Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

1 κιλό και 8 γραμ. Παρακαλώ μην το Ρίχνουμε το κορίτσι ήμουν στην 26 εβδομάδα!  Τώρα θα έχει πάρει κι άλλο φαντάζομαι! Μην βάζεις στο μυαλό σου άσχημες σκέψεις.. μόνο θετικά. 

Σίγουρα θα χει μεγαλώσει. Τι καλά. ? Αντε να μεγαλώσει κ μένα. Ανυπομονώ πόσα γραμμάρια θα χει πάει τώρα. Βγάζω γενικά κ μεγάλα μωρά οικογενειακως κ το σκεφοτμια κ αυτο?????❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Αν κάνετε ομάδα στο messenger είμαι μέσα. Viber δεν έχω!

Κι εγώ είμαι μέσα!Κάντε στο messenger για να έχουν όλες!καλημερααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Κοντευεις και β επιπέδου.Επιασες τη μέση και εσυ ?

Ναι είμαστε στη μέση. ? Σε 15 μερούλες η Β επιπέδου... 21 κ 2 ημερών θα είμαι τότε. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rachel.a είπε:

Εγώ είμαι 27 εβδομάδων και ξεκίνησα 51 κιλά και τώρα είμαι 56.4 και απλά κάνω πάρτυ μόνη μου γιατί στην αρχή και εγώ δεν επαιρνα καθόλου γύρο στα 200 γραμμάρια το μήνα αλλά μετά τον πέμπτο μην έπαιρνα σταθερά τουλαψιστον 1 κιλό τον μηνα?

52 κιλά;;Αχ τι διαβάζω και δε σωριαζομαι ???Δυο Rachel ειμαι εγω ???

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

1 κιλό και 8 γραμ. Παρακαλώ μην το Ρίχνουμε το κορίτσι ήμουν στην 26 εβδομάδα!  Τώρα θα έχει πάρει κι άλλο φαντάζομαι! Μην βάζεις στο μυαλό σου άσχημες σκέψεις.. μόνο θετικά. 

1 κιλό 8 γραμμάρια ηταν στην 26η;Τόσο πολυ βρε;Στην 26η ειμαι εγω τωρα λες να ειναι τόσο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

52 κιλά;;Αχ τι διαβάζω και δε σωριαζομαι ???Δυο Rachel ειμαι εγω ???

 

1 κιλό 8 γραμμάρια ηταν στην 26η;Τόσο πολυ βρε;Στην 26η ειμαι εγω τωρα λες να ειναι τόσο;

Παιδιά είχα πάει πριν 2 η 3 εβδομάδες παλι στο γιατρό Κ ήταν 590....Μόλις μου είπε 1 κιλό λέω καλά τι έφαγε αυτό το μωρό Κ μεγάλωσε έτσι.. Μου είπε ότι πλέον σ αυτές τις εβδομάδες παίρνουν πάρα πολύ τα μωρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nancy an. είπε:

Παιδιά είχα πάει πριν 2 η 3 εβδομάδες παλι στο γιατρό Κ ήταν 590....Μόλις μου είπε 1 κιλό λέω καλά τι έφαγε αυτό το μωρό Κ μεγάλωσε έτσι.. Μου είπε ότι πλέον σ αυτές τις εβδομάδες παίρνουν πάρα πολύ τα μωρά...

Ετσι ειναι όντως.Μεγαλωνουν πολυ γρηγορα τωρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ααααα τόσο αργά σου έκλεισαν ραντεβού?? Πω δεν θα άντεχα. Εμένα μου έκλεισε 13 Ιουλίου ο ιδιοσ γιατρό μου κάνει τη Β επιπέδου. Αλλά του είπα δεν θα αντέξω. Κ κλείσαμε κ αύριο. ? Για μένανε μονο?

