Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν ξέρω τι φταίει..


Olga1988

Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Olga1988 είπε:

Γειά σας είμαι καινούργια εδώ.. Έχω αυξημένη προλακτινη ξέρετε αν μπορώ να μείνω έγκυος; 

Αν ειναι πολυ αυξημενη λογικα θα κανεις μια θεραπεια με ενα χαπι που θα την φερει σε φυσιολογικο επιπεδο και μετα φυσικα θα εισαι ενταξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Αν ειναι πολυ αυξημενη λογικα θα κανεις μια θεραπεια με ενα χαπι που θα την φερει σε φυσιολογικο επιπεδο και μετα φυσικα θα εισαι ενταξει. 

Έχω 23.9 προλακτινη και ειχα πάρει χάπια και είχε πάει 7 και ξανά ανέβηκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olga1988 είπε:

Έχω 23.9 προλακτινη και ειχα πάρει χάπια και είχε πάει 7 και ξανά ανέβηκε 

Εγώ με τόση προλακτίνη 23,3 έμεινα με εξωσωματική. Είχα παλαιότερα περισσότερο, την κατέβασα στο 2 και ανέβηκε πάλι. Δε μου έδωσε χάπι αυτή τη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bellaki είπε:

Εγώ με τόση προλακτίνη 23,3 έμεινα με εξωσωματική. Είχα παλαιότερα περισσότερο, την κατέβασα στο 2 και ανέβηκε πάλι. Δε μου έδωσε χάπι αυτή τη φορά.

Ο λόγος που έκανες εξωσωματική ήταν για την προλακτινη; εμένα μου είχα βρει ότι έχω πολυκιστηκες χώρις όμως να έχω προβλήματα στον κύκλο.. Μου είπε ότι φυσιολογικά μπορώ να μείνω αλλά όταν κανουμε κάτι με τον άντρα μου ο οργανισμος δεν δέχεται τι σπέρμα με τκ που σηκώνομαι φεύγει μεγάλη ποσότητα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Olga1988 είπε:

Ο λόγος που έκανες εξωσωματική ήταν για την προλακτινη; εμένα μου είχα βρει ότι έχω πολυκιστηκες χώρις όμως να έχω προβλήματα στον κύκλο.. Μου είπε ότι φυσιολογικά μπορώ να μείνω αλλά όταν κανουμε κάτι με τον άντρα μου ο οργανισμος δεν δέχεται τι σπέρμα με τκ που σηκώνομαι φεύγει μεγάλη ποσότητα 

Αυτο συμβαινει σε ολες μας, νομιζω. Με το σπερμα εννοω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα προλακτινη 25 όταν την μέτρησα, έχω μείνει τρεις φορές έγκυος, επίσης οι γυναίκες που θηλάζουν εχουβ υψηλή προλακτινη και όμως μπορούν να μείνουν εγκυες, οπότε δεν ισχύει ο, τι σου λένε... Γενικά οι ιατροί τα θέλουν όλα ιδανικάα μην τρελαίνεσαι! Μια χαρά μπορείς να μείνεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Αυτο συμβαινει σε ολες μας, νομιζω. Με το σπερμα εννοω. 

Μα μου φεύγει όλο όμως με το που σηκώνομαι και δεν ξέρω αλήθεια... Είχα πάρει και τα τεστ ωορηξιας και κάναμε και πάλι τα ίδια άλλες μου λένε ότι δεν τους φεύγει καθόλου.. 4 φορές έκανα και τιποτα μέσα στην ωορηξια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η joy2 είπε:

Εγώ είχα προλακτινη 25 όταν την μέτρησα, έχω μείνει τρεις φορές έγκυος, επίσης οι γυναίκες που θηλάζουν εχουβ υψηλή προλακτινη και όμως μπορούν να μείνουν εγκυες, οπότε δεν ισχύει ο, τι σου λένε... Γενικά οι ιατροί τα θέλουν όλα ιδανικάα μην τρελαίνεσαι! Μια χαρά μπορείς να μείνεις! 

