Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Κύνθια είπε:

Ποσο εβδομαδων εισαι?

Τερ 10/3 κ πιθανή ωορρηξία 21 22 ( είχα πάει στο γιατρό κ το είχε δει )

5 κ 2 ημερών 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nanouka1 είπε:

@Κύνθια δεν ειναι καλή ... Θα το δούμε κ με τον υπέρηχο 

Αυτό με τις χοριακες είναι πολύ αγχωτικο,μην σκέφτεσαι αρνητικά μέχρι να σε δει ο γιατρός σου,Εγώ με 2 μέρες καθυστέρηση και είχα χοριακη 70 μου λέγανε κάτι δεν πάει καλά είναι πολύ χαμηλή και τέτοια και δόξα το θεό μέχρι στιγμής είναι όλα μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nanouka1 είπε:

Τερ 10/3 κ πιθανή ωορρηξία 21 22 ( είχα πάει στο γιατρό κ το είχε δει )

5 κ 2 ημερών 

Εγω οταν ημουν 5 εβδομαδων η χοριακη ηταν 348...δν θελω να στεναχωριεσαι εισαι και εγκυουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αύξηση τους νοιαζει ....

Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη αλλα με πιάνει απελπισία . 

Βλέπεις τέλος του μήνα Μαρτίου υπέγραψα κ απωληση για να μην προλάβω να μείνω έγκυος ! Δεν με νοιαζει το όλο θέμα ...απλά οτι είμαι σπίτι όλη μέρα με σκέψεις !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nanouka1 είπε:

Η αύξηση τους νοιαζει ....

Προσπαθώ να είμαι ψύχραιμη αλλα με πιάνει απελπισία . 

Βλέπεις τέλος του μήνα Μαρτίου υπέγραψα κ απωληση για να μην προλάβω να μείνω έγκυος ! Δεν με νοιαζει το όλο θέμα ...απλά οτι είμαι σπίτι όλη μέρα με σκέψεις !!!

Αχ Παναγία πώς να μην αγχώνεσαι. ...ηρέμησε κοπέλα μου δύο μερούλες έμειναν για να πας γιατρό. 

Πάντως αυτό με το διπλασιασμό δεν είναι απόλυτο, θέλουν να ανεβαίνει κατά 6ο-70% απο ένα διάστημα κ μετα.

Έχεις χασει ηδη δυο μωράκια οπότε είναι λογικό να πηγαίνει το μυαλό σου στο άσχημο, αλλά δεν πρέπει.Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. 

Επίσης για να καταλάβω σε απέλυσαν για να μην προλάβεις να μείνεις έγκυος εν εργασια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak περιμένω να περάσουν οι μέρες πως κ πως ...!!!

ναι :) 4χρονια στην εταιρεία κ απόλυτη εμπιστοσύνη από το αφεντικό μ. Δεν εχω χαλάσει σχέσεις ...τυπικά ! 

Δεν ασχολούμαι !!! Απλά μ την δίνει όλοι μέρα σπίτι ( καλά κάνω δουλειά στον υπολογιστή  ο σ ο μπορώ να συγκεντρωθώ )

Επεξεργάστηκε από Nanouka1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Gwgouli32 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!για δώστε μου λιγάκι τα φώτα σας καθ ότι λιγάκι άσχετη... Αδιαθετησα 4 του μήνα,με σταθεροτατο κύκλο και σήμερα βάση της εφαρμογής πρέπει να χω ωορυξια,εκανα όμως το τεστακι της clearblue,τα οποία τα ξεκίνησα απ τις 11 του μήνα,και βγήκε αυτό το "χαριτωμένο"αρνητικό κυκλακι.εγω όμως νιώθω τα σημάδια της ωορυξιας...

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Κ εγω θελω βοήθεια σε αυτο! Ακριβως το ιδιο ειχα κ εγω τον μηνα αυτο... ?ας βοηθήσει οποια ξερει! 

