Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χοριακη χαμηλή βοήθεια !!!!


Papadakis

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Ναι κορίτσι .... Απεψυξα δυο που είχα τρίτης ημέρας και ένα που πήραμε από το φυσικό κύκλο και μου έβαλαν τα δυο καλύτερα λόγω ηλικίας ... βέβαια ήταν Α προς β όποτε λίγες πιθανότητες 

εσυ τι κανείς ;;;;

Εγώ έχω 2 παιδιά από διαφορετικές εξωσωματικές...μια χαρά ελπίδες έχεις..τα μωρά δεν είναι μαθηματικά κορίτσι μου...το σταυρό σου κ εμπιστοσύνη στα εμβρια...εύχομαι μια τεράστια χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Οχι κορίτσι μου.Μονοι μας..

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Οχι κορίτσι μου.Μονοι μας..

Και γιατί μπαίνεις στην διαδικασία να κανείς χοριακη τόσο νωρίς !!!! Εφόσον μένεις μόνη σου χαλάρωσε και θα έρθει ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Εγώ έχω 2 παιδιά από διαφορετικές εξωσωματικές...μια χαρά ελπίδες έχεις..τα μωρά δεν είναι μαθηματικά κορίτσι μου...το σταυρό σου κ εμπιστοσύνη στα εμβρια...εύχομαι μια τεράστια χοριακη

Μπράβο κορίτσι μου !!! Έχεις δυο παιδάκια !!! Μακάρι τι να πω ... είναι η 5 φορά και έχω απογοητευθεί τρέμω και με την χαμηλή αμη μήπως δεν προλάβω :(((( μόνο αυτό σκέφτομαι τίποτε άλλο μήπως δεν προλάβω ..... 

το πρώτο το έπιασα και με την πρώτη εξωσωματική. Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

 

Και γιατί μπαίνεις στην διαδικασία να κανείς χοριακη τόσο νωρίς !!!! Εφόσον μένεις μόνη σου χαλάρωσε και θα έρθει ......

Προσπάθεια σχεδόν 4 ,χρονων κ στα 42 που να περιμένω,;;;

Με εξωσωματική που δεν ανταποκρινομαι στις ενέσεις κ γιατρους που λεν ΔΕΝ απο μονη σου...Πόσο χαλαρη να ειμαι;Χωρις παιδακι ακόμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Προσπάθεια σχεδόν 4 ,χρονων κ στα 42 που να περιμένω,;;;

Με εξωσωματική που δεν ανταποκρινομαι στις ενέσεις κ γιατρους που λεν ΔΕΝ απο μονη σου...Πόσο χαλαρη να ειμαι;Χωρις παιδακι ακόμα..

Εγώ στα 42 θα έκανα ασυζητητί εξωσωματική....στο λέω γιατί ως ανεξήγητα υπογονιμη έφτασα εκεί μια δεκαετία πιο μικρή από σένα κ δε μετανιώνω ...πάντως μωρό θα τεθεί στο υπογράφω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

Εγώ στα 42 θα έκανα ασυζητητί εξωσωματική....στο λέω γιατί ως ανεξήγητα υπογονιμη έφτασα εκεί μια δεκαετία πιο μικρή από σένα κ δε μετανιώνω ...πάντως μωρό θα τεθεί στο υπογράφω...

Ευχαριστώ πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Ευχαριστώ πολυ!

Eλπιζω να καταλαβαίνεις πως σου το λέω...εγώ πήγαινα στους γιατρούς κ με έστελναν σπίτι...δεν έχεις τίποτα μου έλεγαν..ήμουν 28 κ έφτασα 32 πόσο δηλαδή να πήγαινα σπίτι μου ακόμα...με έτρωγε αυτό μου χαλούσε την καθημερινότητά μου...δεν μπορούσα να μην το σκέφτομαι...δε μου περισσεύαν χρήματα όμως είπα θα το κάνω κ ο,τι γίνει..έψαξα τα πάντα πριν...έκανα προσπάθεια κ ήρθαν αποβολές .. όμως ήρθαν κ τα παιδιά...εν έτη 2019 μαμά θα γίνεις είναι το μόνο σίγουρο..ο γιατρός μου έλεγε όλες κάνουν αρκεί να χουν μήτρα...το θέμα είναι να μη σε φάει αυτό...αν νιώθεις ότι ο χρόνος δεν είναι σημάδια προχωρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Eλπιζω να καταλαβαίνεις πως σου το λέω...εγώ πήγαινα στους γιατρούς κ με έστελναν σπίτι...δεν έχεις τίποτα μου έλεγαν..ήμουν 28 κ έφτασα 32 πόσο δηλαδή να πήγαινα σπίτι μου ακόμα...με έτρωγε αυτό μου χαλούσε την καθημερινότητά μου...δεν μπορούσα να μην το σκέφτομαι...δε μου περισσεύαν χρήματα όμως είπα θα το κάνω κ ο,τι γίνει..έψαξα τα πάντα πριν...έκανα προσπάθεια κ ήρθαν αποβολές .. όμως ήρθαν κ τα παιδιά...εν έτη 2019 μαμά θα γίνεις είναι το μόνο σίγουρο..ο γιατρός μου έλεγε όλες κάνουν αρκεί να χουν μήτρα...το θέμα είναι να μη σε φάει αυτό...αν νιώθεις ότι ο χρόνος δεν είναι σημάδια προχωρά...

