Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

Κορίτσια μου συγγνώμη αν σας έσκασα....??δεν το ήθελα.... σχόλασα 9 και μετά έπρεπε να παω σε κάτι γενέθλια.... Δυστυχώς αρνητική??..... στεναχωρήθηκα(έπρεπε να κάνω και την χαρούμενη στα γενέθλια)... δεν ξερω γιατί δεν έχει έρθει ακόμα.... και πάλι συγγνώμη που σας είχα μέσα στο άγχος.... Πάμε δυνατά αυτον το μήνα εεε κορίτσια μου?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ελένη Πειραιάς είπε:

Κορίτσια μου συγγνώμη αν σας έσκασα....??δεν το ήθελα.... σχόλασα 9 και μετά έπρεπε να παω σε κάτι γενέθλια.... Δυστυχώς αρνητική??..... στεναχωρήθηκα(έπρεπε να κάνω και την χαρούμενη στα γενέθλια)... δεν ξερω γιατί δεν έχει έρθει ακόμα.... και πάλι συγγνώμη που σας είχα μέσα στο άγχος.... Πάμε δυνατά αυτον το μήνα εεε κορίτσια μου?????

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου!! όλα καλά!! πάμε όλες μαζί τον επόμενο μήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας κάνω και μια ερώτηση εσείς που ξέρετε πολλά...... απλα να καταλαβω θέλω.... Όταν σε ενα σταθερό κύκλο 28 ημερών.... Πάντα πριν 14ημέρες κάνεις ωορρηξία?? Και αν πχ έχεις 30 μέρα κύκλο κάνεις την 16 μέρα??? Γιατί με βάσει το πρόγραμμα που εχω στο κινητό είχα επαφές από 5 μέρες Πριν την ωορρηξία μέχρι και 5 μέρες μετά... πήγαμε Ρώμη είχαμε δύο εβδομάδες άδεια και του δώσαμε να καταλάβει ????.... Δεν μπορώ να καταλάβω...να μου πεις απο τον πρώτο μήνα να ειμαι τόσο τυχερή..  μπααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ελένη Πειραιάς είπε:

Να σας κάνω και μια ερώτηση εσείς που ξέρετε πολλά...... απλα να καταλαβω θέλω.... Όταν σε ενα σταθερό κύκλο 28 ημερών.... Πάντα πριν 14ημέρες κάνεις ωορρηξία?? Και αν πχ έχεις 30 μέρα κύκλο κάνεις την 16 μέρα??? Γιατί με βάσει το πρόγραμμα που εχω στο κινητό είχα επαφές από 5 μέρες Πριν την ωορρηξία μέχρι και 5 μέρες μετά... πήγαμε Ρώμη είχαμε δύο εβδομάδες άδεια και του δώσαμε να καταλάβει ????.... Δεν μπορώ να καταλάβω...να μου πεις απο τον πρώτο μήνα να ειμαι τόσο τυχερή..  μπααα

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου πάμε μαζί όλες γι'αυτό τον μήνα...Εγώ γι'αυτό το λόγο χρησιμοποιω τεστ ωορρηξίας για να ξέρω πότε θα έρθει η περίοδος...Εγώ τον προηγούμενο μήνα είχα ωορρηξία 17 η μέρα και η περίοδος ήρθε 31! 14 μέρες μετά...το πρόγραμμα στο κινητό πάει με βάση έναν εντελώς σταθερό κύκλο..Κάθε μήνας όμως μπορεί να είναι διαφορετικός...Και καλό είναι να έχεις επαφές οσοες πιο πολλές μπορείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ελένη Πειραιάς είπε:

Να σας κάνω και μια ερώτηση εσείς που ξέρετε πολλά...... απλα να καταλαβω θέλω.... Όταν σε ενα σταθερό κύκλο 28 ημερών.... Πάντα πριν 14ημέρες κάνεις ωορρηξία?? Και αν πχ έχεις 30 μέρα κύκλο κάνεις την 16 μέρα??? Γιατί με βάσει το πρόγραμμα που εχω στο κινητό είχα επαφές από 5 μέρες Πριν την ωορρηξία μέχρι και 5 μέρες μετά... πήγαμε Ρώμη είχαμε δύο εβδομάδες άδεια και του δώσαμε να καταλάβει ????.... Δεν μπορώ να καταλάβω...να μου πεις απο τον πρώτο μήνα να ειμαι τόσο τυχερή..  μπααα

