Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χοριακη χαμηλή βοήθεια !!!!


Papadakis

Recommended Posts

Καλησπέρα σήμερα 9 μέρα και έκανα χοριακη η οποία ήταν πολύ χαμηλή 10!! Έχει τύχει σε καμία και να εξελίχθηκε καλα;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Καλησπέρα σήμερα 9 μέρα και έκανα χοριακη η οποία ήταν πολύ χαμηλή 10!! Έχει τύχει σε καμία και να εξελίχθηκε καλα;;;;;;

9η ημέρα καθυστέρησης?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς δεν είναι καλή η χοριακη σου για την συγκεκριμένη ημέρα. Το πιθανότερο είναι να είχες μια βιοχημική κύηση, πολύ συχνό τόσο στην εξ, όσο και στη φυσική σύλληψη.

Όμως όπως θα σου είπε σίγουρα ο γιατρός σου θα πρέπει να επαναλάβεις γιατί κάποιες φορές το θαύμα της ζωής δεν υπακούει στις στατιστικές και υπάρχουν ναι περιπτώσεις που ξεκίνησαν με 10 χοριακη και έκαναν υπέροχα μωρά. Λίγες μεν αλλά υπάρχουν. 

Μακάρι να είσαι από αυτές! 

Συμβουλεψου και άκου το γιατρό σου.  

Εύχομαι το καλύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

9η ημέρα καθυστέρησης?? 

Όχι 9 μέρα εμβρυομεταφορας .... έχει τύχει σε καμία να εξελίχτηκαν όλα καλά μετά ;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Όχι 9 μέρα εμβρυομεταφορας .... έχει τύχει σε καμία να εξελίχτηκαν όλα καλά μετά ;;;;;;

Μία χαρά είναι η τιμή.... Δευτέρα ξανά κάνε.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μία χαρά είναι η τιμή.... Δευτέρα ξανά κάνε.. ❤️

Αχ μακάρι τι πω έχω πάρει μια στεναχώρια ..... με έκραξε ο γιατρός που το έκανα σήμερα .... αλλά δεν άντεξα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αχ μακάρι τι πω έχω πάρει μια στεναχώρια ..... με έκραξε ο γιατρός που το έκανα σήμερα .... αλλά δεν άντεξα 

Ε ναι ήταν πολύ νωρίς. Αλλά γενικά εγκυμοσύνη είναι πάνω από 30..θα δεις τη Δευτέρα.. Έχε υπομονή.!!! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτσε βρε κορίτσι δεν ήταν να την κάνεις σήμερα; Είχα την εντύπωση ότι είχες πει αλλού ότι σήμερα Παρασκευή ήταν να κάνεις. Θεώρησα επίσης ότι αναφέρεις τη μέρα που σου έδωσαν οδηγίες να την κάνεις. Αν την έκανες νωρίτερα σορυ για το προηγούμενο ποστ. Αν την έκανες νωρίτερα ίσα ίσα είναι πολύ καλό που έχει ξεκινήσει να δείχνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κάτσε βρε κορίτσι δεν ήταν να την κάνεις σήμερα; Είχα την εντύπωση ότι είχες πει αλλού ότι σήμερα Παρασκευή ήταν να κάνεις. Θεώρησα επίσης ότι αναφέρεις τη μέρα που σου έδωσαν οδηγίες να την κάνεις. Αν την έκανες νωρίτερα σορυ για το προηγούμενο ποστ. Αν την έκανες νωρίτερα ίσα ίσα είναι πολύ καλό που έχει ξεκινήσει να δείχνει.

Κάθε κέντρο και κάθε γιατρός λέει διαφορετική μέρα να την κανείς !!!! 9 μέρα δεν λέει κανείς βέβαια αλλά επειδή δεν άντεχα την έκανα .... κοιτά άσχετα εάν μου αρέσει η όχι είναι πολύ χαμηλή και οι πιθανότητες είναι να μην πάει καλά !! Εύχομαι βέβαια να πέσουμε στις εξαιρέσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κορίτσι και προτρέχω αλλα θα πω..... συγχαρητήριααα!!