Σ ευχαριστω πολυ .Εμεις την εξωσωματικη την αποκλεισαμε.Κάναμε μια και δεν εξελίχθηκε.Δεν θα προχωρησω σε εξωσωματικη. Το παλεύουμε μονοι μας και με σύμμαχο ένα καλό γιατρό .Αν ειναι να γίνει θα γίνει. Διαφορετικα ..θα το παρουμε απόφαση..Δεν υπάρχει κάποιο ιδιαιτερο πρόβλημα παρα μονο η ηλικια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σ ευχαριστω πολυ .Εμεις την εξωσωματικη την αποκλεισαμε.Κάναμε μια και δεν εξελίχθηκε.Δεν θα προχωρησω σε εξωσωματικη. Το παλεύουμε μονοι μας και με σύμμαχο ένα καλό γιατρό .Αν ειναι να γίνει θα γίνει. Διαφορετικα ..θα το παρουμε απόφαση..Δεν υπάρχει κάποιο ιδιαιτερο πρόβλημα παρα μονο η ηλικια..

Καλημερα. Ουτε ο φυσικος κυκλος σε ενδιαφερει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Καλημερα. Ουτε ο φυσικος κυκλος σε ενδιαφερει? 

Καλημερα!Ναι!Το πιθανοτερο να είναι η επομενη κίνηση ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Με το καλο! Μακαρι!

 

Σ ευχαριστω πολυ!Περιμενω τα αποτελεσματα εξετασεων σε λιγο...Απο εκει και περα θα δούμε πως θα κινηθούμε.Ο γιατρος που απευθύνθηκα ασχολείται με εξωσωματικές και συνεργάζεται με γνωστο κέντρο στην Αθήνα. Καιρό τωρα θέλω να το πάω με φυσικό κύκλο ,αλλά διαρκώς φρενάρει ο αντρας μου!Μακαρι να ξεκολλήσει πια!

Εσυ κοπέλα μου;;Πως τα καταφερες;;Εχεις παιδακια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σ ευχαριστω πολυ!Περιμενω τα αποτελεσματα εξετασεων σε λιγο...Απο εκει και περα θα δούμε πως θα κινηθούμε.Ο γιατρος που απευθύνθηκα ασχολείται με εξωσωματικές και συνεργάζεται με γνωστο κέντρο στην Αθήνα. Καιρό τωρα θέλω να το πάω με φυσικό κύκλο ,αλλά διαρκώς φρενάρει ο αντρας μου!Μακαρι να ξεκολλήσει πια!

Εσυ κοπέλα μου;;Πως τα καταφερες;;Εχεις παιδακια;;

Μακαρι ναμην χρειαστει να προχωρησετε σε τιποτα αλλο. Να εχεις καλα αποτελεσματα.

Τι δεν του αρεσει του συζυγου στο θεμα αυτο;

Εμεις τα καταφεραμε με εξωσωματικη. Με την τριτη προσπάθεια. Τωρα ειμαι εγκυος, στον όγδοο μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια κοπέλα μου!Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!Και μια ευκολη γέννα! 

Ο αντρας μου δυσκολευεται στις μετακινησεις..Αν προχωρήσουμε θα πρεπει να ανέβουμε Αθήνα και δεν τον ευχαριστεί και τόσο.Πιστευω να τα καταφερουμε οπως και να εχει.Το ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Συγχαρητηρια κοπέλα μου!Να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!Και μια ευκολη γέννα! 

Ο αντρας μου δυσκολευεται στις μετακινησεις..Αν προχωρήσουμε θα πρεπει να ανέβουμε Αθήνα και δεν τον ευχαριστεί και τόσο.Πιστευω να τα καταφερουμε οπως και να εχει.Το ευχομαι!

Σε ευχαριστω για τις ευχες σου, κ σε σας με το καλο ευχομαι.

Κι εμεις καναμε συνεχως ταξιδια με πολλες ωρες οδηγησης αυθημερων, με πολλα εξοδα για τα καυσιμα. Καταλαβαινω. Ειναι δυσκολη η αποσταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 18/1/2019 at 8:04 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Γεια σου κορίτσι και προτρέχω αλλα θα πω..... συγχαρητήριααα!!

Ίδια περίπτωση η @Smurf88 πέρισυ στο θέμα με τις Προσπαθειες Ιανουαρίου. Πρωτη χοριακή στην ώρα της γύρω στο 7 αν θυμάμαι καλά. Roller Coaster μας είχε. Όλες είχαμε αποτύχει και περιμέναμε με κομμένη την ανάσα την επόμενη δική της χοριακή.

Γέννησε την κοράκλα της τον Οκτώβρη 

Σωστά θυμάσαι @Antelope.... 7.6 τη 10η μέρα εμβρυομεταφοράς και όλα εξελίχθηκαν τέλεια...μάλλον έγινε λίγο νωρίς η χοριακή ή η μπεμπούλα μου σκεφτόταν αν θα τρυπώσει!!!τώρα πάντως κοιμάται ήρεμη στο κρεβάτι της!!!μη χάνετε την ελπίδα σας κορίτσια...να ξεκινάτε με ύφος νικητή!!!5 χρόνια προσπαθούσαμε και ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...