Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

Γιορτη της μητερας σημερα..

Χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες του κοσμου..Χρονια πολλα, ξεχωριστα στην μανουλα καθε μιας μας!!

 

Το μεγαλυτερο Χρονια πολλα ομως σε μας!!!

 

Σε ολες εμας που προσπαθουμε κ παλευουμε για να κρατησουμε στην αγκαλια μας ενα παιδακι..

 

Χρονια πολλα σε εκεινες οσες παλευουν με τις εξωσωματικες..

 

Χρονια πολλα σε οσες κυοφορησαν κ δεν μπορεσαν να κρατησουν το αγγελουδι στην αγκαλια τους..

 

Χρονια μας πολλα κοριτσια..Μακαρι του χρονου η μερα αυτη να μας βρει με μπεμπακια ή με φουσκωμενες κοιλιτσες!! 

 

Η μερα αυτη ειναι κ δικη μας!!! 

 

Καλο ξημερωμα να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γλυκά μανουλιτσες όμορφες χρόνια σας πολλά σας εύχομαι ότι καλυτερο❤️κ σε όσες δεν είστε ακόμα μανούλες σας εύχομαι γρήγορα με ένα μωράκι στην αγκαλιά σας... Να είστε γερές δυνατές κ πάντα χαρούμενες πάρα της δυσκολίες της ζωής όλα αντιμετωπίζονται αρκεί να υπάρχει θέληση... Είστε όλες υπέροχες κ είμαι πολύ τυχερή που σας βρήκα (είστε άνθρωποι πάνω από όλα) καλό βράδυ σε όλες σας❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα σε ολες για την ημερα που ξημερωνει.......Σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου του χρονου τετοια μερα να κρατατε αγγελουδια στις αγκαλιες σας!!!!!!!!!!!!Μεσα απο την καρδια μου αληθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Σας ευχαριστω για οσα μοιραστηκατε μαζι μας εδω μεσα...καθε μερα σας θαυμαζω περισσοτερο!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!Χρόνια πολλα στις νυν και μέλλουσες μανούλες! Χρόνια πολλά στη μάνα που γέννησε και στη μάνα που δεν γέννησε.

Ο Θεός να μας εχει ολες καλα και να μας δίνει δύναμη να συνεχίσουμε απο κάθε πόστο και αν βρισκεται η καθεμια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου..Δυστυχως με επισκέφτηκε πρωί πρωί η ακατανομαστη.. Δεν πειράζει! Συνεχίσουμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα..

Να μας ζήσουν οι υπέροχες μανούλες μας που τόσα έκαναν και κάνουν καθημερινά! Να θυμόμαστε να τους λέμε σ'αγαπώ γιατί κι αυτές βίωσαν όλα όσα νιώθουμε εμείς μέχρι να μας κρατήσουν στην αγκαλιά τους και αλλά τόσα!

Να ζήσουμε και εμείς οι μέλλουσες μανούλες που περιμένουμε πως και πως να γιορτάσουμε αυτή την μέρα αγκαλιά με τα μωράκια μας ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mt3508 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..Δυστυχως με επισκέφτηκε πρωί πρωί η ακατανομαστη.. Δεν πειράζει! Συνεχίσουμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα..

Να μας ζήσουν οι υπέροχες μανούλες μας που τόσα έκαναν και κάνουν καθημερινά! Να θυμόμαστε να τους λέμε σ'αγαπώ γιατί κι αυτές βίωσαν όλα όσα νιώθουμε εμείς μέχρι να μας κρατήσουν στην αγκαλιά τους και αλλά τόσα!

Να ζήσουμε και εμείς οι μέλλουσες μανούλες που περιμένουμε πως και πως να γιορτάσουμε αυτή την μέρα αγκαλιά με τα μωράκια μας ❤

Εγω δεν εχω πια μανουλα και καταλαβαίνω πολυ καλα πως είναι να μην μπορεις να πεις ουτε να ακούσεις τη λέξη μανα ...Να τους  λέτε καθημερινά πως τις αγαπάτε και να τους το δείχνετε με κάθε τρόπο.Η απώλεια δεν αναπληρώνεται .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Χρόνια πολλά στις μέλλουσες μανούλες,στις νυν κ σε όσες επιθυμούμε τόσο πολύ να γίνουμε!Πέρυσι τέτοια μέρα μου ευχήθηκε μια κυρία γνωστη μου του χρόνου τέτοια μέρα να γιορτάσω κ εγω.Δυστυχως η ευχή της δν έπιασε ☹️ Ελπίζω του χρόνου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά σε ολες τις μανούλες! Εύχομαι του χρόνου τετοια μέρα να γιορτάσουμε κ εμείς κορίτσια!!!!!!!!! 

Προσεύχομαι για ολες... καλή κυριακή σας εύχομαι.... ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! Χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες, χρονια πολλα στις εγκυουλες, χρονια πολλα ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ που προσπαθουμε για μωρακι!! Ευχομαι του χρονου τετοια μερα να κραταμε αγκαλια τα μωρακια μας!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες, χρονια πολλα στις εγκυουλες, χρονια πολλα ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ που προσπαθουμε για μωρακι!! Ευχομαι του χρονου τετοια μερα να κραταμε αγκαλια τα μωρακια μας!!! ????

