Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Με τα Κλομιφεν ξέρει κάποια αν πρέπει αναγκαστική για γίνει κ η ένεση δηλ το σπάσιμο του ωραρίου? Επίσης διάβασα πως υπάρχει η πιθανότητα να ωριμάσουν 2.ισχυει!?

Eμενα σκάσαν 2 ωάρια κ τις δύο φορές που ήπια κλομιφαίνη!!Σχεδόν πάντα γίνεται η ένεση για να είναι σίγουρος ο γιατρός ότι θα γίνει η ωορρηξία,μην παραμεγαλώσουν κ γίνουν κύστες!!Οπως κ όταν ξεκίνησα κλομιφαίνη έκανα την πρώτη μέρα περιόδου υπέρηχο(άβολο θα έλεγα) υπέρηχο να βεβαιωθεί ότι δν προυπάρχουν κύστες γτ δν κάνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Eμενα σκάσαν 2 ωάρια κ τις δύο φορές που ήπια κλομιφαίνη!!Σχεδόν πάντα γίνεται η ένεση για να είναι σίγουρος ο γιατρός ότι θα γίνει η ωορρηξία,μην παραμεγαλώσουν κ γίνουν κύστες!!Οπως κ όταν ξεκίνησα κλομιφαίνη έκανα την πρώτη μέρα περιόδου υπέρηχο(άβολο θα έλεγα) υπέρηχο να βεβαιωθεί ότι δν προυπάρχουν κύστες γτ δν κάνει!!!

Ναι κατάλαβα... Κ είναι πόσιμη? Κ την ένεση σου την έκανε ο γιατρός? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Οχι, με τεστ και θερμοκρασία που συνεπεσαν

Ε δεν το ξέρεις τότε κ πολύ σίγουρα... Ίσως να εγινε κυστικο η οτιδήποτε άλλο. Με τα τεστακια μπορεί να ανεβαίνει κ τελικά να ναι κούφιο.... Εμενα μέτρησαν κ το υγρό που έσκασε. Κ ήταν φυσιολογικό.... Κ γω με τα τεστακια φαινόταν πως τα μέτρα γα διαφορετικά... Αλλά τώρα με τον υπέρηχο δεν γίνεται να γίνει λάθος.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ναι κατάλαβα... Κ είναι πόσιμη? Κ την ένεση σου την έκανε ο γιατρός? 

Η κλομιφαίνη είναι σε χαπάκια!!Εγώ έπινα τα σεπαφαρ(2ε το κουτί έχουν)!!Επινα ένα το πρωί ένα το βράδυ σχεδόν ίδια ώρα!!Απο 2-6 μέρα του κύκλου!!Την ένεση αφού έφτασαν στο επιθυμητό μέγεθος(είχα πιο πολλά ωάρια αλλά 2 ήταν κοντά σε χιλιοστά) μου έκανε η μαία του την ένεση!!Κ σε φαρμακείο γίνεται!!Κ θα σου πει μετά τι επαφές να έχετε!!Θέλει λίγο προσοχή με τίποτα τεστ κύησης για 10 μέρες μετά γτ απ την ένεση μπορεί να δείξει ψευδώς θετικο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Η κλομιφαίνη είναι σε χαπάκια!!Εγώ έπινα τα σεπαφαρ(2ε το κουτί έχουν)!!Επινα ένα το πρωί ένα το βράδυ σχεδόν ίδια ώρα!!Απο 2-6 μέρα του κύκλου!!Την ένεση αφού έφτασαν στο επιθυμητό μέγεθος(είχα πιο πολλά ωάρια αλλά 2 ήταν κοντά σε χιλιοστά) μου έκανε η μαία του την ένεση!!Κ σε φαρμακείο γίνεται!!Κ θα σου πει μετά τι επαφές να έχετε!!Θέλει λίγο προσοχή με τίποτα τεστ κύησης για 10 μέρες μετά γτ απ την ένεση μπορεί να δείξει ψευδώς θετικο!!

Ναι ναι κατάλαβα. Ευχαριστώ πάρα πολύ... Οκ θα σας ενημερώσω κ εσάς ότι μου πει... Αντε θα είναι ο πρώτο κύκλος με φυσιολογικές ημέρες κύκλου. Κ όχι 50 η 40..κ μόνο γι αυτό χαίρομαι... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Ναι ναι κατάλαβα. Ευχαριστώ πάρα πολύ... Οκ θα σας ενημερώσω κ εσάς ότι μου πει... Αντε θα είναι ο πρώτο κύκλος με φυσιολογικές ημέρες κύκλου. Κ όχι 50 η 40..κ μόνο γι αυτό χαίρομαι... ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό σου εύχομαι κ με διδυμάκια!!!Πραγματικά όλα θα είναι ελεγχόμενα!!Κ γω έκανα ωορρηξία τότε 12 μέρα κ το ευχαριστιόμουν!!Κ ο επόμενος μου κύκλος μετά ήταν πάλι καλός!!Σου εύχομαι όμως να κάνεις μετα 1 χρόνο να ξανα αδιαθετήσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Με το καλό σου εύχομαι κ με διδυμάκια!!!Πραγματικά όλα θα είναι ελεγχόμενα!!Κ γω έκανα ωορρηξία τότε 12 μέρα κ το ευχαριστιόμουν!!Κ ο επόμενος μου κύκλος μετά ήταν πάλι καλός!!Σου εύχομαι όμως να κάνεις μετα 1 χρόνο να ξανα αδιαθετήσεις!!!

