Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα μαρτακια μας?


Starrr

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!!

Ερωτηση..απο την στιγμη που δω θετικο τεστ ωορρηξιας ξεκινω τις επαφες για 2-3 μερες, εκει εχουμε τις πιθανοτητες σωστα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Maroulita? είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!

Ερωτηση..απο την στιγμη που δω θετικο τεστ ωορρηξιας ξεκινω τις επαφες για 2-3 μερες, εκει εχουμε τις πιθανοτητες σωστα;

Ναι εκεί. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!

Ερωτηση..απο την στιγμη που δω θετικο τεστ ωορρηξιας ξεκινω τις επαφες για 2-3 μερες, εκει εχουμε τις πιθανοτητες σωστα;

Ναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε..;;; βλέπω όλες στην αναμονή είστε 

Ναι. Οι μισές περιμένουμε Τρίτη Τετάρτη και οι άλλες το τριήμερο 25ης Μαρτίου. Από ότι έχω καταλαβει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ναι. Οι μισές περιμένουμε Τρίτη Τετάρτη και οι άλλες το τριήμερο 25ης Μαρτίου. Από ότι έχω καταλαβει???

Αυτό έχω καταλάβει κι εγώ.. Μακάρι να μην σας ερθει κοριτσακια η περίοδος και να είναι μπεμπεκακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Αυτό έχω καταλάβει κι εγώ.. Μακάρι να μην σας ερθει κοριτσακια η περίοδος και να είναι μπεμπεκακια 

Μακάρι δεν λες τίποτα. Για όλες μας.... Εγώ έχω πάρει αγκαλιά την σόμπα. Σήμερα κρυώνω πολύ...... Κ ζεσταίνω την κοιλίτσα μου. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Κι εγω 25η μερα σημερα και ηδη αρχισε να πρηζεται η κοιλια μου, θα ρθει η ακατανομαστη κι αυτο το μηνα.....

Ποτέ δεν ξέρεις. Εμένα πάλι το στήθος τίποτα. Δεν έχει φουσκώσει..... Τι να πω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maroulita? είπε:

Κοριτσια καλησπερα!!

Ερωτηση..απο την στιγμη που δω θετικο τεστ ωορρηξιας ξεκινω τις επαφες για 2-3 μερες, εκει εχουμε τις πιθανοτητες σωστα;

Σωστά! Εγω προσωπικά κάνω κάθε 2-3 μέρες κ μόλις δω θετικό κάθε μέρα για 2 μέρες... 3η μέρα αν κάτσει γιατί το θεωρώ πιο δύσκολο. Ο γιατρός μου εχει πει απο το θετικό η ωορρηξία είναι μέσα σε 36 ώρες, βαλε κ κανένα 12ωρο με 24ωρο που ζει το ωάριο ε 2 μέρες ουσιαστικά...

Σεξ με συνταγή γιατρού! Πολύ ρομαντικό!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Μαζί πάμε εμείς τελικά περιμενω 22 και όχι 19 τα ίδια έχω και εγώ πάντως με σένα αλλά όχι συνεχεια

Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ποτέ δεν ξέρεις. Εμένα πάλι το στήθος τίποτα. Δεν έχει φουσκώσει..... Τι να πω.... 

Συνηθως πρηζεται?

Εμενα οχι.

Δεν ειναι τοσο το πρηξιμο οσο η γνωριμη αισθηση του φουσκωματος, πιστευω απο αυριο ισως εχω κ κανονηκα πονακια.

Να σου πω την αληθεια αυτο το μηνα το ευχομουν λιγο περισσοτερο μπας και γλιτωσω κι εγω την σαλπιγγογραφια.

Λογικα 27-28 Μαρτιου θα την κανω.

Απο την αλλη σε πολλες περιπτωσεις βοηθησε,το λενε και οι γιατροι οτι αυξανει τις πιθανοτητες για το επομενο τριμηνο.

Ο,τι ειναι να γινει θα γινει

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Συνηθως πρηζεται?

Εμενα οχι.

Δεν ειναι τοσο το πρηξιμο οσο η γνωριμη αισθηση του φουσκωματος, πιστευω απο αυριο ισως εχω κ κανονηκα πονακια.

Να σου πω την αληθεια αυτο το μηνα το ευχομουν λιγο περισσοτερο μπας και γλιτωσω κι εγω την σαλπιγγογραφια.

Λογικα 27-28 Μαρτιου θα την κανω.

Απο την αλλη σε πολλες περιπτωσεις βοηθησε,το λενε και οι γιατροι οτι αυξανει τις πιθανοτητες για το επομενο τριμηνο.

Ο,τι ειναι να γινει θα γινει

 

Ε ναι κ εγώ αυτό ξέρω... Εμένα μου είπε να τον πάρω τηλ την 1η ημέρα περιόδου. Κ μετά θα με ενημερώσει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ε ναι κ εγώ αυτό ξέρω... Εμένα μου είπε να τον πάρω τηλ την 1η ημέρα περιόδου. Κ μετά θα με ενημερώσει... 

Μια απο τα ιδια! 

Το καλο ειναι οτι απο την επομενη κιολας μερα μπορω να αρχισω επαφες- θεωρητικα.Εννοω δεν εχει ακτινιβολια κλπ ωστε να μου πει αποχη.