Αμέσως έμεινες  έγκυος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Olga1988 είπε:

Μα μου φεύγει όλο όμως με το που σηκώνομαι και δεν ξέρω αλήθεια... Είχα πάρει και τα τεστ ωορηξιας και κάναμε και πάλι τα ίδια άλλες μου λένε ότι δεν τους φεύγει καθόλου.. 4 φορές έκανα και τιποτα μέσα στην ωορηξια 

Αμα ρωτησεις τον γιατρο σου, θα σε καθησυχασει. Ειναι θεμα βαρυτητας. Δεν μπιρει το σπερμα να μην γλιστρησει. Και ολη τη μερα να κατσεις ξαπλα αμεσως μετα την εκσπερματιση, μολις σηκωθεις παλι θα βγει. Αυτο που πρεπει να παει μεσα παει.  Ποσο καιρο προσπαθειτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αμα ρωτησεις τον γιατρο σου, θα σε καθησυχασει. Ειναι θεμα βαρυτητας. Δεν μπιρει το σπερμα να μην γλιστρησει. Και ολη τη μερα να κατσεις ξαπλα αμεσως μετα την εκσπερματιση, μολις σηκωθεις παλι θα βγει. Αυτο που πρεπει να παει μεσα παει.  Ποσο καιρο προσπαθειτε; 

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Αμα ρωτησεις τον γιατρο σου, θα σε καθησυχασει. Ειναι θεμα βαρυτητας. Δεν μπιρει το σπερμα να μην γλιστρησει. Και ολη τη μερα να κατσεις ξαπλα αμεσως μετα την εκσπερματιση, μολις σηκωθεις παλι θα βγει. Αυτο που πρεπει να παει μεσα παει.  Ποσο καιρο προσπαθειτε; 

7 μήνες προσπαθω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Olga1988 είπε:

Αμέσως έμεινες  έγκυος; 

Μετά από δύο χρόνια την πρώτη φορά, μετά από έναν μήνα τη δεύτερη και τώρα δεν προσπαθούσαμε καν! Άσε τις μετρήσεις και απόλαυσε τον αντρα σου! Η υψηλή προλακτινη συνδέεται με άγχος οπότε όσο πιο γρήγορα το αποβάλλεις τόσο το καλύτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Μετά από δύο χρόνια την πρώτη φορά, μετά από έναν μήνα τη δεύτερη και τώρα δεν προσπαθούσαμε καν! Άσε τις μετρήσεις και απόλαυσε τον αντρα σου! Η υψηλή προλακτινη συνδέεται με άγχος οπότε όσο πιο γρήγορα το αποβάλλεις τόσο το καλύτερο! 

Ναι αλλά δεν πρέπει να έχεις ωορηξια για να μείνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Olga1988 είπε:

Ο λόγος που έκανες εξωσωματική ήταν για την προλακτινη; εμένα μου είχα βρει ότι έχω πολυκιστηκες χώρις όμως να έχω προβλήματα στον κύκλο.. Μου είπε ότι φυσιολογικά μπορώ να μείνω αλλά όταν κανουμε κάτι με τον άντρα μου ο οργανισμος δεν δέχεται τι σπέρμα με τκ που σηκώνομαι φεύγει μεγάλη ποσότητα 

Έκανα για άλλους λόγους, αλλά και στην εξωσωματική δεν θέλουν πάρα πολύ πάνω από το όριο την προλακτίνη. Τώρα για το σπέρμα είναι κάτι άλλο. Δεν έχω ακούσει ποτέ οτι φεύγει όλο το σπέρμα, μόνο οτι είναι αργό και δε φτάνει στο ωάριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Έκανα για άλλους λόγους, αλλά και στην εξωσωματική δεν θέλουν πάρα πολύ πάνω από το όριο την προλακτίνη. Τώρα για το σπέρμα είναι κάτι άλλο. Δεν έχω ακούσει ποτέ οτι φεύγει όλο το σπέρμα, μόνο οτι είναι αργό και δε φτάνει στο ωάριο.

Θα κάνει εξετάσεις ο άντρας μου την Τετάρτη και θα δω τι θα γίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bellaki είπε:

Έκανα για άλλους λόγους, αλλά και στην εξωσωματική δεν θέλουν πάρα πολύ πάνω από το όριο την προλακτίνη. Τώρα για το σπέρμα είναι κάτι άλλο. Δεν έχω ακούσει ποτέ οτι φεύγει όλο το σπέρμα, μόνο οτι είναι αργό και δε φτάνει στο ωάριο.

