Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στο ΝΝΑ - γιατροί


Recommended Posts

@Nanouka1 ευχαριστούμε για τις πληροφορίες! Μπορείς να μας πεις τι δεν σου άρεσε στην αντιμετώπιση του Πετρογιαννη? Όσο για τον κοσμο που έχει, εμείς κατα κύριο λόγο θα πάμε στο νοσοκομείο του ναυτικού και όχι στο ιατρειο του οπότε ελπίζω να είναι πιο χαλαρός. Εύχομαι από καρδιάς, να κυλήσει η εγκυμοσύνη σου όμορφα με ένα υγιέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου!!

@Finally κι εμένα μου άνοιξαν καρτέλα τηλεφωνικά. Θα ρωτήσω και για τις ωοληψιες Κυριακη αν το θυμηθώ, ό,τι άλλο θα σας πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 767
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν μ εξήγησε την διαδικασία της αοοξεσης . Πήγαμε τελευταίο ραντεβού ( το είχε καταλάβει πριν 3 μέρες προφανώς αλλα δεν μ είπε τπτ ! Δεν με προειδοποίησε !) κ μ λέει σταμάτησε η καρδιά του . Θα σε παρω μετά να σου πω τι ώρα θα έρθεις στι Ιασώ . Σοκ! Δεν ρώτησα τπτ . 

Το ραντεβού ήταν 9 το βράδυ , με παίρνει η Μαια τηλ μετά από μισή ώρα μ λέει να μην φάω τπτ κ 8 το πρωι να είμαι στο Ιασώ , κ το κόστος ειναι χ ( ποιο πολλά κ από έναν βασικό μισθό !!) ούτε για απόδειξη ούτε τι είναι... Δεν ρωτάω πάλι τπτ 

καταλαβαινεις πως για εμένα ήταν ένα σοκ ....γί αυτόν ήταν μια τυπική διαδικασία. 

Πηγαμε το πρωι ...η Μαια συνέχεια δίπλα μ δεν μπορώ να πω οκ όλα . Όταν γυρίσαμε μ λέει ο άντρας μ με φώναξε η Μαια να της δώσω τα λεφτά κρυφά ... Ούτε τα μέτρησε τα έβαλε κατευθείαν στην τσέπη της . 

Εγω ξεκίνησα να πονάω στο πιςω μέρος της γάμπες μ ...μετά από 2 μέρες τον παίρνω τηλ κ του λέω οτι πονάω , μ λέει δεν είναι τπτ θα τα πούμε σε 15 μέρες να δούμε κ τα αποτελέσματα του Καρυοτυπου του εμβρυου. Ποιος με ρώτησε αν θέλω να ξέρω ;;;; Με ρώτησε αν εχω τα λεφτά να κάνω αυτήν την εξέταση ;;!!! Καμία ενημέρωση σε αυτήν την φάση . 

Πα στο ιατρείο ...χρώμ ανωμαλία με υπογράφει από τον παγκαλο, πας να σου πει τι θα κ πας ενδοκρινολόγο αιματολόγο , κ πάμε να προσπαθήσουμε ξανά . Γιατρέ πονάει πολυ το πόδι μ, τι να προςπαθιςω ;;; Δεν εχω ψυχολογία !!!

Παιρνω άλλη γνώμη για το έμβρυο...κάνω σε αλλο αιματολόγο εξεταςεις ,θρόμβο φύλλια αρνητική αλλα θρόμβος στο πόδι μ! Ενέσεις 9 μήνες ... Γί αυτό ο πόνος 

Αν εμένα κ πήγαινα σε όλους τους γιατρούς που μ είχε πει  θα τα έβρισκα ... Αλλα δεν μ άρεσε το παρεάκι που έχουν στήσει .. Το όλο κύκλωμα γενικώς που παίρνουν πολλά λεφτά κ η αντιμετώπιση του μόνο σε εκείνη την φάση . Ξέρει καλά το δικό του κομμάτι κ έχει μια ομάδα για τα υπόλοιπα.

Τεσπα λάθος μ που άλλαξα η επιλογή του 2ου γιατρού ... Ακόμη σκέφτομαι τι πήγε στραβά ! 

