Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Soulful k @Thunder Γεια σας κορίτσια! Επειδή κάποια στιγμή που εγώ άρχισα να μην πολυμπαίνω, εσείς γίνατε τακτικές στο παρεάκι μας έχω λίγο χάσει τις ιστορίες σας! Πόσο καιρό προσπαθείτε; αν επιτρέπεται πόσο είστε;

εμείς 7μήνες κ είμαι 37 κ ο άντρας μου επίσης! έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις  κ ευτυχώς τίποτα, οπότε ελπίζω να είναι θέμα χρόνου :-) 

 

Μα θέμα χρόνου είναι κοπέλα μου...!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

@Soulful k @Thunder Γεια σας κορίτσια! Επειδή κάποια στιγμή που εγώ άρχισα να μην πολυμπαίνω, εσείς γίνατε τακτικές στο παρεάκι μας έχω λίγο χάσει τις ιστορίες σας! Πόσο καιρό προσπαθείτε; αν επιτρέπεται πόσο είστε;

εμείς 7μήνες κ είμαι 37 κ ο άντρας μου επίσης! έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις  κ ευτυχώς τίποτα, οπότε ελπίζω να είναι θέμα χρόνου :-) 

 

Καλημέρα @Tokyo κ σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.Εγω προσπαθώ πολύ καιρό,σχεδόν 1,5 χρόνο.Ειμαι 33,5 κ ο άντρας μου 34.Εχουμε θέμα με το σπέρμα.Η γιατρός μου με συμβουλεύει να πάμε σε κέντρο υπογονιμότητας να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε:σπερματεγχυση ή εξωσωματική.Οποτε εμείς πρέπει  μάλλον να κατευθυνθούμε σε υποβοηθούμενη.7 μήνες που προσπαθείς εσυ,δν είναι πολύς ο καιρός.Αφου ειστε καλά κ οι δύο,θα έρθει,μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

@Soulful k @Thunder Γεια σας κορίτσια! Επειδή κάποια στιγμή που εγώ άρχισα να μην πολυμπαίνω, εσείς γίνατε τακτικές στο παρεάκι μας έχω λίγο χάσει τις ιστορίες σας! Πόσο καιρό προσπαθείτε; αν επιτρέπεται πόσο είστε;

εμείς 7μήνες κ είμαι 37 κ ο άντρας μου επίσης! έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις  κ ευτυχώς τίποτα, οπότε ελπίζω να είναι θέμα χρόνου :-) 

 

@Soulful σωστή απόφαση! Εύχομαι να μείνεις πολύ-πολύ σύντομα έγκυος! Εγώ είμαι 29 αλλά ο δικός μου είναι 41! Προσπαθούμε εδώ και δυο χρόνια! Έχω παρακολουθήσει επίσης 3 κύκλους μου με υπερηχο και είχαμε επαφες με την χρονική καθοδήγηση του γιατρού. Όποτε αποφάσισα να του ζητησω να προχωρήσουμε στο επόμενο βήμα, το οποίο είναι 3 κύκλοι με κάτι χαπάκια που σε βοηθανε να κανείς καλύτερα ωορρηξία και μια ένεση που σου προκαλεί ωορρηξία και χρονικά πέφτεις πολύ μέσα στις επαφές σου. Είμαι στον 1ο κύκλο λοιπόν και αν δεν πετύχουν όλα αυτά θα προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση. Η περίπτωσή μας είναι ανεξήγητη προς το παρόν! Από εξετάσεις έχω κάνει ορμονικές, υπερήχους μέχρι και με περίοδο, σαλπιγγογραφια, σπερμοδιαγραμμα (όχι εγώ ???)  και τελευταία έκανα και κάποιες εξετάσεις για αυτοανοσο οι οποίες δεν είναι για όλους στη φαση που προσπαθούν. Εκεί βγήκα θετική σε αυτοανοσο και επαθα ένα μικρό σοκ αλλά τελικά ο ρευματολογος μου είπε ότι δεν έχω την κλινική εικόνα αυτής της τιμής που βρέθηκε όποτε είναι σα να μην έχω τπτ. Αυτααααααα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Soulful είπε:

Καλημέρα @Tokyo κ σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.Εγω προσπαθώ πολύ καιρό,σχεδόν 1,5 χρόνο.Ειμαι 33,5 κ ο άντρας μου 34.Εχουμε θέμα με το σπέρμα.Η γιατρός μου με συμβουλεύει να πάμε σε κέντρο υπογονιμότητας να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε:σπερματεγχυση ή εξωσωματική.Οποτε εμείς πρέπει  μάλλον να κατευθυνθούμε σε υποβοηθούμενη.7 μήνες που προσπαθείς εσυ,δν είναι πολύς ο καιρός.Αφου ειστε καλά κ οι δύο,θα έρθει,μην αγχώνεσαι!