Κι εμείς στη Ρώμη ξεκινήσαμε!!δε πειράζει...την επόμενη...θα ρθουν τα μπεμπέ!!!τώρα όσο αναφορά τις μέρες κι εγώ με την εφαρμογή πάω... Αλλά επειδή κι γω σ αυτά έχω μαύρα μεσάνυχτα κι ότι μαθαίνω από εδώ το μαθαίνω,ειπα να δοκιμάσω τεστακια ωορυξιας μήπως αλλάξει το γούρι κι έχω παραγγείλει της clear blue...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ελένη Πειραιάς είπε:

Να σας κάνω και μια ερώτηση εσείς που ξέρετε πολλά...... απλα να καταλαβω θέλω.... Όταν σε ενα σταθερό κύκλο 28 ημερών.... Πάντα πριν 14ημέρες κάνεις ωορρηξία?? Και αν πχ έχεις 30 μέρα κύκλο κάνεις την 16 μέρα??? Γιατί με βάσει το πρόγραμμα που εχω στο κινητό είχα επαφές από 5 μέρες Πριν την ωορρηξία μέχρι και 5 μέρες μετά... πήγαμε Ρώμη είχαμε δύο εβδομάδες άδεια και του δώσαμε να καταλάβει ????.... Δεν μπορώ να καταλάβω...να μου πεις απο τον πρώτο μήνα να ειμαι τόσο τυχερή..  μπααα

Όχι δεν ισχύει πάντα αυτό. Και κάθε μήνας είναι διαφορετικός. Μπορεί λίγες μέρες πριν αλλά μπορεί και μετά. Για παράδειγμα εγώ με σταθερό κύκλο 28 ημερών έκανα τεστ ωορρηξίας την 11η μέρα και βγήκε θετικό. Δεν είναι κάθε μήνας το ίδιο. Καλό είναι να κάνεις λίγο πριν τις γόνιμες και μετά για πιο σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια αυτον τον μηνα θα τα καταφέρουμε.... αισιοδοξία είπαμε και θετική ενέργεια... 

Ευτυχώς έχω το τετράποδο παιδάκι μου που αυτη την στιγμή με έχει πάρει αγκαλιά και με κάνει να νιώθω υπέροχα... (γράφω με έχει πάρει γιατί είναι πιο πολλα κιλά απο μένα)Χαχαχ...και ο γλυκός μου έχει καταλάβει ότι είμαι στεναχωρημένη και έρχεται συνέχεια διπλά μου..  τουλάχιστον είμαι σκυλομανα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ελένη Πειραιάς είπε:

Να σας κάνω και μια ερώτηση εσείς που ξέρετε πολλά...... απλα να καταλαβω θέλω.... Όταν σε ενα σταθερό κύκλο 28 ημερών.... Πάντα πριν 14ημέρες κάνεις ωορρηξία?? Και αν πχ έχεις 30 μέρα κύκλο κάνεις την 16 μέρα??? Γιατί με βάσει το πρόγραμμα που εχω στο κινητό είχα επαφές από 5 μέρες Πριν την ωορρηξία μέχρι και 5 μέρες μετά... πήγαμε Ρώμη είχαμε δύο εβδομάδες άδεια και του δώσαμε να καταλάβει ????.... Δεν μπορώ να καταλάβω...να μου πεις απο τον πρώτο μήνα να ειμαι τόσο τυχερή..  μπααα

Οχι δεν ισχυει η 14η μερα παντα,ειναι ενδεικτικη ακομη κ για σταθερο κυκλο.

Αλλα αν ειχες 10 συνεχομενες μερες επαφες στα μισα του κυκλου,τοτε σιγουρα τις πετυχες τις γονιμες.

Απλα κοπελα μου,δεν ειναι ευκολο να μεινεις με την πρωτη.Χαλαρωσε διασκεδασε το και θα ερθει η θετικη χοριακη!