Αλλα απο οτι μ ειπαν τα κοριτσια θελει καθε μερα κ 2τεστακια τη μερα ολες τις πιθανες μερες ωορρυξιας... 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Με τα clear δε ξέρω πως γίνεται δε τα έχω χρησιμοποιήσει.  Απ' τις 11 του μήνα δλδ κάνεις τεστ κ δεν χαμογελα?? Κάνε εσύ τις επαφές σου κ συνέχισε τα τεστακια ..επίσης δε ξέρω με της hometest, σίγουρα εγώ ήθελα δύο την ημέρα για να την εντοπίσω.. είναι ακριβά αλλά ίσως πιο κατανοητά σου δειχνει τις δύο πιο γόνιμες αν δε κάνω λάθος όταν χαμογελάσει?

Για να σας βοηθήσω κι εγώ της clearblue (τα ροζ) είχα πάρει σαν αρχάρια, γιατί είναι πιο εύκολα. Και έτσι έμεινα έγκυος. Πρέπει να τα ξεκινήσετε πριν την ωορρηξία. Ανάλογα με τι κύκλο έχει η καθεμία. Γιατί η ορμόνη αυτή ανιχνεύεται πριν την ωορρηξία. Εγώ τα έκανα απόγευμα και μόλις μου έδειξε το χαμογελάκι (θετικό) ήρθα σε επαφή την ίδια μέρα και την επόμενη. Πρέπει να έχεις κρατήσει τα ούρα για να υπάρχει αρκετή συγκέντρωση της ορμόνης (εγώ γύρω στις 4 ώρες τα κρατούσα). Το ιδανικό είναι να  κάνεις 2 την ημέρα για να μη χάσεις την ωορρηξία, αλλά τα συγκεκριμένα είναι πολύ ακριβά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Δεν είπα ότι μπορει να μη γίνει τπτ μην το παίρνεις στραβά  απλά είναι τόσα τα θέματα τόσες οι εξετάσεις. ...κι εγώ είμαι ακόμη στην αρχή κ πελαγώνω.

Στο ανοητο μυαλό μου τα είχα όλα πολύ εύκολα. ..κορίτσι γνωρίζει αγόρι, αγαπιούνται,κάνουν οικογένεια. ..ξέρεις όπως τα παραμύθια. ....

Κορίτσι ποτέ δεν το πηρα στραβά αυτό που ειπες, άλλωστε εδω έχουμε πει τόσα... απλά λεω οτι δυστυχώς πρέπει ολα να τα δούμε κ να τα ρυθμίσουμε ελπίζοντας κ βλέπουμε... εγω δεν το θεωρουσα απλο αλλα ούτε πια κ τοσο δδύσκολο... επιτέλους ομως νιωθω μια αισιοδοξία :-)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

 

 

Για να σας βοηθήσω κι εγώ της clearblue (τα ροζ) είχα πάρει σαν αρχάρια, γιατί είναι πιο εύκολα. Και έτσι έμεινα έγκυος. Πρέπει να τα ξεκινήσετε πριν την ωορρηξία. Ανάλογα με τι κύκλο έχει η καθεμία. Γιατί η ορμόνη αυτή ανιχνεύεται πριν την ωορρηξία. Εγώ τα έκανα απόγευμα και μόλις μου έδειξε το χαμογελάκι (θετικό) ήρθα σε επαφή την ίδια μέρα και την επόμενη. Πρέπει να έχεις κρατήσει τα ούρα για να υπάρχει αρκετή συγκέντρωση της ορμόνης (εγώ γύρω στις 4 ώρες τα κρατούσα). Το ιδανικό είναι να  κάνεις 2 την ημέρα για να μη χάσεις την ωορρηξία, αλλά τα συγκεκριμένα είναι πολύ ακριβά.

Σ ευχαριστουμε πολύ για τις συμβουλές σου. Θα σ ακούσω κ θα πάρω πρώτη φορά τα clearblue ροζουλι λοιπόν...xaxaa..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Σ ευχαριστουμε πολύ για τις συμβουλές σου. Θα σ ακούσω κ θα πάρω πρώτη φορά τα clearblue ροζουλι λοιπόν...xaxaa..

Αν θες κάτι να με ρωτήσεις εσύ ή καμιά άλλη κοπέλα μου λέτε. Να τα πάρεις από το internet στο skroutz καλύτερα γιατί από φαρμακείο είναι πιο ακριβά, έχουν 50€ τα 10 τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nikoleta... είπε:

Αν θες κάτι να με ρωτήσεις εσύ ή καμιά άλλη κοπέλα μου λέτε. Να τα πάρεις από το internet στο skroutz καλύτερα γιατί από φαρμακείο είναι πιο ακριβά, έχουν 50€ τα 10 τεστ.

