Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στο ΝΝΑ - γιατροί


Recommended Posts

Κορίτσια μου δύναμη θέλει και υπομονή γιατί για όλες μας θα έρθει η στιγμή που θα είναι όλα με το μέρος μας!

Εγώ είμαι αισιόδοξη και ενθουσιασμενη καθότι είναι η πρώτη φορά και δεν έχω φάει τα μούτρα μου ακομα... ελπίζω για όλες μας να γίνει το όνειρο πραγματικότητα και να πάψουν επιτέλους αυτές οι αγωνίες! Αρκεί που μπήκαμε σε αυτή τη διαδικασία, ας μην χρειάζεται κι άλλος αγώνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 767
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

@Σελίνα& @Sofia35έχω αγωνία μαζί με σας. Όλα καλά θα πάνε! 

Ο ενδοκρινολογος είπε ότι οι εξετάσεις μου είναι πολύ καλές και δεν χρειάζεται να δούμε κάτι άλλο. Εξήγησε ότι Καθε κύκλος είναι διαφορετικός οπότε είναι τυχαίο γεγονός. Πρότεινε να κάνω ξανά αμη, tsh και βιταμίνη d και να προσπαθήσω ξανά. 

Σκέφτομαι να πάρω μια δεύτερη γνώμη από μια Γυναικολογο στη Θεσσαλονίκη που μου πρότειναν

Κι εγώ συμφωνώ στη δεύτερη γνώμη, να καθησυχάσεις τουλάχιστον τον αυτό σου! Σε ευχαριστω πολύ για την συμπαράσταση! Εύχομαι να είσαι σύντομα με φουσκωμένη κοιλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Βέβαια να πας! Θα σου πρότεινα να μιλήσεις ίσως κ σε κάποιον γυναικολόγο ειδικό ή ακόμα και εμβρυολόγο. Δεν ξέρω κ μένα δεν μου φαίνεται λογικό να έχεις 3 φορές την ίδια ιστορία... και σωματικά κ ψυχολογικά είναι πολύ κουραστικό... σου εύχομαι η επόμενη να είναι και τυχερή!

Σ ευχαριστώ πολύ και σε εσένα ότι καλύτερο!Την επόμενη φορά να έχουμε θετικά αποτελέσματα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το ποσό αγχωμένη είμαι μόνο και μόνο που θα πάω πρώτο ραντεβού την Τρίτη στον γιατρό...?

Πω πω δλδ στη πορεία τι θα πάθω από το άγχος;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝΤΙΝΤΙΝΑ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το ποσό αγχωμένη είμαι μόνο και μόνο που θα πάω πρώτο ραντεβού την Τρίτη στον γιατρό...?

Πω πω δλδ στη πορεία τι θα πάθω από το άγχος;; 

Τώρα πρέπει να είσαι χαρούμενη που θα ξεκινήσεις. Χαλάρωσε και προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι συνέχεια. Να είσαι αισιόδοξη. Το ξέρω είναι εκνευριστικό να σου λένε μην αγχώνεσαι γιατί κι εγώ το πέρασα αυτό το στάδιο αλλά δεν αλλάζει κάτι με το άγχος. Χειρότερα είναι. Συμβουλή: γράψε σε ένα χαρτί τις απορίες/ερωτήσεις σου γιατί όταν πας εκεί θα μπλοκάρεις και δεν θα πεις τίποτα. Στον Πετρογιαννη θα πας Ε; είναι λίγομιλητος οπότε καλό είναι να είσαι προετοιμασμενη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η agapi82 είπε:

Τώρα πρέπει να είσαι χαρούμενη που θα ξεκινήσεις. Χαλάρωσε και προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι συνέχεια. Να είσαι αισιόδοξη. Το ξέρω είναι εκνευριστικό να σου λένε μην αγχώνεσαι γιατί κι εγώ το πέρασα αυτό το στάδιο αλλά δεν αλλάζει κάτι με το άγχος. Χειρότερα είναι. Συμβουλή: γράψε σε ένα χαρτί τις απορίες/ερωτήσεις σου γιατί όταν πας εκεί θα μπλοκάρεις και δεν θα πεις τίποτα. Στον Πετρογιαννη θα πας Ε; είναι λίγομιλητος οπότε καλό είναι να είσαι προετοιμασμενη 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!! 