Φοβαμαι ...δεν ήταν καλός ο διπλασιασμός της χοριακης αλλα ως υπέρηχος ήταν καλός ! Ελπιζω να μην εχω κανει λάθος αυτήν την φορά. 

 

Επεξεργάστηκε από Nanouka1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nanouka1 Είχες το σοκ και τον πόνο σου και είναι πολύ λογικό να μην σου έρθουν οι ερωτήσεις στο μυαλό, που να ξέρεις αν δεν στα εξηγήσουν... Δυστυχώς κάποιες φορές δεν αφιερώνουν 10 λεπτά να εξηγήσουν πέντε πράγματα να έχεις μια εικόνα. Όσο για τα λεφτα, όταν έκανα υστεροσκοπηση, με φώναξε κι εμένα η μαία σε ένα δωμάτιο και έβαλε τα λεφτά στην τσέπη έτσι κρυφά και επειδή μου φάνηκε παράξενο, λέω "απόδειξη?" Και μου την έδωσαν από μόνοι τους την επόμενη φορά που πήγα στο ιατρείο. Ίσως είναι τακτική τους, τι να πω. Έπρεπε να σε ενημερώσουν! 

Πώς είσαι τώρα? ελπίζω όλα να είναι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα γί αυτο κ έγραψα καλός γιατρός αλλα .... 

3ήμερο φορά έγκυος 6 εβδομάδων . Αγχωμένη γιατί δεν έχει διπλασιαστεί η χοριακη αλλα είδαμε εμβρυακα στοιχεία κ σάκο την Παρασκευή που πήγαμε για τον υπέρηχο κ Τετάρτη μεθαύριο δλδ θα με ξαναδεί για να ακούσουμε καρδιά . 

Μεχρι τώρα πολυ οκ ο τζεφερακος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/4/2019 at 7:23 ΜΜ, ο/η Nanouka1 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , 

εγω δυστυχώς εχω 2 παλινδρομες κ είμαι για 3ήμερο φορά έγκυος ...προετοιμασμένη για τα πάντα . Εχω μετάθεση χρωμόσωματος κ ίσως αν δεν τα καταφέρουμε τελικώς να πρέπει να πάμε σε εξωσωματική ( ειναι αρνητικός βέβαια ο άντρας μ) 

στην πρώτη μ εγκυμοσύνη είχα τον πετρογιαννη. Ως γιατρός ειναι αρκετά καλός, κοιτάει λεπτομέρειες κ φαίνεται να γνωρίζει . Βέβαια να ξέρετε πως έχει παΑαααρα πολυ κόσμο ...κ την δουλειά την κάνουν τα υπέροχα κορίτσια μαίες που έχει δίπλα του! Ειναι ακριβός γενικά  , ζητάει λεφτά...

Ο λόγος που τον άλλαξα ήταν καθαρά γιατί δεν μ άρεσε η αντιμετώπιση του όταν χρειάστηκε να κάνουμε απόξεση .... Να σας πω την αλήθεια όμως οποία κοπέλα έχει αποβολή δυστυχώς τις περισσότερες φορές θα αλλάξει γιατρό . Για τον δεύτερο δεν αναφερθώ τπτ...μεγάλο μ λάθος που έφυγα από τον πετρογιαννη . 

Σημερα εχω τον τζεφερακο στο ΡΕΑ . Δεν με έβαλε σε εξωσωματική( δεν με είδε στο πορτοφόλι) ... Κ μ φάνηκε ΑΝΘΡΩΠΟΣ.  Μ βρήκε αμέσως κ αλλα θέματα ... Κ όπως μ έδωσε οδηγίες σημερα έγκυος. Το αν Πάει καλά δεν εξαρτάται από αυτόν αλλα ούτε κ από εμένα βέβαια ... 

Ελπιζω να σας βοήθησα κ για τους 2 γιατρούς που έχετε αναφέρει 

 

Με τον Τζεφερακο έχω κάνει τα δυο μου παιδιά....