Κοριτσι τη κανεις εσυ;; Αδιαθετησες;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Κοριτσι τη κανεις εσυ;; Αδιαθετησες;; 

Ναι κουκλα μου αδιαθετησα τελικα...σε λιγες μερες ξεκιναω νεες προσπαθειες...θα κανω και τεστακια ωορηξιας αυτη την φορα!!! Εσυ τι κανεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεώργιος Βιζυηνός: Η μητέρα

 

Πώς να πειράξω τη μητέρα
να κάμω εγώ να λυπηθεί, 
που όλη νύχτα κι όλη μέρα
για το καλό μου προσπαθεί;
 
Πώς ν' αρνηθώ ή ν ' αναβάλω
ό,τι ορίζει κι απαιτεί,
αφού στη γη δεν έχω άλλο
κανένα φίλο σαν αυτή;
 
Αυτή στα στήθη τα γλυκά της
με είχε βρέφος απαλό, 
με κάθιζε στα γόνατά της
και μ' έμαθε να ομιλώ.
 
Αυτή με τρέφει και με ντύνει
όλο το χρόνο που γυρνά,
και δίπλα στη μικρή μου κλίνη,
σαν αρρωστήσω ξαγρυπνά.
 
Αυτή σαν πέσω και χτυπήσω
φιλά να γειάνει την πληγή.
Αυτή, τι πρέπει να αφήσω
και τι να κάμω μ'΄οδηγεί.
 
Πώς το λοιπόν τέτοια μητέρα
να κάμω εγώ να λυπηθεί,
που όλη νύχτα κι όλη μέρα
για το καλό μου προσπαθεί;
 
Χρόνια πολλά σε αυτές που λαχταράει η ψυχούλα τους να γίνουν μανουλες,χρόνια πολλά σε αυτές που κυοφορησαν και έγιναν μανουλες,χρόνια πολλά σε αυτές που δεν γέννησαν απλά λάτρεψαν και έγιναν μανουλες!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Alexia85 είπε:

@Maroulita? Πως εισαι σημερα; Εμενα σημερα με πιασανε  ηπιοι πονοι περιοδου απ το πρωι ,ξεπονεσε και το στηθος οποτε ερχεται...

Δεν νιωθω κατι..μονο οτι θα αδιαθετησω..ουτε πονους εχω σημερα, ουτε πρησμενο στηθος, τπτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα τίποτα κ σήμερα?

IMG_20190512_190310.jpg

Θυμησέ μ ποτε ειχες αδιαθετίσει; Κ τι κυκλο συνηθως εχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Θυμησέ μ ποτε ειχες αδιαθετίσει; Κ τι κυκλο συνηθως εχεις; 

30 Απριλίου μου ήρθε κ έχω 27 μέρες κύκλο αύριο είναι η 14η μέρα είμαι σταθερη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita? είπε:

Δεν νιωθω κατι..μονο οτι θα αδιαθετησω..ουτε πονους εχω σημερα, ουτε πρησμενο στηθος, τπτ!

Κοριτσάκια μου Σήμερα το νησί μας γιορτάζει. Γιορτάζει ο αρχάγγελος μας ο Ταξιάρχης..  ειμαι εδώ στη χαρη του και θα προσευχηθώ για όλες μας για το θαύμα.. @Jesabell @Γιάννα 36 @lactaki @maroulita @Mt3508 @Ελενακι12  @Alexia85 συγνωμη αν ξεχνάω καποια είστε πολλές . Θα έρθει σε όλες μας να το ξέρετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου Σήμερα το νησί μας γιορτάζει. Γιορτάζει ο αρχάγγελος μας ο Ταξιάρχης..  ειμαι εδώ στη χαρη του και θα προσευχηθώ για όλες μας για το θαύμα.. @Jesabell @Γιάννα 36 @lactaki @maroulita @Mt3508 @Ελενακι12  @Alexia85 συγνωμη αν ξεχνάω καποια είστε πολλές . Θα έρθει σε όλες μας να το ξέρετε.

Είσαι ψυχούλα κ σε ευχάριστουμε πολύ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου Σήμερα το νησί μας γιορτάζει. Γιορτάζει ο αρχάγγελος μας ο Ταξιάρχης..  ειμαι εδώ στη χαρη του και θα προσευχηθώ για όλες μας για το θαύμα.. @Jesabell @Γιάννα 36 @lactaki @maroulita @Mt3508 @Ελενακι12  @Alexia85 συγνωμη αν ξεχνάω καποια είστε πολλές . Θα έρθει σε όλες μας να το ξέρετε.