Εεειιι ναιιι εχουμε μια μερα διαφορά εμεις οι δυο χιχιχι! Μαζί θα γεννάμε χιχιχ ❤️❤️ Εμένα δεν σηκώνει πολλά και εγω του λεω θα σκάσω θέλω πιο νωρίς έστω ένα απλό ραντεβού αλλα όχι με τίποτα μου λεει δεν υπάρχει λόγος! Δεν τον πολυ νοιάζει και ας τον πληρώνω ?. Δεν ειναι νωρίς για την β επιπέδου ? Εμένα με ειπε 22 βδομάδα γι αυτο πήγα 19 Ιούλη . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Τι έγινε βρε κοριτσια;Γιατι δεν μπορούσα να μπω τόση ωρα στο φόρουμ;Ειχε μπλοκάρει;Κανένα νέο απο τον τομογράφο @geosid81

Κι εγώ το ίδιο..είχε πρόβλημα το forum αραγε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Κι εγώ το ίδιο..είχε πρόβλημα το forum αραγε;

Ούτε εμένα μου άνοιγε το μπλογκ κάποιο πρόβλημα θα ειχε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ranito είπε:

Εεειιι ναιιι εχουμε μια μερα διαφορά εμεις οι δυο χιχιχι! Μαζί θα γεννάμε χιχιχ ❤️❤️ Εμένα δεν σηκώνει πολλά και εγω του λεω θα σκάσω θέλω πιο νωρίς έστω ένα απλό ραντεβού αλλα όχι με τίποτα μου λεει δεν υπάρχει λόγος! Δεν τον πολυ νοιάζει και ας τον πληρώνω ?. Δεν ειναι νωρίς για την β επιπέδου ? Εμένα με ειπε 22 βδομάδα γι αυτο πήγα 19 Ιούλη . 

Και μια ξαδέρφη μου 20η εβδομάδα πήγε. Ο κάθε γιατρός τα προγραμματιζεις. Τι να σου πω... Εγώ του κάνω τα γλυκά ματάκια. Κ μου λέει έλα να το δούμε λίγο κ θα φύγεις., ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rachel.a είπε:

Εσείς πως τα πάρε με τα κιλά της εγκυμοσύνης??

Εγώ πήρα 8,5 κιλά ? Ξεκίνησα με 51,5 και τώρα είμαι 60. Και ποτέ δεν έπαιρνα εύκολα κιλά, είχα τέλειο μεταβολισμό, έτρωγα ό,τι ήθελα και ό,τι ώρα ήθελα. Και ενώ τώρα τρώω το ίδιο με πριν, αλλά πιο υγιεινά πήρα τόσα κιλά. Και είμαι μόνο 23εβδ + 5ημ. Δεν ξέρω πως έβαλα τόσα κιλά. Έχω βάλει πιο πολλά απ' όλες σας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Εγώ πήρα 8,5 κιλά ? Ξεκίνησα με 51,5 και τώρα είμαι 60. Και ποτέ δεν έπαιρνα εύκολα κιλά, είχα τέλειο μεταβολισμό, έτρωγα ό,τι ήθελα και ό,τι ώρα ήθελα. Και ενώ τώρα τρώω το ίδιο με πριν, αλλά πιο υγιεινά πήρα τόσα κιλά. Και είμαι μόνο 23εβδ + 5ημ. Δεν ξέρω πως έβαλα τόσα κιλά. Έχω βάλει πιο πολλά απ' όλες σας ?

Δεν θα ειναι λίπος βρε αφού τρως σωστά.Ξεκινησες και με πολυ χαμηλό βάρος και καλο μεταβολισμό οπως λες οποτε τα περισσότερα ειναι στην κοιλιτσα σου μωρο,αμνιακό,πλακούντας κτλ.Βαλε και κατακράτηση να τα τα κιλάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Δεν θα ειναι λίπος βρε αφού τρως σωστά.Ξεκινησες και με πολυ χαμηλό βάρος και καλο μεταβολισμό οπως λες οποτε τα περισσότερα ειναι στην κοιλιτσα σου μωρο,αμνιακό,πλακούντας κτλ.Βαλε και κατακράτηση να τα τα κιλάκια 

Αν με δεις εξωτερικά δε φαίνεται να έχω πάρει τόσα πολλά κιλά. Μόνο μία πολύ μεγάλη κοιλιά έχω. Και σίγουρα λίγο πρήξιμο. Και ο γιατρός μου είπε ότι υπάρχει πολύ κατακράτηση υγρών, αλλά ότι πήρα αρκετά κιλά. 