Δεν ξέρω αλήθεια τι γίνεται με αυτό το θέμα θα μάθουμε αυτή την εβδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Olga1988 είπε:

Ναι αλλά δεν πρέπει να έχεις ωορηξια για να μείνεις; 

Ε βέβαια πρέπει! Η προλακτινη δεν έχει σχέση με την ωορρηξια! Εγώ με τέτοια προλακτινη έκανα κανονική ωορρηξια! Απλά μην κολλάς σε ένα πράγμα, αν αρχίσεις να ψάχνεσαι θα δεις ότι όλο και κάτι εκτός ορίων θα βρείτε και μετά μόνο θα στεναχωριέσαι! Να δεις τον θυροειδη σου, να δεις για θρομβοφιλια και ο άντρας σου το σπέρμα. Αυτα έχουν σημασία! Και όχι άγχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Ε βέβαια πρέπει! Η προλακτινη δεν έχει σχέση με την ωορρηξια! Εγώ με τέτοια προλακτινη έκανα κανονική ωορρηξια! Απλά μην κολλάς σε ένα πράγμα, αν αρχίσεις να ψάχνεσαι θα δεις ότι όλο και κάτι εκτός ορίων θα βρείτε και μετά μόνο θα στεναχωριέσαι! Να δεις τον θυροειδη σου, να δεις για θρομβοφιλια και ο άντρας σου το σπέρμα. Αυτα έχουν σημασία! Και όχι άγχος! 

Η υψηλη προλακτινη εχει μεγαλη σχεση με την ωορρηξια, την εμποδιζει. Γι αυτο και οι γυναικες που θηλαζουν αποκλειστικα, εχοντας υψηλη προλακτινη, δεν εχουν ωορρηξια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βεβαια, @Olga1988, δεν γνωριζω καθολου τις τιμες της προλακτινης. Ποιες δηλαδη τιμες ειναι αυτες που εμποδιζουν την ωορρηξια. Εσενα μπορει να ειναι οκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Olga1988 είπε:

Μα μου φεύγει όλο όμως με το που σηκώνομαι και δεν ξέρω αλήθεια... Είχα πάρει και τα τεστ ωορηξιας και κάναμε και πάλι τα ίδια άλλες μου λένε ότι δεν τους φεύγει καθόλου.. 4 φορές έκανα και τιποτα μέσα στην ωορηξια 

Σε ολες φευγει, περιπου 1-2 ml μενουν μεσα στον κολπο.Αυτο ειναι το φυσιολογικο.

Απλα επειδη δεν μπορεις να καταλαβεις και βλεπεις περισσοτερο απεξω νομιζεις οτι εφυγε ολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Σε ολες φευγει, περιπου 1-2 ml μενουν μεσα στον κολπο.Αυτο ειναι το φυσιολογικο.

Απλα επειδη δεν μπορεις να καταλαβεις και βλεπεις περισσοτερο απεξω νομιζεις οτι εφυγε ολο.

Αυτο παθαίνω και παθαίνω σοκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

Έχω είχα το καλοκαίρι προλακτίνη 50. Οι ενδοκρινολόγος μου αφού με ρώτησε αν έχω άγχος αυτή την περίοδο (είχα τρελό άγχος για ένα 4μηνο είναι η αληθεια) μου είπε πως το πιθανότερο είναι από αυτό και να πάω διακοπές με τον άντρα μου να τα ξεχασω όλα και όταν γυρίσω να ξανακάνουμε μια επαναληπτική..Έλα όμως που δεν χρειάστηκε γιατί απ' τις διακοπές γύρισα έγκυος και τώρα περιμένω την μπουμπού μου?..Οπότε να μην αγχώνεσαι καθόλου. Είναι δύσκολο το ξέρω αλλά αυτό το άγχος μας κάνει πραγματικά ζημιά..

Τκ ξέρω έχεις δίκιο θέλει ηρεμία και να το ξεχάσω τέλειος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Η υψηλη προλακτινη εχει μεγαλη σχεση με την ωορρηξια, την εμποδιζει. Γι αυτο και οι γυναικες που θηλαζουν αποκλειστικα, εχοντας υψηλη προλακτινη, δεν εχουν ωορρηξια. 

