Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες φθινοπώρου 2019 ?


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια.Τι κάνετε Εσεις και οι κοιλίτσες;Εγω 20 εβδομαδων σημερα.Ακριβως στα μισά του δρόμου?Πήγα και για τη β επιπέδου το πρωί.Ενταξη δεν κράτησε τρία λεπτά οπως η αυχενική μου ?Αυτή κράτησε δέκα ολόκληρα λεπτά με το ρολόι παρακαλώ???και τα τέσσερα απο αυτα προσπαθούσε να βρει τη σπονδυλική στήλη αλλα τελικα δεν τα κατάφερε.Οσα μπόρεσε να δει ολα καλα μου ειπε αλλα πρέπει να παω παλι στις 31 του μηνα για να δούμε και την σπονδυλική στήλη.Ρωτησα για βάρος αλλα μου ειπε ότι σε αυτές τις εβδομαδες δεν μας ενδιαφέρει κάν οποτε δεν το κοιτάνε.Η μικρη μου χασμουρήθηκε μια φορα οπως την κοιτούσα και μετα εκανε κινήσεις με το στόμα της σαν να μασουλάει ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Γεια σας κοριτσια.Τι κάνετε Εσεις και οι κοιλίτσες;Εγω 20 εβδομαδων σημερα.Ακριβως στα μισά του δρόμου?Πήγα και για τη β επιπέδου το πρωί.Ενταξη δεν κράτησε τρία λεπτά οπως η αυχενική μου ?Αυτή κράτησε δέκα ολόκληρα λεπτά με το ρολόι παρακαλώ???και τα τέσσερα απο αυτα προσπαθούσε να βρει τη σπονδυλική στήλη αλλα τελικα δεν τα κατάφερε.Οσα μπόρεσε να δει ολα καλα μου ειπε αλλα πρέπει να παω παλι στις 31 του μηνα για να δούμε και την σπονδυλική στήλη.Ρωτησα για βάρος αλλα μου ειπε ότι σε αυτές τις εβδομαδες δεν μας ενδιαφέρει κάν οποτε δεν το κοιτάνε.Η μικρη μου χασμουρήθηκε μια φορα οπως την κοιτούσα και μετα εκανε κινήσεις με το στόμα της σαν να μασουλάει ❤️

Ελααα..Μπράβο!!!Μια χαρά λοιπόν όλα!μάλλον εκεί έχουν άλλα μέτρα γτι εδω το βάρος είναι σημαντικό,όπως κ η εξέταση γίνεται 22η εβδομάδα..τη σπονδυλική γτι δν την εβλεπε;δν ευνοούσε η θεση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Γεια σας κοριτσια.Τι κάνετε Εσεις και οι κοιλίτσες;Εγω 20 εβδομαδων σημερα.Ακριβως στα μισά του δρόμου?Πήγα και για τη β επιπέδου το πρωί.Ενταξη δεν κράτησε τρία λεπτά οπως η αυχενική μου ?Αυτή κράτησε δέκα ολόκληρα λεπτά με το ρολόι παρακαλώ???και τα τέσσερα απο αυτα προσπαθούσε να βρει τη σπονδυλική στήλη αλλα τελικα δεν τα κατάφερε.Οσα μπόρεσε να δει ολα καλα μου ειπε αλλα πρέπει να παω παλι στις 31 του μηνα για να δούμε και την σπονδυλική στήλη.Ρωτησα για βάρος αλλα μου ειπε ότι σε αυτές τις εβδομαδες δεν μας ενδιαφέρει κάν οποτε δεν το κοιτάνε.Η μικρη μου χασμουρήθηκε μια φορα οπως την κοιτούσα και μετα εκανε κινήσεις με το στόμα της σαν να μασουλάει ❤️

Αντε ωραια❤❤!!Ποτε λεγαμε για την αυχενικη και ποτε καναμε και τη β επιπεδου χαμπαρι δεν πηρα!!Τελικα κοριτσακι ειναι??Σου ειπε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Marnik είπε:

Ελααα..Μπράβο!!!Μια χαρά λοιπόν όλα!μάλλον εκεί έχουν άλλα μέτρα γτι εδω το βάρος είναι σημαντικό,όπως κ η εξέταση γίνεται 22η εβδομάδα..τη σπονδυλική γτι δν την εβλεπε;δν ευνοούσε η θεση;

