Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

Penny89!Οτι κι αν γραψω ειναι λιγο...Ο  Θεος να σου δινει δύναμη και να εχεις μια υπέροχη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη.Να κρατησεις ενα υγιέστατο μωρακι στην αγκαλιά σου!Στο εύχομαι με την καρδια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

αχ κορίτσια μου!! Περιμένω πως και πως το ποστ του Μαρτίου!! Είμαι τόσο θετική και αισιόδοξη!!!

??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

κοριτσια ελπιζω να μην σας κουραζω με την ιστορια μου αλλα ολες σας θελω να ξερετε τι εχω περασει για να ειμαι και παλι εγκυος θα σας τα διηγηθω ολα εμεινα εγκυος πρωτη φορα και ημουν τοσο ευτυχισμενη διοτι το θελαμε τοσο και εγω και ο ανδρας μου η εγκυμοσυνη δεν αρχισε καλα εκανα συνεχεια αποκολλησεις και εμετους νευρα ειχα εμετους σε σημειο να μην μπορω να παρω και τα φαρμακα ωσπου εφτασα στην αυχενικη οση ωρα καναμε την αυχενικη ειδα τον γιατρο πολυ σοβαρο καταλαβα αμεσως οτι κατι δεν πηγαινε καλα μας ειπε ετσι απλα σαν μην ητανε τιποτα παιδια δυστηχως το παιδι σας δεν ειναι υγιες πρεπει να γινει διακοπη της κυησης επεσε η γη και μας πλακωσε στην κυριολεξια αλλα καναμε πετρα την καρδια μας το μωρο ειχε μια πολυ σπανια ανατομικη παθηση και συνδρομο περασε το τριμηνο και ξαναρχισαμε προσπαθειες και εμεινα αμεσως στον μηνα επανω δεν το πιστευαααα καθολου ολο αυτο δεν περιμενα να μεινω ξανα τοσο γρηγορα ημουν ευλογημενη αυτη η εγκυμοσυνη αρχισε τελειααα ουτε εμετους ουτε τιποτα βεβαια ειχα τοσο αγχος οταν εφτασε η αυχενικη ετρεμααα αλλα ολα δοξα τον Θεο ητανε καλα ομως ο γιατρος λογω του ιστορικου επεμενε οτι επειδη ειχε κατι το πρωτο μωρο επρεπε να ειχε και αυτο μου ειπε να κανω αμνιοπαρακεντιση αλλα δεν ηθελα ξεροντας το ρισκο αποβολης οταν εφτασε η β επιπεδου μας βρηκε 3 ευρηματα υποπλαστικο ρινικο οστο  μετωπο binder δηλαδη μεσα παραμορφωση και τις πλαγιες του κοιλιες του εγκεφαλου κατω του οριου επεμενε να κανω αμνιο δεν εκανα ζητησα να κανω αλλη εξεταση εκανα μη παρεμβατικο ελεγχο οπου και βγηκε τελειος φυσιολογικος αυτος ομως επεμενε μεχρι και να κανω διακοπη στον 6 μηνα μου ελεγε γιατι φοβοτανε μηπως κρυβει καποια κρυφη ανωμαλια η καποιο γονιδιακο νοσημα ελεος πια και παλι δεν ηθελα να κανω αμνιο αυτος εκει αγχωτικος μεχρι αηδιας ειπα να παρω και δευτερη γνωμη την πηρα ο δευτερος υπερηχογραφιστης μας εβγαλε και μια κυστη στο κεφαλι του μωρου μας μετα αρχισαν τα οργανα 27 εβδομαδα εγω μου ελεγαν οτι το παιδι δεν θα περπατησει δεν θα μιλησει δεν δεν δεν και αποφασισα να κανω αμνιο τελικα την εκανα αργα ξερω αλλα την εκανα ειχα φοβηθει αν οντως εχει ολα αυτα το παιδι μου ελεγα και αν ;; εκανα αμνιο περασαν  μερες βγηκαν τα πρωτα αποτελεσματα ολα φυσιολογικα περασαν 7 μερες και εχανα αμνιακο υγρο πηγα νοσοκομειο και εκανα εισαγωγη ολα καλα βγηκα μετα απο 7 μερες παλι και ητανε ολα καλα ωσπου μετα απο 3 μερες ξαναχανω υγρο παω να κανω υπερηχο και ολα καλα αμνιακα σταθερα μωρακι τελεια ο μπεμπακος μου ητανε εκει γυριζω σπιτι κοιμαμαι κια ξυπναω και συνηδητοποιω οτι δεν εχω ξανανιωσει το μπεμπη μου ηπια χυμο εφαγα σοκολατα τιποτα τιποτα ειχα καταλαβει οτι κατι ειχε συμβει πηγα στο νοσοκομειο με τον ανδρα μου και εκει μας ειπανε οτι ειχε γινει το πιο ομορφο αγγελουδι το αγγελουδι της μαμας που την αφησε ερημη και μονη να ποναει μονη της να νιωθει τοσο μονη να κλαιει μονη αφου γεννησα κανονικοτατα και φυσιολογικα εβαλα τον ανδρα μου να δει το παιδι εγω δνε μπορουσα οχι με τιποτα το ειδε κοριτσια μου το μωρο δεν ειχε τιποτα τιποτα τιποτα ουτε παραμορφωση ουτε τιποτα ουτε ρινικο οστο υποπλαστικο ουτε τιποτα και μου το επιβεβαιωσε και η Μαϊα ητανε ενα κανονικο μωρακι με μαλακια πολλα βγηκε και ο μοριακος καρυοτυπος πεντακαθαρος δεν ειχε τιποτα τιποτα και εγω ;;;; εγω χωρις αγκαλιααα χωρις μωρο χωρις τιποτα ειχα ομως το στηριγμα μου τον ανδρουλη μου τα παντα μου σε ολα δεν μου αφησε ποτε το χερι εκλαψαααααα τοσο πολυ εκλαψαααα οσο δεν παει ποτε δνε θα ξεχασω και το καλυτερο σε ολο αυτο ειναι οτι διπλα μου στο ιδιο κρεβατι μια αλλη κοπελα με τον ιδιο γιατρο και λεει ξαφνικα εμενα μου ειπε να  κανω εξεταση θρομβοφιλιας τι ειναι αυτο της ειπα δεν ηξερα μου εξηγησε ητανε η πρωτη της εγκυμοσυνης και της ειχε πει να κανει τετοια εξεταση ξερετε γιατι απλα του εδινε κατι εξτρα και εμενα ποτε δεν μου ειπε πηγαινε κανε αυτην εγω οταν ρωτησα την ειδικευομενη υπαρχει περιπτωση να εχω θρομβοφιλια αποκλειεται μου λεει εχεις κανει αυτη την εξεταση και δειχνει απο κει και ομως εγω το εψαξα μονη μου αλλαξα γιατρο και βρεθηκα θετικη σε θρομβοφιλια επικτητη και μετρια σε μορφη ουτε καν ηπια συγνωμη για ολο αυτο το κουραστικο μυνημα κοριτσια και ειμαι παλι εδω ομως παλι στα ποδια μου μετα απο 6 μηνες ενδομητριου θανατου εγω ειμαι σηκωμενη στα ποδια μου με ενα μωρακι ηδη μεσα στην κοιλιτσα που μου το χαρισαν ολοι οι Αγιοι να ειμαστε ευλογημενες και δυνατες