Επισης αφου ακομη δεν εχεις αδιαθετησει σιγουρα εκανες ωορρηξια πολυ μετα την 14η μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις ήρθε κορίτσια....Μπορεί και λόγο άγχους να καθυστέρησε... Αυτό σημαίνει ότι απλά δεν έπιασε κατευθείαν.... 

Σας ευχαριστώ όλες που μου δίνετε τις απαντήσεις σας και μοιραζόμαστε ολα αυτά... .

Έχουμε τώρα κάποια αλλη κοπέλα εδώ που περιμένουμε ή όλες ξεκίνημα νέα προσπάθεια αυτόν τον μήνα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Τα κορίτσια μας @Ε.Γ.Α. @egw τι κάνουν?? Θα έχουν φουσκώσει αρκετά πια... @Starrr μας πως είσαι πηγές στον γιατρό??

Καλησπέρα πασχαλινά κορίτσια μου!!! Εγώ τώρα είμαι στην 17 βδομαδα και έχω αρχίσει να φουσκώνω! Τι κάνετε εσείς??? Έχουμε καινούριες εγκυουλες?? Εύχομαι πολλές φουσκωμένες κοιλιτσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ελένη Πειραιάς είπε:

Να σας κάνω και μια ερώτηση εσείς που ξέρετε πολλά...... απλα να καταλαβω θέλω.... Όταν σε ενα σταθερό κύκλο 28 ημερών.... Πάντα πριν 14ημέρες κάνεις ωορρηξία?? Και αν πχ έχεις 30 μέρα κύκλο κάνεις την 16 μέρα??? Γιατί με βάσει το πρόγραμμα που εχω στο κινητό είχα επαφές από 5 μέρες Πριν την ωορρηξία μέχρι και 5 μέρες μετά... πήγαμε Ρώμη είχαμε δύο εβδομάδες άδεια και του δώσαμε να καταλάβει ????.... Δεν μπορώ να καταλάβω...να μου πεις απο τον πρώτο μήνα να ειμαι τόσο τυχερή..  μπααα

Ελένη μου δεν πειράζει πάμε όλες μαζί αυτό το μήνα..εμεις είμαστε στη Δεύτερη προσπάθεια πάντα είχα σταθερό κύκλο καταγραμμενο 27-28 μέρες και πίστευα ότι έκανα ωορρηξία στην 14..

Τον προηγούμενο μήνα  ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές και για πρώτη φορά καθυστέρησα και είδα στις 31 ημέρες.. Μου έχουν πει ότι έτσι γίνετε όταν ξεκινάς ελεύθερες επαφές..

Εσύ πως ξέρεις για την ωορρηξία σου έκανες τεστ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέφτομαι να βρω έναν άλλο γυναικολόγο και να ξεκινήσω παρακολούθηση ωορηξιας με υπέρηχο.. το έχει κάνει κάποια κοπέλα; Την είχε βοηθήσει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kokoula86 είπε:

Σκέφτομαι να βρω έναν άλλο γυναικολόγο και να ξεκινήσω παρακολούθηση ωορηξιας με υπέρηχο.. το έχει κάνει κάποια κοπέλα; Την είχε βοηθήσει;;

Καλημέρα. Και καλό Σαββατοκύριακο... Εγώ έτσι έμεινα έγκυος. Διότι δεν γνώριζα τις γόνιμες μου και κάθε μήνας ήταν διαφορετικός. Τον 2ο μήνα παρακολούθησης έμεινα έγκυος. Κ σήμερα θα πάμε να δούμε αν θα ακούσουμε καρδούλα. Που ελπίζουμε να είναι όλα καλα

Θα σας ενημερώσω μόλις τελειώσω κ από τον γιατρό!!! ❣️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια Μου!!! @Ελένη Πειραιάς εγώ περίοδο γιοκ ακόμα.. βέβαια με αρνητικό τεστάκι την Τετάρτη δεν ελπιζω τιποτα... κανονικά είναι να μου ρθει τη Δευτέρα 

@Starrr μου θα περιμένουμε νέα σου!! Εύχομαι να ακούσεις τον πιο υπέροχο ήχο σήμερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ελένη Πειραιάς είπε:

Ναι κορίτσια αυτον τον μηνα θα τα καταφέρουμε.... αισιοδοξία είπαμε και θετική ενέργεια... 