Ναι ακριβώς αυτο.Δεν γύριζε με τιποτα οσο και να προσπαθούσαμε.Δεν πειράζει καλυτερα ευκαιρία να την ξαναδώ?Αλλωστε αυτος ηταν ο τελευταίο υπέρηχος.Μετα απο αυτόν της β επιπέδου δεν μας κάνουν κανέναν άλλον εκτός και υπάρξει κάποιο πρόβλημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Ναι ακριβώς αυτο.Δεν γύριζε με τιποτα οσο και να προσπαθούσαμε.Δεν πειράζει καλυτερα ευκαιρία να την ξαναδώ?Αλλωστε αυτος ηταν ο τελευταίο υπέρηχος.Μετα απο αυτόν της β επιπέδου δεν μας κάνουν κανέναν άλλον εκτός και υπάρξει κάποιο πρόβλημα 

Ναι,όντως!ευκαιρία να την ξαναδείς!!!εύχομαι τα καλυτερα!!!είδες άμα πεισμωσουν δν αλλάζουν θέση με τπτ?..κι εμάς μια από τα ίδια όταν προσπαθούσαμε να τη βγάλουμε φωτο να δούμε μουτρακια!δλδ εσύ τώρα Δ θα ξανακάνεις κανέναν υπερηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Suxumuxu είπε:

Αντε ωραια❤❤!!Ποτε λεγαμε για την αυχενικη και ποτε καναμε και τη β επιπεδου χαμπαρι δεν πηρα!!Τελικα κοριτσακι ειναι??Σου ειπε??

Ε ναι βρε εννοείται.Κανω εγω αγόρια;;;???Κοιτά να μου κρατήσεις το γαμπρό γιατι που να βρισκουμε τόσα αντράκια;?Άντε να περάσουν σύντομα και οι επόμενες εβδομαδες γιατι ειδικά εγω που τα περνάω ολα για εκτη φορα δεν αντέχω και πολυ ακομα.Αυριο το απόγευμα εχω καρδιολόγο να δούμε τι θα πει και αυτος και την άλλη εβδομαδα θα μου τοποθετήσουν για ενα 24ωρο το holder για να έχουμε πιο καθαρή εικόνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Ναι,όντως!ευκαιρία να την ξαναδείς!!!εύχομαι τα καλυτερα!!!είδες άμα πεισμωσουν δν αλλάζουν θέση με τπτ?..κι εμάς μια από τα ίδια όταν προσπαθούσαμε να τη βγάλουμε φωτο να δούμε μουτρακια!δλδ εσύ τώρα Δ θα ξανακάνεις κανέναν υπερηχο;

Οχι Δυστηχως μετα απο αυτόν των 20 εβδομαδων δεν κάνουν άλλον.Οτι να ναι πραγματικά εδω περα.Μας μετράνε την κοιλια με μεζούρα και αν την επόμενη φορα που θα την ξανα μετρήσουν δουν ότι δεν εχει πάρει οσο πρέπει μονο τοτε σε παραπέμπουν για υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Οχι Δυστηχως μετα απο αυτόν των 20 εβδομαδων δεν κάνουν άλλον.Οτι να ναι πραγματικά εδω περα.Μας μετράνε την κοιλια με μεζούρα και αν την επόμενη φορα που θα την ξανα μετρήσουν δουν ότι δεν εχει πάρει οσο πρέπει μονο τοτε σε παραπέμπουν για υπέρηχο.

Πλάκα κανεις!δν το ήξερα!απίστευτο!δν πειραζει,κορίτσι μου!εσενα σε νοιαζει να είναι όλα καλα κ θα τη δεις μετα μια κ καλη!εκπληξη!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Οχι Δυστηχως μετα απο αυτόν των 20 εβδομαδων δεν κάνουν άλλον.Οτι να ναι πραγματικά εδω περα.Μας μετράνε την κοιλια με μεζούρα και αν την επόμενη φορα που θα την ξανα μετρήσουν δουν ότι δεν εχει πάρει οσο πρέπει μονο τοτε σε παραπέμπουν για υπέρηχο.

