Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Εννοειται θα σας ενημερωσω!

Να σας κανω και λιγο να γελασετε:

Ο νεος ειναι μικρος σε ηλικια(κοντα στα 44 οσο κι ο αντρας μου) και πολυ εμφανισιμος(εννοειται δεν ηταν αυτο κριτηριο) τον ειδε λοιπον ο αντρουλης στο ιντερνετ οταν ψαχναμε επιπλεον πληροφοριες.Διαλογος που ακολουθησε 

-Καλα δεν μπορουσες να διαλεξεις μια γυναικα.Τοσες υπαρχουν

- Δεν ειναι το φυλο το κριτηριο στην περιπτωση μας

-Και ειναι και μικρος,τι θα ξερει

-Κι εσυ στην ηλικια του μια χαρα την ξερεις την δουλεια σου

-Κοιτα χαμογελο στη φωτογραφια που εχει βαλει, για μοντελο παει?

-Τι φωτογραφια θες να βαλει ο ανθρωπος δλδ μουρτζουφης και να κλαιει???

 

Και που να του πω ποσοι θα δουν τον κολπο μου αν πρωτα ο Θεος μεινω εγκυος.

Μμμμ... Θα ναι πιο ευχάριστη η εξέταση ?? Άστον να ζηλεύει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Για την υστεροσκοπηση με ενδιαφέρει η εμπειρία σου, θα περιμένω νέα την Παρασκευή.. Που θα την κάνεις και πόσο κόστος σου είπαν, αν επιτρέπεται? 

Στο μητέρα 800€ αν θες έχω εμπειρία έχω ξανά κάνει στο ρεα 600€ ότι θες ρωτάμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Στο μητέρα 800€ αν θες έχω εμπειρία έχω ξανά κάνει στο ρεα 600€ ότι θες ρωτάμε...

800 άκουσα κι εγώ.. Δηλαδή είτε σου κάνουν κάποια επέμβαση είτε απλά για να δουν το κόστος είναι ίδιο?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

800 άκουσα κι εγώ.. Δηλαδή είτε σου κάνουν κάποια επέμβαση είτε απλά για να δουν το κόστος είναι ίδιο?? 

Ναι γιατί θέλει αναισθησία και στα 2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μμμμ... Θα ναι πιο ευχάριστη η εξέταση ?? Άστον να ζηλεύει! 

Τελικά όλοι ίδιοι..  Εγώ όταν ήμουν σε φάση ν αλλάξω γιατρο μου είπε: όλοι οι γυναικολόγοι της Ελλαδας θα δουν το αυτό σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα γελάω με τις αντιδράσεις των ανδρών σας! Ο δικός μου δεν μου έχει αναφέρει κάτι που έχω αλλάξει τόσους! Και να φανταστείτε ότι στα 18 μου είχα επιλέξει γυναίκα γυναικολόγο για να αισθάνομαι πιο άνετα. Που να'ξερα η κακομοίρα ?

@Niki94 κι εμένα με ενδιαφέρει να μας πεις για την εμπειρία της υστεροσκόπησης, μήπως κάνω κι εγώ στο μέλλον για να δούμε το "πολυποδάκι" στον τράχηλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω κι αλλα χαμογελα να βαλω!!

 

@Σταυρι ενταξει υπαρχουν και χειροτερα απο τον δικο μου...χαχαχα 

@Niki94 σου στελνω το ονομα σε pm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

κατάστημα έχουμε στην κεντρική αγορά του νησιού.. ψυχή δεν κυκλοφορεί σήμερα..  μας βλέπω να κλείνουμε πιο νωρίς.. θα σας βάλω φωτός πιο μετά με τα χιόνια..

Κ σ' εμάς δραματική είναι η κατασταση. Πολύ βροχή κ η αγορά άδεια... δεν έχει καθόλου κόσμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ο γυναικολος ο καινουργιος σου προτεινε εξωσωματικη?

Ρωταω γιατι μονο την απαντηση του ουρολογου γραφεις.

Επισης πριν καταφυγεις σ αυτη, δοκιμασε ολα τα αλλα.Ειμαι κι εγω φυσικα υπερ της εξωσωματικης μονο οταν εχουν αποκλειστει ολα τα αλλα.