Καλημέρα έχετε αν επιτρέπεται μεγάλο θεμα; καλό είναι να πας σε έναν ιατρό που ασχολιτε με αυτά εύχομαι τα καλύτερα εμείς προσπαθούσαμε 4.5 Χρόνια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα!Φαινεται κατι.Κανε μια χοριακη!Με το καλο!

Αχ στη Thunder Πηγαινε!Με το καλο και σε εσενα!!!!!

Καλημέρα! @Χρυσάφω προς το παρόν δεν θα κάνω χοριακη αλλά και κανένα άλλο τεστ γιατί μόνο να μπερδεύομαι καταφέρνω. Θα κάνω υπομονή όσο περισσότερο μπορώ γιατί κανονικά περιμένω περίοδο την Κυριακή! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Καλημέρα έχετε αν επιτρέπεται μεγάλο θεμα; καλό είναι να πας σε έναν ιατρό που ασχολιτε με αυτά εύχομαι τα καλύτερα εμείς προσπαθούσαμε 4.5 Χρόνια 

Καλημέρα.Εχουμε χαμηλή κινητικότητα,28% σύμφωνα με την τελευταία εξέταση κ μάλιστα μετά από profertil.Ο ουρολόγος του αντρα μου λέει ότι είναι μια χαρά το σπέρμα κ ότι μπορώ να μείνω έγκυος αλλά η γιατρός μου,μου δίνει λίγες πιθανότητες.Οποτε είμαστε στη μέση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

@Soulful σωστή απόφαση! Εύχομαι να μείνεις πολύ-πολύ σύντομα έγκυος! Εγώ είμαι 29 αλλά ο δικός μου είναι 41! Προσπαθούμε εδώ και δυο χρόνια! Έχω παρακολουθήσει επίσης 3 κύκλους μου με υπερηχο και είχαμε επαφες με την χρονική καθοδήγηση του γιατρού. Όποτε αποφάσισα να του ζητησω να προχωρήσουμε στο επόμενο βήμα, το οποίο είναι 3 κύκλοι με κάτι χαπάκια που σε βοηθανε να κανείς καλύτερα ωορρηξία και μια ένεση που σου προκαλεί ωορρηξία και χρονικά πέφτεις πολύ μέσα στις επαφές σου. Είμαι στον 1ο κύκλο λοιπόν και αν δεν πετύχουν όλα αυτά θα προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση. Η περίπτωσή μας είναι ανεξήγητη προς το παρόν! Από εξετάσεις έχω κάνει ορμονικές, υπερήχους μέχρι και με περίοδο, σαλπιγγογραφια, σπερμοδιαγραμμα (όχι εγώ ???)  και τελευταία έκανα και κάποιες εξετάσεις για αυτοανοσο οι οποίες δεν είναι για όλους στη φαση που προσπαθούν. Εκεί βγήκα θετική σε αυτοανοσο και επαθα ένα μικρό σοκ αλλά τελικά ο ρευματολογος μου είπε ότι δεν έχω την κλινική εικόνα αυτής της τιμής που βρέθηκε όποτε είναι σα να μην έχω τπτ. Αυτααααααα ?

Κ εσύ ταλαιπωρημένο κορίτσι είσαι σαν κ εμένα.Εγω για αυτοάνοσα δεν έχω κάνει κ πολύ τα φοβάμαι.Ολο αυτά γυρίζουν στο μυαλό μου.Θελω να κάνω  τέτοιες εξετάσεις να το δω λίγο κ αυτό το κομμάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Καλημέρα.Εχουμε χαμηλή κινητικότητα,28% σύμφωνα με την τελευταία εξέταση κ μάλιστα μετά από profertil.Ο ουρολόγος του αντρα μου λέει ότι είναι μια χαρά το σπέρμα κ ότι μπορώ να μείνω έγκυος αλλά η γιατρός μου,μου δίνει λίγες πιθανότητες.Οποτε είμαστε στη μέση. 

