Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια με χάπια και ένεση


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η ElleL είπε:

Γεια σας και πάλι κορίτσια. Χάλια και σήμερα ? Για ακόμη μια φορά αρνητική η χοριακη μου. Τέταρτη φορά που κανω θεραπεία με χάπια που βοηθούν στα ωάρια και ένεση που σε 36 ώρες προκαλεί την ωορρηξία. Και σήμερα αρνητική πάλι. Ο σύζυγος μου έχει κανει σπερματογραφημα και ειναι οκ. Εγω εχω κανει και σαλπιγγογραφημα και με τις ορμόνες και την ένεση για 4η φορά και πάλι τίποτα. Δεν περιγράφεται η απογοήτευση μου. Δεν ξέρω πλέον. Δεν μπορώ άλλο. 

Καταλαβαινω την απογοητευση σου...

Τι χαπια σου δινουν; Κλομιφαινη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καταλαβαινω την απογοητευση σου...

Τι χαπια σου δινουν; Κλομιφαινη;

Ναι. Τα παίρνω για 5 μέρες και μετα με παρακολουθεί και οταν το μέγεθος του ωοθηλακιου ειναι ικανοποιητικό βαζω μιαν ένεση που προκαλεί ωορρηξία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ElleL είπε:

Ναι. Τα παίρνω για 5 μέρες και μετα με παρακολουθεί και οταν το μέγεθος του ωοθηλακιου ειναι ικανοποιητικό βαζω μιαν ένεση που προκαλεί ωορρηξία

Τη ξερω τη διαδικασια την ειχαμε δοκιμασει κι εμεις στο παρελθον. 

Προτεινω να παρεις τον χρονο σου αν δεν εισαι καλα ψυχολογικα. Μιληστε με γιατρο σας μηπως σας προτεινει κατι ακομα να κανετε απο εξετασεις..δε ξερω μπορει να σου λεω χαζομαρες.. σιγουρα εκεινος γνωριζει. Μιλησε του ανοιχτα για την απογοητευση σου. 

Η κλομιφαινη ειναι ενα χαπι που καλο ειναι maximum να χορηγηται για 6 κυκλους. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 22/10/2019 at 11:19 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Τη ξερω τη διαδικασια την ειχαμε δοκιμασει κι εμεις στο παρελθον. 

Προτεινω να παρεις τον χρονο σου αν δεν εισαι καλα ψυχολογικα. Μιληστε με γιατρο σας μηπως σας προτεινει κατι ακομα να κανετε απο εξετασεις..δε ξερω μπορει να σου λεω χαζομαρες.. σιγουρα εκεινος γνωριζει. Μιλησε του ανοιχτα για την απογοητευση σου. 

Η κλομιφαινη ειναι ενα χαπι που καλο ειναι maximum να χορηγηται για 6 κυκλους. 

 

Συγνώμη κορίτσια μου, η κλαμιφαίνη σε τι βοηθάει; Πότε τη χορηγούνε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Συγνώμη κορίτσια μου, η κλαμιφαίνη σε τι βοηθάει; Πότε τη χορηγούνε;

Ειναι ένα παααρα πολύ οικονομικό χάπι και τη δίνουν σε περιπτώσεις παρακολούθησης της ωορρηξίας με υπέρηχο και στοχευμένη επαφή ή για σπερματέγχυνση. Βοηθάει στο να μεγαλώσουν ωοθηλάκια για ωορρηξία.

Δεν είναι τόσο αθώο χαπάκι από την άλλη όμως γι αυτό και είναι τόσο οικονομικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ειναι ένα παααρα πολύ οικονομικό χάπι και τη δίνουν σε περιπτώσεις παρακολούθησης της ωορρηξίας με υπέρηχο και στοχευμένη επαφή ή για σπερματέγχυνση. Βοηθάει στο να μεγαλώσουν ωοθηλάκια για ωορρηξία.

Δεν είναι τόσο αθώο χαπάκι από την άλλη όμως γι αυτό και είναι τόσο οικονομικό.

Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για την απάντηση! Αυτό δίνουν και για τροποποιημένο φυσικό κύκλο ή όχι; Διάβασα ότι μπορεί να προκαλέσει κύστες...ισχύει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για την απάντηση! Αυτό δίνουν και για τροποποιημένο φυσικό κύκλο ή όχι; Διάβασα ότι μπορεί να προκαλέσει κύστες...ισχύει;;

Έχω ακούσει να τοη χρησιμοποιούν για μικτό πρωτόκολλο εξωσωματικης με κλομιφαίνη και ενέσεις αλλά για φυσικό τροποποιημένο δε γνωρίζω, ρώτα τον ντόκτορ σου να δεις τι θα σου πει!

Ναι υπάρχει πιθανότητα να προκαλέσει κύστες αλλά και με τις γοναδοτροπίνες δεν υπάρχει αυτή η πιθανότητα θεωρητικά;

Από προσωπική εμπειρία -που εξάντλησα τα περιθώρια με κλομιφαίνη- εχω να σου πω ότι δεν εβγαλα ποτέ καποια κύστη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Έχω ακούσει να τοη χρησιμοποιούν για μικτό πρωτόκολλο εξωσωματικης με κλομιφαίνη και ενέσεις αλλά για φυσικό τροποποιημένο δε γνωρίζω, ρώτα τον ντόκτορ σου να δεις τι θα σου πει!

Ναι υπάρχει πιθανότητα να προκαλέσει κύστες αλλά και με τις γοναδοτροπίνες δεν υπάρχει αυτή η πιθανότητα θεωρητικά;

Από προσωπική εμπειρία -που εξάντλησα τα περιθώρια με κλομιφαίνη- εχω να σου πω ότι δεν εβγαλα ποτέ καποια κύστη.

 

Έχω μπερδευτεί με τόσα φάρμακα και συνδυασμούς, έχουμε γίνει πειραματόζωα...Και δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα! Σου εύχομαι κορίτσι μου σύντομα να έχεις ευχάριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Έχω μπερδευτεί με τόσα φάρμακα και συνδυασμούς, έχουμε γίνει πειραματόζωα...Και δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα! Σου εύχομαι κορίτσι μου σύντομα να έχεις ευχάριστα! 

Δυστυχώς έτσι είναι...

Το ίδιο εύχομαι και σε σένα!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Πόσο καιρό προσπαθείς; Τι ηλικία έχεις;Μήπως να πας πιο στοχευμένα στη σπερματεγχυση; Η ίδια ακριβώς διαδικασία είναι μόνο που την ημέρα που θα σκάσει το ωάριο θα δώσει σπέρμα ο σύζυγος ( το ετοιμάζουν κατάλληλα ) κ μπαίνει με καθετήρα( σαν τεστ Παπ χωρίς πόνο χωρίς θέματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Πόσο καιρό προσπαθείς; Τι ηλικία έχεις;Μήπως να πας πιο στοχευμένα στη σπερματεγχυση; Η ίδια ακριβώς διαδικασία είναι μόνο που την ημέρα που θα σκάσει το ωάριο θα δώσει σπέρμα ο σύζυγος ( το ετοιμάζουν κατάλληλα ) κ μπαίνει με καθετήρα( σαν τεστ Παπ χωρίς πόνο χωρίς θέματα...

Γειά σας κοπέλες. Εγώ είμαι 39 χρονών. Μετά απο πέρσι που δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη μου, προσπαθώ αρκετούς μήνες με 4 φορές προσπάθεια με τα χάπια. Τελικά έκανα μια ανάλυση που έδειξε οτι η γονιμότητα των ωαρίων μου δεν ειναι κακή αλλά ούτε και καλή. Αυτόν τον μήνα θα δοκιμάσω την σπερματεγχυση. Και ο Θεός βοηθός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η ElleL είπε:

Γειά σας κοπέλες. Εγώ είμαι 39 χρονών. Μετά απο πέρσι που δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη μου, προσπαθώ αρκετούς μήνες με 4 φορές προσπάθεια με τα χάπια. Τελικά έκανα μια ανάλυση που έδειξε οτι η γονιμότητα των ωαρίων μου δεν ειναι κακή αλλά ούτε και καλή. Αυτόν τον μήνα θα δοκιμάσω την σπερματεγχυση. Και ο Θεός βοηθός. 