Να ειστε ολες γερες και να τα καταφέρετε σύντομα να κρατησετε τα μωράκια σας αγκαλιά.Για εμενα εχω αρχίσει και δεν το πιστευω πια..Κάνω προσπαθεια αλλα πιστευω επι ματαίω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

30 Απριλίου μου ήρθε κ έχω 27 μέρες κύκλο αύριο είναι η 14η μέρα είμαι σταθερη

Κοίτα μπορει να κανεις 15η ,16η να αργεις εγω πχ αργω με κυκλο 26 μερες εκανα την 15η μερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Είσαι ψυχούλα κ σε ευχάριστουμε πολύ ❤️❤️❤️

βοήθεια σου!!!  είναι ο προστάτης μου ο Πανορμιτης Μιχαήλ Άγγελος και πηγαίνω όσο πιο συχνά μπορώ στη Σύμη Επίσης ξέρω ότι έχει τον λόγο του που δε μου το έχει φέρει ακόμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκια μου Σήμερα το νησί μας γιορτάζει. Γιορτάζει ο αρχάγγελος μας ο Ταξιάρχης..  ειμαι εδώ στη χαρη του και θα προσευχηθώ για όλες μας για το θαύμα.. @Jesabell @Γιάννα 36 @lactaki @maroulita @Mt3508 @Ελενακι12  @Alexia85 συγνωμη αν ξεχνάω καποια είστε πολλές . Θα έρθει σε όλες μας να το ξέρετε.

Εισαι φανταστικη! Σε ευχαριστούμε παρα πολυ!!!! Σε ολα τα κορίτσια παναγία μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

30 Απριλίου μου ήρθε κ έχω 27 μέρες κύκλο αύριο είναι η 14η μέρα είμαι σταθερη

Μαλλον αργει αυτη την φορα η ωορρηξια σου.Συνεχισε να κανεις τεστακια!Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
    • Καλημέρα...και εγώ αύριο ήθελα αλλα δεν ξέρω αν είναι ανοιχτά τα μικροβιολογικά ή εχουν ακόμα απεργία... οπότε θα πάω τρίτη για σίγουρα...θα κάνω και εξετάσεις μαζί... βέβαια ιδανικά θα ηταν αύριο γιατί έχω και ραντεβού στο γιατρό...αλλα δεν πειράζει! @Elk δεν το σκέφτηκα καν για ασφάλεια στη συρταριέρα...μια απλη συρταριέρα έκανα...τωρα για όταν μεγαλώσει πως θα τα καταφέρω δεν ξέρω 😂  
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την υποστήριξη! ❤️ Έχετε όλες τα δίκια σας ✨ ειδικά στέκομαι σ αυτό που είπε η @Katiana1987 δε θέλω να στεναχωρώ το μπιζελακι μου με τις δικές μου ανησυχίες, όπως και να χει και το στρες επηρεάζει κάπως. Απλά το θέλω τόσο πολύ ρε γαμώτο που τώρα που το ζω πάλι κάτι βρίσκω να ανησυχώ 😅 ας απολαύσουμε λοιπόν το ταξίδι 🌈 Επανέλαβε μαζί μου @Naty_: Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Σήμερα είμαι έγκυος και μεγαλώνω το όμορφο και υγιές μπιζελακι μου  Τρελαααααα 🤣🤣🤣🤣 @Diwni έχεις δίκιο, γι'αυτό τον πήρα το γιατρό, ήξερα ότι θα μου την πει, και θα μ έβαζε στη θέση μου 😅 Τι θα χουν ακούσει κι αυτοί οι άνθρωποι! @Naty_ λυπάμαι για τη φίλη που έδωσε βαρύτητα σε άσχετα στοιχεία απ' το να σου σταθεί. Όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια, όπου νιώθουμε ασφάλεια και οπότε είμαστε έτοιμες να μιλάμε. Δεν υπάρχει λάθος και σωστό στις ανακοινώσεις, όπως αισθάνεται κανείς, κι ότι έχεις ανάγκη τη δεδομένη στιγμή ❤️  
    • Καλέ γιατί το προδικάζεις;;; Όλα καλά θα είναι. Αφού μετριέσαι και ψιλό προσέχεις! Πόσες μέρες κάνουν να βγουν;;; Άσε!!! Εγώ δεν πολύ ξυπνάω για τουαλέτα. Αν ξυπνήσω, θα είναι μια φορά. Αλλά για την αλλαγή πλευρού... σε νοιώθω! Για τη θάλασσα όπως είπα ίσως είναι λίγο υπερ προστατευτικός!
    • Καλέ τι χαζά είναι αυτά;;; Δηλαδή αν αύριο αισθάνεσαι τελείως "καλά" θα μπεις ξανά στο ίδιο τριπάκι;;; Συμπτώματα είναι! Τη μια μέρα θα έχεις το ένα, την άλλη το άλλο και κάποια άλλη μέρα δε θα έχεις τίποτα!!! Για ηρέμησε σε παρακαλώ πολύ και μη μου αγχώνεις και στεναχωρείς το μπιζελάκι σου!!! Όσο για την ανακοίνωση... όπως, όποτε και σε όποιον θέλεις εσύ και μόνο θα το πεις!!! Σιγά μην καταπιεστούμε και για αυτό!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...