Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αιμα περιόδου η εγκυμοσύνη???


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!!!!Θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας και αν έχει τύχει σε κάποια άλλη αυτό.....προσπαθούμε αρκετά χρόνια για μωράκι...κάναμε την πρώτη σπερματεγχυση στις 5/4 ...χθες περίμενα λοιπόν την μέρα της περιόδου είδα στην αρχή καφέ πήχτά υγρα...Μετά τπτ και μετά από κάποια ώρα αιμα...σημέρα πάλι αιμα....Αλλά μόνο όταν σκουπίζομαι....μπορει να είναι εγκυμοσύνη η πάλι τα ίδια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μ δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά αλλά θα σου πω την δικιά μου εμπειρία... Όταν έμεινα έγκυος τον πρώτο μήνα είχα περίοδο κ δεν κατάλαβα τίποτα κ την επόμενη που περίμενα περίοδο είχα μόνο καφε στο σκούπισμα κ εκεί κατάλαβα ότι κάτι τρέχει κ μετά από μια ώρα έκανα τεστ κ βγήκε θετικό ήμουν ήδη 2 μηνών εύχομαι πραγματικά να είσαι κ θα σου πρότεινα να κάνεις ένα τεστακι εύχομαι τα καλύτερα για εσένα κ ένα θετικό τεστ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μ δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά αλλά θα σου πω την δικιά μου εμπειρία... Όταν έμεινα έγκυος τον πρώτο μήνα είχα περίοδο κ δεν κατάλαβα τίποτα κ την επόμενη που περίμενα περίοδο είχα μόνο καφε στο σκούπισμα κ εκεί κατάλαβα ότι κάτι τρέχει κ μετά από μια ώρα έκανα τεστ κ βγήκε θετικό ήμουν ήδη 2 μηνών εύχομαι πραγματικά να είσαι κ θα σου πρότεινα να κάνεις ένα τεστακι εύχομαι τα καλύτερα για εσένα κ ένα θετικό τεστ❤️

Ευχαριστώ Ελενακι12 αύριο πάω για χοριακή οπότε θα μου φύγει η αγωνία...Μίλησα με τον γιατρό μου...Και μου είπε ότι υπάρχουν 2 πιθανότητες η 1η είναι η καλή να ειμαι όντως εγκυούλα και η 2η να με έχουν επηρεάσει τα φάρμακα της σπερματεγχυσης και να έρχεται σιγα σιγα η καταραμενη....αυριο θα ξερω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ελενακι12 είπε:

Σου εύχομαι κούκλα μου να είσαι έγκυος περιμένω νέα σου όλα καλά θα πανε❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!Είναι πολλά τα χρόνια που περιμένω....θα σου στείλω τα νέα μου αύριο....❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kppm είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!Είναι πολλά τα χρόνια που περιμένω....θα σου στείλω τα νέα μου αύριο....❤

Μακάρι να έχεις ευχάριστα!! Καλά αποτελέσματα κορίτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kppm είπε:

Δυστυχώς κορίτσια 1.2 η χοριακή!!!!??Πάμε πάλι από την αρχή......

Κρίμα ρε κορίτσι ☹️☹️Αυτό το αίμα που είχες ήταν προεορτια περιόδου τελικά,ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Κρίμα ρε κορίτσι ☹️☹️Αυτό το αίμα που είχες ήταν προεορτια περιόδου τελικά,ε;

Soulful δυστυχώς ναι....λογω των φαρμακων που πήρα ερχόταν σιγά-σιγά φαντάσου απο την Τρίτη μέρα είχα ροη κανονική....τι να πω.....απλά βλέπω κάθε λίγο στην τηλεόραση γυναίκες να πετούν τα μωρά τους και εμείς να παιδευόμαστε.....Και λέω γιατί....??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kppm είπε:

Soulful δυστυχώς ναι....λογω των φαρμακων που πήρα ερχόταν σιγά-σιγά φαντάσου απο την Τρίτη μέρα είχα ροη κανονική....τι να πω.....απλά βλέπω κάθε λίγο στην τηλεόραση γυναίκες να πετούν τα μωρά τους και εμείς να παιδευόμαστε.....Και λέω γιατί....??

Ασ'τα να πάνε! Έχεις σκεφτεί την επόμενη κίνηση σου; Κ εμεις επειδή παιδευομαι πολλούς μήνες θα επισκεφτούμε ένα κέντρο υπογονιμότητας την Μ.τριτη κ βλέπουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς δυστυχώς έχουμε Χρόνια.....8 για την ακρίβεια....Στην αρχή ήταν όλα καλά με τις εξετάσεις....Μετά από κάποια χρόνια προέκυψε πρόβλημα στο σπέρμα.....τωρα με θεραπεία έφτιαξε κάπως....Τώρα λέμε για εξωσωματική γιατί κουραστήκαμε.... ψυχολογικά πιο πολύ....Μίλησα με το γιατρό μου μου ειπε αν θελουμε να κανουμε αλλη μια προσπαθεια σπερματεγχυσης αλλα του ειπα οχι...καλυτερα να παμε εξωσωματικη εχει 3 φορες περισσοτερες πιθανοτητες και περιμένω να με ενημερώσουν για το κόστος και τα χαρτιά για την επιτροπή...ελπίζω να τα καταφέρουμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Εμείς δυστυχώς έχουμε Χρόνια.....8 για την ακρίβεια....Στην αρχή ήταν όλα καλά με τις εξετάσεις....Μετά από κάποια χρόνια προέκυψε πρόβλημα στο σπέρμα.....τωρα με θεραπεία έφτιαξε κάπως....Τώρα λέμε για εξωσωματική γιατί κουραστήκαμε.... ψυχολογικά πιο πολύ....Μίλησα με το γιατρό μου μου ειπε αν θελουμε να κανουμε αλλη μια προσπαθεια σπερματεγχυσης αλλα του ειπα οχι...καλυτερα να παμε εξωσωματικη εχει 3 φορες περισσοτερες πιθανοτητες και περιμένω να με ενημερώσουν για το κόστος και τα χαρτιά για την επιτροπή...ελπίζω να τα καταφέρουμε......