Για μένα πολύ καλά κάνεις...πας πιο στοχευμένα.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 21/11/2019 at 8:43 ΜΜ, ο/η Finally είπε:

Για μένα πολύ καλά κάνεις...πας πιο στοχευμένα.   

Την Δευτέρα κοπέλες έκανα την σπερματεγχυση. Εύχομαι να πετύχει αυτή την φορά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ElleL είπε:

Την Δευτέρα κοπέλες έκανα την σπερματεγχυση. Εύχομαι να πετύχει αυτή την φορά ?

Με το καλό κορίτσι μου εύχομαι να είναι η πρώτη να είναι και η τυχερή!! Περιμενουμε νέα σου!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/5/2019 at 9:13 ΜΜ, ο/η ElleL είπε:

Χαίρεται. Μετά απο μια αποτυχία (σύνδρομο άδειου σακου) και αποξεση, προσπαθούμε ξανά εδώ και έξι μήνες. Κάνω κάθε μήνα τεστ ωορρηξίας και έχουμε επαφή οταν βγει θετικό αλλά τίποτε. Άρχισα να απογοητεύομαι. Αυτό τον μήνα μου έδωσε ο γιατρός χάπια τα οποία πήρα 2 χάπια την μέρα από την τρίτη μέρα περιόδου για 5 μέρες για να κάνω καλύτερα ωάρια. Την 6η μέρα πήγα και δεν φάνηκε κανένα ωάριο. Πήγα την επόμενη βδομάδα και τελικά είχε ωάριο τότε αλλά δεν είχε σπάσει. Μου έβαλε μια ένεση η οποία σε 36 ώρες θα προκαλούσε ωορρηξία και έπρεπε να έχουμε επαφή σε συγκεκριμένες φάσεις. Παρασκευή νύχτα είχαμε, Σάββατο πρωί και Σάββατο βράδυ. Έκαμε κάποια άλλη αυτο ? Είμαι μες την αγωνία αν πετύχαμε κάτι αυτη την φορά?

Καλησπέρα!!!πόσες φορές έχεις πάρει τα χάπια κ την ένεση??εγώ το δοκίμασα ένα μήνα αλλά τίποτα τώρα του είπα ξανά μετά τις γιορτές γτ με αγχωσε όλη αυτή η διαδικασία πιέστηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2019 at 8:17 ΜΜ, ο/η ElleL είπε:

Γεια σας και παλι. Σήμερα δεν νιωθω τοσο καλά. Εχω 2 μερες πονοκέφαλο, πονω τα κόκαλα μου, νιωθω να ειμαι βραστή αλλα χωρις πυρετο και καποιες φασεις νιωθω καψιμο στα στηθη μου. Πιστευετε οτι είναι δυνατο να εχω συμπτωματα τόσο νωρίς η θα άρπαξα καμια ιωση ?

Μπορεί να είναι από την ωορρηξία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2019 at 3:29 ΜΜ, ο/η ViKcy είπε:

Με το καλό κορίτσι μου εύχομαι να είναι η πρώτη να είναι και η τυχερή!! Περιμενουμε νέα σου!!!????

Πολύ το άγχος κορίτσια μέχρι να περάσουν οι μέρες να δω αν πέτυχε η σπερματεγχυση μου. Έχω μέχρι το τέλος αυτής της εβδομάδας και μετά είτε θα δω περίοδο είτε όχι. Το στήθος μου πάντως τίποτα. Έχω μόνο κάποτε σαν πονακια χαμηλά. Ουφ θα σπάσω μέχρι να δω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/11/2019 at 9:10 ΜΜ, ο/η ElleL είπε:

Γειά σας κοπέλες. Εγώ είμαι 39 χρονών. Μετά απο πέρσι που δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη μου, προσπαθώ αρκετούς μήνες με 4 φορές προσπάθεια με τα χάπια. Τελικά έκανα μια ανάλυση που έδειξε οτι η γονιμότητα των ωαρίων μου δεν ειναι κακή αλλά ούτε και καλή. Αυτόν τον μήνα θα δοκιμάσω την σπερματεγχυση. Και ο Θεός βοηθός. 