Καλό είναι να πάρεις και άλλη γνώμη κοπέλα μου από άνθρωπο που ασχολιτε με υπογονιμότητα. Σου εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

@Niki94 την δική σου ιστορια την θυμάμαι.Αν δεν κάνω λάθος, εσείς δεν αποφασίσατε να πάτε με δότη σπερμοτος;

Ακριβός η μόνη λυση ήταν ο δοτης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα  κοριτσια!! Εμεις οι καινουριες τη ζηλευουμε αυτη τη σχεση σας!! Με το καλο να εχουμε ευχαριστα απο ολες!!!

@Γιάννα 36 εγω με τη θερμοκρασια δεν εβγαλα ακρη...Πρωτη φορα επιχειρησα να την ελεγξω αλλα μαλλον δεν την μετρουσα κ σωστα..ηταν σταθερα στους 36,2  (την μετρουσα ομως αφου σηκωνομουν) και μετα την ωορρηξια επεσε στους 36 κ 35,8 καποιες φορες..Δεν εβγαλα ακρη!!!

Περιμενω την ημερα που θα αδιαθετησω..Εδω κ 3-4 μερες εχω κατι πονακια ελαφρια στην αριστερη μερια, κατι σαν τσιμπηματακια..απο χθες πρηστηκε κ το στηθος μου και καποιες μερες νιωθω απιστευτη εξαντληση, δεν με κρατανε τα ποδια μου..Δεν ελπιζω ομως σε κατι, ειμαι λιγη απογοητευμενη..απλα την περιμενω για αλλη μια φορα!!

καλη εβδομαδα να εχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Κ εσύ ταλαιπωρημένο κορίτσι είσαι σαν κ εμένα.Εγω για αυτοάνοσα δεν έχω κάνει κ πολύ τα φοβάμαι.Ολο αυτά γυρίζουν στο μυαλό μου.Θελω να κάνω  τέτοιες εξετάσεις να το δω λίγο κ αυτό το κομμάτι.

Να το ψαξεις κοριτσι...Μακαρι να μην υπαρχει κατι αλλα τελευταια ολο και περισσοτερες βγαινουν θετικες σε εξετασεις..Εμενα μου ηρθε απ το πουθενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Καλημέρα.Εχουμε χαμηλή κινητικότητα,28% σύμφωνα με την τελευταία εξέταση κ μάλιστα μετά από profertil.Ο ουρολόγος του αντρα μου λέει ότι είναι μια χαρά το σπέρμα κ ότι μπορώ να μείνω έγκυος αλλά η γιατρός μου,μου δίνει λίγες πιθανότητες.Οποτε είμαστε στη μέση. 

Καλώς ήρθες στο  club του τεμπελικου σπερματος.Κι εμείς τον άλλο μήνα θα ξεκινήσουμε προφερτιλ, με 22% γρήγορη κ νωθρη την 1η ώρα. Ο ουρολογος είναι αισιόδοξος αλλά έχω καταλήξει πώς δουλειά του είναι να βελτιωθει το σπέρμα έστω κ λίγο οπότε θα θεωρήσει την θεραπεία επιτυχή. Αντίθετα ο γυναικολόγος θεωρεί επιτυχία να μείνεις έγκυος. 

Παρόλα αυτά θέλω να δοκιμάσουμε με βιταμινες για ένα τριμηνο.

Δεν ξέρω τι άποψη έχεις για την υποβοήθηση αλλά αν νιώθεις ότι κουράστηκες επιδιώκοντας την φυσική σύλληψη δεν είναι κακό να κάνεις μια έρευνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Να το ψαξεις κοριτσι...Μακαρι να μην υπαρχει κατι αλλα τελευταια ολο και περισσοτερες βγαινουν θετικες σε εξετασεις..Εμενα μου ηρθε απ το πουθενα!!!