Ενα Εχω να πω Ελλαδιτσα και παλι Ελλαδιτσα μα να μην δεις το Μπεμπέ δεν γίνεται και αν εχεις κάποιο θέμα πως το παρακολουθούν π χ εγώ Εχω θρομβοφιλια και πρέπει να παρακολουθούμαι μέχρι να γεννησω εκεί τι γίνεται; α ρε Ελλάδα και παλι Ελλαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Πλάκα κανεις!δν το ήξερα!απίστευτο!δν πειραζει,κορίτσι μου!εσενα σε νοιαζει να είναι όλα καλα κ θα τη δεις μετα μια κ καλη!εκπληξη!?

Και ομως καθολου πλάκα δεν κανω.Ετσι το έχουν εδω περα.Και μετα σου λεει Αγγλια ειναι πιο μπροστά αυτοί ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Ενα Εχω να πω Ελλαδιτσα και παλι Ελλαδιτσα μα να μην δεις το Μπεμπέ δεν γίνεται και αν εχεις κάποιο θέμα πως το παρακολουθούν π χ εγώ Εχω θρομβοφιλια και πρέπει να παρακολουθούμαι μέχρι να γεννησω εκεί τι γίνεται; α ρε Ελλάδα και παλι Ελλαδα

Α καλα σε περίπτωση θρόμβο φιλίας που κάποια κοπέλα δεν το ξέρει εφόσον «χάσει» κανα δυο τρία μωράκια μετα αποφασίζουν να κάνουν εξετάσεις.Παντως δεν ειναι μονο εδω στην Αγγλια ετσι.Παρομοια ειναι και σε κάποιες άλλες χώρες αποσο εχω ακούσει γι’αυτο όντως στο θέμα της μαιευτικής Ελλαδα και παλι Ελλαδα.Στο μονο που δεν θα συμφωνήσω ειναι με τις αναίτιες καισαρικές γιατι πραγματικά το ποσοστό στην Ελλαδα ειναι παρα πολυ υψηλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Και ομως καθολου πλάκα δεν κανω.Ετσι το έχουν εδω περα.Και μετα σου λεει Αγγλια ειναι πιο μπροστά αυτοί ????

Ελα,ρε...Ναι,πράγματι..γι'αυτο μου έχει κάνει εντύπωση..ούτε τον τράχηλο σου μετράνε με κολπικο;να βλέπουν πως εξελίσσεται..;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Ελα,ρε...Ναι,πράγματι..γι'αυτο μου έχει κάνει εντύπωση..ούτε τον τράχηλο σου μετράνε με κολπικο;να βλέπουν πως εξελίσσεται..;

Οχι καλε τιποτα δεν κοιτάνε.Ουτε ντοπλερ κανουμε.Σου λεω μονο αν υπάρξει θέμα πχ να πονάς η αν δεις διαρροή αμνιακου.Ασε που ακομα και με τη μαία στην πρώτη εγκυμοσύνη έχεις λίγα παραπάνω ραντεβού ενώ στις επόμενες πιο λίγα.Τι σκεπτικό ειναι αυτο δεν ξερω;Ότι τι δηλαδη;Α αυτή εχει ηδη παιδια οποτε δεν μας πολυνοιάζει για αυτο;

Εγω να φανταστείς ανοικω σε high risk κατηγορία και Οχι μονο για ενα λόγο αλλα για πολλούς και παρόλα αυτα η μονη διαφορά που εχω ειναι ότι εχω και δυο ραντεβού με γυναικολόγο(χωρις υπέρηχο εννοείται) ενώ κανονικα σε βλέπει μονο μαία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Οχι καλε τιποτα δεν κοιτάνε.Ουτε ντοπλερ κανουμε.Σου λεω μονο αν υπάρξει θέμα πχ να πονάς η αν δεις διαρροή αμνιακου.Ασε που ακομα και με τη μαία στην πρώτη εγκυμοσύνη έχεις λίγα παραπάνω ραντεβού ενώ στις επόμενες πιο λίγα.Τι σκεπτικό ειναι αυτο δεν ξερω;Ότι τι δηλαδη;Α αυτή εχει ηδη παιδια οποτε δεν μας πολυνοιάζει για αυτο;

Εγω να φανταστείς ανοικω σε high risk κατηγορία και Οχι μονο για ενα λόγο αλλα για πολλούς και παρόλα αυτα η μονη διαφορά που εχω ειναι ότι εχω και δυο ραντεβού με γυναικολόγο(χωρις υπέρηχο εννοείται) ενώ κανονικα σε βλέπει μονο μαία.

