 1 χρονο,μακαρι να σε βοηθησουν και να εχεις γρηγορα ευχαριστα,εγω προς το παρον θα παω στο γυναικολογο να με δει...εσεις εχετε δοκιμασει με υπερηχο εχει αποτελεσμα???φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...