Στο 3ο τρίμηνο λένε ότι παίρνεις πιο πολλά. Δε θα μπορώ να σηκωθώ από τους πόνους στην μέση μου, ήδη τη μία με πιάνει η μέση μου την άλλη με αφήνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Αν με δεις εξωτερικά δε φαίνεται να έχω πάρει τόσα πολλά κιλά. Μόνο μία πολύ μεγάλη κοιλιά έχω. Και σίγουρα λίγο πρήξιμο. Και ο γιατρός μου είπε ότι υπάρχει πολύ κατακράτηση υγρών, αλλά ότι πήρα αρκετά κιλά. 

Στο 3ο τρίμηνο λένε ότι παίρνεις πιο πολλά. Δε θα μπορώ να σηκωθώ από τους πόνους στην μέση μου, ήδη τη μία με πιάνει η μέση μου την άλλη με αφήνει.

Αχ και εγω αυτή τη μέση σκέφτομαι.Αλλαζει και η στάση του σώματος με το μωρο στην κοιλια και καταπονείται περισσότερο η μέση ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εδώ είμαι και εγώ!

Να σας πω ότι μου πηρε τουλάχιστον μισή ώρα να διάβασω όλα τα σχόλια σας... Χαχαχαχα χαμός έγινε όσο έλειπα! Συγγνώμη κορίτσια μου αλλά δεν προλάβαινα!

Πάντως διάβασα ότι πέρα από τα γνωστά προβληματάκια είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα!

@Mommy 6 Χαίρομαι πολύ που σε άφησε η μέση σου τόσο γρήγορα, να προσέχεις πολύ τώρα, όχι βιαστικές κινήσεις, τεντώματα και σκυψίματα!

Τα νέα μου:

Δευτέρα 24/06 (23+1) πήγα για Β' Επιπέδου και όλα πήγαν πολύ καλά! Η μπέμπα μας είναι μια χαρά! 528 γραμμάρια και τράχηλος στα 4,5εκ. Μου έγραψε επίσης εξετάσεις αίματος ούρων και καμπύλη ζαχάρου (μπλιαχ!) να τις κάνω μέχρι 10 Ιουλίου. Γενικά όλα βαινουν καλώς, με εξαίρεση ένα θεματάκι που με έχει εκνευρίσει πολύ... 

Μου βρίσκουν την πίεση ανεβασμένη. Κάθε φορά που πάω για υπερηχο, η μεγάλη 14, 13,6 κλπ. Έχω τώρα 1.5 μήνα που την παίρνω πρωί μεσημέρι βράδυ και έχω βαρεθεί να σας το ομολογήσω. Στο σπίτι δεν μου βγαίνει πάνω από 11,9 (έχω και μία ελαφρά σιδηροπενική αναιμία) οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί μου ανεβαίνει τόσο πολύ, πιστέυω ότι με έχει αγχώσει η μαία που μου παίρνει την πίεση... χαχαχα . Για να μην πολυλογώ μου έδωσαν glopir προχθές για να μου την ρυθμίσει και να μην έχω σκαμπανεβάσματα. Έχω διαβάσει ότι το παίρνετε κάποιες κοπέλες για συσπάσεις (εγώ δεν έχω καθόλου).  Αλλά μου έκανε κάποια παρενέργεια. Μου είπε να παίρνω ένα την ημέρα και το παίρνω αργά το απόγευμα. Μετά από μία ώρα πρήζονται τα πόδια μου πάρα πολύ, από τα γόνατα και κάτω εμφανίζω κοκκινίλες λες και έχω καεί από τον ήλιο και τα δάχτυλα τον ποδιών μου νομίζω ότι θα εκραγούν. Είχατε εσείς καμία παρόμοια παρενέργεια;

φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy 6 είπε:

Αχ και εγω αυτή τη μέση σκέφτομαι.Αλλαζει και η στάση του σώματος με το μωρο στην κοιλια και καταπονείται περισσότερο η μέση ???