Να σου πω κάτι...δεν μου λέει κανείς να μην αγχώνομαι επειδή δεν το γνωρίζει κανείς γιατί δεν θα αντεχα αυτό το μην αγχώνεσαι, τι έγινε, ποτέ κτλ... ?

Τώρα οσο για απορίες τι να γράψω εχω την εντύπωση ότι επειδή δεν γνωρίζω αρκετά πράγματα πιστεύω ότι για αρχή θα αρκεστώ σε αυτά που θα μου πει ( ελπίζω να πει κάτι ρε παιδί μου) και ανάλογα ότι απορίες μου προκύψουν εκείνη την ώρα; 

Έχεις να μου προτείνεις καμία απορία; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η ΝΤΙΝΤΙΝΑ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου!! 

Να σου πω κάτι...δεν μου λέει κανείς να μην αγχώνομαι επειδή δεν το γνωρίζει κανείς γιατί δεν θα αντεχα αυτό το μην αγχώνεσαι, τι έγινε, ποτέ κτλ... ?

Τώρα οσο για απορίες τι να γράψω εχω την εντύπωση ότι επειδή δεν γνωρίζω αρκετά πράγματα πιστεύω ότι για αρχή θα αρκεστώ σε αυτά που θα μου πει ( ελπίζω να πει κάτι ρε παιδί μου) και ανάλογα ότι απορίες μου προκύψουν εκείνη την ώρα; 

Έχεις να μου προτείνεις καμία απορία; ?

Αποριες για την διαδικασία. Στο δεύτερο ραντεβού θα έχεις περισσότερες. Επιτροπή έχεις περάσει η θα σε προετοιμασουν εκεί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΝΤΙΝΤΙΝΑ καλή αρχή!!!κάνε το ραντεβού σου με ηρεμία και σιγά σιγά πίστεψέ με θα τα βρεις όλα.... δυστυχώς είναι μια χρονοβόρα διαδικασία οπότε θέλει ψυχραιμία...οι νοσηλεύτριες επίσης είναι εξυπηρετικότατες και θα σε κάνουν να νιώσεις πολύ άνετα!!!!!συμφωνώ με την @agapi82 ότι καλό είναι να γράψεις τις απορίες σου γιατί ο γιατρός μας είναι φειδωλός ...? Και πάλι καλή αρχή!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Αποριες για την διαδικασία. Στο δεύτερο ραντεβού θα έχεις περισσότερες. Επιτροπή έχεις περάσει η θα σε προετοιμασουν εκεί; 

Καλημέρα! Όχι δεν έχω περάσει επιτροπή απλά έχω κάποιες εξετάσεις (σαπλιγγογραφια, σπερμοδιαγραμμα, αμη) βέβαια του 2018 και θα πάω με αυτές. 

Γι αυτό είπα ότι έχω άγχος που δεν γνωρίζω και πολλά...ελπιζω όμως μπαίνοντας στο χορό ότι θα χορέψουμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@ΝΤΙΝΤΙΝΑ καλή αρχή!!!κάνε το ραντεβού σου με ηρεμία και σιγά σιγά πίστεψέ με θα τα βρεις όλα.... δυστυχώς είναι μια χρονοβόρα διαδικασία οπότε θέλει ψυχραιμία...οι νοσηλεύτριες επίσης είναι εξυπηρετικότατες και θα σε κάνουν να νιώσεις πολύ άνετα!!!!!συμφωνώ με την @agapi82 ότι καλό είναι να γράψεις τις απορίες σου γιατί ο γιατρός μας είναι φειδωλός ...? Και πάλι καλή αρχή!!!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Είναι μέχρι να πάω και να κάνω την αρχή όπως λες, μετά πιστεύω ότι το ένα βήμα θα φέρνει το άλλο και θα μπούμε σε σειρά!

Θα δούμε... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΝΤΙΝΤΙΝΑ είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Είναι μέχρι να πάω και να κάνω την αρχή όπως λες, μετά πιστεύω ότι το ένα βήμα θα φέρνει το άλλο και θα μπούμε σε σειρά!

Θα δούμε... ?