Οχι πλέον έχουν αλλάξει καισαρικη δεν κάνουν ετσι εύκολα οι περισσότεροι γιατροί είναι υπέρ του φυσιολογικού ναι ξέρω οτι και η Γερμανια έχει το ίδιο θέμα σε θέμα εγκυμοσύνης οτι να ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Οχι καλε τιποτα δεν κοιτάνε.Ουτε ντοπλερ κανουμε.Σου λεω μονο αν υπάρξει θέμα πχ να πονάς η αν δεις διαρροή αμνιακου.Ασε που ακομα και με τη μαία στην πρώτη εγκυμοσύνη έχεις λίγα παραπάνω ραντεβού ενώ στις επόμενες πιο λίγα.Τι σκεπτικό ειναι αυτο δεν ξερω;Ότι τι δηλαδη;Α αυτή εχει ηδη παιδια οποτε δεν μας πολυνοιάζει για αυτο;

Εγω να φανταστείς ανοικω σε high risk κατηγορία και Οχι μονο για ενα λόγο αλλα για πολλούς και παρόλα αυτα η μονη διαφορά που εχω ειναι ότι εχω και δυο ραντεβού με γυναικολόγο(χωρις υπέρηχο εννοείται) ενώ κανονικα σε βλέπει μονο μαία.

Απίστευτο κ ριψοκίνδυνο μαζί..να μη ρωτήσω για το θέμα των συσπασεων,ε;αν κανεις συσπάσεις νωρίς,μόνο αν το καταλάβεις από μόνη σου κάνουν κάτι ή σε βάζουν τοκογραφο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

Οχι πλέον έχουν αλλάξει καισαρικη δεν κάνουν ετσι εύκολα οι περισσότεροι γιατροί είναι υπέρ του φυσιολογικού ναι ξέρω οτι και η Γερμανια έχει το ίδιο θέμα σε θέμα εγκυμοσύνης οτι να ναι

Μακάρι να ειναι οπως τα λες γιατι ειναι κρίμα να γίνονται άδικα.Εννοειται υποστηρίζουμε τις καισαρικές που πρέπει και χρειάζονται.Απλα σε ενα γκρουπ μαιευτικής και γυναικολογίας που ειμαι βλεπω ακομα το ιδιο πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Μακάρι να ειναι οπως τα λες γιατι ειναι κρίμα να γίνονται άδικα.Εννοειται υποστηρίζουμε τις καισαρικές που πρέπει και χρειάζονται.Απλα σε ενα γκρουπ μαιευτικής και γυναικολογίας που ειμαι βλεπω ακομα το ιδιο πρόβλημα.

Οχι Όζι τουλάχιστον εδώ στην Πόλη μου δεν γίνονται για ψηλού πήδημα καισαρικές Οχι με τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Απίστευτο κ ριψοκίνδυνο μαζί..να μη ρωτήσω για το θέμα των συσπασεων,ε;αν κανεις συσπάσεις νωρίς,μόνο αν το καταλάβεις από μόνη σου κάνουν κάτι ή σε βάζουν τοκογραφο;

Οχι καρδιοτοκογραφο ετσι προληπτικά με την καμία.Αν το καταλάβεις μονη σου οπως λες και παραπονεθείς και πας και σε δουν ξερω γω ίσως να σε παραπέμψουν μετα.Κοριτσια πραγματικά ειναι σχεδόν απίθανο να υπάρξει κοπέλα που να μην εχει μια τραυματική εμπειρία με εγκυμοσύνη πχ αποβολή.Συναδελφισες μου και φίλες μου Αγγλίδες ολες τουλάχιστον μια αποβολή η και σε ακομα πιο χειρότερη περίπτωση still birth.Αφού ο προγεννητικός έλεγχος ειναι για τα Μπάζα πως να προλάβουν το κακό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Suxumuxu είπε:

@Mommy 6 καμπυλη ζαχαρου σας κανουν ή το θεωρουν και αυτο περιττο??

