Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Εμένα μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι δεν θα βοηθήσει και πολύ η πρόκληση αλλά θα ακούσω τον γιατρό. Σκέφτομαι με το φτωχό μου το μυαλό ότι εδώ δεν δεν συλλάβαμε 2 ολόκληρα χρόνια. Θα συλλάβουμε τώρα επειδή έχουμε απλά ένα ωάριο παραπάνω;; Πιο πολύ εναποθέτω τις ελπίδες μου στη σπερματέγχυση. Βέβαια να σημειώσω κορίτσια και το ανέκδοτο του αιώνα: χρησιμοποιούσαμε τον 1,5 χρόνο προσπαθειών λιπαντικο του εμπορίου. Μόλις το είπαμε στο γιατρό μας είπε ότι ακυρώνονται όλες οι προσπάθειες γιατί χαλάει το ph και ίσως φταίει αυτό που δε γινόταν η σύλληψη. 

Καταρχην οπως σου εγραψαν υπαρχει ειδικο λιπαντικο που βοηθα στη συλληψη.

Δευτερον το ενα ωαριο παραπανω ειναι μεγαλη υποθεση,διπλασιαζεις τις πιθανοτητες σου σε καθε κυκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δε θα τα βάλω με την επιστήμη... αλλά!! Πως τόσες γυναίκες, θύματα βιασμού έχουν μείνει έγκυες; Πόσες γυναίκες που προσπαθούν για μωράκι έχουν άγχος; Εδώ η άλλη ήταν σε κώμα, τη βίασε κάποιος και έμεινε έγκυος!! (Αν αληθεύει & δεν είναι ιστορία της τηλεόρασης!!) επίσης κατά τη γνώμη μου άντε να παίξει ρόλο 1, 2 φορές... για μένα όμως δεν εξηγεί το άγχος και ολόκληρα χρόνια υπογονιμότητας!! Είναι ιεροσυλία μόνο να το λέμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καταρχην οπως σου εγραψαν υπαρχει ειδικο λιπαντικο που βοηθα στη συλληψη.

Δευτερον το ενα ωαριο παραπανω ειναι μεγαλη υποθεση,διπλασιαζεις τις πιθανοτητες σου σε καθε κυκλο.

Σε ευχαριστώ @Ginaak είμαι μια χαρά και χωρίς λιπαντικό τελικά!! Απλά θέλω λίγο χρόνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

ακριβώς τα ίδια περνώ τώρα με εσένα με κρίσεις πανικου και αγχώδης διαταραχές το αγχος επιρεαζε σε παρα πολλά εγώ μέχρι να καταλάβω τι εχω κατέληξα να κάνω πάρα πολλές εξετάσεις για πόνους στο στομάχι αυχένα και ποσά άλλα και τελικά αποδιχτικε οτι ολα ηταν απο το άγχος που δεν καταλαβενα. ο ψυχοθεραπευτή σου τι σου είπε για την πρόκληση? έμενα μου έχει δώσει απογορευτικο οτι εχει να κανει με ορμόνες γιατί επηρεάζουν ολα και μπορεί ανά πάσα στιγμή να ξανά γυρίσω στα παλιά που δεν το θελω 

Ο ψυχοθεραπευτης μου, ο οποιος ειναι ψυχιατρος-ψυχοθεραπευτης, οποτε εχει ιατρικες γνωσεις,ειναι για μενα σαν μαννα εξ ουρανου.Μου εξηγησε ολο το μηχανισμο του αγχους αναλυτικα.Τους πρωτους δυο μηνες μου εδινε και xanax γιατι ειχσ εντονες κρισεις πανικου και μου ειχε απαγορευσει να συλλαβω, οχι γιατι επιδρουν στο εμβρυο απλα φοβοταν μην εθιστω.Οταν ειδε πως τα εκοψα μονη μου γιατι ηθελα να κανω παιδακι μου ειπε οτι ειμαι πιο δυνατη απο οτι φανταζομαι.

Ειναι θετικος στην οποιαδηποτε γυναικολογικη θεραπεια με την προυποθεση οτι θα μειωσουμε πρωτα τα αντικαταθληπτικα.Τα οποια δεν εμποδιζουν την συλληψη αλλα δεν θελει να τα παιρνω παραλληλα με ορμονες.Επισης μου εχει τονισει πως η εγκυμοσυνη μειωνει τις κρισεις πανικου.