Καλημέρα. ακριβώς μέχρι να κάνεις την αρχή. Θυμάμαι τον Απρίλιο που μου είπαν για εξωσωματική κ για τα χαρτιά της επιτροπής με έπιασε πανικός κ λέω Χαλάρωσε γιατί δεν βγαίνει αλλιώς. Και όντως ένα ένα τα έβαζα σε σειρά. Με βοήθησαν πολύ και τα κορίτσια εδώ όπως και σε μια ομάδα στο Facebook. Τίποτα δεν είναι δύσκολο απλά θέλει λίγο χρόνο όλη η διαδικασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Καλημέρα. ακριβώς μέχρι να κάνεις την αρχή. Θυμάμαι τον Απρίλιο που μου είπαν για εξωσωματική κ για τα χαρτιά της επιτροπής με έπιασε πανικός κ λέω Χαλάρωσε γιατί δεν βγαίνει αλλιώς. Και όντως ένα ένα τα έβαζα σε σειρά. Με βοήθησαν πολύ και τα κορίτσια εδώ όπως και σε μια ομάδα στο Facebook. Τίποτα δεν είναι δύσκολο απλά θέλει λίγο χρόνο όλη η διαδικασία. 

Χρόνο φαντάζομαι θέλει αρκετό αν ισχυει ότι θέλει δύο σπερμοδιαγραμματα η επιτροπή με διαφορά 75 ημερών..αρα αυτό από μόνο του είναι 2 1/2 μηνες... 

Βέβαια η αλήθεια είναι ότι δεν φημίζομαι για την υπομονή μου και όταν και όπου μπορώ να επέμβω "τρέχω" καταστάσεις. 

Θα σας πω την Τρίτη πως μου φάνηκε και πως μου ακούστηκε (ελπίζω) η διαδικασία και ο γιατρός.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η ΝΤΙΝΤΙΝΑ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το ποσό αγχωμένη είμαι μόνο και μόνο που θα πάω πρώτο ραντεβού την Τρίτη στον γιατρό...?

Πω πω δλδ στη πορεία τι θα πάθω από το άγχος;; 

Καλημέρα!! Είναι επειδή είναι το πρώτο ραντεβού και η πρώτη επαφή γι'αυτό! Το άγνωστο είναι που μας αγχωνει! Εγώ ήμουν ένα χαλι και μόλις ξεκίνησα ενέσεις τσουπ! ηρέμησα! Εκεί που νόμιζα ότι θα ήταν το χειρότερο!

Θα σε ρωτήσει το ιστορικό, θα δει τις εξετάσεις, θα σου δώσει άλλες τόσες με προτάσεις πού να τις κάνεις και θα σου πει να ξαναπάς όταν τα έχεις μαζέψει όλα και θα συνεχίσετε από εκεί και πέρα... Συνήθως καθυστερουν και τα ραντεβού οπότε μην κανονίσεις τίποτα το πρωί. 

Όσο για απορίες, καλό είναι να διαβάσεις λίγο για εξετάσεις πχ εμένα μου πέταξε ένα ΑΜΗ και αν δεν ήξερα τι είναι θα ήμουν στα χαμένα. Βέβαια μου απάντησε όταν ρώτησα αλλά καλό είναι να ξέρεις όταν σου πει τις ορμόνες, θυρεοειδη κλ τι είναι. 

Εύχομαι καλή επιτυχία! Περιμένουμε να μας πεις εντυπώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 μου καλά είμαι, όλη αυτή η ξεκούραση θα με τρελάνει! Δεν έχω κανένα σύμπτωμα ούτε από τα φάρμακα και αρχίζω να μπαίνω στο τρυπάκι που είχα υποσχεθεί να μην μπω ότι δεν νιώθω κάτι άρα δεν είναι κάτι εκει, ενώ έχω διαβάσει τόσες φορές ότι δεν σημαίνει τίποτα είτε νιώθεις είτε όχι... Χθες που ήμουν μόνη μου με πιάσαν κάτι ταχυπαλμιες και μου χάλασε η διάθεση. Εσύ πως είσαι?? 

@agapi82 τι κάνεις εσύ? Πώς θα προχωρήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

Καλημέρα!! Είναι επειδή είναι το πρώτο ραντεβού και η πρώτη επαφή γι'αυτό! Το άγνωστο είναι που μας αγχωνει! Εγώ ήμουν ένα χαλι και μόλις ξεκίνησα ενέσεις τσουπ! ηρέμησα! Εκεί που νόμιζα ότι θα ήταν το χειρότερο!

Θα σε ρωτήσει το ιστορικό, θα δει τις εξετάσεις, θα σου δώσει άλλες τόσες με προτάσεις πού να τις κάνεις και θα σου πει να ξαναπάς όταν τα έχεις μαζέψει όλα και θα συνεχίσετε από εκεί και πέρα... Συνήθως καθυστερουν και τα ραντεβού οπότε μην κανονίσεις τίποτα το πρωί. 