Τον Πετρογιαννη δεν είναι υποχρεωτικό να τον έχεις ως γιατρό αφού μείνεις έγκυος...εγώ πχ έκανα εξωσωματικη στον Τζεφερακο αλλά μετά είχα τον γυναικολογο μου...δεν έχει για μένα λογική να χει κάποιος τέτοιο γιατρό στην κύηση..κ ο Τζεφερακο ς περίεργος είναι κ σε καμία περίπτωση δε θα τον κράταγα σε γέννα...τώρα το τι θα κάνει η φίλη μου με τον Πετρογιαννη δεν ξέρω ...υποθέτω βέβαια ότι θα τον έχει μόνο για την εξωσωματική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/4/2019 at 1:00 ΠΜ, ο/η Nanouka1 είπε:

Δεν μ εξήγησε την διαδικασία της αοοξεσης . Πήγαμε τελευταίο ραντεβού ( το είχε καταλάβει πριν 3 μέρες προφανώς αλλα δεν μ είπε τπτ ! Δεν με προειδοποίησε !) κ μ λέει σταμάτησε η καρδιά του . Θα σε παρω μετά να σου πω τι ώρα θα έρθεις στι Ιασώ . Σοκ! Δεν ρώτησα τπτ . 

Το ραντεβού ήταν 9 το βράδυ , με παίρνει η Μαια τηλ μετά από μισή ώρα μ λέει να μην φάω τπτ κ 8 το πρωι να είμαι στο Ιασώ , κ το κόστος ειναι χ ( ποιο πολλά κ από έναν βασικό μισθό !!) ούτε για απόδειξη ούτε τι είναι... Δεν ρωτάω πάλι τπτ 

καταλαβαινεις πως για εμένα ήταν ένα σοκ ....γί αυτόν ήταν μια τυπική διαδικασία. 

Πηγαμε το πρωι ...η Μαια συνέχεια δίπλα μ δεν μπορώ να πω οκ όλα . Όταν γυρίσαμε μ λέει ο άντρας μ με φώναξε η Μαια να της δώσω τα λεφτά κρυφά ... Ούτε τα μέτρησε τα έβαλε κατευθείαν στην τσέπη της . 

Εγω ξεκίνησα να πονάω στο πιςω μέρος της γάμπες μ ...μετά από 2 μέρες τον παίρνω τηλ κ του λέω οτι πονάω , μ λέει δεν είναι τπτ θα τα πούμε σε 15 μέρες να δούμε κ τα αποτελέσματα του Καρυοτυπου του εμβρυου. Ποιος με ρώτησε αν θέλω να ξέρω ;;;; Με ρώτησε αν εχω τα λεφτά να κάνω αυτήν την εξέταση ;;!!! Καμία ενημέρωση σε αυτήν την φάση . 

Πα στο ιατρείο ...χρώμ ανωμαλία με υπογράφει από τον παγκαλο, πας να σου πει τι θα κ πας ενδοκρινολόγο αιματολόγο , κ πάμε να προσπαθήσουμε ξανά . Γιατρέ πονάει πολυ το πόδι μ, τι να προςπαθιςω ;;; Δεν εχω ψυχολογία !!!

Παιρνω άλλη γνώμη για το έμβρυο...κάνω σε αλλο αιματολόγο εξεταςεις ,θρόμβο φύλλια αρνητική αλλα θρόμβος στο πόδι μ! Ενέσεις 9 μήνες ... Γί αυτό ο πόνος 

Αν εμένα κ πήγαινα σε όλους τους γιατρούς που μ είχε πει  θα τα έβρισκα ... Αλλα δεν μ άρεσε το παρεάκι που έχουν στήσει .. Το όλο κύκλωμα γενικώς που παίρνουν πολλά λεφτά κ η αντιμετώπιση του μόνο σε εκείνη την φάση . Ξέρει καλά το δικό του κομμάτι κ έχει μια ομάδα για τα υπόλοιπα.

Τεσπα λάθος μ που άλλαξα η επιλογή του 2ου γιατρού ... Ακόμη σκέφτομαι τι πήγε στραβά ! 

Φοβαμαι ...δεν ήταν καλός ο διπλασιασμός της χοριακης αλλα ως υπέρηχος ήταν καλός ! Ελπιζω να μην εχω κανει λάθος αυτήν την φορά. 

