Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κοριτσάκια!Γράψτε μας καμιά συμβουλή στο θέμα δίπλα για τις Συμβουλές για να έρθει το μπεμπέ! Μας έχετε επισκεφτεί;;;

Ας μας γράψουν οι φρέσκιες εγκυούλες κανένα κόλπο μπας και τα καταφέρουμε κι εμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εγώ δεν έχω καμία συμβουλή μόνο αν έχετε θέμα με τα δόντια πρώτα να τα φτιάξετε και μετά εγκυμοσύνη συμβουλή ιατρού 

αχ αυτά τα δόντια!!! κ γω αυτό κάνω, μου το είχε πει κ μένα... μάλιστα αυτό το μήνα μιας κ αποφάσισα να μην προσπαθήσω λόγω της σαλπιγγογραφίας πήγα κ έβγαλα κ πανοραμική! Λέω ας τα κάνω όλα μαζί... να του τα δείξω γιατί δεν έχω κ τα καλύτερα δόντια κ δεν θέλω εκπλήξεις... 

Τελοσπάντων να σας πω κ κάτι; τα έχω κάνει όλα σωστά - εξετάσεις, προγεννητικό, ορμονικά, στίγμα, αντισώματα, δόντια ΟΛΑ κ έγκυος δεν είμαι πάντως... κ ξέρω άτομα που ούτε έδωσαν δεύτερη σκέψη κ έμειναν πανεύκολα... Φοβάμαι @Χρυσάφω πως δεν υπάρχουν συμβουλές! Είναι θέμα τύχης κ φυσικά υγείας που κ αυτό στα τυχερά μπαίνει! Μάλλον η μόνη συμβουλή που μπορεί να πιάνει είναι η χαλάρωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

αχ αυτά τα δόντια!!! κ γω αυτό κάνω, μου το είχε πει κ μένα... μάλιστα αυτό το μήνα μιας κ αποφάσισα να μην προσπαθήσω λόγω της σαλπιγγογραφίας πήγα κ έβγαλα κ πανοραμική! Λέω ας τα κάνω όλα μαζί... να του τα δείξω γιατί δεν έχω κ τα καλύτερα δόντια κ δεν θέλω εκπλήξεις... 

Τελοσπάντων να σας πω κ κάτι; τα έχω κάνει όλα σωστά - εξετάσεις, προγεννητικό, ορμονικά, στίγμα, αντισώματα, δόντια ΟΛΑ κ έγκυος δεν είμαι πάντως... κ ξέρω άτομα που ούτε έδωσαν δεύτερη σκέψη κ έμειναν πανεύκολα... Φοβάμαι @Χρυσάφω πως δεν υπάρχουν συμβουλές! Είναι θέμα τύχης κ φυσικά υγείας που κ αυτό στα τυχερά μπαίνει! Μάλλον η μόνη συμβουλή που μπορεί να πιάνει είναι η χαλάρωση...

Κι εγω παντως κοριτσια πιστευω ειναι θεμα τυχης.. εγω προσπαθησα δυο μηνες χωρις βοηθεια και δεν τα καταφερα

τον τριτο μηνα με τεστ ωορρηξιας εμεινα εγκυος

απο θεμα χαλαρωσης... ειμαι απο τα πιο αγχωτικα ατομα που υπαρχουν. Το σκεφτομουν καθε μερα και νυχτα

ακομα και κατα τη διαρκεια των επαφων ελεγα σπο μεσα μου αραγε θα ειναι σημερα η τυχερη φορα;; Αρα σιγουρα θεμα τυχης

καπου ειχα διαβασει για το ποια σταση βοηθαει.. διαβαζα λοιπον οτι (συγγνωμη) στα 4 ειναι το καλυτερο. Οντως τον τριτο μηνα σε αυτη τη σταση ηταν οι επαφες και πετυχε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Κι εγω παντως κοριτσια πιστευω ειναι θεμα τυχης.. εγω προσπαθησα δυο μηνες χωρις βοηθεια και δεν τα καταφερα

τον τριτο μηνα με τεστ ωορρηξιας εμεινα εγκυος

απο θεμα χαλαρωσης... ειμαι απο τα πιο αγχωτικα ατομα που υπαρχουν. Το σκεφτομουν καθε μερα και νυχτα

ακομα και κατα τη διαρκεια των επαφων ελεγα σπο μεσα μου αραγε θα ειναι σημερα η τυχερη φορα;; Αρα σιγουρα θεμα τυχης

καπου ειχα διαβασει για το ποια σταση βοηθαει.. διαβαζα λοιπον οτι (συγγνωμη) στα 4 ειναι το καλυτερο. Οντως τον τριτο μηνα σε αυτη τη σταση ηταν οι επαφες και πετυχε...