Ο δικος σου επιμενει στην αγωγη? Δεν ειναι καπως οξυμωρο να σου λεει συνεχισε τα αντικαταθληπτικα και μην κανεις ορμονικη θεραπεια? Θα πρεπε να σε καθοδηγησει να τα κοψεις ή το κυριοτερο να μπορεις να ανταπεξελθεις χωρις αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Καλημέρα! Μου τα έδωσε ξεκαθαρα για να αυξηθεί ο αριθμός των ωαρίων άρα και οι πιθανότητες! Προσπαθούμε δυο χρόνια περίπου. Το πρώτο μας βήμα ήταν να παρακολουθούμε την ωορρηξία και το επόμενο είναι αυτό. Σε καμία περίπτωση μην πάρει καμία από μόνη της. Τα φάρμακα αυτά είναι ορμόνες και δεν πρέπει να τα παίρνουμε για πολύ καιρό. Επίσης όσο τα παίρνουμε πρέπει να μας παρακολουθεί ο γιατρός! 

εννοείται... τα φάρμακα δεν είναι καραμέλες... Απλά δεν ήξερα ότι βοηθάνε κ κοπέλες που δεν έχουν αρχικά θέμα ωορρηξίας. 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία! 2 χρόνια είναι πολύς καιρός οπότε καλά κάνεις κ προχωράς! Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Εγω δε θα τα βάλω με την επιστήμη... αλλά!! Πως τόσες γυναίκες, θύματα βιασμού έχουν μείνει έγκυες; Πόσες γυναίκες που προσπαθούν για μωράκι έχουν άγχος; Εδώ η άλλη ήταν σε κώμα, τη βίασε κάποιος και έμεινε έγκυος!! (Αν αληθεύει & δεν είναι ιστορία της τηλεόρασης!!) επίσης κατά τη γνώμη μου άντε να παίξει ρόλο 1, 2 φορές... για μένα όμως δεν εξηγεί το άγχος και ολόκληρα χρόνια υπογονιμότητας!! Είναι ιεροσυλία μόνο να το λέμε!!

Κι ομως δυστυχως το αγχος που ξεφευγει των φυσιολογικων οριων εχει ορμονικη ιδιοτητα αντισυλληπτικου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

εννοείται... τα φάρμακα δεν είναι καραμέλες... Απλά δεν ήξερα ότι βοηθάνε κ κοπέλες που δεν έχουν αρχικά θέμα ωορρηξίας. 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία! 2 χρόνια είναι πολύς καιρός οπότε καλά κάνεις κ προχωράς! Καλά αποτελέσματα!

Να είσαι καλά @Tokyo!! Ο, τι καλύτερο και για σένα εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ο ψυχοθεραπευτης μου, ο οποιος ειναι ψυχιατρος-ψυχοθεραπευτης, οποτε εχει ιατρικες γνωσεις,ειναι για μενα σαν μαννα εξ ουρανου.Μου εξηγησε ολο το μηχανισμο του αγχους αναλυτικα.Τους πρωτους δυο μηνες μου εδινε και xanax γιατι ειχσ εντονες κρισεις πανικου και μου ειχε απαγορευσει να συλλαβω, οχι γιατι επιδρουν στο εμβρυο απλα φοβοταν μην εθιστω.Οταν ειδε πως τα εκοψα μονη μου γιατι ηθελα να κανω παιδακι μου ειπε οτι ειμαι πιο δυνατη απο οτι φανταζομαι.

Ειναι θετικος στην οποιαδηποτε γυναικολογικη θεραπεια με την προυποθεση οτι θα μειωσουμε πρωτα τα αντικαταθληπτικα.Τα οποια δεν εμποδιζουν την συλληψη αλλα δεν θελει να τα παιρνω παραλληλα με ορμονες.Επισης μου εχει τονισει πως η εγκυμοσυνη μειωνει τις κρισεις πανικου.