Σε ευχαριστώ πολύ. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου, περιμενα πως κ πως να σχολασω να μπορεσω να δω τα νεα σας.

@Starrr σου ειχα στο νου μου ολη μερα, ουτε δικα μου αποτελεσματα να περιμενα.Δεν πειραζει κοπελα μου, ενας νεος κυκλος προσπαθειων ξεκινα.Μη σε παιρνει απο κατω, το καλο πραμα αργει δεν λενε?

@Χρυσάφω να σου πω την αληθεια νευριασα λιγο με τον γιατρο σου.Διαγνωση απο το τηλεφωνο και μαλιστα ενω εισαι μολις 10 μερες μετα την ωορρηξια?Αν το παρουμε ημερολογιακα πριν 2-3 μερες μπορει να γινε εμφυτευση,λογικο δεν ειναι να χεις χαμηλη χοριακη? Και σε αλλες περιπτωσεις η χοριακη σερνοταν αλλα μετα πηγε μια χαρα.Αυτη  διαγνωση απο το τηλεφωνο εδω μου εκατσε...οσο δεν βλεπεις περιοδο μη χανεις ελπιδες κ μην αφηνεις το μυαλο σου να πηγαινει στο κακο.Επισης δεν καταλαβα γιατι σε μαλωσε που δεν το πες νωριτερα.

 

Τελος μην ξεχνατε οσο εχουμε περιοδο θεωρητικα ειμαστε γονιμες.Υπομονη...τα θαυματα για καποιες αργουν αλλα ο επιμενων νικα!

Τι να πω...Ειδε ομως τα νούμερα της οιστραδιολης κ προγεστερόνης...Προφανως ειναι νωρις για να μπορει να κανει κατι.Μακαρι να κανει λαθος κ η χοριακη να τον διαψεύσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά σας. Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω όλες. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Πήγα στο γυναικολογο μου εδώ στη Γερμανία, για τεστ παπ κ επειδή εδώ τα ραντεβού τα κλείνουμε 3 μήνες πριν τυχαία έπεσε στη 14η ημέρα, ημέρα ωορηξιας για μένα αφού κ τσεκαρισμενο με τεστακια γίνεται πάντα τότε σε όλο σταθερό κύκλο 28 ημερών. Κ μου λέει η ωορηξια έγινε εδώ κ μέρες, εδώ φαίνεται ότι σε μια εβδομάδα θα αδιαθετησεις. Κορίτσια πως γίνεται αυτό; δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κύκλο 20 ημερών. Πιστεύετε ότι μπορεί να έκανε λάθος; αλλά πως γίνεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Χαχα όλες τα ίδια κανουμε???

Πολλές πατάτες βρε κορίτσια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η paradisebird είπε:

@Starrr μου, μην στενοχωριέσαι. Είσαι νέα και θα θα τα καταφέρετε σύντομα. Θα δεις. Μια μια θα λιγοστεύετε εδώ γιατί θα έχετε ένα σποράκι μέσα σας και θα αλλάξετε θέμα. Για μένα είμαι σίγουρη πως θα παραμείνω στο θέμα δια παντώς. Δεν υπάρχει ούτε κόκκος ελπίδας. Για εσάς κορίτσια μου είμαι σίγουρη πως σιγά σιγά η μια μετά την άλλη θα μας ανακοινώνετε θετική χοριακή. Άντε με το καλό. Πίστη και υπομονή!!! ?✌️

κοριτσι μου γιατι εχεις βαλει τον εαυτο σου σε τέτοιο αρνητικό κλίμα?? να μην το ξαναπεις αυτό...  καμία δεν θα μείνει χωρίς παιδάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η thalaki είπε:

Κορίτσια γειά σας. Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω όλες. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Πήγα στο γυναικολογο μου εδώ στη Γερμανία, για τεστ παπ κ επειδή εδώ τα ραντεβού τα κλείνουμε 3 μήνες πριν τυχαία έπεσε στη 14η ημέρα, ημέρα ωορηξιας για μένα αφού κ τσεκαρισμενο με τεστακια γίνεται πάντα τότε σε όλο σταθερό κύκλο 28 ημερών. Κ μου λέει η ωορηξια έγινε εδώ κ μέρες, εδώ φαίνεται ότι σε μια εβδομάδα θα αδιαθετησεις. Κορίτσια πως γίνεται αυτό; δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κύκλο 20 ημερών. Πιστεύετε ότι μπορεί να έκανε λάθος; αλλά πως γίνεται; 