Εγώ κάνω ωορηξια και κανόνικο κύκλο έχω και όλα καλά τωτα θα δούμε θα πάει από έβδομαδα ο άντρας μου για εξετάσεις 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Olga1988 είπε:

Αυτο παθαίνω και παθαίνω σοκ 

Να μην σε τρομαζει αυτο καθολου, ο οργανισμος σου οτι πρεπει να κρατησει το κραταει.Ακομη κι αν το δεις να τρεχει μετα απο ωρα δεν σημαινει οτι μπηκε και μετα φευγει.

Οποτε απο αυτο το θεμα ησυχασε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ο ενδοκρινολόγος μου είπε μαξ μέχρι 125 μία ώρα μετά το γεύμα (ιδανικά έως 120) και το πρωί έως 92, μαξ μερικές φορές έως 95. χεχε σύμφωνα με τον γυναικολόγο σου καλά είμαι! εμένα ο γυναικολόγος δε μου είπε κάτι.. θέλω να πάω να τεστάρω το μηχανάκι.. φοβάμαι μην τυχόν δεν μετράει ακριβώς.. μία από αυτές τις μέρες θα πάω στο μικροβιολογικό να μου μετρήσουν το σάκχαρο και στο καπάκι να έχω και την ένδειξη του μετρητή.. πάντως μου είπε να μην το έχω άγχος, όσο βλέπω ότι είναι εντάξει να μετράω και μέρα παρά μέρα.. εγώ βέβαια κάθε τόσο τρυπιέμαι.. εμένα με πειράζει πολύ το ψωμί και το ρύζι.. αν φάω δύο κομματάκια σοκολάτα δεν ανεβαίνει! πάλι καλά! 😄
    • Ωχ δύσκολο με την πατέρα να τσακώνεσαι εμένα είναι ο μοναδικός άνθρωπος που μέσα σε δευτερόλεπτα μπορεί να με βγάλει εκτός εαυτού  ναι είναι δύσκολο εδώ στο χωριό δεν υπάρχουν και πολλές δουλειές αν είχε εναλλακτική θα είχε φύγει χτες  Είναι υπεύθυνος σε μια θεση και έχει έρθει σε ρίξει και μετά κοριτσια που δουλεύει μαζί αλλά και μετά αφεντικά γιατί τον Αύγουστο πρέπει να πετύχουν κάποιο στόχο ώστε να μείνουν και οι 3 στην δουλειά.. βλεπεις αυτές θέλουν να πάνε διακοπές εγω γεννάω και είναι όλα στον αέρα τώρα προφανώς αν τον στόχο δεν τον πιάσουν κάποιος θα πρέπει να φυγει και συνήθως την πληρώνει ο υπεύθυνος σε αυτά 
    • Καλημέρα κορίτσια.Ηρθε η κυρία σήμερα...Λίγο νωρίτερα αυτή τη φορά.Περιμενω οδηγίες και ξεκινάω...Εύχομαι αυτή τη φορά να έρθει και να μείνει.🙏🙏🙏
    • @Pinacolada είμαι και κάποιας ηλικίας μάνα μου...δεν βλέπω!!!!!  
    • Χρύσα μου, δυστυχώς όταν είναι ο πατέρας σου αυτός που σε φέρνει σε αυτήν την κατάσταση, δεν είναι εύκολο να τον "αφήσεις"!  Νανούκο μου, σίγουρα δε νιώθω τύψεις για τις πράξεις των άλλων! Απο εχθές το βράδυ τη χαιδεύω και της μιλάω και της ζητάω συγγνώμη! Μουσικούλα δεν της έχω βάλει ακόμα, αλλά θα το προσπαθήσω! Ελκ μου, όταν ήταν έγκυος η 2η "μητέρα" μου στο μικρό μου αδελφό, ένα μεσημέρι γυρνάει ο πατέρας μου απο τη δουλειά και μας λέει... "Απολύθηκα"! Ήταν μεγάλο το σοκ αλλά το ξεπεράσαμε και είναι όλα καλά! Ψυχραιμία κοριτσάκι μου και ΌΛΑ θα βρουν το δρόμο τους! ΌΛΑ ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΚΑΛΌ!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...