Ίδια περίπτωση η @Smurf88 πέρισυ στο θέμα με τις Προσπαθειες Ιανουαρίου. Πρωτη χοριακή στην ώρα της γύρω στο 7 αν θυμάμαι καλά. Roller Coaster μας είχε. Όλες είχαμε αποτύχει και περιμέναμε με κομμένη την ανάσα την επόμενη δική της χοριακή.

Γέννησε την κοράκλα της τον Οκτώβρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/1/2019 at 4:49 ΜΜ, ο/η Papadakis είπε:

Κάθε κέντρο και κάθε γιατρός λέει διαφορετική μέρα να την κανείς !!!! 9 μέρα δεν λέει κανείς βέβαια αλλά επειδή δεν άντεχα την έκανα .... κοιτά άσχετα εάν μου αρέσει η όχι είναι πολύ χαμηλή και οι πιθανότητες είναι να μην πάει καλά !! Εύχομαι βέβαια να πέσουμε στις εξαιρέσεις 

9 μέρα έλεγε ο δικός μου...εάν ήταν βλαδτοκυστες 9 μέρα θες περίπου 50

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις On 24/1/2019 at 1:51 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

@Papadakis εκανες επαναληπτικη χοριακη?

Συγγνώμη που άργησα να απαντήσω . Δυστυχώς δεν εξελίχθηκε καλά . Στην επαναληπτική πήγε 11,8. Ευτυχώς μηδένισε μόνη της και δεν χρειάστηκε κάτι άλλο .... Την Τρίτη έκανα την 5 προσπάθεια μου και αναμενω αποτελέσματα την Παρασκευή 22/2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/1/2019 at 4:49 ΜΜ, ο/η Papadakis είπε:

Κάθε κέντρο και κάθε γιατρός λέει διαφορετική μέρα να την κανείς !!!! 9 μέρα δεν λέει κανείς βέβαια αλλά επειδή δεν άντεχα την έκανα .... κοιτά άσχετα εάν μου αρέσει η όχι είναι πολύ χαμηλή και οι πιθανότητες είναι να μην πάει καλά !! Εύχομαι βέβαια να πέσουμε στις εξαιρέσεις 

Έκανες δηλαδή προσπάθεια στον αμέσως επόμενο κύκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Έκανες δηλαδή προσπάθεια στον αμέσως επόμενο κύκλο;

Ναι κορίτσι .... Απεψυξα δυο που είχα τρίτης ημέρας και ένα που πήραμε από το φυσικό κύκλο και μου έβαλαν τα δυο καλύτερα λόγω ηλικίας ... βέβαια ήταν Α προς β όποτε λίγες πιθανότητες 

εσυ τι κανείς ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Ναι κορίτσι .... Απεψυξα δυο που είχα τρίτης ημέρας και ένα που πήραμε από το φυσικό κύκλο και μου έβαλαν τα δυο καλύτερα λόγω ηλικίας ... βέβαια ήταν Α προς β όποτε λίγες πιθανότητες 

εσυ τι κανείς ;;;;

Θετικη σκέψη κ ολα να πανε καλα αυτη τη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Papadakis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά και σένα σπυ εύχομαι καλή επιτυχία 

Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά και σένα σπυ εύχομαι καλή επιτυχία 

Κοριτσι μου εγω περιμένω να κανω χοριακη να δουμε τι γινετσι..Τελευταία τιμη ,4,75..Ειδομεν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά και σένα σπυ εύχομαι καλή επιτυχία 

Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι ;;;;;

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κοριτσι μου εγω περιμένω να κανω χοριακη να δουμε τι γινετσι..Τελευταία τιμη ,4,75..Ειδομεν

4,75 η 475 ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά και σένα σπυ εύχομαι καλή επιτυχία 

Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι ;;;;;

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κοριτσι μου εγω περιμένω να κανω χοριακη να δουμε τι γινετσι..Τελευταία τιμη ,4,75..Ειδομεν