Όσο για απορίες, καλό είναι να διαβάσεις λίγο για εξετάσεις πχ εμένα μου πέταξε ένα ΑΜΗ και αν δεν ήξερα τι είναι θα ήμουν στα χαμένα. Βέβαια μου απάντησε όταν ρώτησα αλλά καλό είναι να ξέρεις όταν σου πει τις ορμόνες, θυρεοειδη κλ τι είναι. 

Εύχομαι καλή επιτυχία! Περιμένουμε να μας πεις εντυπώσεις!

@Σελίνα μου μπορώ να πω ότι με "ξεαγχωσες" γιατί και ΑΜΗ έχω κάνει και έχω εικόνα τι είναι και ορμονολιγικες (θα τα έχω όλα μαζί μου μιας και είναι και εξαιρετικές χαχαχα) άρα το τεστακι μου φαίνεται εύκολο ?

Εννοείτε θα σας ενημερώσω κορίτσι μου για τις εντυπώσεις!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

@Sofia35 μου καλά είμαι, όλη αυτή η ξεκούραση θα με τρελάνει! Δεν έχω κανένα σύμπτωμα ούτε από τα φάρμακα και αρχίζω να μπαίνω στο τρυπάκι που είχα υποσχεθεί να μην μπω ότι δεν νιώθω κάτι άρα δεν είναι κάτι εκει, ενώ έχω διαβάσει τόσες φορές ότι δεν σημαίνει τίποτα είτε νιώθεις είτε όχι... Χθες που ήμουν μόνη μου με πιάσαν κάτι ταχυπαλμιες και μου χάλασε η διάθεση. Εσύ πως είσαι?? 

@agapi82 τι κάνεις εσύ? Πώς θα προχωρήσεις?

Το διάβασμα θα σε Χαλάρωσει για να μηντο σκέφτεσαι 

Περιμένω την περίοδο για να κάνω σχεδόν όλες τις εξετάσεις ξανά και σκέφτομαι τέλη Ιανουαρίου να προσπαθήσω ξανά. 

Η περίοδος μου είναι στις 26/11 αλλά ήδη νιώθω κομμάτια. Πονο στο στήθος κραμπες στη κοιλιά, νιώθω ότι θα Αδιαθετησω νωρίτερα. 

Σας έχουν ζητήσει καρυοτυπο ζευγους και εξέταση για κυστικη ινωση; μόνο αυτά δεν έχω κάνει και μπαίνω σε σκέψεις 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα μου πόσο σε καταλαβαίνω!!!!15 μέρες είναι θα περάσουν..δύσκολα αλλά θα περάσουν...μην μπαίνεις σε αυτή τη διαδικασία καθόλου!!! τσάμπα χαλάς την ψυχολογία σου....κι εγώ κάθε μέρα ψάχνω συμπτώματα και άκρη δε βγάζω...αυτο που κατάλαβα είναι ότι δεν υπάρχουν στάνταρ συμπτώματα...αλλες έχουν και άλλες όχι....και προς θεού όχι τεστ!!!!!εγώ την έκανα τη βλακεία και το μετάνιωσα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@agapi82 να σου πω την αλήθεια ούτε εμείς κάναμε καρυότυπο αλλά αν αποτύχουν οι ΕΤ θα κάνω σίγουρα!!!!κυστική έκανα από μόνη μου...ζήτησα να μου τη γράψει το νοσοκομείο και έκλεισα ραντεβού στο λαϊκό και την έκανα δωρεάν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η agapi82 είπε:

Το διάβασμα θα σε Χαλάρωσει για να μηντο σκέφτεσαι 

Περιμένω την περίοδο για να κάνω σχεδόν όλες τις εξετάσεις ξανά και σκέφτομαι τέλη Ιανουαρίου να προσπαθήσω ξανά. 

Η περίοδος μου είναι στις 26/11 αλλά ήδη νιώθω κομμάτια. Πονο στο στήθος κραμπες στη κοιλιά, νιώθω ότι θα Αδιαθετησω νωρίτερα. 

Σας έχουν ζητήσει καρυοτυπο ζευγους και εξέταση για κυστικη ινωση; μόνο αυτά δεν έχω κάνει και μπαίνω σε σκέψεις 

 

Καλημέρα! Καταρχήν είναι πολύ πιθανό να σου έρθει νωρίτερα κ σε μένα ήρθε (τύπου 4-5 μέρες νωρίτερα!) που εμένα είναι γενικά ρολόι!