Δεν υπάρχουν λόγια σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου και να κρατάς ένα υγιέστατο μωράκι... έχεις πολύ δύναμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Penny89 ,να σε ρωτήσω κ αν θέλεις απαντας...Που οφείλεται που έφυγε το μωρο;;Στην αμνιο;;

αγαπη δεν ηθελα να το ψαξω το εθαψα το μωρακι ο καινουργιος μου γιατρος ειναι πεπεισμενος οτι μου τρυπησε τον σακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

αγαπη δεν ηθελα να το ψαξω το εθαψα το μωρακι ο καινουργιος μου γιατρος ειναι πεπεισμενος οτι μου τρυπησε τον σακο

Θα ειναι παντα το αγγελούδι σου...Ολα να πανε καλα απο εδω και περα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Διαβαζω και ξαναδιαβαζω το μυνημα σου κι εχω δακρυσει....δεν εχω λογια τι να πω για τον "γιατρο" σου...το μονο που θελω να σου ευχηθω ειναι να σε ανταμειψει ο θεος με το πλασματακι που θα κρατας συντομα στην αγκαλια σου...

να σαι καλα κοριτσακι μου @Ginaak θα με ανταμειψει πιστευω εκανα υπομονη ειπα ητανε θελημα του και τωρα εχω πιστη δεν την εχω χασει ειμαι πολυ αισιοδοξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Θα ειναι πανρα το αγγελούδι σου...Ολα να πανε καλα απο εδω και περα!

ναι αγαπη μου θα ειναι το αγγελουδακι μου που προσεχει την μανουλα τωρα εδω κατω εχω τραβηξει πολυ πονο πολυ κλαμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Penny89 είπε:

ναι αγαπη μου θα ειναι το αγγελουδακι μου που προσεχει την μανουλα τωρα εδω κατω εχω τραβηξει πολυ πονο πολυ κλαμα

Είμαι σίγουρη γ αυτο...Σε προσεχει και σε βλεπει..ΣΑΣ βλεπει!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

αχ κορίτσια μου!! Περιμένω πως και πως το ποστ του Μαρτίου!! Είμαι τόσο θετική και αισιόδοξη!!!