Οχι παιδι μου σαν εξέταση ρουτίνας με την καμία.Για ποιο λόγο να μας κάνουν; ??Σε ρωτάνε αν έχεις στην οικογενεια ιστορικό διαβήτη κάποιον δηλαδη απο τους πρώτου βαθμού συγγενείς σου που να εχει. Να σας πω την αμαρτία μου εγω τους είπα ότι εχει ο αδερφός μου και θα μου κάνουν ειπαν αλλα δεν ξερω ποτε.Μεταξυ μας ετσι;;Σσσσσσσς???❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy 6 είπε:

Οχι καρδιοτοκογραφο ετσι προληπτικά με την καμία.Αν το καταλάβεις μονη σου οπως λες και παραπονεθείς και πας και σε δουν ξερω γω ίσως να σε παραπέμψουν μετα.Κοριτσια πραγματικά ειναι σχεδόν απίθανο να υπάρξει κοπέλα που να μην εχει μια τραυματική εμπειρία με εγκυμοσύνη πχ αποβολή.Συναδελφισες μου και φίλες μου Αγγλίδες ολες τουλάχιστον μια αποβολή η και σε ακομα πιο χειρότερη περίπτωση still birth.Αφού ο προγεννητικός έλεγχος ειναι για τα Μπάζα πως να προλάβουν το κακό;;

Απίστευτο!Έχω πάθει σοκ..μπορώ να καταλάβω τι ανασφάλεια νιώθετε..υπομονή!να παρακολουθείς τι αισθάνεσαι κ αν νιώσεις κάτι περίεργο,να μας πεις να ρωτήσουμε τους δικούς μας γιατρούς εδώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Marnik είπε:

Απίστευτο!Έχω πάθει σοκ..μπορώ να καταλάβω τι ανασφάλεια νιώθετε..υπομονή!να παρακολουθείς τι αισθάνεσαι κ αν νιώσεις κάτι περίεργο,να μας πεις να ρωτήσουμε τους δικούς μας γιατρούς εδώ..

Να είσαι καλα κοριτσακι μου σε ευχαριστω πολυ και μονο που το λες ❤️Ένταξη εχω ηδη γεννήσει δυο απο τα παιδια μου εδω στην Αγγλια οποτε προσπαθώ να σκέφτομαι ότι οπως πήγαν ολα καλα τοτε ετσι θα πανε και αυτή τη φορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mommy 6 είπε:

Να είσαι καλα κοριτσακι μου σε ευχαριστω πολυ και μονο που το λες ❤️Ένταξη εχω ηδη γεννήσει δυο απο τα παιδια μου εδω στην Αγγλια οποτε προσπαθώ να σκέφτομαι ότι οπως πήγαν ολα καλα τοτε ετσι θα πανε και αυτή τη φορα 

Μην το συζητάς!Όλα καλα θα πανε!το θέμα είναι να βοηθιομαστε κ μεταξύ μας!οπότε,αν χρειαστείς κάτι,πες μας!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.... Πότε πρωτονιωσατε το μωρό σας?σε ποια εβδομάδα ? Εγώ νομίζω κάτι νιώθω, μάλλον είναι το μωρό. Είναι για δευτερόλεπτα κ είναι κ το πρώτο μου κ δεν γνωρίζω... Επίσης τα νιώθατε κάθε μέρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια.... Πότε πρωτονιωσατε το μωρό σας?σε ποια εβδομάδα ? Εγώ νομίζω κάτι νιώθω, μάλλον είναι το μωρό. Είναι για δευτερόλεπτα κ είναι κ το πρώτο μου κ δεν γνωρίζω... Επίσης τα νιώθατε κάθε μέρα? 

Καλημερααα!!!Εγώ το ένιωσα 14η εβδομάδα..Εσύ σε ποια εβδομάδα εισαι;δν το άκουγα κάθε μερα..Μετά την 20η εβδομάδα άρχισα να το ακούω συστηματικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλά πολύ καλά, καμία σχέση αλήθεια, καμένα άγχος πέρα από την αρχή λίγο μετά τπτ! Το άκρως αντίθετο με την πρώτη😅 αγοράκι περιμένω τώρα😊
    • Καλημέρα Μαριλού!!!! ☀️  Μπράβο κορίτσι μου!!! τέλειες οι εξετάσεις και ξεκινάς!!!!!! Με το καλό!!!! 🙏❤️😍
    • Καλημερα Νεφέλη μου!!! ☀️ Καλή αρχή στη διέγερσή σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! 🙏❤️  βήμα βημα με εμπιστοσυνη στο γιατρο και πίστη θα γίνουν όλα!! το σωμα σου κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί!! βοήθησε το κι εσυ όσο μπορεις και ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 🤞🥰
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...