Κι εγώ τη μέση φοβάμαι. Γιατί αν με πιάσει πολύ πάει, ούτε να σηκωθώ δε θα μπορώ. Πρέπει να με σηκώνουν και να με ντύνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η SofiaC είπε:

Καλησπέρα! Εδώ είμαι και εγώ!

Να σας πω ότι μου πηρε τουλάχιστον μισή ώρα να διάβασω όλα τα σχόλια σας... Χαχαχαχα χαμός έγινε όσο έλειπα! Συγγνώμη κορίτσια μου αλλά δεν προλάβαινα!

Πάντως διάβασα ότι πέρα από τα γνωστά προβληματάκια είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα!

@Mommy 6 Χαίρομαι πολύ που σε άφησε η μέση σου τόσο γρήγορα, να προσέχεις πολύ τώρα, όχι βιαστικές κινήσεις, τεντώματα και σκυψίματα!

Τα νέα μου:

Δευτέρα 24/06 (23+1) πήγα για Β' Επιπέδου και όλα πήγαν πολύ καλά! Η μπέμπα μας είναι μια χαρά! 528 γραμμάρια και τράχηλος στα 4,5εκ. Μου έγραψε επίσης εξετάσεις αίματος ούρων και καμπύλη ζαχάρου (μπλιαχ!) να τις κάνω μέχρι 10 Ιουλίου. Γενικά όλα βαινουν καλώς, με εξαίρεση ένα θεματάκι που με έχει εκνευρίσει πολύ... 

Μου βρίσκουν την πίεση ανεβασμένη. Κάθε φορά που πάω για υπερηχο, η μεγάλη 14, 13,6 κλπ. Έχω τώρα 1.5 μήνα που την παίρνω πρωί μεσημέρι βράδυ και έχω βαρεθεί να σας το ομολογήσω. Στο σπίτι δεν μου βγαίνει πάνω από 11,9 (έχω και μία ελαφρά σιδηροπενική αναιμία) οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί μου ανεβαίνει τόσο πολύ, πιστέυω ότι με έχει αγχώσει η μαία που μου παίρνει την πίεση... χαχαχα . Για να μην πολυλογώ μου έδωσαν glopir προχθές για να μου την ρυθμίσει και να μην έχω σκαμπανεβάσματα. Έχω διαβάσει ότι το παίρνετε κάποιες κοπέλες για συσπάσεις (εγώ δεν έχω καθόλου).  Αλλά μου έκανε κάποια παρενέργεια. Μου είπε να παίρνω ένα την ημέρα και το παίρνω αργά το απόγευμα. Μετά από μία ώρα πρήζονται τα πόδια μου πάρα πολύ, από τα γόνατα και κάτω εμφανίζω κοκκινίλες λες και έχω καεί από τον ήλιο και τα δάχτυλα τον ποδιών μου νομίζω ότι θα εκραγούν. Είχατε εσείς καμία παρόμοια παρενέργεια;

φιλάκια σε όλες!

Όλα καλά λοιπόν στην Β' επιπέδου και ο τράχηλος τέλειος!!!!

Εγώ παίρνω ένα παρόμοιο χάπι με το glopir, αλλά για τις συσπάσεις (καλύτερα που δεν έχεις καθόλου συσπάσεις), αλλά προς το παρόν δεν έχω παρατηρήσει κάποια παρενέργεια. Το glopir το παίρνουν η @Marnik και η @geosid81 οπότε θα ξέρουν καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η SofiaC είπε:

Καλησπέρα! Εδώ είμαι και εγώ!

Να σας πω ότι μου πηρε τουλάχιστον μισή ώρα να διάβασω όλα τα σχόλια σας... Χαχαχαχα χαμός έγινε όσο έλειπα! Συγγνώμη κορίτσια μου αλλά δεν προλάβαινα!

Πάντως διάβασα ότι πέρα από τα γνωστά προβληματάκια είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα!

