Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν ξέρω τι φταίει..


Olga1988

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Η υψηλη προλακτινη εχει μεγαλη σχεση με την ωορρηξια, την εμποδιζει. Γι αυτο και οι γυναικες που θηλαζουν αποκλειστικα, εχοντας υψηλη προλακτινη, δεν εχουν ωορρηξια. 

Έχω κανονικά ωορηξια και σταθερό κύκλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ginaak είπε:

Να μην σε τρομαζει αυτο καθολου, ο οργανισμος σου οτι πρεπει να κρατησει το κραταει.Ακομη κι αν το δεις να τρεχει μετα απο ωρα δεν σημαινει οτι μπηκε και μετα φευγει.

Οποτε απο αυτο το θεμα ησυχασε.

Τι εννοείς ότι μπήκε και βγήκε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Olga1988 είπε:

Τι εννοείς ότι μπήκε και βγήκε; 

Εννοω οτι ακομη κι αν σηκωθεις και δεις να τρεχει μη σκεφτεις παει εφυγε ολο.Οτι ηταν να περασει στον τραχηλο εχει ηδη περασει, περιπου 1-2 ml οπως σου ειπα.Δλδ λιγοτερο ακομη κι απο μισο κουταλακι του γλυκου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikona είπε:

Αμα ρωτησεις τον γιατρο σου, θα σε καθησυχασει. Ειναι θεμα βαρυτητας. Δεν μπιρει το σπερμα να μην γλιστρησει. Και ολη τη μερα να κατσεις ξαπλα αμεσως μετα την εκσπερματιση, μολις σηκωθεις παλι θα βγει. Αυτο που πρεπει να παει μεσα παει.  Ποσο καιρο προσπαθειτε; 

7 μήνες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Εννοω οτι ακομη κι αν σηκωθεις και δεις να τρεχει μη σκεφτεις παει εφυγε ολο.Οτι ηταν να περασει στον τραχηλο εχει ηδη περασει, περιπου 1-2 ml οπως σου ειπα.Δλδ λιγοτερο ακομη κι απο μισο κουταλακι του γλυκου.

Σαν να ηρέμησα σε αυτό το κομμάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Εννοω οτι ακομη κι αν σηκωθεις και δεις να τρεχει μη σκεφτεις παει εφυγε ολο.Οτι ηταν να περασει στον τραχηλο εχει ηδη περασει, περιπου 1-2 ml οπως σου ειπα.Δλδ λιγοτερο ακομη κι απο μισο κουταλακι του γλυκου.

Σε ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Olga1988 είπε:

Μα μου φεύγει όλο όμως με το που σηκώνομαι και δεν ξέρω αλήθεια... Είχα πάρει και τα τεστ ωορηξιας και κάναμε και πάλι τα ίδια άλλες μου λένε ότι δεν τους φεύγει καθόλου.. 4 φορές έκανα και τιποτα μέσα στην ωορηξια 

Για την προλακτίνη δεν έχω ιδέα.

Αλλά θέλω να σε καθυσηχάσω και να συμφωνήσω με τις άλλες κοπέλες για το σπέρμα που λες ότι πέφτει γιατί δεν το δέχεται ο οργανισμός σου. Σε όλες πιστεύω συμβαίνει αυτό. Αυτό που χρειαζόταν να μπει μπήκε. Κι εγώ 2 φορές έχω μείνει έγκυος. Αν έπεφτε δε θα έμενα. Οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου γι' αυτό ?

Και τι εννοείς είχες πάρει τεστ ωορρηξίας και πάλι τα ίδια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

 

Για την προλακτίνη δεν έχω ιδέα.

Αλλά θέλω να σε καθυσηχάσω και να συμφωνήσω με τις άλλες κοπέλες για το σπέρμα που λες ότι πέφτει γιατί δεν το δέχεται ο οργανισμός σου. Σε όλες πιστεύω συμβαίνει αυτό. Αυτό που χρειαζόταν να μπει μπήκε. Κι εγώ 2 φορές έχω μείνει έγκυος. Αν έπεφτε δε θα έμενα. Οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου γι' αυτό ?