Ο δικος σου επιμενει στην αγωγη? Δεν ειναι καπως οξυμωρο να σου λεει συνεχισε τα αντικαταθληπτικα και μην κανεις ορμονικη θεραπεια? Θα πρεπε να σε καθοδηγησει να τα κοψεις ή το κυριοτερο να μπορεις να ανταπεξελθεις χωρις αυτα.

μπράβο κοπέλα μου. εγς δεν περνώ xanax πότε δεν μου τα εδωσε σε εγκυμοσύνη δεν μου είπε όχι άπλα όχι ορμόνες γιατι επηρεάζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Εγω δε θα τα βάλω με την επιστήμη... αλλά!! Πως τόσες γυναίκες, θύματα βιασμού έχουν μείνει έγκυες; Πόσες γυναίκες που προσπαθούν για μωράκι έχουν άγχος; Εδώ η άλλη ήταν σε κώμα, τη βίασε κάποιος και έμεινε έγκυος!! (Αν αληθεύει & δεν είναι ιστορία της τηλεόρασης!!) επίσης κατά τη γνώμη μου άντε να παίξει ρόλο 1, 2 φορές... για μένα όμως δεν εξηγεί το άγχος και ολόκληρα χρόνια υπογονιμότητας!! Είναι ιεροσυλία μόνο να το λέμε!!

Επισης εγω μιλαω καθαρα για την περιπτωση μου.Σκεψου οτι στην αρχη πριν το κοντρολαρω κοιμομουν 3-4 ωρες μονο διακεκομμενα, ειχα ταχυπαλμια, εκανα εμετο οτι ετρωγα, το στομαχι κομπος, φοβομουν να βγω απο το σπιτι να παω στη δουλεια, ειχα δυσπνοιες.Σε τοσο ταλαιπωρημενο οργανισμο τι συλληψη να γινει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Επισης εγω μιλαω καθαρα για την περιπτωση μου.Σκεψου οτι στην αρχη πριν το κοντρολαρω κοιμομουν 3-4 ωρες μονο διακεκομμενα, ειχα ταχυπαλμια, εκανα εμετο οτι ετρωγα, το στομαχι κομπος, φοβομουν να βγω απο το σπιτι να παω στη δουλεια, ειχα δυσπνοιες.Σε τοσο ταλαιπωρημενο οργανισμο τι συλληψη να γινει?

Ναι, αυτό που λες είναι απόλυτα λογικό @Ginaak!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Εσείς πότε περιμένετε αποτελέσματα; Λέω μιας κ το δείγμα θα το παραδώσω εγώ να κανονίσω και για καλλιέργεια και ας λέει... μια ψυχή που θα βγεί... 

πόσο σας κόστισε;

Κορίτσι μου από προσωπική  εμπειρία θα σου πω να κάνετε και καλλιέργεια!μπορεί να υπάρχει κάποιο μικρόβιο χωρίς να υπάρχει κάποιο σύμπτωμα  και σίγουρα μετά θα σας ζητήσει και ο  γιατρός οπότε τώρα είναι ευκαιρία!!!!Αν είναι σε ανδρολογικο κέντρο είναι λίγο τσιμπιμενη η τιμή  γιατί κάνουν κανονική ανάλυση εμάς μας πήραν 130 ευρώ 50 είχε το απλό σπερμοδιαγραμα!η καλλιέργεια γίνεται για ουεροπλασμα μικοπλασμα και χλαμύδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Kate89 είπε:

Εισαι εγκυουλα?!!?!! Ειμαι καινουρια εδω...συγχαρητηρια κοριτσι μου..με το καλο να ερθει το μωρακι σου..!

@Kate89 ναι γλυκιά μου είμαι 7+3 σήμερα εσύ είσαι έγκυος η προσπαθείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου από προσωπική  εμπειρία θα σου πω να κάνετε και καλλιέργεια!μπορεί να υπάρχει κάποιο μικρόβιο χωρίς να υπάρχει κάποιο σύμπτωμα  και σίγουρα μετά θα σας ζητήσει και ο  γιατρός οπότε τώρα είναι ευκαιρία!!!!Αν είναι σε ανδρολογικο κέντρο είναι λίγο τσιμπιμενη η τιμή  γιατί κάνουν κανονική ανάλυση εμάς μας πήραν 130 ευρώ 50 είχε το απλό σπερμοδιαγραμα!η καλλιέργεια γίνεται για ουεροπλασμα μικοπλασμα και χλαμύδια