τι ανάλυση είναι αυτή πως μπορούμε να δούμε κάτι τέτοιο??πες μου αν θέλεις//

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2019 at 5:26 ΜΜ, ο/η Νανά σκου είπε:

Καλησπέρα!!!πόσες φορές έχεις πάρει τα χάπια κ την ένεση??εγώ το δοκίμασα ένα μήνα αλλά τίποτα τώρα του είπα ξανά μετά τις γιορτές γτ με αγχωσε όλη αυτή η διαδικασία πιέστηκα 

πράγματι κ εγώ ενώ ξεκίνησα με όρεξη κ αισιοδοξία μετά με άγχωνε νομίζω η διαδικασία... εγώ έκανα 3 προσπάθειες αποτυχημένες... νομίζω δε κάνει να κάνεις παραπάνω κύκλους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

τι ανάλυση είναι αυτή πως μπορούμε να δούμε κάτι τέτοιο??πες μου αν θέλεις//

Antimullerian Hormone AMH. Ήταν ανάλυση αίματος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ElleL είπε:

Antimullerian Hormone AMH. Ήταν ανάλυση αίματος. 

Α ναι σωστά.. είναι μέσΑ Στις ορμονολογικές... νόμιζα υπήρχε κάτι άλλο χαχαχα ψάχνω να βρω κ άλλες δε μου φθάνουν αυτές που έκανα.... Καλή επιτυχία με θετικά αποτελέσματα σου εύχομαι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ElleL είπε:

Πολύ το άγχος κορίτσια μέχρι να περάσουν οι μέρες να δω αν πέτυχε η σπερματεγχυση μου. Έχω μέχρι το τέλος αυτής της εβδομάδας και μετά είτε θα δω περίοδο είτε όχι. Το στήθος μου πάντως τίποτα. Έχω μόνο κάποτε σαν πονακια χαμηλά. Ουφ θα σπάσω μέχρι να δω. 

Θέλει υπομονή όσο μπορείς να έχεις!!!θα περάσουν οι μέρες και εύχομαι περίοδο να μην δεις!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/12/2019 at 8:58 ΜΜ, ο/η lactaki είπε:

πράγματι κ εγώ ενώ ξεκίνησα με όρεξη κ αισιοδοξία μετά με άγχωνε νομίζω η διαδικασία... εγώ έκανα 3 προσπάθειες αποτυχημένες... νομίζω δε κάνει να κάνεις παραπάνω κύκλους...

Νομίζω είναι 6μηνες έξι κύκλους δηλαδη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Νανά σκου είπε:

Νομίζω είναι 6μηνες έξι κύκλους δηλαδη

ναι ίσως.. αν κ θεωρώ πως έχει αποτελέσματα σε περιπτώσεις με πολυκιστικές, ή χωρις ωορρηξια..

γιατί εγώ δεν είχα τίποτα από αυτά κ δεν έγινε κάτι...σταμάτησΑ στους 3 κύκλους προς το παρόν... ήθελα να ηρεμήσω κιολΑς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ναι ίσως.. αν κ θεωρώ πως έχει αποτελέσματα σε περιπτώσεις με πολυκιστικές, ή χωρις ωορρηξια..

γιατί εγώ δεν είχα τίποτα από αυτά κ δεν έγινε κάτι...σταμάτησΑ στους 3 κύκλους προς το παρόν... ήθελα να ηρεμήσω κιολΑς...

Καλά έκανες εγώ έναν μηνα έκανα κ πιέστηκα αρκετά!!!μίλησα με τον γιατρό του είπα θα περάσουν οι γιορτές κ μετά.ωστοσο κ πάλι προσπάθω έχοντας αυτή την φορά στο μυαλό πως ότι άμα κάτσει έκατσε!!!δεν πρέπει να αγχωνόμαστε αλλά δύσκολο να το κάνουμε στην πραξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...