@Mommy 6 Χαίρομαι πολύ που σε άφησε η μέση σου τόσο γρήγορα, να προσέχεις πολύ τώρα, όχι βιαστικές κινήσεις, τεντώματα και σκυψίματα!

Τα νέα μου:

Δευτέρα 24/06 (23+1) πήγα για Β' Επιπέδου και όλα πήγαν πολύ καλά! Η μπέμπα μας είναι μια χαρά! 528 γραμμάρια και τράχηλος στα 4,5εκ. Μου έγραψε επίσης εξετάσεις αίματος ούρων και καμπύλη ζαχάρου (μπλιαχ!) να τις κάνω μέχρι 10 Ιουλίου. Γενικά όλα βαινουν καλώς, με εξαίρεση ένα θεματάκι που με έχει εκνευρίσει πολύ... 

Μου βρίσκουν την πίεση ανεβασμένη. Κάθε φορά που πάω για υπερηχο, η μεγάλη 14, 13,6 κλπ. Έχω τώρα 1.5 μήνα που την παίρνω πρωί μεσημέρι βράδυ και έχω βαρεθεί να σας το ομολογήσω. Στο σπίτι δεν μου βγαίνει πάνω από 11,9 (έχω και μία ελαφρά σιδηροπενική αναιμία) οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί μου ανεβαίνει τόσο πολύ, πιστέυω ότι με έχει αγχώσει η μαία που μου παίρνει την πίεση... χαχαχα . Για να μην πολυλογώ μου έδωσαν glopir προχθές για να μου την ρυθμίσει και να μην έχω σκαμπανεβάσματα. Έχω διαβάσει ότι το παίρνετε κάποιες κοπέλες για συσπάσεις (εγώ δεν έχω καθόλου).  Αλλά μου έκανε κάποια παρενέργεια. Μου είπε να παίρνω ένα την ημέρα και το παίρνω αργά το απόγευμα. Μετά από μία ώρα πρήζονται τα πόδια μου πάρα πολύ, από τα γόνατα και κάτω εμφανίζω κοκκινίλες λες και έχω καεί από τον ήλιο και τα δάχτυλα τον ποδιών μου νομίζω ότι θα εκραγούν. Είχατε εσείς καμία παρόμοια παρενέργεια;

φιλάκια σε όλες!

Μήπως να το πεις στο γιατρό για αυτή την παρενέργεια;Δεν εχω ιδεα γιατι εγω δεν τα πίνω.Αυτο τωρα με την πίεση περίεργο μου κανει.Μηπως με στην παίρνει με το που πας,ύστερα απο περπάτημα πχ κατευθείαν;η εκτός και ειναι απο το αγχος σου που έχεις αγωνία για το πως θα βγει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η SofiaC είπε:

Καλησπέρα! Εδώ είμαι και εγώ!

Να σας πω ότι μου πηρε τουλάχιστον μισή ώρα να διάβασω όλα τα σχόλια σας... Χαχαχαχα χαμός έγινε όσο έλειπα! Συγγνώμη κορίτσια μου αλλά δεν προλάβαινα!

Πάντως διάβασα ότι πέρα από τα γνωστά προβληματάκια είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα!

@Mommy 6 Χαίρομαι πολύ που σε άφησε η μέση σου τόσο γρήγορα, να προσέχεις πολύ τώρα, όχι βιαστικές κινήσεις, τεντώματα και σκυψίματα!

Τα νέα μου:

Δευτέρα 24/06 (23+1) πήγα για Β' Επιπέδου και όλα πήγαν πολύ καλά! Η μπέμπα μας είναι μια χαρά! 528 γραμμάρια και τράχηλος στα 4,5εκ. Μου έγραψε επίσης εξετάσεις αίματος ούρων και καμπύλη ζαχάρου (μπλιαχ!) να τις κάνω μέχρι 10 Ιουλίου. Γενικά όλα βαινουν καλώς, με εξαίρεση ένα θεματάκι που με έχει εκνευρίσει πολύ... 

