Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Ο Ταξιάρχης είναι παντού  ιδιος εγώ όμως έλεγα το Ταξιάρχη μανταμαδο υ στη λεσβου

Αυτόν εννοούσα κι εγώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Βγήκαν οι εξετάσεις μου δείτε.. 

 

IMG_20190513_095802.jpg

IMG_20190513_095749.jpg

Ο θυρεοειδής σου ρυθμίστηκε, μπράβο! Μόνο συμπλήρωμα βιταμίνης d θα σου δώσει, είναι χαμηλή (κι εγώ καπου στο 15 είχα) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Βγήκαν οι εξετάσεις μου δείτε.. 

 

IMG_20190513_095802.jpg

IMG_20190513_095749.jpg

Δεν καταλαβαίνω και πολλά... βγήκαν και οι δικές μου Σήμερα και του αντρα μου επισης το σπερματοδιαγραμμα οπου είναι σουπερ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ο θυρεοειδής σου ρυθμίστηκε, μπράβο! Μόνο συμπλήρωμα βιταμίνης d θα σου δώσει, είναι χαμηλή (κι εγώ καπου στο 15 είχα) 

Και μένα η βιταμίνη d είναι χαμηλή αλλά να ρωτήσω κατι βρε κορίτσια  η βιταμίνη d βοηθάει κάπου στη σύλληψη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα ειμαι σπιτι... χτες το βραδυ το περασα αγκαλιά με την τουαλέτα, κατι με πείραξε οποτε σημερα σερνομουν... δεν ημουν για δουλειά... χαλια!

@Σταυριι σε ευχαριστούμε πολύ που πάντα μας θυμάσαι όλες! Εχω παει στο Μανταμαδο στον Ταξιάρχη. Μακάρι του χρονου να είμαστε ολες οπως επιθυμουμε! Συγχαρητήρια κ για τα αποτελέσματα του άντρα σου ?

@lactaki μια χαρα :-) μονο d έχεις λιγη έλλειψη αλλα στην Ελλάδα έχουμε ολοι!!! Μια.χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Και μένα η βιταμίνη d είναι χαμηλή αλλά να ρωτήσω κατι βρε κορίτσια  η βιταμίνη d βοηθάει κάπου στη σύλληψη??

Έρευνες λένε οτι γυναικες.με καλή d φαίνεται να δυσκολεύονται λιγότερο, σε καμία περίπτωση ομως δεν ειναι απο τους πολύ βασικούς παράγοντες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Και μένα η βιταμίνη d είναι χαμηλή αλλά να ρωτήσω κατι βρε κορίτσια  η βιταμίνη d βοηθάει κάπου στη σύλληψη??

Λένε πως όταν την έχεις μέσα στα φυσιολογικά όρια βοηθά τις πιθανότητες σύλληψης. Προσωπικά επειδή έλλειψη βιταμίνης d έχει ο μισός πληθυσμός δεν το πολύ πιστεύω... Αλλά συμπλήρωμα αν σου γράψει πάρτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα ειμαι σπιτι... χτες το βραδυ το περασα αγκαλιά με την τουαλέτα, κατι με πείραξε οποτε σημερα σερνομουν... δεν ημουν για δουλειά... χαλια!

@Σταυριι σε ευχαριστούμε πολύ που πάντα μας θυμάσαι όλες! Εχω παει στο Μανταμαδο στον Ταξιάρχη. Μακάρι του χρονου να είμαστε ολες οπως επιθυμουμε! Συγχαρητήρια κ για τα αποτελέσματα του άντρα σου ?

@lactaki μια χαρα :-) μονο d έχεις λιγη έλλειψη αλλα στην Ελλάδα έχουμε ολοι!!! Μια.χαρά!

Περαστικά βρε κορίτσι! Κατά τα άλλα όλα καλά? Η θερμοκρασία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36 Ευχαριστώ! 

Εγω ειμαι σε αναμονή, αύριο περιμένω κανονικα αλλα τους 2 μηνες με τις pregnacare η ωχρινικη μου κράτησε 1 μερα λιγότερο κ το φοβηθηκα! Ελπίζω όμως ότι θα επιστρέψω στο κανονικό μου κ δεν θα εχω έκπληξη σήμερα! Κυρίως το ελπίζω γιατί δεν πολυεπεσε η θερμοκρασία, 36.7 που το στάνταρ μου ειναι 36.4. Γενικα ολες τις μερες παίζω .7 με .9... θα δούμε! Πάντως αισθάνομαι κανονικά συμπτώματα οπότε δεν ελπίζω! Τουλάχιστον να ρυθμιστεί στα φυσιολογικά ο κυκλος μου. Γενικά είδα οτι σε πολλές είχαν περιεργη επίδραση οι βιταμίνες αυτές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Γιάννα 36 Ευχαριστώ! 