Ευτυχώς έχω το τετράποδο παιδάκι μου που αυτη την στιγμή με έχει πάρει αγκαλιά και με κάνει να νιώθω υπέροχα... (γράφω με έχει πάρει γιατί είναι πιο πολλα κιλά απο μένα)Χαχαχ...και ο γλυκός μου έχει καταλάβει ότι είμαι στεναχωρημένη και έρχεται συνέχεια διπλά μου..  τουλάχιστον είμαι σκυλομανα....

Kαλημερα κορίτσι μου

 Μην αγχώνεσαι δεν γίνεται πάντα με την πρώτη όπως πιστεύουμε δυστυχώς.. πάντως να ξέρεις αφού ξεκινήσατε τώρα ελεύθερες επαφές θα υπάρχει αλλαγή στον κύκλο σου. Όχι μεγάλη αλλά είναι λογικό δέχεται κάτι καινούργιο αρχίζει να ενεργοποιείται διαφορετικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.. @Starrr μου σου εύχομαι τα καλύτερα σίγουρα θα ακούσετε καρδούλα σήμερα..θα μεγάλωσε το φασολάκι σας..

@Kokoula86 βρες πρώτα έναν γιατρό κατα τη γνώμη μου να μάθει για εσάς το ιστορικό σας κτλ.. κ ξεκινάς όπως λες. Κ εγώ το έχω στο πρόγραμμα να το κάνω αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Ο καιρος μελαγχολικος σημερα.

Χθες το τεστακι εδειξε θετικο(της ωορρηξιας αν ηταν το αλλο θα σας εγραφα πρωι πρωι) οποτε σημερα κι αυριο λεω να το γλεντησουμε....δεν περιμενω βεβαια και πολλα αλλα ποτε δεν ξερεις.

Επισης @Γιάννα 36 παρατηρησα αυτο που εγραψες, πως με τις βιταμινες μετακινηθηκε μια μερα η ωορρηξια μου, πηγε 18η.Αυτο τωρα ειναι θετικο η αρνητικο αραγε? Ποιος ξερει.Μπορει ετσι να προετοιμαζεται καλυτερο ωαριο(βλακεια θεωρια δικη μου αυτη που δεν ευσταθει πουθενα,)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Καλημερα κοριτσια!!

Ο καιρος μελαγχολικος σημερα.

Χθες το τεστακι εδειξε θετικο(της ωορρηξιας αν ηταν το αλλο θα σας εγραφα πρωι πρωι) οποτε σημερα κι αυριο λεω να το γλεντησουμε....δεν περιμενω βεβαια και πολλα αλλα ποτε δεν ξερεις.

Επισης @Γιάννα 36 παρατηρησα αυτο που εγραψες, πως με τις βιταμινες μετακινηθηκε μια μερα η ωορρηξια μου, πηγε 18η.Αυτο τωρα ειναι θετικο η αρνητικο αραγε? Ποιος ξερει.Μπορει ετσι να προετοιμαζεται καλυτερο ωαριο(βλακεια θεωρια δικη μου αυτη που δεν ευσταθει πουθενα,)

Μια χαρά!!!πάντα πρέπει να εκμεταλλευομαστε τις μέρες!!!Είμαστε και μαζί εμείς!!!Εμένα σήμερα έδειξε θετικό!!!!καλά ούτε εγώ έχω πολλές ελπίδες αλλά όντως ποτέ δεν ξέρεις!!!!!Τι βιταμίνες παίρνεις; Γιατί και εγώ όταν τις ξεκίνησα έκανα μεγάλους κύκλους και είχα ανησυχείσει αλλά μετά το τρίμηνο σταθεροποιηθηκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kokoula86 Η παρακολούθηση ωορρηξίας με υπέρηχο πιστεύω ότι βοηθάει, γιατί στοχεύεις στις μέρες που μπορείς να συλλάβεις. Αρκεί να ξέρετε ότι δεν έχετε πρόβλημα υπογονιμότητας ένας από τους 2 ή και οι 2. Αλλιώς πρέπει να γίνει θεραπεία παράλληλα. Μπορείς να ρωτήσεις τον γιατρό σου καλύτερα.