Κυστική ίνωση κάναμε και οι 2, μας τη ζήτησε οπωσδήποτε ο γιατρός γιατί είναι σπάνια μεν σοβαρή δε... καρυότυπο έκανα μόνο εγώ μιας και από τις εξετάσεις του συζύγου φαίνονταν ότι δεν υπάρχει κάποιο θέμα εκεί. Έκανα κ για πρόωρη ανεπάρκεια ωοθηκών κ κάτι που λέγεται εύθραυστο Χ και βγήκαν όλα οκ... αυτά είναι σπάνια απλά τα έκανε για να βεβαιωθεί ότι δεν υπάρχει κάτι κ δεν θα έχει κάποια έκπληξη στην  ανταπόκριση μου στα φάρμακα... Ειδικά αν τα κάνεις κ τσάμπα (όπως τα έκανα κ γω μέσω του ταμείου μου) μην το σκέφτεσαι καν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@agapi82 να σου πω την αλήθεια ούτε εμείς κάναμε καρυότυπο αλλά αν αποτύχουν οι ΕΤ θα κάνω σίγουρα!!!!κυστική έκανα από μόνη μου...ζήτησα να μου τη γράψει το νοσοκομείο και έκλεισα ραντεβού στο λαϊκό και την έκανα δωρεάν...

κορίτσι εσύ πως είσαι;;; κουράγιο 3 μερούλες έμειναν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo μου καλά...έχω τρελάνει βέβαια τον άντρα μου μια τον αγαπώ, μια δε θέλω να τον βλέπω...τώρα από συμπτώματα άλλες φορές το στήθος βαρύ, άλλες δε με ενοχλεί καθόλου...λίγα τσιμπήματα από αριστερά έχω πάλι... αυτό που το σώμα μου δεν έχει πάρει χαμπάρι από την ΕΤ αλλά μόνο το έντερο συμμετέχει δυναμικά πως να το σχολιάσω :crazy:;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofia35 είπε:

@Tokyo μου καλά...έχω τρελάνει βέβαια τον άντρα μου μια τον αγαπώ, μια δε θέλω να τον βλέπω...τώρα από συμπτώματα άλλες φορές το στήθος βαρύ, άλλες δε με ενοχλεί καθόλου...λίγα τσιμπήματα από αριστερά έχω πάλι... αυτό που το σώμα μου δεν έχει πάρει χαμπάρι από την ΕΤ αλλά μόνο το έντερο συμμετέχει δυναμικά πως να το σχολιάσω :crazy:;;;;;;

Χαχαχαχαχα συγγνώμη αλλά αυτό με το έντερο μου φάνηκε πολυ αστείο! Φυσικά σε νιώθω γιατί εμένα πάντα συμμετέχει δυναμικά σε όλα! Εύχομαι με ενα μεγάλο θετικό αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo ε μα βρε παιδί μου πιάνομαι όλη μέρα ...στήθος , κοιλιά ελπίζοντας για κάτι και το μόνο που γουργουριζει είναι αυτό....έλεος δηλαδή.... μέχρι και το σώμα μου με πήρε χαμπάρι και με κοροϊδεύει...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@agapi82 αυτές τις δύο δεν έχω κάνει κι εγώ, καρυότυπο και κυστική κ το έχω μετανιώσει... Αν δεν τα καταφέρουμε θα κάνω και αυτές για να νιώσω καλύτερα! Το έχω ρίξει όντως σε διάβασμα και σειρές σειρές! :)

@Sofia35 δεν άντεξες ε? Το έκανες το τεστακι σου! Εγώ έχω 2 αλλά δεν με ενδιαφέρουν καθόλου, οπότε δεν νομίζω να νιώσω τον πειρασμό. Τσιμπηματακια έχω κι εγώ αριστερά αλλά ξέρω ότι δεν σημαίνουν τίποτα... Πολλά νεύρα τώρα στο σπίτι γιατί δεν έχω ίντερνετ και δεν πιάνει σήμα στο σπίτι το κινητό και δυσκολεύομαι πολύ... Μου έβαλε και τις φωνές ο άντρας μου γιατι έκανα κάθισμα βαθύ να πιάσω κάτι όσο έλειπε αλλά τι να έκανα? Να αφήσω τα χάπια μου στο πάτωμα? Το έντερο πάλι δεν συμμετέχει πουθενά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...