Εγω ειμαι σε αναμονή, αύριο περιμένω κανονικα αλλα τους 2 μηνες με τις pregnacare η ωχρινικη μου κράτησε 1 μερα λιγότερο κ το φοβηθηκα! Ελπίζω όμως ότι θα επιστρέψω στο κανονικό μου κ δεν θα εχω έκπληξη σήμερα! Κυρίως το ελπίζω γιατί δεν πολυεπεσε η θερμοκρασία, 36.7 που το στάνταρ μου ειναι 36.4. Γενικα ολες τις μερες παίζω .7 με .9... θα δούμε! Πάντως αισθάνομαι κανονικά συμπτώματα οπότε δεν ελπίζω! Τουλάχιστον να ρυθμιστεί στα φυσιολογικά ο κυκλος μου. Γενικά είδα οτι σε πολλές είχαν περιεργη επίδραση οι βιταμίνες αυτές...

Αα σούπερ που δεν έπεσε η θερμοκρασία! Για τις βιταμίνες δεν ξέρω πραγματικά αν ευθύνονται αυτές, αλλά βλέποντας από Γενάρη τον κύκλο μου έχει μεγαλώσει. Πολύ βιταμίνες είναι σίγουρα δεν κάνουν κακό, όμως θα προτιμήσω κάποιο άλλο συμπλήρωμα όταν πάρω ξανά. Αύριο πάω κι εγώ για αιματολογικές, να δω αιματοκρίτη κτλ. 

Να μην έρθει, να μην έρθει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Αα σούπερ που δεν έπεσε η θερμοκρασία! Για τις βιταμίνες δεν ξέρω πραγματικά αν ευθύνονται αυτές, αλλά βλέποντας από Γενάρη τον κύκλο μου έχει μεγαλώσει. Πολύ βιταμίνες είναι σίγουρα δεν κάνουν κακό, όμως θα προτιμήσω κάποιο άλλο συμπλήρωμα όταν πάρω ξανά. Αύριο πάω κι εγώ για αιματολογικές, να δω αιματοκρίτη κτλ. 

Να μην έρθει, να μην έρθει!!! 

Ναι καλα θα κάνεις! Εγω έκανα προ ημερών, όλα οκ... στο τελος του μηνα θα ξανακάνω θυρεοειδή μόνο... κ βλέπουμε! Καλά τωρα που το σκέφτομαι χτες αυξησα πλέον στην τελική δόση το glucophase μάλλον για αυτό ετρεχα πάλι, απο.δοση σε δόση μου παίρνει λιγο η προσαρμογή...

Να σε ρωτήσω επειδή πρώτη φορά το παρακολουθώ, εσενα η θερμοκρασία πότε πεφτει; την προηγούμενη μέρα ή την ίδια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα ειμαι σπιτι... χτες το βραδυ το περασα αγκαλιά με την τουαλέτα, κατι με πείραξε οποτε σημερα σερνομουν... δεν ημουν για δουλειά... χαλια!

@Σταυριι σε ευχαριστούμε πολύ που πάντα μας θυμάσαι όλες! Εχω παει στο Μανταμαδο στον Ταξιάρχη. Μακάρι του χρονου να είμαστε ολες οπως επιθυμουμε! Συγχαρητήρια κ για τα αποτελέσματα του άντρα σου ?

@lactaki μια χαρα :-) μονο d έχεις λιγη έλλειψη αλλα στην Ελλάδα έχουμε ολοι!!! Μια.χαρά!

Περαστικά σου κοριτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Δεν καταλαβαίνω και πολλά... βγήκαν και οι δικές μου Σήμερα και του αντρα μου επισης το σπερματοδιαγραμμα οπου είναι σουπερ..

Μπραβο!Πολυ καλες!Μονο βιταμινη d θα χρειαστει να παρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! 

Απο χθες βραδυ εντοπισα βλεννα που με βαζει σε mood περιοδου μολις την βλεπω..Αυριο μεθαυριο μην πω κ νωριτερα την περιμενω την αντε μη την χαρακτηρισω..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Καλημερα κοριτσια!! 

Απο χθες βραδυ εντοπισα βλεννα που με βαζει σε mood περιοδου μολις την βλεπω..Αυριο μεθαυριο μην πω κ νωριτερα την περιμενω την αντε μη την χαρακτηρισω..?