Σε ευχαριστώ πολύ! Κ γω είχα την ίδια άποψη... όμως ο γιατρός συμφώνησε με τον άντρα μου και είπε να κάνουμε καλλιέργεια μόνο αν προκύψει κάποια ένδειξη ότι κάτι υπάρχει (ποια θα είναι η ένδειξη μη με ρωτάς δεν ξέρω...). Τόσο είναι το κόστος γιατί κ εμείς πήγαμε σε κέντρο όχι σε μικροβιολογικό γιατί είχα ακούσει πολλά... Ας ελπίσουμε σε καλά αποτελέσματα και βλέπουμε!

Εκεί που περίμενα τον άντρα μου (πήγα μαζί ως εκεί για συμπαράσταση) έβλεπα ζευγάρια που περίμεναν για διαδικασίες υποβοηθούμενης αναπαραγωγής κ ειλικρινά σφίχτηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Κ γω είχα την ίδια άποψη... όμως ο γιατρός συμφώνησε με τον άντρα μου και είπε να κάνουμε καλλιέργεια μόνο αν προκύψει κάποια ένδειξη ότι κάτι υπάρχει (ποια θα είναι η ένδειξη μη με ρωτάς δεν ξέρω...). Τόσο είναι το κόστος γιατί κ εμείς πήγαμε σε κέντρο όχι σε μικροβιολογικό γιατί είχα ακούσει πολλά... Ας ελπίσουμε σε καλά αποτελέσματα και βλέπουμε!

Εκεί που περίμενα τον άντρα μου (πήγα μαζί ως εκεί για συμπαράσταση) έβλεπα ζευγάρια που περίμεναν για διαδικασίες υποβοηθούμενης αναπαραγωγής κ ειλικρινά σφίχτηκα...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!!Οτιδήποτε δει ο γιατρός στο σπέρμοδιαγραμμα που δεν είναι φυσιολογικό θα ζητήσει και καλλιέργεια!απλά επειδή θα δώσει ήδη δείγμα για μένα είναι καλύτερα να το κάνετε γιατί μετά δεν θα χρειαστεί να ξαναδώσει.Εμεις που κάναμε βρέθηκε ουεροπλασμα και τώρα κάνουμε θεραπεία και οι δύο για ένα μήνα για να φύγει και μετά θα δούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!!!Οτιδήποτε δει ο γιατρός στο σπέρμοδιαγραμμα που δεν είναι φυσιολογικό θα ζητήσει και καλλιέργεια!απλά επειδή θα δώσει ήδη δείγμα για μένα είναι καλύτερα να το κάνετε γιατί μετά δεν θα χρειαστεί να ξαναδώσει.Εμεις που κάναμε βρέθηκε ουεροπλασμα και τώρα κάνουμε θεραπεία και οι δύο για ένα μήνα για να φύγει και μετά θα δούμε!!!

πέρα από το ότι το βρήκατε στην καλλιέργεια, είχε  ο άντρας σου κάποιο σύμπτωμα ή βγήκε κ κάποια άλλη ένδειξη από το διάγραμμα; σε ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

πέρα από το ότι το βρήκατε στην καλλιέργεια, είχε  ο άντρας σου κάποιο σύμπτωμα ή βγήκε κ κάποια άλλη ένδειξη από το διάγραμμα; σε ευχαριστώ πολύ!

@ViKcy κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό, γιατί εμείς δεν κάναμε καλλιέργεια. Είχατε κάποια ένδειξη στο σπερμοδιάγραμμα ότι κάτι δεν πάει καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

πέρα από το ότι το βρήκατε στην καλλιέργεια, είχε  ο άντρας σου κάποιο σύμπτωμα ή βγήκε κ κάποια άλλη ένδειξη από το διάγραμμα; σε ευχαριστώ πολύ!