 

Επειδή έχω κάνει συνολικά 3 αποξεσεις θα σου πω το εξής...κανένας δεν ενημερώνει κ όλοι λειτουργούν ακριβώς το ίδιο( ειδικά ο γιατρός που έχεις τώρα που σου ξαναλέω μου χάρισε 3 παιδιά) το κόστος της αποξεσης ήταν πάνω από ένα βασικό μισθό στο Ρέα...επιπλέον ο καρυωτυπους γίνεται ακριβώς για να ξέρεις το λόγο παλλινδρομησε κ ορθά για μένα το έκανε..τέλος εάν θες τη γνώμη μου όταν ο γιατρός σου είναι στο Ρέα κ το Ιασώ αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα..την αποξεση κ άμεσα έπρεπε να την κάνεις...αλλιώς θα είχες θέμα...για μένα ωστόσο το λάθος ήταν ότι δεν εξήγησε τι και πως .κ μη νομίζεις κ στο Τζεφερακο με τη Χριστίνα θα μιλαγες η με τη Δήμητρα...τις μαίες...για να μη σου πω ότι εμένα με κράτησε με εμβριο που φαινόταν ότι δεν προχωρά 2 βδομάδες...τεσπά δεν θα επεκταθω...εγώ αυτό που είπα στη φίλη μου που θα κάνει πρώτη εξωσωματικη είναι άλλος να ναι ο εξωσωματικος της κ άλλος ο γυναικολόγος της..εγώ έτσι ενήργησαν κ δε το μετανιώνω...από καρδιάς εύχομαι κάθε επιτυχία στην εγκυμοσύνη σου κ με το καλό να πιάσεις στα χέρια σου γέρο μωρό ..τα πέρασα κ τα ξέρω τα συναισθήματα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα! Εγώ το άλλαξα τελικά για τις 21 Μαΐου γιατί δεν μπορούσα νωρίτερα. Με έχει πιάσει μια ανησυχία μήπως μας πει ότι βιαζόμαστε αλλά έχουν περάσει 24 κύκλοι προσπάθειας που οι 18 ήταν με τεστ ωορρηξίας και 2 γιατροί μας είπαν για εξωσωματική... Δεν ξέρω!

@Sofia35 ξαναπήγες για ραντεβού? Τι σου είπαν?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2019 at 9:43 ΠΜ, ο/η Σελίνα είπε:

Καλημέρα! Εγώ το άλλαξα τελικά για τις 21 Μαΐου γιατί δεν μπορούσα νωρίτερα. Με έχει πιάσει μια ανησυχία μήπως μας πει ότι βιαζόμαστε αλλά έχουν περάσει 24 κύκλοι προσπάθειας που οι 18 ήταν με τεστ ωορρηξίας και 2 γιατροί μας είπαν για εξωσωματική... Δεν ξέρω!

@Sofia35 ξαναπήγες για ραντεβού? Τι σου είπαν?

 

Τι εννοείς να σου πει προσπάθησε κι άλλο; Καταρχάς μια μονάδα γονιμότητας δε σε βάζει κατευθείαν για εξωσωματική αν σε συντρέχει όντως λόγος..υπάρχουν οι προγραμματισμένες επαφές με υπέρηχο ένεση για να σπάσουν τα ωάρια σε συγκεκριμένες ώρες η ακόμη κ σπέρματεγχυσεις...μην ξεκινάς με το ότι θα κάνεις εξωσωματικη επειδή στο είπαν .η μονάδα θα κρίνει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2019 at 9:43 ΠΜ, ο/η Σελίνα είπε:

Καλημέρα! Εγώ το άλλαξα τελικά για τις 21 Μαΐου γιατί δεν μπορούσα νωρίτερα. Με έχει πιάσει μια ανησυχία μήπως μας πει ότι βιαζόμαστε αλλά έχουν περάσει 24 κύκλοι προσπάθειας που οι 18 ήταν με τεστ ωορρηξίας και 2 γιατροί μας είπαν για εξωσωματική... Δεν ξέρω!

@Sofia35 ξαναπήγες για ραντεβού? Τι σου είπαν?