Να Σαι καλά... Ναι το έχω δει έχει μεγάλη διαφορά..χαχχ..αυτό το μήνα αποχή λόγω επέμβασης ενδομητριωση που έκανα τον άλλο μήνα θα τα πάρω κ θα τα χρησιμοποιήσω.. κ αν έχω κάποια απορία θα σ πω. Σ ευχαριστωωω κ πάλι. Εσύ είσαι εγγυουλα??στείλε μας μπεμπεδοσκονη είτε είσαι είτε το έχεις στην κούνια..????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/3/2019 at 3:19 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

Κοριτσιαααα έτοιμο το θεματάκι μας!!! Τα Πασχαλινά Αυγουλάκια μας είναι έτοιμα να γίνουν γλυκά γλυκά μωράκια!! 

Εύχομαι να είναι τυχερό το θεματάκι μας και το Πάσχα να μας βρει με γεμάτες κοιλίτσες... όχι από το αρνί... αλλά με μπεμπάκια!! Το Μάρτη η @Starrr ήταν η γουρλού της παρέας.. Άντε να δούμε αυτό το μήνα ποιες θα είναι οι τυχερές...

@Χρυσάφω @Γιάννα 36 @Tokyo @lactaki @paradisebird @Σταυρι @Jesabell @Mellenaki @Ginaak @Ελένη Πειραιάς @Niki94 @thalaki @Maroulita?  

Κορίτσια αν ξέχασα κάποια με συγχωρείτε... κάντε ταγκ τις υπόλοιπες.. 

Γεια σας κ απο μενα!!!!! Ελπιζω ολες να γινουμε μια κιντερ εκπληξη!!! Να γεμισουμε τα μαιευτηρια τα Χριστουγεννα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anastasia_92 είπε:

Γεια σας κ απο μενα!!!!! Ελπιζω ολες να γινουμε μια κιντερ εκπληξη!!! Να γεμισουμε τα μαιευτηρια τα Χριστουγεννα!!!!!

Το μήνυμα που μόλις εκανες παράθεση να ξέρεις το έγραψε η @Mantarini μας η οποία έμεινε κ εγγυουλα αυτό το μήνα .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

@anastasia_92 καλώς μας ήρθες ..με το καλό να μας πεις ευχαριστα κ εσύ..

Μια βδομαδα εμεινε..... μακαρι το φως της Αναστασης να φερει κ στις οικογενειες μας τα μωρακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Το μήνυμα που μόλις εκανες παράθεση να ξέρεις το έγραψε η @Mantarini μας η οποία έμεινε κ εγγυουλα αυτό το μήνα .. 

Δωστε ενεργεια στο λαο κοριτσια μου!!!! ??? ωραιο συνσισθημα να μοιραζεσαι φοβους,ανησυχιες,στιγμες ευτυχιας,ομορφες αντιδρασεις...μπραβο ρε κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, είπατε πολλά, τα διάβασα όλα μαζεμένα.. 

Δουλεύω όλη μέρα, ξεκίνησα και δίαιτα μήπως φταίνε τα 4 κιλά που έβαλα και χάλασε λίγο ο κύκλος μου, γενικά όλη μέρα κάνω κάτι για να μην σκέφτομαι... Το μωρό θα έρθει, για όλες μας, οπότε περιμένω απλά τη στιγμή ❤️ @Tokyoμα και τα ίδια κιλά πρέπει να χάσουμε??? Τι ταύτιση τέλος πάντων ??

Καληνύχτα και θετικά αποτελέσματα σε όσες τα περιμένουν αυτές τις ημέρες ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Να Σαι καλά... Ναι το έχω δει έχει μεγάλη διαφορά..χαχχ..αυτό το μήνα αποχή λόγω επέμβασης ενδομητριωση που έκανα τον άλλο μήνα θα τα πάρω κ θα τα χρησιμοποιήσω.. κ αν έχω κάποια απορία θα σ πω. Σ ευχαριστωωω κ πάλι. Εσύ είσαι εγγυουλα??στείλε μας μπεμπεδοσκονη είτε είσαι είτε το έχεις στην κούνια..????