Κ γω το ίδιο! μακάρι :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

να σαι καλα κοριτσακι μου @Ginaak θα με ανταμειψει πιστευω εκανα υπομονη ειπα ητανε θελημα του και τωρα εχω πιστη δεν την εχω χασει ειμαι πολυ αισιοδοξη

έτσι πρέπει να είσαι αισιόδοξη γιατί τώρα έρχεται ένα νέο μωράκι να σου χαρίσει χαμόγελα! Με το καλό και να είστε μόνο ευτυχισμένοι από εδώ και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Γιάννα 36 πήρατε τα αποτελέσματα;

Δεν τα είδα ακόμα αλλά σύμφωνα με όσα μου είπε ο άντρας μου στο τηλ αριθμός κινητικότητα είναι σούπερ, πολύ υψηλά, οι μορφές 3% ενώ θα έπρεπε ιδανικά να ναι 4, καλλιέργεια αρνητική. Θα τα μελετήσω αργότερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Δεν τα είδα ακόμα αλλά σύμφωνα με όσα μου είπε ο άντρας μου στο τηλ αριθμός κινητικότητα είναι σούπερ, πολύ υψηλά, οι μορφές 3% ενώ θα έπρεπε ιδανικά να ναι 4, καλλιέργεια αρνητική. Θα τα μελετήσω αργότερα ?

τελεια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Δεν τα είδα ακόμα αλλά σύμφωνα με όσα μου είπε ο άντρας μου στο τηλ αριθμός κινητικότητα είναι σούπερ, πολύ υψηλά, οι μορφές 3% ενώ θα έπρεπε ιδανικά να ναι 4, καλλιέργεια αρνητική. Θα τα μελετήσω αργότερα ?

Μπράβο βρε κορίτσι! άντε ένα - ένα να φεύγουν από τη μέση ?

Αυτό με το 3% νομίζω είναι μια χαρά, άλλωστε σε επόμενο διάγραμμα μπορεί να είναι πχ 5%, το σπέρμα ανανεώνεται συνεχώς! (αλίμονο σε εμάς ?). Στείλε τα και στο γιατρό σου κ τέλος!

Εμείς πήγαμε σήμερα, από Δευτέρα - Τρίτη θα έχουμε αποτέλεσμα... fingers crossed που λένε κ στο χωριό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι! άντε ένα - ένα να φεύγουν από τη μέση ?

Αυτό με το 3% νομίζω είναι μια χαρά, άλλωστε σε επόμενο διάγραμμα μπορεί να είναι πχ 5%, το σπέρμα ανανεώνεται συνεχώς! (αλίμονο σε εμάς ?). Στείλε τα και στο γιατρό σου κ τέλος!

Εμείς πήγαμε σήμερα, από Δευτέρα - Τρίτη θα έχουμε αποτέλεσμα... fingers crossed που λένε κ στο χωριό μου...

καλά αποτελεσματα και σε εσας κοπέλα μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

καλά αποτελεσματα και σε εσας κοπέλα μου!!! 

ευχαριστώ πολύ! Πρέπει να βρούμε ένα τυχερό θέμα για το Μάρτη πλέον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ευχαριστώ πολύ! Πρέπει να βρούμε ένα τυχερό θέμα για το Μάρτη πλέον! 

χμμμμ για να σκεφτουμε τον επομενο τίτλο... κατι με τι την Άνοιξη?? "θα ναι σαν να μπαίνει η Άνοιξη...??"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

χμμμμ για να σκεφτουμε τον επομενο τίτλο... κατι με τι την Άνοιξη?? "θα ναι σαν να μπαίνει η Άνοιξη...??"

Να είσαι καλά με έκανες κ γέλασα,  μέσα σε όλες αυτές τις προσπάθειες κ τις γόνιμες μέρες έρχεται και το θα "μπαίνει η άνοιξη" και δεν ξέρω αλλά ξαφνικά θυμήθηκα αυτό...

Ο τίτλος πάντως ωραίος!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Να είσαι καλά με έκανες κ γέλασα,  μέσα σε όλες αυτές τις προσπάθειες κ τις γόνιμες μέρες έρχεται και το θα "μπαίνει η άνοιξη" και δεν ξέρω αλλά ξαφνικά θυμήθηκα αυτό...

Ο τίτλος πάντως ωραίος!