χαχαχαχα αυτό στις επαφές το έχω πάθει κ γω!!! Είχα θέμα με το θυρεοειδή και από όταν το ρύθμισα (τον 4 περίπου μήνα προσπάθειας) θεωρούσα ότι οκ θα συμβεί... εκεί άρχισα να αγχώνομαι και να το σκέφτομαι όπως λες... δεν είναι ότι είμαι τόσο αγχωτική αλλά είμαι του προγράμματος κ ανυπόμονη... κ αυτά είναι πράγματα που δεν μπορούμε ούτε να προγραμματίσουμε, ούτε να ελέγξουμε ε κ αυτό για μένα είναι απλά ανυπόφορο! χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα @Tokyo εχω πολύ ευερέθιστα δόντια και θα περιμένω εκπλήξεις όταν θα μηνώ οσο αγαπώ τους οδοντιάτρους τόσο μισό τα δόντια μου κάθε τρις και λίγο κάτι γίνετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο συμφωνώ με το άρθρο και πόσο με αντιπροσωπεύει, ιδίως το θέμα της σύγκρισης, όχι μόνο με άλλες που έμειναν έγκυες γρήγορα, αλλά και με τον ίδιο μου τον εαυτό όταν είχα μείνει γρήγορα. Αισθάνομαι το ίδιο με σένα @Tokyo, δεν μπορώ να διαχειριστώ το ότι δεν μπορώ να προγραμματίσω και να ελέγξω μια εγκυμοσύνη. Είμαι control freak!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Πόσο συμφωνώ με το άρθρο και πόσο με αντιπροσωπεύει, ιδίως το θέμα της σύγκρισης, όχι μόνο με άλλες που έμειναν έγκυες γρήγορα, αλλά και με τον ίδιο μου τον εαυτό όταν είχα μείνει γρήγορα. Αισθάνομαι το ίδιο με σένα @Tokyo, δεν μπορώ να διαχειριστώ το ότι δεν μπορώ να προγραμματίσω και να ελέγξω μια εγκυμοσύνη. Είμαι control freak!

Ακριβώς έτσι θα με χαρακτήριζα κ μένα! Κ δεν είναι καλό γιατί πολύ λίγα τελικά μπορούμε να ελέγξουμε στη ζωή μας... Για να μάθω να το διαχειρίζομαι (γενικά όχι στο θέμα εγκυμοσύνης) κάποτε είδα κ ψυχολόγο για ένα μικρό διάστημα κ με βοήθησε πολύ στο να το αποδεκτώ. Τώρα έχει αρχίσει πάλι να με πιάνει το σύνδρομο!!!

Απλά μωρέ μαθαίνουμε από μικροί ότι οι πράξεις μας έχουν σημασία, διάβασε να περάσεις πχ στο πανεπιστήμιο, δούλεψε σκληρά κ θα ανταμειφθεί κ γενικά κάνε τα σωστά όλα ώστε όλα να πάνε καλά. Και πάνε κ λες αυτό είναι πρόγραμμα κ συνέπεια θέλουν όλα! Κ ξαφνικά έρχεται κάτι που και όλα σωστά τα κάνεις κ αποτέλεσμα δε βλέπεις... Γενικά με θέματα υγείας (που δεν ελέγχουμε ούτε κατά διάνοια)  έρχεται το μεγάλο σοκ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

αχ αυτά τα δόντια!!! κ γω αυτό κάνω, μου το είχε πει κ μένα... μάλιστα αυτό το μήνα μιας κ αποφάσισα να μην προσπαθήσω λόγω της σαλπιγγογραφίας πήγα κ έβγαλα κ πανοραμική! Λέω ας τα κάνω όλα μαζί... να του τα δείξω γιατί δεν έχω κ τα καλύτερα δόντια κ δεν θέλω εκπλήξεις... 

