Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τοκετός μέσα στον Ιούνιο


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! είμαι 27 εβδομάδων και περιμένω το πρώτο μου μωράκι μέσα στον Ιούνιο!!!ήθελα να μάθω με πόσες από εσάς είμαστε στην ίδια φαση και πως νιώθετε ψυχολογικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πανα είπε:

Γεια σας κορίτσια! είμαι 27 εβδομάδων και περιμένω το πρώτο μου μωράκι μέσα στον Ιούνιο!!!ήθελα να μάθω με πόσες από εσάς είμαστε στην ίδια φαση και πως νιώθετε ψυχολογικά!

Καλησπερα !! Και εγω 17 ιουνιου θα γεννήσω πρωτα ο θεος το δευτερο μου παιδακι ! Κοιτα να δεις γενικα η ψυχολογια  ανεβοκατεβαίνει αλλα ολα καλα ανυπομονώ ! Που θα γεννησεις με το καλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πανα είπε:

Γεια σας κορίτσια! είμαι 27 εβδομάδων και περιμένω το πρώτο μου μωράκι μέσα στον Ιούνιο!!!ήθελα να μάθω με πόσες από εσάς είμαστε στην ίδια φαση και πως νιώθετε ψυχολογικά!

Γεια σου κορίτσι!!Εγώ τώρα μπήκα στην 27η εβδομάδα και έχω ΠΗΤ 22 Ιουνίου.ή ψυχολογία μου έχει σκαμπανεβάσματα αλλά την παλεύω,γενικότερα ανυπομονώ να περάσουν οι μήνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariasoyr είπε:

Καλησπερα !! Και εγω 17 ιουνιου θα γεννήσω πρωτα ο θεος το δευτερο μου παιδακι ! Κοιτα να δεις γενικα η ψυχολογια  ανεβοκατεβαίνει αλλα ολα καλα ανυπομονώ ! Που θα γεννησεις με το καλο;

Αααα είμαστε πολύ κοντά.κ μένα μου έχει δώσει ημερομηνία 14 Ιουνίου.θα γεννήσω στο Μητέρα.εσυ;

Έχω σταματήσει κ από τη δουλειά γιατί έσπασα κ το πόδι μου πριν λίγο καιρό οπότε ήταν πολύ δύσκολα με την ακινησία.τωρα ευτυχώς καλύτερα αλλά λίγο βαρετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mariasoyr είπε:

Καλησπερα !! Και εγω 17 ιουνιου θα γεννήσω πρωτα ο θεος το δευτερο μου παιδακι ! Κοιτα να δεις γενικα η ψυχολογια  ανεβοκατεβαίνει αλλα ολα καλα ανυπομονώ ! Που θα γεννησεις με το καλο;

Αααα είμαστε πολύ κοντά.κ μένα μου έχει δώσει ημερομηνία 14 Ιουνίου.θα γεννήσω στο Μητέρα.εσυ;

Έχω σταματήσει κ από τη δουλειά γιατί έσπασα κ το πόδι μου πριν λίγο καιρό οπότε ήταν πολύ δύσκολα με την ακινησία.τωρα ευτυχώς καλύτερα αλλά λίγο βαρετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Πανα είπε:

Αααα είμαστε πολύ κοντά.κ μένα μου έχει δώσει ημερομηνία 14 Ιουνίου.θα γεννήσω στο Μητέρα.εσυ;

Έχω σταματήσει κ από τη δουλειά γιατί έσπασα κ το πόδι μου πριν λίγο καιρό οπότε ήταν πολύ δύσκολα με την ακινησία.τωρα ευτυχώς καλύτερα αλλά λίγο βαρετά!

Εγω στο ΡΕΑ θε γεννησω και ελπιζω να πανε ολα καλα ! Σου ευχομαι περαστικα ! Ειμαστε πολυ κοντα παντως . Με το καλο το μωρακι σου ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mariasoyr είπε:

Εγω στο ΡΕΑ θε γεννησω και ελπιζω να πανε ολα καλα ! Σου ευχομαι περαστικα ! Ειμαστε πολυ κοντα παντως . Με το καλο το μωρακι σου ????

Σε ευχαριστώ πολύ!!όπου να ναι κοντευουμε! εύχομαι κ σε σένα να πάνε όλα καλά και να υποδεχτείς με χαρά τό νέο μέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

καλημέρα σε όλες! εγώ θα γεννήσω περίπου 12/6. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει καμία πόσο καιρό κάνει το ΙΚΑ (ΕΦΚΑ)  να καταβάλλει τις αποδοχές για την άδεια κυήσεως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πάρα πολύ με συγκινειτε αρκετά θα έλεγα.Να είστε όλες καλά και να γίνει το θαύμα που περιμένουμε.♥️♥️♥️🙏🙏🙏Σας ευχαριστώ που με σκέφτεστε,με βοηθάει πολύ.
    • Και καλά κάνεις και περτατάς!! Βγήκα κι εγώ τώρα λίγο στον ήλιο, έχει τέλεια μέρα και μου έφτιαξε πολύ η διάθεση!! Ο καλύτερος καιρός είναι για μένα τώρα, στους καύσωνες υποφέρω! Και ευτυχώς έφυγε και αυτή η απαίσια σκόνη, το σπίτι ακόμη το καθαρίζουμε λίγο λίγο, τι κακό ήταν κι αυτό!
    • Είχα διαβάσει ότι όλα τα γλυκαντικά ανεβάζουν το γλυκαιμικο δείκτη, αλλά δε θυμάμαι αν μου το είχε πει και ο διαβητολογος αυτό..θα τον ρωτήσω για τη στέβια!! Με βοηθάει και το δροσερό γάλα.. κορίτσια πίνω 3 ποτήρια τη μέρα γάλα λες και είμαι μωρό κι εγώ 😄
    • Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας.Οπως και την πρώτη φορά έτσι και τώρα νιώθω ότι έχω κάπου να μιλήσω και με καταλαβαίνετε στον απόλυτο βαθμό.Μακαρι όλα να πάνε καλά.♥️
    • Κορίτσια μου δυνατά, καλησπέρα σε όλες!!! 💪 Εύχομαι στην κάθε μία ξεχωριστά να έρθει το θετικό της αποτέλεσμα σύντομα και με ευκολία!!!  @marilouuμου εύχομαι αυτή τη φορά να λειτουργήσω εγώ ως το γούρι σου, όπως εσύ για εμένα!!! Χαίρομαι πολύ που ξεκινάς δυναμικά ξανά τη νέα προσπάθεια!!! Σε έχω στο νου μου όλο αυτό το διάστημα, όπως και την @elissavet90!!! Να σκέφτεστε αισιόδοξα κι όλα θα πάνε κατ' ευχήν 💞💞💞 Για τα κορίτσια που αναμένουν αποτέλεσμα θα σας έλεγα να μην ψάχνετε για συμπτώματα, γιατί πραγματικά είναι τα ίδια με της περιόδου. Τα πέρασα τον Γενάρη που προετοίμαζα τον άντρα μου ότι έρχεται η περίοδος για να μην απογοητευτεί και τελικά με ξεγέλασε. Γεμίστε τον χρόνο σας με πράγματα που σας ευχαριστούν, αλλά να ξεκουράζεστε και να κάνετε τις βόλτες σας στον ήλιο!!! 🌞🌅☀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...