Και τι εννοείς είχες πάρει τεστ ωορρηξίας και πάλι τα ίδια;

Έχω πάρει το τεστ και πάλι δεν κραταει το σπέρμα και μου ήρθε περίοδος ξανά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Olga1988 είπε:

Έχω πάρει το τεστ και πάλι δεν κραταει το σπέρμα και μου ήρθε περίοδος ξανά 

Το τεστ ωορρηξίας δε θα κρατήσει το σπέρμα. Πάντα θα πέφτει κάποια ποσότητα. Αυτό το τεστ σε βοηθάει να δεις ποια μέρα θα έχεις ωορρηξία. Εγώ την δεύτερη φορά έμεινα έγκυος με τεστ ωορρηξίας. Αλλά ήμουν τυχερή. Δε σημαίνει ότι θα μείνεις αμέσως με το πρώτο θετικό τεστ ή το δεύτερο. Μην απογοητεύεσαι. Απλά ξέρεις ποιες μέρες να προσπαθήσεις για να μην τις χάσεις.

Μόλις βγει θετικό το τεστ πρέπει να έρθεις σε επαφή την ίδια μέρα και την επόμενη. Εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα και αυτό έλεγε και στις οδηγίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Το τεστ ωορρηξίας δε θα κρατήσει το σπέρμα. Πάντα θα πέφτει κάποια ποσότητα. Αυτό το τεστ σε βοηθάει να δεις ποια μέρα θα έχεις ωορρηξία. Εγώ την δεύτερη φορά έμεινα έγκυος με τεστ ωορρηξίας. Αλλά ήμουν τυχερή. Δε σημαίνει ότι θα μείνεις αμέσως με το πρώτο θετικό τεστ ή το δεύτερο. Μην απογοητεύεσαι. Απλά ξέρεις ποιες μέρες να προσπαθήσεις για να μην τις χάσεις.

Μόλις βγει θετικό το τεστ πρέπει να έρθεις σε επαφή την ίδια μέρα και την επόμενη. Εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα και αυτό έλεγε και στις οδηγίες.

Ελπίζω με την δεύτερη να δω επιτέλους κάτι... Είχα κάνει και το πρωί και το βράδυ και μετά από μια μέρα... Αλλά δυστυχώς μου ήρθε περίοδος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Olga1988 είπε:

Έχω κανονικά ωορηξια και σταθερό κύκλο 

Αφου δεν εχει επηρεαστει ο κυκλος και η ωορρηξια σου, συνεχιστε τις προσπαθειες σας. Αμα θες χρησιμοποιησε και τα τεστ ωορρηξιας να εισαι πιο σιγουρη για τις ημερες που προσπαθειτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Αφου δεν εχει επηρεαστει ο κυκλος και η ωορρηξια σου, συνεχιστε τις προσπαθειες σας. Αμα θες χρησιμοποιησε και τα τεστ ωορρηξιας να εισαι πιο σιγουρη για τις ημερες που προσπαθειτε. 

Αυτά χρησιμοποιώ απλα νόμιζα ότι με τα πρώτη φορά κάτι θα γίνει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Olga1988 είπε:

Ελπίζω με την δεύτερη να δω επιτέλους κάτι... Είχα κάνει και το πρωί και το βράδυ και μετά από μια μέρα... Αλλά δυστυχώς μου ήρθε περίοδος 

Μη στεναχωριέσαι που σου ήρθε περίοδος. Ξαναπροσπάθησε. Και μην απογοητευτείς ούτε με την δεύτερη φορά ή την τρίτη. Αν δεις ότι μετά από κάποιο διάστημα δεν μπορείς να μείνεις έγκυος τότε να συμβουλευτείς τον γιατρό σου.

Ο δικός μου γιατρός μου είχε πει ότι αν περάσει 1 χρόνος προσπαθειών (στις σωστές μέρες, δηλαδή γόνιμες) τότε θα κοιτάξουμε αν έχω κάτι εγώ ή ο άντρας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Μη στεναχωριέσαι που σου ήρθε περίοδος. Ξαναπροσπάθησε. Και μην απογοητευτείς ούτε με την δεύτερη φορά ή την τρίτη. Αν δεις ότι μετά από κάποιο διάστημα δεν μπορείς να μείνεις έγκυος τότε να συμβουλευτείς τον γιατρό σου.