Όχι δεν είχε κάποιο σύμπτωμα ούτε εγώ είχα! Σε εμάς δεν βγήκε καλό έχουμε θέμα με το σπέρμα οπότε καναμε και ορμονικές!τα μικρόβια αυτά συνήθως επηρεάζουν την κινητικοτητα! Αλλά δεν παίζουν και τόση μεγάλη σημασία βέβαια αν το έχει ο έναν θα το έχει και ο άλλος οπότε χρειάζεται η θεραπεία.Εμεις την πατήσαμε γιατί  κάνανε το πρώτο σπερμοδιαγραμα σε μικροβιολογικό το οποίο δεν έγινε ανάλυση και το αποτέλεσμα βγήκε καλό αλλά μωρό δεν ερχόταν οπότε όταν κάναμε σε σωστό κέντρο βρήκαμε και το πρόβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@ViKcy κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό, γιατί εμείς δεν κάναμε καλλιέργεια. Είχατε κάποια ένδειξη στο σπερμοδιάγραμμα ότι κάτι δεν πάει καλά;

Ναι είχαμε δεν βγήκε καλό!Δεν επηρεάζουν τόσο πολύ λενε.Αν και ο ουρολόγος μου είπε ότι αν ένας άντρας το έχει χρόνια τότε μπορεί να το γυρίσει σε χρόνια προστατίτιδα και μπορεί και στην γυναίκα να επηρεάζει έτσι μου είπε!τώρα κάνουμε θεραπεία με αντιβίωση ένα μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Όχι δεν είχε κάποιο σύμπτωμα ούτε εγώ είχα! Σε εμάς δεν βγήκε καλό έχουμε θέμα με το σπέρμα οπότε καναμε και ορμονικές!τα μικρόβια αυτά συνήθως επηρεάζουν την κινητικοτητα! Αλλά δεν παίζουν και τόση μεγάλη σημασία βέβαια αν το έχει ο έναν θα το έχει και ο άλλος οπότε χρειάζεται η θεραπεία.Εμεις την πατήσαμε γιατί  κάνανε το πρώτο σπερμοδιαγραμα σε μικροβιολογικό το οποίο δεν έγινε ανάλυση και το αποτέλεσμα βγήκε καλό αλλά μωρό δεν ερχόταν οπότε όταν κάναμε σε σωστό κέντρο βρήκαμε και το πρόβλημα

ναι αυτό για τα μικροβιολογικά μου το είπε κ ο γυναικολόγος μου και για αυτό πήγαμε σε εξειδικευμένο... ακριβότερο μεν αλλά μακροπρόθεσμα θα το βρεις μπροστά σου... 

Στο μικροβιολογικό ούτε την κινητικότητα είχαν δει;;; έλεος τι κοίταζαν... καλά αποτελέσματα εύχομαι! Δεν ξέρω αλλά σαν πρόβλημα ακούγεται ελεγχόμενο εφόσον υπάρχει θεραπεία... Εύχομαι σύντομα και με ένα μωρό! :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ναι αυτό για τα μικροβιολογικά μου το είπε κ ο γυναικολόγος μου και για αυτό πήγαμε σε εξειδικευμένο... ακριβότερο μεν αλλά μακροπρόθεσμα θα το βρεις μπροστά σου... 

Στο μικροβιολογικό ούτε την κινητικότητα είχαν δει;;; έλεος τι κοίταζαν... καλά αποτελέσματα εύχομαι! Δεν ξέρω αλλά σαν πρόβλημα ακούγεται ελεγχόμενο εφόσον υπάρχει θεραπεία... Εύχομαι σύντομα και με ένα μωρό! :-) 

Φυσικά όλα τα είχε και το σπέρμοδιαγραμμα του μικροβιολογικού αλλά τιμές ήταν ότι να ναι βγήκα πολύ καλά τα αποτελέσματα ενώ δεν είναι! Σ'ευχαριστω παρά πολύ! Μακάρι με την βοήθεια της τύχης και του Θεού να τα καταφέρουμε!!!

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

@Kate89 ναι γλυκιά μου είμαι 7+3 σήμερα εσύ είσαι έγκυος η προσπαθείς;

Με το καλο και παλι!! Εγω προσπαθω αλλα οχι πολυ..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Φυσικά όλα τα είχε και το σπέρμοδιαγραμμα του μικροβιολογικού αλλά τιμές ήταν ότι να ναι βγήκα πολύ καλά τα αποτελέσματα ενώ δεν είναι! Σ'ευχαριστω παρά πολύ! Μακάρι με την βοήθεια της τύχης και του Θεού να τα καταφέρουμε!!!

