Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιασω- νεοτερες πληροφοριες


SIFOS

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ..

Η ΤΟΥ ΤΥΧΑΙΝΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ, ΠΟΥ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΤΥΧΑΙΝΟΥΝ.

ΕΓΩ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΦΕΡΝΑΝ ΠΕΤΣΕΤΕΣ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ,

ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 4 ΤΟ ΠΡΩΙ!!!!!!!!!

ΕΓΩ ΑΝ ΞΑΝΑΓΕΝΝΗΣΩ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΩ ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ..

ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου κι εγώ θα γεννήσω στο Ιασώ και είχαμε αποφασίσει με τον αντρούλη μου να προτιμήσουμε το δίκλινο..Όταν το είπα στη μαία μου, μου είπε χαρακτηριστικά: "Γιατί να πας σε δίκλινο και να πληρώσεις τόσα λεφτά παραπάνω και δεν πας σε 4κλινο;;;Είναι λες και είσαι σε δίκλινο..."Α!Και μου απέκλεισε εντελώς το τρίκλινο!Κι έτσι έχω αρχίσει να το σκέφτομαι σοβαρά...όμως δεν ξέρω καθόλου πως είναι τα κλινα...Μπορείτε να μου δώσετε περισσότερες πληροφορίες;;;Πώς ακριβώς είναι δηλαδή που μοιάζει με δίκλινο;;Πόσες τουαλέτες έχει;;Δεν έχει φασαρία κατά τη διάρκεια των επισκεπτηρίων;;;Ραπανάκι, εσύ που γέννησες πρόσφατα και ήσουν σε 4κλινο μήπως μπορείς να με διαφωτίσεις;;Γιατί έχω μπερδευτεί πολύ...

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 years later...
Βρε κορίτσια από θέμα χρημάτων τί γίνεται στο ΙΑΣΩ;;; Δεν έχω καταλάβει...

Είμαι ανάμεσα σε τρίκλινο και δίκλινο και αυτό γιατί θα πάρω κάποιο επίδομα από μια ομαδική ασφάλεια που μας έχουν κάνει από τη δουλειά. Διαφορετικά δεν υπήρχε περίπτωση να τους χαρίσω τόσα λεφτά!

Τί διαφορές έχουν αυτά τα 2 δωμάτια; Και στην τιμή επίσης... Είχα περάσει στις αρχές του χρόνου από εκεί και μου έδωσαν ένα τιμοκατάλογο, ο οποίος όμως μου φαίνεται ΠΟΛΥ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟΣ...

Κάποια βοήθεια;;;;

εχουν περασει πολλα χρονια βεβαια και σιγουρα θα θεωρηθω γραφικη αλλα τωρα μπαινω και διαβαζω διαφορα μια και ειμαι εγκυος και εχω ελευθερο χρονο.να ρωτησω κατι?οταν λες δεν υπηρχε περιπτωση να τους χαρισεις τοσα λεφτα τι εννοεις?χαρισμα ειναι η΄πληρωμη υπηρεσιων?ετσι για να τα ξεκαθαριζουμε και να μη λεει καθενας οτι θελει.εφοσον ειναι ιδιωτικο εχεις στο νου σου οτι θα πληρωσεις.πηγαινε σε δημοσιο ωστε να μη ΄΄χαριζεις΄΄ λεφτα.....επισης ο καταλογος γιατι σου φανηκε ενδεικτικος?δεν τα εγραφε ολα και με σαφηνεια?γιατι ο δικος μου μια χαρα τα λεει...οτι ζητας παιρνεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη, το 2009 οι τιμές ήταν πολύ πιο υψηλές σε σχέση με τώρα. Διπλάσιες μην σου πω. Η κοπέλα με το ρήμα "χαρίζω" εννοούσε προφανώς ότι πληρώνουμε χρυσές τις υπηρεσίες που παρέχονται. Μεταφορικά χρησιμοποίησε το ρήμα. Επίσης, αν έχεις εμπιστοσύνη σε έναν γιατρό και αυτός είναι σε ιδιωτικό, δεν είναι εύκολο να τον αλλάξεις για να βρεις κάποιον που είναι σε δημόσιο. Όσο για τους τιμοκαταλόγους συμφωνώ μαζί σου. Δεν είναι ενδεικτικοί. Είναι σαφέστατοι και ακριβείς. Με το καλό να αποκτήσεις τα διδυμάκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκη, το 2009 οι τιμές ήταν πολύ πιο υψηλές σε σχέση με τώρα. Διπλάσιες μην σου πω. Η κοπέλα με το ρήμα "χαρίζω" εννοούσε προφανώς ότι πληρώνουμε χρυσές τις υπηρεσίες που παρέχονται. Μεταφορικά χρησιμοποίησε το ρήμα. Επίσης, αν έχεις εμπιστοσύνη σε έναν γιατρό και αυτός είναι σε ιδιωτικό, δεν είναι εύκολο να τον αλλάξεις για να βρεις κάποιον που είναι σε δημόσιο. Όσο για τους τιμοκαταλόγους συμφωνώ μαζί σου. Δεν είναι ενδεικτικοί. Είναι σαφέστατοι και ακριβείς. Με το καλό να αποκτήσεις τα διδυμάκια σου!
γεια σου ανθουλα και σε ευχαριστω για τις ευχες.να χαιρεσαι καισυ τη μπεμπουλα αν και το γιο!οσο για το χρυσες αυτό χωραει μεγαλη κουβεντα.δεν ηθελα να θιξω κανεναν απλα να πω ότι αναλογα με το τι ζητας και παιρνεις αυτό πληρωνεις.ασε που και στις τωρινες εποχές από ότι ακουω ζητανε λεφτα και στο δημοσιο!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, ζητάνε και στο δημόσιο. Οι περισσότεροι γιατροί ζητάνε 1000 ευρώ το λιγότερο - μαύρα φυσικά- και τα λουξ μονόκλινα κοστίζουν γύρω στα 500 ευρώ και τα κάνεις όλα μόνος σου. Στα ιδιωτικά η αλήθεια είναι ότι αν θες πολυτέλειες πρέπει να τις πληρώσεις. Ακόμα όμως και να μη θες, πάλι πρέπει να πληρώσεις αρκετά. Ευτυχώς οι τιμές έχουν πέσει. Για να καταλάβεις, το πρώτο μου παιδάκι το γέννησα το 2009 και το δεύτερο το 2012. Και τις δύο φορές γέννησα στην ίδια θέση, αλλά το 2012 πλήρωσα ακριβώς τα μισά χρήματα. Επίσης, μεγάλη σημασία έχει και το μαιευτήριο. Την πρώτη φορά γέννησα στο ΜΗΤΕΡΑ και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη και την δεύτερη γέννησα στο ΙΑΣΩ και έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη. Δυστυχώς πολλές φορές πληρώνουμε λεφτά αλλά αυτό που παίρνουμε δεν ανταποκρίνεται σε αυτό που πληρώσαμε. Σημασία έχει να είναι γερά τα μωράκια μας! Κι εγώ σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...