Καταλαβες εγω εχω φτασει στις γονιμες του Απριλιου ηδη χαχαχα το μυαλο μου εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια 20η μέρα σήμερα και κανένα απολύτως σύμπτωμα. Το στήθος ήταν για μένα το πιο σίγουρο και αξιόπιστο σύμπτωμα ότι θα έρθει περίοδος. Βλέπω πάλι να μου αργήσει πολύ η "άτιμη". Αχ πως δε θέλω να έχω μεγάλο κύκλο. Χρειάζομαι μια εμψύχωση βρε κορίτσια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Μια απο τα ιδια! 

Το καλο ειναι οτι απο την επομενη κιολας μερα μπορω να αρχισω επαφες- θεωρητικα.Εννοω δεν εχει ακτινιβολια κλπ ωστε να μου πει αποχη.

Καταλαβες εγω εχω φτασει στις γονιμες του Απριλιου ηδη χαχαχα το μυαλο μου εκει

Εννοείται..... Κι εγω???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Εμένα κορίτσια 20η μέρα σήμερα και κανένα απολύτως σύμπτωμα. Το στήθος ήταν για μένα το πιο σίγουρο και αξιόπιστο σύμπτωμα ότι θα έρθει περίοδος. Βλέπω πάλι να μου αργήσει πολύ η "άτιμη". Αχ πως δε θέλω να έχω μεγάλο κύκλο. Χρειάζομαι μια εμψύχωση βρε κορίτσια... 

Δεν τα ειπαμε πως τα συμπτωματα μπορει να διαφερουν απο κυκλο σε κυκλο?

Γιατι δεν δοκιμαζεις να μετρησεις την θερμικρασια σου? Τουλαχιστον αν οπως λες αργησει ισως εντοπισεις την ωορρηξια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Επιτέλους. Μπόρεσα να μπω... Τι είχε γίνει ρε κορίτσια???. 4 και σημερα... Εγώ και οι φαντάροι. ?

Μάλλον κάναν διορθώσεις στο σάιτ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Επιτέλους. Μπόρεσα να μπω... Τι είχε γίνει ρε κορίτσια???. 4 και σημερα... Εγώ και οι φαντάροι. ?

έλα και κοντεύεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου!

Τα αποτελέσματα τα ξέρω πολύ καλά @Χρυσάφω  (χρυσαφακι) μου.. θ αδιαθετησω κανονικά με τέτοια ψυχολογία που είχα και με μια μόνο επαφή  τι θα σου κάνει και το ταλαίπωρο το ωάριο?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/3/2019 at 6:28 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Καλα Ούτε ο δικος.μου ήθελε αλλα να πω την αλήθεια πάτησα ποδι... Ήταν αβολο ναι, πηγα κ μαζι στο νοσοκομείο για υποστήριξη, κανόνισα χαρτιά κλπ αλλα δεν του εδωσα επιλογή... κριμα δεν ειναι να χασετε χρονο;;;

Ναι κορίτσι μου πήγαμε σε ένα απλό μικροβιολογικό που έβαζαν το δείγμα σε αυτόματο υπολογιστή οπότε  υπάρχει περίπτωση να βγει ότι να ναι το αποτέλεσμα εμας βγήκε φυσιολογικό οπότε νομίζαμε ότι δεν υπάρχει θέμα και πέρασαν άλλοι 6 μήνες ως που να ανακαλύψουμε το πρόβλημα στο σπέρμα.Εφοσον ρώτησες και τα κάνει μόνος του να πάτε!πάντως δεν είναι  τίποτα και σε κει να το κάνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Τα αποτελέσματα τα ξέρω πολύ καλά @Χρυσάφω  (χρυσαφακι) μου.. θ αδιαθετησω κανονικά με τέτοια ψυχολογία που είχα και με μια μόνο επαφή  τι θα σου κάνει και το ταλαίπωρο το ωάριο?? 

Κορίτσι επειδή είμαστε πολλές κ εχω μπλεχτεί, έχεις μπει σε καμία διαδικασία εξετάσεων; αν θυμάμαι καλα προσπαθείς περίπου χρόνο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Τα αποτελέσματα τα ξέρω πολύ καλά @Χρυσάφω  (χρυσαφακι) μου.. θ αδιαθετησω κανονικά με τέτοια ψυχολογία που είχα και με μια μόνο επαφή  τι θα σου κάνει και το ταλαίπωρο το ωάριο?? 

Μια απο τα ιδια...Παρολες τις επαφες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Ναι κορίτσι μου πήγαμε σε ένα απλό μικροβιολογικό που έβαζαν το δείγμα σε αυτόματο υπολογιστή οπότε  υπάρχει περίπτωση να βγει ότι να ναι το αποτέλεσμα εμας βγήκε φυσιολογικό οπότε νομίζαμε ότι δεν υπάρχει θέμα και πέρασαν άλλοι 6 μήνες ως που να ανακαλύψουμε το πρόβλημα στο σπέρμα.Εφοσον ρώτησες και τα κάνει μόνος του να πάτε!πάντως δεν είναι  τίποτα και σε κει να το κάνει

Νομίζω στη @Ginaak παει η απάντηση σου :-) ακριβώς για τους λόγους που λες εμείς το κάναμε στη μονάδα εξωσωματικής του μητερα... αν επιτρέπεται τι πρόβλημα βρέθηκε στον άντρα σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...