 

 

 

Μου το ειπε ο γιατρός οτι στα μικροβιολογικα τα αποτελέσματα δεν ειναι ααξιόπιστα κ στην αρχη νομιζα οτι οκ προωθεί το κέντρο που συνεργάζεται. Στην πορεια το, εψαξα κ ειδα ότι πολλές κοπέλες ελεγαν για λάθος αποτελέσματα. Κατι με το οτι τα βγαζει αυτοματα καποιο μηχανημα αντι να τα δει ειδικος κατι τετοιο... Τελοσπαντων Αφού το βρηκατε κ, προχωράτε αυτο εχει σημασία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μου το ειπε ο γιατρός οτι στα μικροβιολογικα τα αποτελέσματα δεν ειναι ααξιόπιστα κ στην αρχη νομιζα οτι οκ προωθεί το κέντρο που συνεργάζεται. Στην πορεια το, εψαξα κ ειδα ότι πολλές κοπέλες ελεγαν για λάθος αποτελέσματα. Κατι με το οτι τα βγαζει αυτοματα καποιο μηχανημα αντι να τα δει ειδικος κατι τετοιο... Τελοσπαντων Αφού το βρηκατε κ, προχωράτε αυτο εχει σημασία!

Έτσι είναι καλό είναι να τα ψάχνουμε όλα!!! Γιατί εγώ την πάτησα και έχασα χρόνο!Ευτυχώς έχουνε όρεξη και πείσμα και πιστεύω σύντομα θα έχουμε αυτό που θα θέλουμε!!!!!εύχομαι και σε σ να τα καλύτερα και όλα να πάνε καλά με τις εξετάσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Thunder είπε:

Εμένα μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι δεν θα βοηθήσει και πολύ η πρόκληση αλλά θα ακούσω τον γιατρό. Σκέφτομαι με το φτωχό μου το μυαλό ότι εδώ δεν δεν συλλάβαμε 2 ολόκληρα χρόνια. Θα συλλάβουμε τώρα επειδή έχουμε απλά ένα ωάριο παραπάνω;; Πιο πολύ εναποθέτω τις ελπίδες μου στη σπερματέγχυση. Βέβαια να σημειώσω κορίτσια και το ανέκδοτο του αιώνα: χρησιμοποιούσαμε τον 1,5 χρόνο προσπαθειών λιπαντικο του εμπορίου. Μόλις το είπαμε στο γιατρό μας είπε ότι ακυρώνονται όλες οι προσπάθειες γιατί χαλάει το ph και ίσως φταίει αυτό που δε γινόταν η σύλληψη. 

Έχω ακούσει κ εγώ για τα λιπαντικά του εμποριου πως δε κάνουν καλό όπως είπες στη σύλληψη γιατί στην ουσία σκοτώνει τα σπερματοζωάρια.. αλλά υπάρχουν κ άλλα που κύκλοφορουν που λέει πως βοηθά στη σύλληψη κ στην ώθηση των σπερματοζωαρίων. Εσείς ποια χρησιμοποιουσατε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Kate89 είπε:

Με το καλο και παλι!! Εγω προσπαθω αλλα οχι πολυ..!