Καλα θα κάνετε!Σε καταλαβαίνω,αν κ δε προσπαθουμε τόσο όσο εσείς, καταλαβαίνω την κούραση.Κ εγώ είμαι υπέρ της εξωσωματικής.Οπως λέει κ η γιατρός μου,δν είναι τίποτα.-απλα σε 15 μέρες είσαι έγκυος,κ μετά σκέφτεσαι οτι έχεις φάει τόσους μήνες αγωνίας κ προγραμματισμενων επαφών για ένα τίποτα.Σου εύχομαι καλή επιτυχία!♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2019 at 11:15 ΜΜ, ο/η Soulful είπε:

Ασ'τα να πάνε! Έχεις σκεφτεί την επόμενη κίνηση σου; Κ εμεις επειδή παιδευομαι πολλούς μήνες θα επισκεφτούμε ένα κέντρο υπογονιμότητας την Μ.τριτη κ βλέπουμε..

Γεια σου κορίτσι μου!!!!Τι κάνατε εσείς τελικά???πως πήγε το ραντεβού σας?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η kppm είπε:

Γεια σου κορίτσι μου!!!!Τι κάνατε εσείς τελικά???πως πήγε το ραντεβού σας?? 

Γεια σου κορίτσι μου κ σ'ευχαριστώ που με σκέφτηκες ?Το ραντεβού μας πήγε αρκετά καλά.Σε πρώτη φάση ο γιατρός είδε τις εξετάσεις μας κ είπε ότι απλώς πρέπει να εχουμε στοχευμένες επαφές,δν είμαστε ακόμα για εξωσωματική,έχουμε πολλές πιθανότητες φυσικής σύλληψης.Με τη συζήτηση όμως, μ'εβαλε για υπέρηχο!Ξαφνιάστηκα ευχάριστα μπορώ να πω.Μου βρίσκει  το ωοθηλακιο στο ιδανικό μέγεθος για να μου δώσει μια ενεσουλα ovitrelle ώστε να σκάσει σε 36ωρες το ωάριο κ μάλιστα οντως σήμερα την κατάλαβα έντονα την ωορρηξία μου.Ειχαμε την επαφουλα το πρωί.Θα δούμε αν κάναμε κάτι.Παρ'ολα αυτά έχω ακόμα μια ύποπτη κύστη ενδομητρίωσης.Αν εξακολουθήσει κ υπάρχει κ δε φεύγει,είμαστε για εξωσωματική!Αυτα τα νέα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2019 at 7:41 ΜΜ, ο/η Soulful είπε:

Γεια σου κορίτσι μου κ σ'ευχαριστώ που με σκέφτηκες ?Το ραντεβού μας πήγε αρκετά καλά.Σε πρώτη φάση ο γιατρός είδε τις εξετάσεις μας κ είπε ότι απλώς πρέπει να εχουμε στοχευμένες επαφές,δν είμαστε ακόμα για εξωσωματική,έχουμε πολλές πιθανότητες φυσικής σύλληψης.Με τη συζήτηση όμως, μ'εβαλε για υπέρηχο!Ξαφνιάστηκα ευχάριστα μπορώ να πω.Μου βρίσκει  το ωοθηλακιο στο ιδανικό μέγεθος για να μου δώσει μια ενεσουλα ovitrelle ώστε να σκάσει σε 36ωρες το ωάριο κ μάλιστα οντως σήμερα την κατάλαβα έντονα την ωορρηξία μου.Ειχαμε την επαφουλα το πρωί.Θα δούμε αν κάναμε κάτι.Παρ'ολα αυτά έχω ακόμα μια ύποπτη κύστη ενδομητρίωσης.Αν εξακολουθήσει κ υπάρχει κ δε φεύγει,είμαστε για εξωσωματική!Αυτα τα νέα μου!

Σου εύχομαι τα νέα σου να είναι ευχάριστα!!!!!Όλα να πάνε καλά!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kppm είπε:

Σου εύχομαι τα νέα σου να είναι ευχάριστα!!!!!Όλα να πάνε καλά!!!!??

Σ'ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι κ σε σένα τα καλύτερα! Όλες αυτό ευχόμαστε,να έρθει επιτέλους το πολυπόθητο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...