Μου βρίσκουν την πίεση ανεβασμένη. Κάθε φορά που πάω για υπερηχο, η μεγάλη 14, 13,6 κλπ. Έχω τώρα 1.5 μήνα που την παίρνω πρωί μεσημέρι βράδυ και έχω βαρεθεί να σας το ομολογήσω. Στο σπίτι δεν μου βγαίνει πάνω από 11,9 (έχω και μία ελαφρά σιδηροπενική αναιμία) οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί μου ανεβαίνει τόσο πολύ, πιστέυω ότι με έχει αγχώσει η μαία που μου παίρνει την πίεση... χαχαχα . Για να μην πολυλογώ μου έδωσαν glopir προχθές για να μου την ρυθμίσει και να μην έχω σκαμπανεβάσματα. Έχω διαβάσει ότι το παίρνετε κάποιες κοπέλες για συσπάσεις (εγώ δεν έχω καθόλου).  Αλλά μου έκανε κάποια παρενέργεια. Μου είπε να παίρνω ένα την ημέρα και το παίρνω αργά το απόγευμα. Μετά από μία ώρα πρήζονται τα πόδια μου πάρα πολύ, από τα γόνατα και κάτω εμφανίζω κοκκινίλες λες και έχω καεί από τον ήλιο και τα δάχτυλα τον ποδιών μου νομίζω ότι θα εκραγούν. Είχατε εσείς καμία παρόμοια παρενέργεια;

φιλάκια σε όλες!

Καλησπερααα!Όπως είπε κ η Νικολέτα,τα παίρνω κι εγώ..μερικές φορές βλέπω κόκκινα τα πόδια μου η με πιάνει πονοκέφαλος.Είναι φυσιολογικό..Είναι από τα χάπια μου ειπε ο γιατρός.Τώρα όμως έχει συνηθίσει ο οργανισμος μου κ το παρατηρώ όλο κ λιγότερο..

Μπράβο για το μωράκι σου!!!Όλα καλα!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η SofiaC είπε:

Καλησπέρα! Εδώ είμαι και εγώ!

Να σας πω ότι μου πηρε τουλάχιστον μισή ώρα να διάβασω όλα τα σχόλια σας... Χαχαχαχα χαμός έγινε όσο έλειπα! Συγγνώμη κορίτσια μου αλλά δεν προλάβαινα!

Πάντως διάβασα ότι πέρα από τα γνωστά προβληματάκια είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα!

@Mommy 6 Χαίρομαι πολύ που σε άφησε η μέση σου τόσο γρήγορα, να προσέχεις πολύ τώρα, όχι βιαστικές κινήσεις, τεντώματα και σκυψίματα!

Τα νέα μου:

Δευτέρα 24/06 (23+1) πήγα για Β' Επιπέδου και όλα πήγαν πολύ καλά! Η μπέμπα μας είναι μια χαρά! 528 γραμμάρια και τράχηλος στα 4,5εκ. Μου έγραψε επίσης εξετάσεις αίματος ούρων και καμπύλη ζαχάρου (μπλιαχ!) να τις κάνω μέχρι 10 Ιουλίου. Γενικά όλα βαινουν καλώς, με εξαίρεση ένα θεματάκι που με έχει εκνευρίσει πολύ... 

Μου βρίσκουν την πίεση ανεβασμένη. Κάθε φορά που πάω για υπερηχο, η μεγάλη 14, 13,6 κλπ. Έχω τώρα 1.5 μήνα που την παίρνω πρωί μεσημέρι βράδυ και έχω βαρεθεί να σας το ομολογήσω. Στο σπίτι δεν μου βγαίνει πάνω από 11,9 (έχω και μία ελαφρά σιδηροπενική αναιμία) οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί μου ανεβαίνει τόσο πολύ, πιστέυω ότι με έχει αγχώσει η μαία που μου παίρνει την πίεση... χαχαχα . Για να μην πολυλογώ μου έδωσαν glopir προχθές για να μου την ρυθμίσει και να μην έχω σκαμπανεβάσματα. Έχω διαβάσει ότι το παίρνετε κάποιες κοπέλες για συσπάσεις (εγώ δεν έχω καθόλου).  Αλλά μου έκανε κάποια παρενέργεια. Μου είπε να παίρνω ένα την ημέρα και το παίρνω αργά το απόγευμα. Μετά από μία ώρα πρήζονται τα πόδια μου πάρα πολύ, από τα γόνατα και κάτω εμφανίζω κοκκινίλες λες και έχω καεί από τον ήλιο και τα δάχτυλα τον ποδιών μου νομίζω ότι θα εκραγούν. Είχατε εσείς καμία παρόμοια παρενέργεια;

φιλάκια σε όλες!