@Maroulita?αν μου επιτρέπεις κ αν θέλεις απαντάς,σε τι βρέθηκες θετική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλώς ήρθες στο  club του τεμπελικου σπερματος.Κι εμείς τον άλλο μήνα θα ξεκινήσουμε προφερτιλ, με 22% γρήγορη κ νωθρη την 1η ώρα. Ο ουρολογος είναι αισιόδοξος αλλά έχω καταλήξει πώς δουλειά του είναι να βελτιωθει το σπέρμα έστω κ λίγο οπότε θα θεωρήσει την θεραπεία επιτυχή. Αντίθετα ο γυναικολόγος θεωρεί επιτυχία να μείνεις έγκυος. 

Παρόλα αυτά θέλω να δοκιμάσουμε με βιταμινες για ένα τριμηνο.

Δεν ξέρω τι άποψη έχεις για την υποβοήθηση αλλά αν νιώθεις ότι κουράστηκες επιδιώκοντας την φυσική σύλληψη δεν είναι κακό να κάνεις μια έρευνα. 

Ναι κουράστηκα.Με τις βιταμίνες πάντως θα δείτε διαφορά κ ίσως φτάσετε κ στα φυσιολογικά όρια.Το πιο πιθανό δλδ.Εμας έφτασε στο 28% από 8% που ήταν στο πρώτο σπερματοδιαγραμμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

@Soulful σωστή απόφαση! Εύχομαι να μείνεις πολύ-πολύ σύντομα έγκυος! Εγώ είμαι 29 αλλά ο δικός μου είναι 41! Προσπαθούμε εδώ και δυο χρόνια! Έχω παρακολουθήσει επίσης 3 κύκλους μου με υπερηχο και είχαμε επαφες με την χρονική καθοδήγηση του γιατρού. Όποτε αποφάσισα να του ζητησω να προχωρήσουμε στο επόμενο βήμα, το οποίο είναι 3 κύκλοι με κάτι χαπάκια που σε βοηθανε να κανείς καλύτερα ωορρηξία και μια ένεση που σου προκαλεί ωορρηξία και χρονικά πέφτεις πολύ μέσα στις επαφές σου. Είμαι στον 1ο κύκλο λοιπόν και αν δεν πετύχουν όλα αυτά θα προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση. Η περίπτωσή μας είναι ανεξήγητη προς το παρόν! Από εξετάσεις έχω κάνει ορμονικές, υπερήχους μέχρι και με περίοδο, σαλπιγγογραφια, σπερμοδιαγραμμα (όχι εγώ ???)  και τελευταία έκανα και κάποιες εξετάσεις για αυτοανοσο οι οποίες δεν είναι για όλους στη φαση που προσπαθούν. Εκεί βγήκα θετική σε αυτοανοσο και επαθα ένα μικρό σοκ αλλά τελικά ο ρευματολογος μου είπε ότι δεν έχω την κλινική εικόνα αυτής της τιμής που βρέθηκε όποτε είναι σα να μην έχω τπτ. Αυτααααααα ?

Μπορώ να ρωτήσω κάτι?  Την πρόκληση με χαπάκια την πρότεινες εσυ? Είχα ρωτήσει τον γιατρό μου κ είπε πως αυτό ενδείκνυται όταν δεν υπάρχει ωορρηξία η άστατη περίοδος.Χρησιμοποιείται δλδ και σαν μέθοδος όταν όλα είναι καλά?Δίνει παραπάνω ωάρια αυξάνοντας πιθανότητες?  Θυμάμαι ειχες δυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Soulful είπε:

@Maroulita?αν μου επιτρέπεις κ αν θέλεις απαντάς,σε τι βρέθηκες θετική;

Ρευματοειδης αρθριτιδα σε συνδιασμο με ρεινο!! Εχει 1,5 χρονο που το ανακαλυψαμε κ ενα χρονο που λαμβανω αγωγη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maroulita? είπε:

Ρευματοειδης αρθριτιδα σε συνδιασμο με ρεινο!! Εχει 1,5 χρονο που το ανακαλυψαμε κ ενα χρονο που λαμβανω αγωγη..

Ούτε που το ξέρω.Οσο ψάχνεσαι, βρίσκεις! Φαντάζομαι με την αγωγή,λυνεται το θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Soulful είπε:

Ούτε που το ξέρω.Οσο ψάχνεσαι, βρίσκεις! Φαντάζομαι με την αγωγή,λυνεται το θέμα!