Μα ούτε να τη χαρακτηρίζει κανείς δεν είναι ?

@Tokyo τουλάχιστον στην περίπτωση μου, πέφτει 1 με 2 δέκατα κάνα διήμερο πριν και άλλα 2 δέκατα την μέρα που έρχεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

@Tokyo περαστικα!!

@lactaki μπραβο πολυ καλες...για την βιταμινη θα παρεις συμπληρωμα σχεδον ολη η χωρα εχει ελειψη δν ειναι κατι...ασχετο ωραιο νυχι!! Χαχα 

@Σταυρι ευχαριστουμε για την προσευχη σου...βοηθεια σου! Μπραβο για τις εξετασεις του ανδρα σου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλη εβδομάδα σε ολες!!! Σε όσες περιμένουν Να Μην  ερθει! Σε όσες πάμε για τον αλλο μήνα, keep going! Παμε δυνατα κορίτσια!!!!! 

Ειμαστε ολες μαζι! ??θα γινει το θαυματακι μας!!!!!!!?????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ναι, για το πρώτο! 

Με υγρά και πονάκια άντε πλησιάζει!!! 

Αντε να δούμε εντωμεταξύ ένα πράμα θέλω να το κάνω πιο νωρις???δεν κρατιέμαι χαχαχαχα αλλά θα κάνω υπομονη??το ημερολογιο μου λέει ημέρα ωορρηξιας ?

Screenshot_20190513-113232.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Αντε να δούμε εντωμεταξύ ένα πράμα θέλω να το κάνω πιο νωρις???δεν κρατιέμαι χαχαχαχα αλλά θα κάνω υπομονη??το ημερολογιο μου λέει ημέρα ωορρηξιας ?

Screenshot_20190513-113232.jpg

Κάντο μετά το μεσημεράκι!!! Και συνέχισε τις επαφές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κάντο μετά το μεσημεράκι!!! Και συνέχισε τις επαφές! 

Καλημέρα κορίτσι μ θα το κάνω στης 7 που έκανα κ τα υπόλοιπα ναι από εδώ κ πέρα θα έχω πιο συχνές επαφές ❤️❤️❤️αντε να δούμε τι θα γινει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μ θα το κάνω στης 7 που έκανα κ τα υπόλοιπα ναι από εδώ κ πέρα θα έχω πιο συχνές επαφές ❤️❤️❤️αντε να δούμε τι θα γινει?

Σήμερα πιστεύω πως κάτι θα δείξει γιατί έχω σταθερό κύκλο πόσο μετά μπορεί να πάει η ωορρηξία?????? @Γιάννα 36

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Καλημερα κοριτσια!! 

Απο χθες βραδυ εντοπισα βλεννα που με βαζει σε mood περιοδου μολις την βλεπω..Αυριο μεθαυριο μην πω κ νωριτερα την περιμενω την αντε μη την χαρακτηρισω..?

Καλη σου μερα!!! Κι εγω την εντοπισα σημερα και τρεχω ολη την ωρα wc. Εχω και πονους απο χθες και λεω ερχεται απο στιγμη σε στιγμη. Συν τοις αλλοις κρυωνω συνεχως! Δεν πειραζει εγω θα συνεχισω με τα εμβρυακια μου σ αυτο τον κυκλο... τα χω κρυωνουν στην καταψυξη!

Τι λεγαμε με την ενεργεια... μια τελευταια προσπαθεια γιατι μια τοσο δα ελπιδα υπαρχει οσο δεν ερχεται. Παμε μαζι..."Θα ειμαστε εγκυουλες θα ειμαστε εγκυουλες θα ειμαστε εγκυουλες"??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κύνθια είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

@Tokyo περαστικα!!

@lactaki μπραβο πολυ καλες...για την βιταμινη θα παρεις συμπληρωμα σχεδον ολη η χωρα εχει ελειψη δν ειναι κατι...ασχετο ωραιο νυχι!! Χαχα 

@Σταυρι ευχαριστουμε για την προσευχη σου...βοηθεια σου! Μπραβο για τις εξετασεις του ανδρα σου

 

Μήπως να βγω στον ήλιο κ να μη πάρω βιταμινες??? Όσοι γνωστοί μου έχουν κάνει τόσο χαμηλή είναι αυτή η βιταμίνη.. είμαστε κ στην Ελλάδα τι να πω... Ευχαριστώ για το νύχι χαχα αλλά θελουν αλλαγμα μεγαλώσανε χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...