Ακόμα δεν το έχουμε συζητήσει περιμένω να τελειώνουμε με τον ουρολόγο και μετά θα πάμε να δούμε!!Θα σου πω ένα κακό σπέρμα όσες βιταμίνες και να πάρει δεν αλλάζει δραματικά δηλαδή  τα 8 εκατομμύρια 80 δεν θα γίνουν ποτέ σίγουρα μπορεί να καλυτερευσει αλλά μετά είναι θέμα τύχης αν μείνεις και εμείς ήδη προσπαθούμε 2 χρόνια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Χαχαχα γελάω με τις αντιδράσεις των ανδρών σας! Ο δικός μου δεν μου έχει αναφέρει κάτι που έχω αλλάξει τόσους! Και να φανταστείτε ότι στα 18 μου είχα επιλέξει γυναίκα γυναικολόγο για να αισθάνομαι πιο άνετα. Που να'ξερα η κακομοίρα ?

@Niki94 κι εμένα με ενδιαφέρει να μας πεις για την εμπειρία της υστεροσκόπησης, μήπως κάνω κι εγώ στο μέλλον για να δούμε το "πολυποδάκι" στον τράχηλο.

Ότι θελετε να σαςπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τίποτα ακόμη... Οπότε συνεχίζω κανονικά κ μέχρι αύριο το βράδυ τα χάπια... Θα με δει το επόμενο Σάββατο ξανά... Αν νιώσω κάτι πιο νωρίς μου είπε να με δει τη Τετάρτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πάντως φίλη μου που ειχε θέμα με το σπέρμα πήγε κατευθείαν για εξωσωματική γιατί της είπαν οτι στην περίπτωση της δεν γίνονταν αλλιώς. 2 προσπάθειες κ 2 παιδιά :-) οπότε θέλω να πω ότι όλα γίνονται κ είναι πιο απλά από θέματα της γυναίκας... @Niki94 πότε θα κάνετε βιοψία; νομίζω είναι το πιο σημαντικό βήμα απο όλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr για πόσους κύκλους μπορείς να παίρνεις αυτή την αγωγή;

Μια απορία που έχω είναι αν σου γίνονταν θετικά τα τεστ ωορρηξίας. Θέλω να πω σου έδιναν ψευδές αποτέλεσμα ή δεν έβλεπες θετικό ποτέ; τα χρησιμοποιώ κ αναρωτιέμαι αν μπορεί τελικά να δίνουν κ λάθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

@Starrr για πόσους κύκλους μπορείς να παίρνεις αυτή την αγωγή;

Μια απορία που έχω είναι αν σου γίνονταν θετικά τα τεστ ωορρηξίας. Θέλω να πω σου έδιναν ψευδές αποτέλεσμα ή δεν έβλεπες θετικό ποτέ; τα χρησιμοποιώ κ αναρωτιέμαι αν μπορεί τελικά να δίνουν κ λάθος!

Ήταν ανάλογα το μήνα. Μια δε τη έβρισκα μια δεν ήταν κατακόκκινο μια ανεβοκατεβαινει... Ότι να ναι. Κ τώρα αυτός είναι ο 2οσ κύκλος που παρακολουθώ με υπέρηχο οπότε ξέρουμε τι μας γίνεται κ πότε μας γίνεται. Δε έχουμε συζητήσει πόσο καιρό κύκλους θα τα παίρνω.. Βήμα βήμα κ βλέπουμε..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια τίποτα ακόμη... Οπότε συνεχίζω κανονικά κ μέχρι αύριο το βράδυ τα χάπια... Θα με δει το επόμενο Σάββατο ξανά... Αν νιώσω κάτι πιο νωρίς μου είπε να με δει τη Τετάρτη 

Δν είδε καθόλου ωοθηλάκια?Ασχετα αν ήταν μικρούλια

@TokyoΜπορείς να πάρεις μέχρι 6 φορές σε όλη σου την ζωή!!Μέχρι 3 προσωπική μου γνώμη είναι καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Δν είδε καθόλου ωοθηλάκια?Ασχετα αν ήταν μικρούλια

@TokyoΜπορείς να πάρεις μέχρι 6 φορές σε όλη σου την ζωή!!Μέχρι 3 προσωπική μου γνώμη είναι καλά!!