Κ να μην το μαθεις!!! Καποιες φορες ναι καποιες αλλες οχι αναλογως το βαθμο κ ποσο εγκαιρα θα το ανακαλυψεις..χρονια καθηση σου λεει! Εγω ηδη ειμαι καπως καλυτερα αλλα συνεχιζω κανονικα την αγωγη..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak εσύ που παίρνεις πτυχίο ιατρικής όπου να'ναι η Ε2 κ η fsh τι ακριβως δείχνουν; εχω 37,65 κ 5,95 αντίστοιχα τη 2η μερα...

εξακολουθώ να χαζεύω εν τω μεταξύ δουλεύω αποσπασματικά κ όλο κ εδώ τριγυρίζω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Ginaak εσύ που παίρνεις πτυχίο ιατρικής όπου να'ναι η Ε2 κ η fsh τι ακριβως δείχνουν; εχω 37,65 κ 5,95 αντίστοιχα τη 2η μερα...

εξακολουθώ να χαζεύω εν τω μεταξύ δουλεύω αποσπασματικά κ όλο κ εδώ τριγυρίζω... 

Χαχάχα είσαι απίστευτη! Που εχουμε καταντήσει ε? Σε λίγο θα πηγαίνουμε στους γιατρούς κ θα τους λέμε μόνες μας την διάγνωση. 

Όπως σου εχω ξαναπεί οι εξετάσεις σου δείχνουν αρχικά ότι είσαι 25 χρόνων κι όχι 37 :  P

Η fsh   είναι η ορμόνη που δείχνει την καλη λειτουργια των ωοθηκών κ την ποιότητα των ωαρίων.Ιδανικά θέλουν 2-3 μέρα να έχουμε μέχρι 10.Αν είναι υψηλότερη σημαίνει πως ο οργανισμος αναγκάζεται να εκκρίνει παραπάνω προκειμένου να γίνει ωορρηξία κι αυτό δεν είναι καλό.Μέχρι 12 για ηλικίες πάνω των 35 επίσης είναι τα όρια του φυσιολογικού. Από 20 κ πάνω ακομη κ για εξωσωματικη δυσκολεύουν τα πράγματα. 

Οπότε όσο πιο χαμηλή τόσο πιο καλή. 

Η Ε2 είναι αυτή που βοηθάει το ωαριο να σκάσει κ το ενδομητριο να παχύνει. Εδω θελουμε τιμές πάνω από 20.

Είδες έτοιμη για διάλεξη? 

Τέλος χωρίς πλάκα όλα τα παραπάνω τα έχω διαβάσει τους τλτ μήνες που προσπαθω  για εγκυμοσύνη.Δεν είμαι γιατρός οπότε κάθε κοπέλα πρέπει να ακολουθεί τις σύμβούλες του γιατρού της αλλά κ το ένστικτο της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

@Soulful να σε ρωτήσω... όταν λες 28% εννοείς την γρήγορη ή το άθροισμα γρήγορη και νωθρή;

Εννοώ το άθροισμα Α+Β

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες και καλή μας εβδομάδα,

Εγώ την Παρασκευή πάω για σαλπιγγογραφία όπου ελπίζω να έχω καλά αποτελέσματα!!!Παράλληλα παρήγγειλα και τα τεστάκια ωορρηξίας της Clearblue και οι γόνιμες πέφτουν τη Μ.Εβδομάδα οπότε όπως καταλάβατε για εμάς δεν έχει νηστεία! Εύχομαι να είναι ο μήνας μας κορίτσια μου! Σας διαβάζω όλες να ξέρετε.....!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση @Soulful. Σε ρώτησα γιατί και εμείς κάναμε σπερμοδιάγραμμα και μας βγήκε άθροισμα 78% α+β, όμως η γρήγορη κινητικότητα (α) είναι 2% μόνο. Βέβαια όταν το πήγε ο σύζυγος στο κέντρο το σπέρμα (μιας και δεν ήθελε να το δώσει εκεί) μας είπαν από το κέντρο ότι επειδή έκανε 20 λεπτά να το πάει ότι η κινητικότητα μπορεί να είναι παραπάνω και λόγω χρόνου να επηρεάστηκε. Ωστόσο ο γυναικολόγος και ο ουρολόγος μας είπαν πως θεωρούν καλό το αποτέλεσμα, αλλά εμένα μου φάνηκε κάπως.

Μόνο τα α (γρήγορη κινητικότητα) ή και τα β γονιμοποιούν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...