Έτσι την πάθαινε κ μια φίλη μου.  Είχε άγχος όταν της έπαιρναν την πίεση Κ πάντα την έβρισκαν ανεβασμένη! Όταν την έπαιρνε σπίτι ήταν μια χαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Καλησπερααα!Όπως είπε κ η Νικολέτα,τα παίρνω κι εγώ..μερικές φορές βλέπω κόκκινα τα πόδια μου η με πιάνει πονοκέφαλος.Είναι φυσιολογικό..Είναι από τα χάπια μου ειπε ο γιατρός.Τώρα όμως έχει συνηθίσει ο οργανισμος μου κ το παρατηρώ όλο κ λιγότερο..

Μπράβο για το μωράκι σου!!!Όλα καλα!!!?

Καλησπέρα! Ευχαριστώ πολύ! Και εσύ να'σαι καλά και με το καλό το μικρούλι σου! Εμένα τελικά μου το έκοψε το glopir, επικοινώνησα μαζί του σήμερα το απόγευμα. Μου είπε να τσεκάρω την πίεση μου κάθε πρωί στο φαρμακείο και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy 6 είπε:

Μήπως να το πεις στο γιατρό για αυτή την παρενέργεια;Δεν εχω ιδεα γιατι εγω δεν τα πίνω.Αυτο τωρα με την πίεση περίεργο μου κανει.Μηπως με στην παίρνει με το που πας,ύστερα απο περπάτημα πχ κατευθείαν;η εκτός και ειναι απο το αγχος σου που έχεις αγωνία για το πως θα βγει..

Μάλλον αυτό είναι... Άγχος. Μου βγήκε γύρω στο 13.5 μία δύο φορές σε επισκέψεις. Τον επισκέπτομαι συνηθως αργά το απόγευμα, οπότε τη μία ήμουν φαγωμένη και την άλλη ήπια έναν ελληνικό καφέ πριν πάω, γιατί με έιχε πιάσει υπνηλία. Ε από τότε κάθε φορά που πάω να μου πάρει την πίεση βγαίνει ανεβασμένη. Ψυχολογικό έχω πάθει μου φαίνεται... Τι να πω θα περάσει κι αυτό.

Του το είπα και μου έκοψε το glopir

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/6/2019 at 8:12 ΜΜ, ο/η Nikoleta... είπε:

Όλα καλά λοιπόν στην Β' επιπέδου και ο τράχηλος τέλειος!!!!

Εγώ παίρνω ένα παρόμοιο χάπι με το glopir, αλλά για τις συσπάσεις (καλύτερα που δεν έχεις καθόλου συσπάσεις), αλλά προς το παρόν δεν έχω παρατηρήσει κάποια παρενέργεια. Το glopir το παίρνουν η @Marnik και η @geosid81 οπότε θα ξέρουν καλύτερα.

@nikoleta καλησπέρα! Τι κάνεις; Πως πας εαύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια ?

Πώς τα πάτε??

Έχω μια ερώτηση για αυτές που έχουν ξαναγίνει μητέρες. Άφησαν τον άντρα σας στον τοκετό? Έχω διαβάσει πολλα άρθρα αλλά σε κανένα δεν λέει με σιγουριά και μπερδεύτηκα. 

Τον θέλω πολύ μαζί μου για να μου κρατάει το χέρι γιατί έχω αποφασίσει να γεννήσω φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο.  Θα γεννήσω σε δημόσιο. 

Ξέρει κάποια να μου πει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...