Εύχομαι καλή επιτυχία να έχεις! Όπως και σε όλες τις κοπέλες. Να διαβάσεις πολύ καλά τις οδηγίες πριν τα χρησιμοποιήσεις. Εγώ είχα μία εγκυμοσύνη που ήταν εξωμήτρια και τώρα είμαι πάλι έγκυος 13εβδ + 5ημ.

Τη δεύτερη φορά χρησιμοποίησα για πιο γρήγορα το τεστ και έμεινα με την πρώτη. Αλλά έτυχε ήμουν πολύ τυχερή. Αν δε μείνεις αμέσως μην απογοητευτείς. Μία φίλη μου που τα χρησιμοποίησε αυτό το μήνα δεν της εμφανίστηκε καθόλου χαμογελάκι και πήγε στον γιατρό και της είπε ότι αυτό το μήνα δεν έκανε ωορρηξία. Γίνεται και αυτό. Πάντως εγώ στέλνω σε όλες θετική ενέργεια ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κανετε;; 24η μερα για μένα σήμερα...χτες όλο το πρωί το στήθος μου με ποναγε πάρα πολύ...και αραιά και που έχω τσιμπιματακια χαμηλά...δεν ξέρω..νομίζω απο το αγχος μου και την αγωνια μου δημιουργώ διαφορα συμπτώματα...προσπαθω να μην το σκέφτομαι αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέρνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulli είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κανετε;; 24η μερα για μένα σήμερα...χτες όλο το πρωί το στήθος μου με ποναγε πάρα πολύ...και αραιά και που έχω τσιμπιματακια χαμηλά...δεν ξέρω..νομίζω απο το αγχος μου και την αγωνια μου δημιουργώ διαφορα συμπτώματα...προσπαθω να μην το σκέφτομαι αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέρνω.. 

Καλημερα!!! Αυτο γινεται συχνα, να δημιουργουμε μονες μας συμπτωματα απο το αγχος! Το ιδιο εχω παθει κ εγω..κ δεν περνανε κ οι μερες τελος παντων... εγω ειμαι στην 23η...αντε να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η anastasia_92 είπε:

Καλημερα!!! Αυτο γινεται συχνα, να δημιουργουμε μονες μας συμπτωματα απο το αγχος! Το ιδιο εχω παθει κ εγω..κ δεν περνανε κ οι μερες τελος παντων... εγω ειμαι στην 23η...αντε να δουμε...

Δεν περνάμε με τίποτα όμως....Πότε Δεν περιμένεις;;;!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Κορίτσια, είπατε πολλά, τα διάβασα όλα μαζεμένα.. 

Δουλεύω όλη μέρα, ξεκίνησα και δίαιτα μήπως φταίνε τα 4 κιλά που έβαλα και χάλασε λίγο ο κύκλος μου, γενικά όλη μέρα κάνω κάτι για να μην σκέφτομαι... Το μωρό θα έρθει, για όλες μας, οπότε περιμένω απλά τη στιγμή ❤️ @Tokyoμα και τα ίδια κιλά πρέπει να χάσουμε??? Τι ταύτιση τέλος πάντων ??

Καληνύχτα και θετικά αποτελέσματα σε όσες τα περιμένουν αυτές τις ημέρες ?

 

xaxaxaxa αυτά είναι! Εγώ ξεκίνησα ήδη πιο εντατικά πήρα ήδη και τα νέα φάρμακα για θυροειδή κ ινσουλίνη κ ζήτησα από τον άντρα μου να πάψουμε αυτές τις συζητήσεις για το επόμενο διάστημα... θέλω να το βγάλω από το μυαλό μου κ ελπίζω επιτέλους ότι τώρα με τις νέες αυτές παρεμβάσεις μπορεί να συμβεί... 

Περιμένω σάββατο αλλά οκ δεν ελπίζω σε κάτι... αισθάνομαι όπως κάθε φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Δεν περνάμε με τίποτα όμως....Πότε Δεν περιμένεις;;;!!

Περιμενω Μ. Τριτη.. εντωμεταξυ ο αντρας μου εχει γενεθλια αυριο κ ηθελα να του κανω εκπληξη αλλα αν δεν ειμαι σιγουρη δεν του λεω τιποτα..θα περιμενω μεχρι το Πασχα που γιορταζουμε κ οι δυο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...