4,75 η 475 ;;;;;

 

 

δεν είσαι με εξωσωματική. ;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή.  Εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη-στενοχωρημένη. Την Κυριακή (4 μέρες νωρίτερα) μου ήρθε περίοδος. Το τελευταίο διάστημα, όπως σας έχω πει, έχω νορμάλ ροή δύο μέρες και την τρίτη μέρα μόνο καφέ. Το έχω αναφέρει στον γιατρό μου και μου είπε πως είναι εντάξει. Αυτή τη φορά όμως ήταν ακόμα χειρότερα, δεν έχω σχεδόν καθόλου αίμα. Δηλαδή ακόμα και όταν πηγαίνω τουαλέτα δεν πέφτει αίμα, έχω μόνο στο σκούπισμα και στην σερβιέτα λίγο. Όλα αυτά ξεκίνησαν εχθές το πρωί και τελείωσαν εχθές το βράδυ. Σήμερα τίποτα. Έχω φοβηθεί πολύ και σκέφτομαι για ωοθηκική ανεπάρκεια και άλλα τέτοια ωραία. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία?????
    • Καλημέρα κορίτσι μου, αν κάνεις έτσι μεγάλους κύκλους μήπως ήταν ωορρηξία;
    • Καλησπέρα καλή σαρακοστή με υγεία!! Λοιπόν μια βοήθεια αν μπορεί κάποια κοπέλα Έχω ΣΠΩ γενικά κάνω μεγάλους κύκλους σπάνια θα έρθω κανονικά έχω φτάσει μέχρι και 97 ημέρες κοντά!  Έχω ξεκινήσει καμία 10 μέρες τα ινοφερτ Πλας. Ο προηγούμενος κύκλος μου ήταν 97 ημερών κ πήρα χάπι για να έρθει. Έκανα ορμονολογικες εξετάσεις και ο ενδοκρινολόγος μου μου είπε ότι είναι όλες στα φυσιολογικά πλαίσια! Τώρα στις 22 ημέρες κύκλου είδα καφέ με βλέννα στο σκουπισμα, είχα πονακια περιόδου,στήθος όχι πρησμένο! Κράτησαν περίπου έξι ημέρες μέσα σε αυτές μια μέρα είδα σκούρο αιματακι αλλά όχι πολύ! Δλδ μέσα στις 6 ημέρες φορούσα Σερβιετα ότι θα κατέβει αίμα αλλά τίποτα...στην Σερβιετα πολύ λίγο ως καθόλου! Τα πινάκια έρχονται κ φεύγουν και λίγο η μέση! Τα καφέ σταμάτησαν 16 του μήνα , 17 έκανα ένα τέστ αλλά βγήκε αρνητικό!!  Μα ήταν νωρίς;; Να μην είναι εγκυμοσύνη απλά να είχα καμία ανωμαλία;; Δώστε τα φώτα σας!! Ευχαριστώ 🫶🫶🫶
    • Ούτε θηρίο! Φτου φτου! Εμένα 8,5, μηνών και είναι 68 εκατοστά και 7,5, κιλά 😅 Είστε ψηλοί με τον άντρα σου; Δεν θα έχουμε πολύ κόσμο, γύρω στους 80 θα καλέσουμε, οπότε πιστεύω καμιά 50αρια το πολύ θα έρθουν, οπότε θα κάνουμε και ένα τραπέζι μετά. Την άλλη μέρα από τη βάφτιση είναι και τα γενέθλιά της, οπότε λέω να κόψουμε εκεί μια τούρτα. Έτσι είναι το πρόγραμμα τους αυτό το μήνα. Και μετά κοιμούνται ακόμα πιο λίγο 😅 Αχ θυμάμαι και η δικιά μου πολύ γκρίνια... Ευτυχία τώρα μπουσουλαει και νιώθει λίγο πιο ανεξάρτητη και δεν κλαίει τόσο 😆 Βέβαια θέλει να είναι παντού μαζί μου.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...