Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λαμπαροσκοπιση


Stafilenia

Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια...

Θα ήθελα να ρωτήσω  για το ενδομητριο αν ξέρει κάποια σε τι μέγεθος είναι φυσιολογική  εγω  πχ. έχω 7.3 την 12τη ΗΜΕΡΑ του κύκλου..είναι φυσιολογικό???☹☹☹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα νικη94

Έχω κάνει λαμπαροσκοπιση ενδομητρίωσης

Και τώρα είμαι σε φάση που περνω clomiphene citrate με φυσικό κύκλο αλλά με ανησυχεί το ενδομητριο. 

Έχω διαβάσει ότι για να γίνει συληψει πρέπει το ενδομητριο να είναι τουλάχιστον 9-10 μέγεθος.....ισχύει αυτό????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stafilenia είπε:

Καλησπέρα νικη94

Έχω κάνει λαμπαροσκοπιση ενδομητρίωσης

Και τώρα είμαι σε φάση που περνω clomiphene citrate με φυσικό κύκλο αλλά με ανησυχεί το ενδομητριο. 

Έχω διαβάσει ότι για να γίνει συληψει πρέπει το ενδομητριο να είναι τουλάχιστον 9-10 μέγεθος.....ισχύει αυτό????????

Από όσο ξέρω ισχύει κοπέλα μου αλλά μεγαλώνει σιγά σιγά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Stafilenia είπε:

Οταν εννοείς σιγά σιγά???

Με τη παροδο τον χρόνων ή ανάλογα με τη μέρα του κύκλου??

 

ανάλογα την ήμερα του κύκλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Niki94 ΚΑΛΗΜΕΡΑ....σ ευχαριστώ  πολύ για τις απαντήσεις σου μια τελευταία αν ξερεις,το ενδομητριο περνει θεραπεία  για να μεγαλώσει αν χρειαστεί ? ? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Stafilenia είπε:

 Niki94 ΚΑΛΗΜΕΡΑ....σ ευχαριστώ  πολύ για τις απαντήσεις σου μια τελευταία αν ξερεις,το ενδομητριο περνει θεραπεία  για να μεγαλώσει αν χρειαστεί ? ? ??

Καλημέρα,σε περίπτωση λεπτού ενδομητρίου οι γιατροί χορηγούν οιστρογόνα( είναι τα χαπακια cyclacur) ώστε να παχυνουν το ενδομητριο σε ικανοποιητικά επίπεδα για σύλληψη που συνήθως πρέπει να είναι πάνω από 8.βεβαια ο κάθε οργανισμός έχει διαφορετική ανταπόκριση επομένως ο γιατρός σου θα σου πει τι είναι το καταλληλότερο για σένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stafilenia είπε:

 Niki94 ΚΑΛΗΜΕΡΑ....σ ευχαριστώ  πολύ για τις απαντήσεις σου μια τελευταία αν ξερεις,το ενδομητριο περνει θεραπεία  για να μεγαλώσει αν χρειαστεί ? ? ??

ναι ναι περνει αλλα αν χριαστει εσθ δεν χέριαζε έχεις κάλο ενδομήτριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Stafilenia είπε:

Niki94

Ευχαριστώ θα το συζητήσουμε με το γυνναικολο.........

Εμένα μου έχει δώσει αλλά για να αδιαθετω και από όσο θυμάμαι κοντά στην περίοδο μου πήγανε 12 με 14χιλ και αρχές ήταν μεταξύ 5 ως 7 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...