Ο δικός μου γιατρός μου είχε πει ότι αν περάσει 1 χρόνος προσπαθειών (στις σωστές μέρες, δηλαδή γόνιμες) τότε θα κοιτάξουμε αν έχω κάτι εγώ ή ο άντρας μου.

Απλα θέλει πολύ υπομονή και να μην έχεις άγχος αυτό δεν είναι και εύκολο αλλά οκ υπομονή.. Θα πάει ο άντρας μου την Τετάρτη να κάνει εξετάσεις για να είμαστε ήσυχη γενικά.. Ξέρεις όταν αφήνεις παραθυράκια αγχώνεσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Olga1988 είπε:

Απλα θέλει πολύ υπομονή και να μην έχεις άγχος αυτό δεν είναι και εύκολο αλλά οκ υπομονή.. Θα πάει ο άντρας μου την Τετάρτη να κάνει εξετάσεις για να είμαστε ήσυχη γενικά.. Ξέρεις όταν αφήνεις παραθυράκια αγχώνεσαι 

Ναι θέλει υπομονή. Και μην απογοητευτείς και με την δεύτερη.

Καλό είναι να πάει για να αποκλείσετε κάποιο πρόβλημα που μπορεί να υπάρχει. Και αν υπάρχει πρόβλημα θα κάνει παράλληλα θεραπεία. Όλα καλά να πάνε σου εύχομαι!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nikoleta... είπε:

Ναι θέλει υπομονή. Και μην απογοητευτείς και με την δεύτερη.

Καλό είναι να πάει για να αποκλείσετε κάποιο πρόβλημα που μπορεί να υπάρχει. Και αν υπάρχει πρόβλημα θα κάνει παράλληλα θεραπεία. Όλα καλά να πάνε σου εύχομαι!!! ?

Σε ευχαριστώ αλήθεια ναι. Όταν κλείνεις κάθε παραθυράκι νιώθεις ποιο καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 7/4/2019 at 7:57 ΜΜ, ο/η Olga1988 είπε:

Μα μου φεύγει όλο όμως με το που σηκώνομαι και δεν ξέρω αλήθεια... Είχα πάρει και τα τεστ ωορηξιας και κάναμε και πάλι τα ίδια άλλες μου λένε ότι δεν τους φεύγει καθόλου.. 4 φορές έκανα και τιποτα μέσα στην ωορηξια 

Εγω εχω παρατηρησει οτι αλλες φορες μου φευγει αλλες σν φευγει σταγονα και δν ξερω απο τι εξαρταται παντως αρκει ενα σπερματοζωαριο για να κανει την δουλεια του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Εγω εχω παρατηρησει οτι αλλες φορες μου φευγει αλλες σν φευγει σταγονα και δν ξερω απο τι εξαρταται παντως αρκει ενα σπερματοζωαριο για να κανει την δουλεια του!

Και εγω ετσι με σενα καποιες φορες τρεχει καποιες οχι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Και εγω ετσι με σενα καποιες φορες τρεχει καποιες οχι.....

Παντως εχω ακουσει απο γυναικολογους που λενε να καθεσε λιγο στο κρεββατι.εγω προσπαθω να σηκωνομαι μετα απο μιση ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vasiliki30 είπε:

Παντως εχω ακουσει απο γυναικολογους που λενε να καθεσε λιγο στο κρεββατι.εγω προσπαθω να σηκωνομαι μετα απο μιση ωρα

Κοιτα συμφωνω εν μερει και εγω καθομαι λιγο....αλλα εχει τυχει και να μν κατσω και τον μηνα εκεινο ειχα μεινει εγκυος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Κοιτα συμφωνω εν μερει και εγω καθομαι λιγο....αλλα εχει τυχει και να μν κατσω και τον μηνα εκεινο ειχα μεινει εγκυος...

Ειναι ποτε θελει ο Θεος να στο στειλω εμεις δν μπορουμε να κανουμε πολλα πραγματα εκτος απο συχνες επαφες,υγιεινο τροπο ζωης και αποβολλη αγχους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...