@Ginaak Εμένα με βοήθησαν πολύ τα τεστάκια, γιατί ξέρεις πότε πρέπει να προσπαθήσεις. Απλά εμένα το δικό μου έλεγε στις οδηγίες να έρθεις σε επαφή την ίδια μέρα που θα το δεις θετικό και την επόμενη. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Μια χαρά!!!πάντα πρέπει να εκμεταλλευομαστε τις μέρες!!!Είμαστε και μαζί εμείς!!!Εμένα σήμερα έδειξε θετικό!!!!καλά ούτε εγώ έχω πολλές ελπίδες αλλά όντως ποτέ δεν ξέρεις!!!!!Τι βιταμίνες παίρνεις; Γιατί και εγώ όταν τις ξεκίνησα έκανα μεγάλους κύκλους και είχα ανησυχείσει αλλά μετά το τρίμηνο σταθεροποιηθηκε

Καταλαβα κι εσυ στον αγωνα σημερα?? Χαχαχα

Τις pregnacare conception παιρνω αλλα ειχα βρει και τις fertility 35+ ,οπως φαινεται απο το ονομα τους ειναι ειδικα για οσες προσπαθουν σε λιγο πιο μεγαλη ηλικια, ομως δεν βρηκα κανεναν να τις γνωριζει οποτε πηγα στην πεπατημενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειας κορίτσια μου ελπίζω να σας βρίσκω καλά... χθες το απόγευμα έκανε τεστ ωορρηξίας και βγήκε θετικό (16η μέρα) όμως η γραμμή δεν ήταν ξεκάθαρη όπως την διπλανή..

Σημαίνει ότι ερχετε ? Δηλαδή εάν σήμερα είναι πιο ξεκάθαρη από σήμερα θα υπολογίζω 12 με 48 ώρες για την ωορρηξία? (Πρώτη φορά τα χρησιμοποιώ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Γειας κορίτσια μου ελπίζω να σας βρίσκω καλά... χθες το απόγευμα έκανε τεστ ωορρηξίας και βγήκε θετικό (16η μέρα) όμως η γραμμή δεν ήταν ξεκάθαρη όπως την διπλανή..

Σημαίνει ότι ερχετε ? Δηλαδή εάν σήμερα είναι πιο ξεκάθαρη από σήμερα θα υπολογίζω 12 με 48 ώρες για την ωορρηξία? (Πρώτη φορά τα χρησιμοποιώ)

Καλημέρα. Ανέβασε μας φωτό αν θες.. χαμός το Σάββατοκυριακο βλέπω όλες με το καλό κορίτσια χαχαα... Αν σήμερα είναι θετικό έρχεσαι σε επαφή σήμερα αύριο κ μεθαύριο για να πέσεις μέσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα. Ανέβασε μας φωτό αν θες.. χαμός το Σάββατοκυριακο βλέπω όλες με το καλό κορίτσια χαχαα... Αν σήμερα είναι θετικό έρχεσαι σε επαφή σήμερα αύριο κ μεθαύριο για να πέσεις μέσα...

Χαχαχα τρελός χαμός στα πασχαλινά αυγουλάκια αυτό το Σαββατοκύριακο..μολις πάω σπίτι το απόγευμα θα κάνω ακόμη ένα και θα τα ανεβάσω μα δούμε τι συμβαίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mt3508 είπε:

Χαχαχα τρελός χαμός στα πασχαλινά αυγουλάκια αυτό το Σαββατοκύριακο..μολις πάω σπίτι το απόγευμα θα κάνω ακόμη ένα και θα τα ανεβάσω μα δούμε τι συμβαίνει..

Ναι αν δεις ότι έχει ψιλοσβησει η γραμμή κ φαίνεται πιο άχνη από την προηγούμενη πιάνεις την προηγούμενη για θετικό κ ξεκινάς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...