Θα μείνεις και εσύ σύντομα γλυκιά μου απλα Οχι αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαρεσει που εσυ πάντα βλέπεις το ποτήρι γεμάτο ❤️❤️ καλή επιτυχία κορίτσι μου στις προσπάθειες σου 
    • Σε καταλαβαίνω κοριτσάκι μου, λογικό να στεναχωριέσαι κ να απογοητεύεσαι. Φυσικά κ όλες μας θα θέλαμε να μας έρθει εύκολα ένα μωρακι αλλά προσωπικά λέω Δόξα τω Θεω που έχει προχωρήσει η επιστήμη κ μπορούν να μας βοηθήσουν!! Πίστεψε με όταν πάρεις το μωρακι σου αγκαλιά δε θα σε απασχολεί το πως ήρθε!! Έχω 2 θαύματα στο σπίτι κ θα τα έκανα όλα από την αρχή ξανά κ ξανά χωρίς 2η σκέψη. 
    • Πόσο όμορφο αυτό που είπες! Το ταξίδι αυτό είναι αρκετές φορές μοναχικό (απ' την άποψη ότι δε μπορείς πάντα να το μοιραστείς με φίλους κτλ), αλλά όταν έχεις το σύντροφό σου σύμμαχο σ ολο αυτό, μεγααααααλη υπόθεση.  Δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι όλο αυτό μας έχει φέρει και πιο κοντά θα έλεγα. Οχι ότι είχαμε προβλήματα πριν, αλλά πιστεύω, ειδικά και μετά την παλινδρόμη, είμαστε πιο ενωμένοι από ποτέ! Μόνο και μόνο αυτό για μένα είναι θησαυρός - δε θα μπορούσω να φανταστώ καλύτερο σύντροφο σ' αυτό το ταξίδι απ' τον άνδρα μου ❤️ Υ.Γ. ας μη χρησιμοποιούμε λέξεις όπως "αποτυγχάνουμε" - κυρίως γιατί μας ρίχνουν και επειδή δεν είναι αλήθεια! 😅 Κάθε κύκλο έχουμε 25-30% πιθανότητες, Ε τι να κάνουμε που πέφτουμε στο 75-70% 🤣🤣
    • Καλημέρα κορίτσι μου  εγω με χαμηλή ΑΜΗ κ με λίγα ωάρια π το είδαμε στον υπέρηχο η γιατρος μ είπε να βάλουμε μπρος της είπα μετά το Πάσχα, αλλα τελικά μας ήρθε λίγο νωρίτερα από ότι περιμέναμε γιατί κ εμεις στο πρώτο προσπαθουσαμε σχεδόν 2 χρόνια όποτε δε πιστευα να έρθει τόσο εύκολα! Εμένα θα έχουν 22 μηνες διαφορά αν όλα πάνε καλά! Εγώ ξεχναω ότι είμαι εγκυος με το μωρό στο σπίτι πάω κ δουλεια βέβαια το πρωί κάνω εμετούς κάνω κανένα 20λεπτο να συνέλθω να ετοιμάσω τα γεύματα του παιδιού γιατί τον πηγαίνω βρεφικό, έχω αρκετή βοήθεια από τον άντρα μου τα πρωινά βέβαια μ τον αλλάζει μ τον ντύνει τον ταΐζει γάλα τον πάει σχολείο κ εγώ απλά ετοιμάζω τα φαγητά του!    αλλα πίστεψε με καμία σχέση η εγκυμοσύνη μ αυτή με την προηγούμενη! Δεν υπάρχει η ξεκούραση δεν υπάρχει δλδ σχολάω πέφτω στον καναπέ όποτε θέλω έχω ένα μαϊμουδι στο σπίτι θέλει προσοχή θέλει παιχνίδι!    σιγουρα θα έχει τις δυσκολίες τους η όλη η κατάσταση αλλά πιστεύω ότι θα αξίζει γιατί θα τα βλέπω να μεγαλώνουν μαζί να είναι φιλαράκια!!    επισης σε σχέση με την πρώτη μ εγκυμοσύνη π όλοι με πρόσεχαν τώρα φίλη όλοι ασχολούνται με τον μικρό αντί με εμένα, εμένα σαν να με ξέχασαν ότι είμαι εγκυος πάλι 😂 αλλα όποτε είστε έτοιμοι γιατί αυτό έχει σημασία 
    • Αααχ αυτοί οι άνδρες μας. Ξέρεις πολλές φορές παρά την απογοήτευση μου σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που έχω βρει αυτόν τον άνθρωπο. Πάντα δίπλα μου, να με στηρίζει σε όλα, να με ενθαρρύνει, να με θαυμάζει και να με αγαπάει. Μέχρι και τώρα που στα γράφω νιώθω συγκινημένη. Είναι μαγικό αυτό το ταξίδι όταν μπορείς να το μοιραστείς με κάποιον που αγαπάς και σε αγαπά πολύ. Εγώ κυρίως για εκείνον νιώθω απογοήτευση, γιατί δε θέλω να μου στενοχωριέται. Και ξέρω πως το παίρνει πολύ βαριά κάθε φορά που αποτυγχάνουμε και που τραβιόμαστε στα νοσοκομεία για δικές μου εξετάσεις. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...