Μου φαίνεται περίεργο! Είχα παει στο γυναικολόγο μου για παπ κ ηταν περίπου μια βδομάδα μετα τις γόνιμες. Μου είπε οτι δεν μπορουσε να δει αν θα ερθει περιοδος ή αν θα είμαι έγκυος γιατι τοσο νωρίς δε φαίνεται πως θα καταλήξει...  δεν ξερω κιόλας ισως εννοει το ποσο εχει προχωρήσει ο κυκλος; μου φαίνεται πάντως περίεργο κ να αλλαξε τοσο ο κυκλος σου, εχω τον ιδιο κ είναι περίεργο ξαφνικά να εχεις 20  μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ε δεν το ξέρεις τότε κ πολύ σίγουρα... Ίσως να εγινε κυστικο η οτιδήποτε άλλο. Με τα τεστακια μπορεί να ανεβαίνει κ τελικά να ναι κούφιο.... Εμενα μέτρησαν κ το υγρό που έσκασε. Κ ήταν φυσιολογικό.... Κ γω με τα τεστακια φαινόταν πως τα μέτρα γα διαφορετικά... Αλλά τώρα με τον υπέρηχο δεν γίνεται να γίνει λάθος.... 

Νομίζω πως λέμε το ίδιο πράγμα με διαφορετική εμπειρία η καθεμία.. Όταν είδες πως έσκασε το ωάριο σου είπε ΠΙΘΑΝΑ πότε έγινε η ωορρηξία. Το είδατε κατόπιν. Η ωχρινικη όπως έλεγε και η @LOULOUdaki!διαφέρει από 14 σε 16 ημέρες! Οπότε και τότε να έγινε η ωορρηξία απλά μετατέθηκε η ωχρινικη φάση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Μου φαίνεται περίεργο! Είχα παει στο γυναικολόγο μου για παπ κ ηταν περίπου μια βδομάδα μετα τις γόνιμες. Μου είπε οτι δεν μπορουσε να δει αν θα ερθει περιοδος ή αν θα είμαι έγκυος γιατι τοσο νωρίς δε φαίνεται πως θα καταλήξει...  δεν ξερω κιόλας ισως εννοει το ποσο εχει προχωρήσει ο κυκλος; μου φαίνεται πάντως περίεργο κ να αλλαξε τοσο ο κυκλος σου, εχω τον ιδιο κ είναι περίεργο ξαφνικά να εχεις 20  μέρες

Κ εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργο! Τι να πω. Είμαι σίγουρη ότι θα αδιαθετησω πάλι στις 28 ημέρες κ μετά να δω τι θα πει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η marillia είπε:

Και μένα ο γιατρός μου μου έχει πει ότι εχω πολυκυστική εικόνα αλλά όχι το σύνδρομο!!Φαίνεται στον υπέρηχο ιδιαίτερα στην δεξιά ωοθήκη σαν τρύπες τυριού!!Λογικά κάποιους μήνες δν σκάσαν τα ωαρια μου!!Ο κύκλος μου είναι απο 27-37 μέρες!!Καλό αν έχεις σταθερό κύκλο!!Κλομιφαίνη πέρνουν κ κοπέλες χωρίς πολυκυστικές!!Με το καλό!!!

Να είσαι καλά @marillia! Εσύ σε τί φάση είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ευχαριστώ πολυ πολυ.Ολα τα κορίτσια!Να ελπιζω λιγο ακομα ε;

Εννοείται κοπέλα μου @Χρυσάφω είναι πολύ νωρίς για την περιόδό σου!!! Περιμένε!! Μην απογοητεύεσαι αλλά ούτε να έχεις υψηλές προσδοκίες κατά τη γνώμη γιατί μετά πέφτεις απότομα! Θα έρθει, που θα πάει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

πω πω πραγματικά άβολο...

@Mantarini Εμείς το σπερμοδιάγραμμα το πήγαμε στο γυναικολόγο μου παρόλο που στο μικροβιολογικό ένας γιατρός μας είχε πει ήδη τη δική του γνώμη! Όντως είναι λίγο άβολο! Ο δικός μου προτίμησε να το συλλέξει σπίτι και να το παραδώσει σε 20’. Καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στην ομορφη παρέα μας!Ξυπνησα απο το χάραμα με πονοκέφαλο ,οποτε και σηκώθηκα .Εφτιαξα καφεδακι και σας περιμένω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Thunder είπε:

Να είσαι καλά @marillia! Εσύ σε τί φάση είσαι;

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Τον άλλο μήνα θα κάνουμε την πρώτη εξωσωματική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Τον άλλο μήνα θα κάνουμε την πρώτη εξωσωματική!!

Mε το καλό καλή μου. Να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημερα στην ομορφη παρέα μας!Ξυπνησα απο το χάραμα με πονοκέφαλο ,οποτε και σηκώθηκα .Εφτιαξα καφεδακι και σας περιμένω!

Περαστικά σου. Καλημερούδια!!! Εγώ ήπια τον καφέ μου στις πεντέμιση. Με τη δροσούλα. Είμαι πρωινός τύπος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Περαστικά σου. Καλημερούδια!!! Εγώ ήπια τον καφέ μου στις πεντέμιση. Με τη δροσούλα. Είμαι πρωινός τύπος!

?☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...