Δεν ξέρω πόσες φορές θα μου πει ο γιατρός. Αλλά γενικά δε προτρέχει.. Είναι πολύ ήρεμος... Κ δε μου αναφέρει τι θα γίνει εάν.. Πάμε βλέπουμε κ συζητάμε τα επόμενα βήματα..... Αυτή τη φορά μου έκανε υπέρηχο από πάνω. Όχι δε μου μέτρησε... Είδαμε κάτι μικρά αλλά ίσως είναι κ από τις πολυκυστικες. Δε μετρήσαμε καθόλου... Δε μου έδωσε χαρτί. Οπότε δε έχουμε κάτι αξιολογο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Δεν ξέρω πόσες φορές θα μου πει ο γιατρός. Αλλά γενικά δε προτρέχει.. Είναι πολύ ήρεμος... Κ δε μου αναφέρει τι θα γίνει εάν.. Πάμε βλέπουμε κ συζητάμε τα επόμενα βήματα..... Αυτή τη φορά μου έκανε υπέρηχο από πάνω. Όχι δε μου μέτρησε... Είδαμε κάτι μικρά αλλά ίσως είναι κ από τις πολυκυστικες. Δε μετρήσαμε καθόλου... Δε μου έδωσε χαρτί. Οπότε δε έχουμε κάτι αξιολογο

Ωραία με το καλό,καλή συνέχεια!!Απο πάνω ούτως ή άλλως δν φαίνονται όλα!!Ισως ήθελε να δει κ για καμιά κύστη!!Καλά κάνει κ ο δικός μου έτσι είναι!!Τον ρωτούσα εγώ συνέχεια αν το ένα αν το άλλο!!Κάτσε μου έλεγε μπορεί να μείνεις έγκυος αυτό τον μήνα!!Συνήθως πίνουν 2 μήνες μαζί αφήνουν ένα ν off  κ πάλι τον επόμενο ή εναλλάξ!!Μακάρι να πετύχετε με την πρώτη!!Σίγουρα οι πιθανότητες αυξάνονται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια πάντως φίλη μου που ειχε θέμα με το σπέρμα πήγε κατευθείαν για εξωσωματική γιατί της είπαν οτι στην περίπτωση της δεν γίνονταν αλλιώς. 2 προσπάθειες κ 2 παιδιά :-) οπότε θέλω να πω ότι όλα γίνονται κ είναι πιο απλά από θέματα της γυναίκας... @Niki94 πότε θα κάνετε βιοψία; νομίζω είναι το πιο σημαντικό βήμα απο όλα... 

Από δ2υτερα θα ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Πρώτη φορά γράφω, σας βρήκα τυχαία και έχω πάρει πολύ δύναμη από τα μηνύματά σας!! Νόμιζα ότι είμαι μόνη μου στην προσπάθεια.. Εμείς προσπαθούμε έναν χρονο χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Όλες οι εξετάσεις που καναμε είναι καλές (σαλπιγγογραφία, ορμονικές, σπερματοδιάγραμμα) ο κυκλος μου σταθερός, ωορρηξια κανω κανονικα,  οπότε μάλλον μιλάμε για ανεξήγητη υπογονιμοτητα.. Δε θα αγχωνομουνα τόσο πολύ αν δεν έκλεινα τα 40 σε δυο μήνες.. Τωρα δεν ξερω αν θα πρέπει να προσπαθήσω κιάλλο ή να ξεκινήσω για εξωσωματικη.. Ο γιατρός μου δεν με έχει κατευθύνει θεωρούσε οτι θα μείνω. Εσας ποια είναι η άποψη σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peanutbutter είπε:

Γεια σας κοριτσάκια! Πρώτη φορά γράφω, σας βρήκα τυχαία και έχω πάρει πολύ δύναμη από τα μηνύματά σας!! Νόμιζα ότι είμαι μόνη μου στην προσπάθεια.. Εμείς προσπαθούμε έναν χρονο χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Όλες οι εξετάσεις που καναμε είναι καλές (σαλπιγγογραφία, ορμονικές, σπερματοδιάγραμμα) ο κυκλος μου σταθερός, ωορρηξια κανω κανονικα,  οπότε μάλλον μιλάμε για ανεξήγητη υπογονιμοτητα.. Δε θα αγχωνομουνα τόσο πολύ αν δεν έκλεινα τα 40 σε δυο μήνες.. Τωρα δεν ξερω αν θα πρέπει να προσπαθήσω κιάλλο ή να ξεκινήσω για εξωσωματικη.. Ο γιατρός μου δεν με έχει κατευθύνει θεωρούσε οτι θα μείνω. Εσας ποια είναι η άποψη σας;