Τελοσπάντων να σας πω κ κάτι; τα έχω κάνει όλα σωστά - εξετάσεις, προγεννητικό, ορμονικά, στίγμα, αντισώματα, δόντια ΟΛΑ κ έγκυος δεν είμαι πάντως... κ ξέρω άτομα που ούτε έδωσαν δεύτερη σκέψη κ έμειναν πανεύκολα... Φοβάμαι @Χρυσάφω πως δεν υπάρχουν συμβουλές! Είναι θέμα τύχης κ φυσικά υγείας που κ αυτό στα τυχερά μπαίνει! Μάλλον η μόνη συμβουλή που μπορεί να πιάνει είναι η χαλάρωση...

Οτι πιστευει ο κανένας.Και το θεμα της υγειας σε συμβουλες βασιζεται.Αλλο που καποια πραγματα μπορεί να συμβουν ούτως η αλλως κ δεν μπορείς ουτε να τα ελεγξεις ουτε να τα κανονίσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου οσο μπορω σας διαβαζω κ μαθενο τα νεα σας.. Κατι επαθε κε δεν μου ερχετε ειδοποιηση.. Δεν θελο να. Ανχονεστε χαλαρες. Κ απολαυστε το με το. Σιζυγο σας κ σιγα. Σιγα θα ερτει το. Μωρακι... Εγο κοριτσια μου χαλια αυτη ενγκιμοσινη με αρωστα σινεχεια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Ginaak η ΑΜΗ γράφεται; Πόσο κοστίζει; Θα κάνω κι εγώ την ερχόμενη Δευτέρα μαζί με την προγεστερόνη.

Καλησπερα!!

Οχι τις υπολοιπες εξετασεις μου εγραψε.

ΑΜΗ βρηκα στα 30 ευρω σε διαγνωστικο, απλα θελει ραντεβου.

Θα της κανω ολες μαζεμενες τον αλλο μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ από μένα. Σήμερα 10η ημέρα για εμένα. Και ξεκινούν σιγά σιγά τα πονακια... Κ περιμένω το Σάββατο. Εννοείται πως έχουμε ξεκινήσει επαφές... Δε θα περίμενα το σαββατοκύριακο ?????

Εμεις παμε μαζι! 10η μερα κι εγω...

Αλλα περιμενω Δευτερα,Τριτη..

Αντε σου ευχομαι να μετραμε μαζι και την καθυστερηση!

Σε ολες το ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Έκλεισα ραντεβού μέσω doctoranytime για ΑΜΗ και προγεστερόνη. 40 € και οι δύο. Και κλείνω από εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Έκλεισα ραντεβού μέσω doctoranytime για ΑΜΗ και προγεστερόνη. 40 € και οι δύο. Και κλείνω από εξετάσεις. 

Καλά αποτελέσματα..!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Έκλεισα ραντεβού μέσω doctoranytime για ΑΜΗ και προγεστερόνη. 40 € και οι δύο. Και κλείνω από εξετάσεις. 

Εγω προγεστερόνη εχω κάνει κ ηταν οκ...

Μονο ΑΜΗ δεν εχω κάνει, αλλα να πω την αλήθεια δεν την εχω σε μεγαλη υπόληψη... φιλη με πολυ χαμηλή κ ενω την είχαν κυριολεκτικά απελπισει έκανε 2 παιδιά... στην τελική θες καλα ωαρια τωρα, η ποιότητα δεν εχει περισσότερη σημασία;

Ειλικρινά για σενα είμαι σίγουρη ότι είναι θέμα χρόνου!!! Έχετε κλείσει απο εξετάσεις, το μόνο που χρειαζεται είναι να το πάρουμε λίγο αλλιώς... οταν βεβαια τα καταφέρω θα σου πω κ το πως......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Εγω προγεστερόνη εχω κάνει κ ηταν οκ...