 

Την Τρίτη έχω ραντεβού ....για τις τελευταίες οδηγίες και ξεκιναμε!!!!!μην αγχώνεσαι καθόλου...θα σε καθοδηγήσει πολύ προσεκτικά θα το δεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 ευχαριστω πολύ, καλή αρχή να έχετε! Κρατά μας ενήμερες, ευχομαι ό,τι καλύτερο!

@Finally ξέρω ότι υπάρχουν κι άλλες λύσεις πριν φτάσεις εκεί απλά νομίζω με έχει πιάσει η ανυπομονησία του να μάθω πως θα κινηθώ και να ξεκινήσω επιτέλους. Σε μια βδομάδα θα έχω την πρώτη εικόνα οπότε δεν αργεί :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις πριν 4 ώρες, ο/η Finally είπε:

Καλημέρα περιμένουμε εντυπώσεις...καλή αρχη

Καλημέρα! Είμαι σχεδόν δυόμισι ώρες και περιμένω το γιατρό... Έχω αγανακτήσει γιατί γεννάει η νύφη μου αυτή τη στιγμή που μιλάμε και δεν βλέπω φως σύντομα... 

Εγκαταστάσεις ομορφες, νοσοκόμες ευγενικοτατες, αλλά γιατρός αργεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

Καλημέρα! Είμαι σχεδόν δυόμισι ώρες και περιμένω το γιατρό... Έχω αγανακτήσει γιατί γεννάει η νύφη μου αυτή τη στιγμή που μιλάμε και δεν βλέπω φως σύντομα... 

Εγκαταστάσεις ομορφες, νοσοκόμες ευγενικοτατες, αλλά γιατρός αργεί...

Ήρθε τελικά; Γιατί άργησε είχε γέννα; Είχε πολύ κόσμο; Περιμένω βμε αγωνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Finally είπε:

Ήρθε τελικά; Γιατί άργησε είχε γέννα; Είχε πολύ κόσμο; Περιμένω βμε αγωνια

Είχαμε ραντεβού 09:45 , ο γιατρός ανέβηκε 12:40 και μας πήρε 13:15... Έχασα τη γέννα της νύφης μου, είχα πατήσει τα κλαματα και είχα σκάσει... Μα τρισημισι ώρες πια... Άργησα να γράψω επειδή ήμουν στο μαιευτήριο.

Λοιπόν, φτάνεις, πας στο γκισέ στις νοσοκόμες, δίνεις όνομα και σου ζητάνε τις εξετάσεις που έχεις και ταυτότητες. Φτιάχνουν το φάκελο σου, συμπληρώνεις μια φόρμα και ξεκινάει η αναμονή. Κοσμο ειχε αρκετό αλλά δεν κολλάγε, ειδικά όσες ήταν για κάποια επέμβαση ή διαδικασία τις παιρνανε αμέσως. Πολύ ευχάριστο κλίμα, οι νοσοκόμες ευγενικοτατες. 

Δεησε ο γιατρός επιτέλους, είδε τις εξετάσεις μας και ξεκίνησε τις ερωτήσεις και τις οδηγίες. Δεν είχε πολλά πολλά, ουτε συστηθηκαμε, ούτε ψιλοκουβεντα, κατευθείαν στο ψητό. Μου άρεσε ο τρόπος που μίλησε για τα διαδικαστικά, φαινοταν πολύ έμπειρος, μας κατεύθυνε με ένα σωρό νέες εξετάσεις αν και θα ήθελα να εξηγήσει λιιιιγο παραπάνω. Αν είσαι καλοδιαβασμενος δεν έχεις πρόβλημα, απαντάει βέβαια στις ερωτήσεις αλλά είναι λακωνικός και επί της ουσίας. Από το χεράκι πάντως δεν μας έπιασε. 