Καλωσήρθες! Πραγματικά δεν ξέρω... ομως αν ολα είναι καλά δεν είναι υπερβολή η εξωσωματική; έχεις δοκιμάσει την αγωγη που αναφέρουν παραπάνω τα κοριτσια ή εστω κατι ενδιάμεσο; εγω αυτο που θα πρότεινα είναι να δεις κ αλλο γιατρό κ μαλιστα κάποιον που ασχολείται με υπογονιμοτητα. Μονο γιατρός μπορεί να σου απαντήσει...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peanutbutter είπε:

Γεια σας κοριτσάκια! Πρώτη φορά γράφω, σας βρήκα τυχαία και έχω πάρει πολύ δύναμη από τα μηνύματά σας!! Νόμιζα ότι είμαι μόνη μου στην προσπάθεια.. Εμείς προσπαθούμε έναν χρονο χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Όλες οι εξετάσεις που καναμε είναι καλές (σαλπιγγογραφία, ορμονικές, σπερματοδιάγραμμα) ο κυκλος μου σταθερός, ωορρηξια κανω κανονικα,  οπότε μάλλον μιλάμε για ανεξήγητη υπογονιμοτητα.. Δε θα αγχωνομουνα τόσο πολύ αν δεν έκλεινα τα 40 σε δυο μήνες.. Τωρα δεν ξερω αν θα πρέπει να προσπαθήσω κιάλλο ή να ξεκινήσω για εξωσωματικη.. Ο γιατρός μου δεν με έχει κατευθύνει θεωρούσε οτι θα μείνω. Εσας ποια είναι η άποψη σας;

Καλός ήρθες στην παρέα μας μήπως να πάρεις άλλη μια γνώμη...!!!! Από την στιγμή που δεν έχετε κάποιο θέμα είναι θέμα χρόνου να έρθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλός ήρθες στην παρέα μας μήπως να πάρεις άλλη μια γνώμη...!!!! Από την στιγμή που δεν έχετε κάποιο θέμα είναι θέμα χρόνου να έρθει σπερμματοδοαγραμμα εχ2ι κάνει ο σύζυγός σου;

Καλησπερα! Ναι εχει κανει ειναι πολυ καλο! Ναι μαλλον πρεπει να παω και σε αλλο γιατρο να δω τι θα μου πει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η peanutbutter είπε:

Καλησπερα! Ναι εχει κανει ειναι πολυ καλο! Ναι μαλλον πρεπει να παω και σε αλλο γιατρο να δω τι θα μου πει.. 

Ναι κ εγώ αυτό προτείνω... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η peanutbutter είπε:

Καλησπερα! Ναι εχει κανει ειναι πολυ καλο! Ναι μαλλον πρεπει να παω και σε αλλο γιατρο να δω τι θα μου πει.. 

Καλό είναι να πάρεις άλλη μια γνώμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καλωσήρθες! Πραγματικά δεν ξέρω... ομως αν ολα είναι καλά δεν είναι υπερβολή η εξωσωματική; έχεις δοκιμάσει την αγωγη που αναφέρουν παραπάνω τα κοριτσια ή εστω κατι ενδιάμεσο; εγω αυτο που θα πρότεινα είναι να δεις κ αλλο γιατρό κ μαλιστα κάποιον που ασχολείται με υπογονιμοτητα. Μονο γιατρός μπορεί να σου απαντήσει...

 

Απο οτι εχω διαβασει ολες οι αλλες μεθοδοι ομως ενεσεις η σπερματεγχυση εχουν πολυ μικρα ποσοστα επιτυχιας για ηλικιες πανω απο 40. Ο γιατρος που παω δεν ειναι κακος ισα ισα με εβαλε αμεσως και εκανα απειρες εξετασεις. Αφου βγηκαν ολες καλες το θεμα ειναι το ποσο να συνεχισω με φυσιολογικο τροπο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...