Μονο ΑΜΗ δεν εχω κάνει, αλλα να πω την αλήθεια δεν την εχω σε μεγαλη υπόληψη... φιλη με πολυ χαμηλή κ ενω την είχαν κυριολεκτικά απελπισει έκανε 2 παιδιά... στην τελική θες καλα ωαρια τωρα, η ποιότητα δεν εχει περισσότερη σημασία;

Ειλικρινά για σενα είμαι σίγουρη ότι είναι θέμα χρόνου!!! Έχετε κλείσει απο εξετάσεις, το μόνο που χρειαζεται είναι να το πάρουμε λίγο αλλιώς... οταν βεβαια τα καταφέρω θα σου πω κ το πως......

Τις κάνω γιατί αλλιώς θα σκάσω από περιέργεια! Μακάρι βρε κορίτσι να έρθει αυτή η στιγμή για όλη την ομαδούλα μας❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

@Χρυσάφω σου απάντησέ ο ιατρός για της βιταμινες..; 

Ναι!Δυο φορες την ημερα με γεμάτο στομαχι κ πολυ νερό!Σ ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Εγω προγεστερόνη εχω κάνει κ ηταν οκ...

Μονο ΑΜΗ δεν εχω κάνει, αλλα να πω την αλήθεια δεν την εχω σε μεγαλη υπόληψη... φιλη με πολυ χαμηλή κ ενω την είχαν κυριολεκτικά απελπισει έκανε 2 παιδιά... στην τελική θες καλα ωαρια τωρα, η ποιότητα δεν εχει περισσότερη σημασία;

Ειλικρινά για σενα είμαι σίγουρη ότι είναι θέμα χρόνου!!! Έχετε κλείσει απο εξετάσεις, το μόνο που χρειαζεται είναι να το πάρουμε λίγο αλλιώς... οταν βεβαια τα καταφέρω θα σου πω κ το πως......

Τα πήρατε τα αποτελέσματα του άντρα σου ?? 

Εγώ σήμερα δεησα να τα στείλω στον γυναικολόγο. Αν κι αρμόδιος είναι ουρολόγος, κάτι φαντάζομαι θα μας πει κι αυτός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Έκλεισα ραντεβού μέσω doctoranytime για ΑΜΗ και προγεστερόνη. 40 € και οι δύο. Και κλείνω από εξετάσεις. 

Αντε καλη επιτυχια!!Ολα καλα ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Τα πήρατε τα αποτελέσματα του άντρα σου ?? 

Εγώ σήμερα δεησα να τα στείλω στον γυναικολόγο. Αν κι αρμόδιος είναι ουρολόγος, κάτι φαντάζομαι θα μας πει κι αυτός! 

Θα σας κατευθύνει ο γυναικολόγος σου τι θα κάνετε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ναι!Δυο φορες την ημερα με γεμάτο στομαχι κ πολυ νερό!Σ ευχαριστω πολυ!

Τέλεια κοπέλα μου να τρως καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Τα πήρατε τα αποτελέσματα του άντρα σου ?? 

Εγώ σήμερα δεησα να τα στείλω στον γυναικολόγο. Αν κι αρμόδιος είναι ουρολόγος, κάτι φαντάζομαι θα μας πει κι αυτός! 

Σήμερα το πρωί θα πάει! Πηρα χτες κ μου ειπαν ότι είναι έτοιμα αλλά ήμασταν στις δουλειές ήδη κ δεν πρόλαβε (κλεινουν 4...). Οπότε θα περάσει πριν πάει δουλειά. Σε αναμμένα κάρβουνα είμαι... δεν ξερω αλλα λεω συνεχώς αφού φαίνεται πως με μενα είναι φαινομενικά ολα οκ κ αφού δε μένω τόσο καιρό, λες;;; Αυτός είναι χαλαρός κ ανησυχώ μην του πουν τίποτα περίεργο κ πάθει...

Κ γω γυναικολόγο θα.τα στειλω αρχικά κ θατο μας πει... πηγα μητέρα επειδη εκεί δουλεύει κ ο γιατρός μου, σκέφτηκα οτι αν χρειαστεί θα μπορεί μιλήσει απευθείας με τους ειδικούς...

Θα δούμε! Προς το παρον ελπίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Εμεις παμε μαζι! 10η μερα κι εγω...

Αλλα περιμενω Δευτερα,Τριτη..

Αντε σου ευχομαι να μετραμε μαζι και την αθυστερηση!

Σε ολες το ευχομαι!

Εγώ κοριτσάκια στην 9η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...