 

εκλαψα λίγο... δεν το ειχα δει αυτο... χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Έχω ακούσει κ εγώ για τα λιπαντικά του εμποριου πως δε κάνουν καλό όπως είπες στη σύλληψη γιατί στην ουσία σκοτώνει τα σπερματοζωάρια.. αλλά υπάρχουν κ άλλα που κύκλοφορουν που λέει πως βοηθά στη σύλληψη κ στην ώθηση των σπερματοζωαρίων. Εσείς ποια χρησιμοποιουσατε??

@lactaki της durex ένα λιπαντικό και ενίοτε baby oil της Johnson!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα των ανοσολογικών εξετάσεων και μου είπαν από το μικροβιολογικό να το ψάξω γιατί δυο τιμές από κάποιες εξετάσεις δεν ήταν μέσα στα όρια που έπρεπε. Φαίνεται σα να έχω αλλεργία σε κάτι και ίσως να έχω κάποιο αυτοάνοσο. Αύριο κιόλας θα δω ρευματολόγο! Δεν ξέρω αν όλα αυτά μπορεί να έχουν σχέση με την εγκυμοσύνη που αργεί να έρθει αλλά μόλις έχω τη γνώμη του θα σας γραψω. Αμέσως μετά θα μιλήσω και με το γυναικολόγο μου... Ωστόσο νιώθω την περίοδο κι έρχεται, μέχρι αύριο λογικά το πρωί θα έχει έρθει. Τη δεύτερη μέρα θα ξεκινήσω κι εγώ κλομιφαινη εκτός αν αλλάξουν τα δεδομένα αύριο που θα επισκεφτώ τους γιατρούς!! Διάβασα την ιστορία σου @Penny89 και σε θαυμάζω γιατί έχεις περάσει πολλά!! Είμαι σίγουρη ότι αυτή τη φορά θα σου πάνε όλα όπως πρέπει γιατί στο χρωστάει η ζωή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πάντως κορίτσια... 3 είμαστε αυτό τον μήνα που παίρνουμε κλομιφαινη.... Εε χαμοοοοςςς θα γίνει το Μάρτιο..... Πραγματικά θα είναι σαν να μπαίνει η άνοιξη... ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Εγώ κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα των ανοσολογικών εξετάσεων και μου είπαν από το μικροβιολογικό να το ψάξω γιατί δυο τιμές από κάποιες εξετάσεις δεν ήταν μέσα στα όρια που έπρεπε. Φαίνεται σα να έχω αλλεργία σε κάτι και ίσως να έχω κάποιο αυτοάνοσο. Αύριο κιόλας θα δω ρευματολόγο! Δεν ξέρω αν όλα αυτά μπορεί να έχουν σχέση με την εγκυμοσύνη που αργεί να έρθει αλλά μόλις έχω τη γνώμη του θα σας γραψω. Αμέσως μετά θα μιλήσω και με το γυναικολόγο μου... Ωστόσο νιώθω την περίοδο κι έρχεται, μέχρι αύριο λογικά το πρωί θα έχει έρθει. Τη δεύτερη μέρα θα ξεκινήσω κι εγώ κλομιφαινη εκτός αν αλλάξουν τα δεδομένα αύριο που θα επισκεφτώ τους γιατρούς!! Διάβασα την ιστορία σου @Penny89 και σε θαυμάζω γιατί έχεις περάσει πολλά!! Είμαι σίγουρη ότι αυτή τη φορά θα σου πάνε όλα όπως πρέπει γιατί στο χρωστάει η ζωή!! 

@Thunder κοριτσάκι μου σε ευχαριστώ τόσο πολύ και εσύ μην αγχωνεσαι και αυτοανοσο να εχεις αν το βρεις και πάρεις την κατάλληλη θεραπεία θα είναι όλα μια χαρά νομίζω οτι κάποια αυτοανοσα παιζουν ρολο στην σύλληψη και αυτό παλι χωρίς να ξέρω με σιγουριά δεν ειμαι γιατρός αλλά και παλι εύχομαι να είναι όλα τέλεια ...και να βρεις άκρη για να έρθει το μπεμπεδακι σύντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Βλέπω η ομάδα του Φεβρουαρίου συνεχίζει δυναμικά κ αισιόδοξα για Μάρτιο,αφού οι εξετάσεις των περισσοτέρων έχουν ολοκληρωθεί με επιτυχία.Σημερα αδιαθέτησα κ εγώ..☹️☹️ @Penny89 πραγματικά με συγκλόνισε η ιστορία σου! Σίγουρα τώρα θα πάνε όλα καλά,γιατί το αξίζεις.Ο θεός κ το αγγελακι σου θα σε προσέχουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...