Αν θέλετε και λεπτομέρειες για το τι μου είπε συγκεκριμένα για εμένα να σας τα πω. Όποια άλλη ερώτηση εδώ είμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Finally ακόμα πρέπει να πάμε κι άλλες εξετάσεις (θρομβοφιλια, καμπύλη ζαχαρου, ΑΜΗ κ.α.) για να δει την κατάσταση γιατί πιστεύει ότι υπάρχουν και άλλα προβλήματα. Είπε πως η υστεροσκοπηση που μου έκαναν ήταν μισή γιατί δεν πήραν δείγματα από το ενδομήτριο για βιοψία οπότε δεν ξέρουμε σε τι κατάσταση είναι το "χωράφι". Από ότι φαίνεται πράγματικα εξονυχιστικος για να έχει την πλήρη εικόνα όπως είπε η @Sofia35

Πες μας και την εμπειρία της φίλης σου από σήμερα! Ότι καλύτερο της εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Ειμαι στη φάση των εξετασεων για την επιτροπή. Ξερετε αν πρεπει να με δει πρωτα ο Πετρογιαννης για να παω στην επιτροπη? Μενω στην Εδεσσα και θα περασω επιτροπη στη Θεσσαλονικη και στην Αθηνα θα ερθω τον Νοεμβριο για να δω τον γιατρο και να ξεκινησω την εξωσωματικη. Εδω με παρακολουθει ο Παντος αλλα για οικονομικους λογους δεν θα συνεχισω μαζι του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Καλησπέρα. Ειμαι στη φάση των εξετασεων για την επιτροπή. Ξερετε αν πρεπει να με δει πρωτα ο Πετρογιαννης για να παω στην επιτροπη? Μενω στην Εδεσσα και θα περασω επιτροπη στη Θεσσαλονικη και στην Αθηνα θα ερθω τον Νοεμβριο για να δω τον γιατρο και να ξεκινησω την εξωσωματικη. Εδω με παρακολουθει ο Παντος αλλα για οικονομικους λογους δεν θα συνεχισω μαζι του.

Μήπως να κάνεις ένα τηλεφώνημα; Πχ εάν περάσεις επιτροπή λόγω στρατού ισχύουν αλλά στην αεροπορία ως αναφορά την επιτροπή..στο λέω μη σε τρεναρει κ ληξουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@agapi82  όταν πας στην επιτροπή θα πρέπει να τους δώσεις και τη γνωμάτευση του γιατρού. Αφού περάσεις  θα πρέπει ο γιατρός να σου συνταγογραφήσει τα φάρμακα που θα πάρεις από φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ..οπότε καλύτερα εφόσον έχεις αποφασίσει να την κάνεις στο Ναυτικό καλό θα ήταν οι σφραγίδες να είναι από εκεί..ρώτησε τα αυτά τώρα που θα πας ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα δυστυχώς η αναμονή είναι όντως μεγάλη.... δυστυχώς κάθε φορά θα περιμένεις αρκετά λόγω των χειρουργείων.... εκτός από καμπύλη σακχάρου έκανες συγχρόνως και καμπύλη ινσουλίνης;;;θα σου τη ζητήσουν κι αυτή ... καλά αποτελέσματα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Σελίνα δυστυχώς η αναμονή είναι όντως μεγάλη.... δυστυχώς κάθε φορά θα περιμένεις αρκετά λόγω των χειρουργείων.... εκτός από καμπύλη σακχάρου έκανες συγχρόνως και καμπύλη ινσουλίνης;;;θα σου τη ζητήσουν κι αυτή ... καλά αποτελέσματα!!!!!!

Αυτή στην γράφει λογικά ο ενδοκρινολόγος  ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/5/2019 at 5:14 ΜΜ, ο/η agapi82 είπε:

Πηρα τηλ και εκλεισα ραντεβού στον Πετρογιάννη στις 18/6 και βλεπουμε.

 

Ωραια! Περιμένουμε να μας πεις τι θα σου πει! 

 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Σελίνα δυστυχώς η αναμονή είναι όντως μεγάλη.... δυστυχώς κάθε φορά θα περιμένεις αρκετά λόγω των χειρουργείων.... εκτός από καμπύλη σακχάρου έκανες συγχρόνως και καμπύλη ινσουλίνης;;;θα σου τη ζητήσουν κι αυτή ... καλά αποτελέσματα!!!!!!

Ευχαριστω για την πληροφορια! Με την ίδια δόση κάνω και τις δύο εξετασεις? Έχω διαβάσει για την σακχάρου αλλά όχι για την ινσουλίνης... Δεν έχω πάει ακόμα και λογικά θα πρέπει να μου τη γράψει κάποιος για να τα έχω ετοιμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...