Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

@MissMary  δεν μιλάμε για τις φωτογραφίες φουλ στο photoshop, να τον βλέπεις το άλλον κανονικά και να λες "αυτός είναι ωραίος/ωραία ή έστω γοητευτικός/γοητευτική"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η joy2 είπε:

@KONSTANTIA τα ανεβάζεις καθόλου τα πόδια ψηλά? 

Ναι αλλά όταν έχουν γίνει ήδη σαν φρατζόλες ? Όσο ο μικρός είναι στο πόδι και πρέπει να γίνουν δουλειές κλπ δεν υπάρχει χρόνος για ξεκούραση, δυστυχώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ναι αλλά όταν έχουν γίνει ήδη σαν φρατζόλες ? Όσο ο μικρός είναι στο πόδι και πρέπει να γίνουν δουλειές κλπ δεν υπάρχει χρόνος για ξεκούραση, δυστυχώς

Κατάλαβα... Εγώ ευτυχώς τα ανεβάζω ένα μισάωρο με μια ώρα κάθε απόγευμα και βλέπω με βοηθάει πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ερώτηση...το πρωί που ήμουν ξαπλωμένη (πάντα στο πλάι αριστερά) ένιωθα σαν να πιάνω παλμό κάτω στην ηβικη περιοχή, χωρίς να πονάω ή κάτι άλλο απλά σαν ένα ρυθμικό χτύπημα... Τι είναι αυτό συσπάσεις, λοξυγκας από τα μικρά ή τίποτα αλλο? Δεν το έχω ξανανιώσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@joy2  μάλλον κάποιο ρυθμικό χτύπημα είναι, οι συσπάσεις είναι σαν σφύξιμο της κοιλιάς, σαν να πετρώνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@joy2  μάλλον κάποιο ρυθμικό χτύπημα είναι, οι συσπάσεις είναι σαν σφύξιμο της κοιλιάς, σαν να πετρώνει. 

Όχι δεν ένιωθα κάτι τέτοιο! Σαν παλμός ήταν, όπως όταν πχ πιάνουμε το χέρι μας ή το λαιμο μας απλά εγώ δεν ακουμπουσα τη κοιλιά με το χέρι απλά το ένιωθα... Έλα Παναγία μου τι άλλο θα νιώσουμε :):) σε ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η joy2 είπε:

Όχι δεν ένιωθα κάτι τέτοιο! Σαν παλμός ήταν, όπως όταν πχ πιάνουμε το χέρι μας ή το λαιμο μας απλά εγώ δεν ακουμπουσα τη κοιλιά με το χέρι απλά το ένιωθα... Έλα Παναγία μου τι άλλο θα νιώσουμε :):) σε ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση! 

Εσύ που έχεις και δύο θα νιώθεις μπορεί και 2-3 πράγματα ταυτόχρονα, ο ένας θα βαράει από αριστερά, η άλλη από δεξιά, θα μας τα λες και εμάς που δεν θα τα νιώσουμε ποτέ εις διπλούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εσύ που έχεις και δύο θα νιώθεις μπορεί και 2-3 πράγματα ταυτόχρονα, ο ένας θα βαράει από αριστερά, η άλλη από δεξιά, θα μας τα λες και εμάς που δεν θα τα νιώσουμε ποτέ εις διπλούν!

Έτσι είναι αλλά έχω κ περισσότερο άγχος γιατί όταν έχεις ένα, λες κλωτσάει είναι οκ... Εγώ πρέπει να ψαχουλευω ποιο με κλωτσάει και μετά αν δεν νιώθω το άλλο δεν με πιάνει ο ύπνος από το άγχος... Άσε... Το πειράζω και το άλλο μέχρι να το νιώσω! Το έχω πει, δίπλα βάσανα διπλή απόλαυση μετά!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η joy2 είπε:

Έτσι είναι αλλά έχω κ περισσότερο άγχος γιατί όταν έχεις ένα, λες κλωτσάει είναι οκ... Εγώ πρέπει να ψαχουλευω ποιο με κλωτσάει και μετά αν δεν νιώθω το άλλο δεν με πιάνει ο ύπνος από το άγχος... Άσε... Το πειράζω και το άλλο μέχρι να το νιώσω! Το έχω πει, δίπλα βάσανα διπλή απόλαυση μετά!! :D

Διπλή τρέλα να λες ? Θα μας λες πως τα βγάζεις πέρα με 2 μωρά ταυτόχρονα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Διπλή τρέλα να λες ? Θα μας λες πως τα βγάζεις πέρα με 2 μωρά ταυτόχρονα!

Αχαχα ναι ναι!! Ανυπομονώ!! :) τώρα μετράμε αντιστροφα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@MissMary  δεν μιλάμε για τις φωτογραφίες φουλ στο photoshop, να τον βλέπεις το άλλον κανονικά και να λες "αυτός είναι ωραίος/ωραία ή έστω γοητευτικός/γοητευτική"

ειναι αλλου η προσοχη σας:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! Χθες εδώ γινότανε χαμός, έβρεξε 3 φορές συνολικά, την πρώτη έριξε και χαλάζι και αστραπόβροντα και είμασταν καλεσμένοι σε έναν γάμο μιας πολύ καλής μου φίλης. Ο γιός την αλώνισε την εκκλησία, ευτυχώς την ώρα του μυστηρίου δεν έβρεχε και ο σύζυγος τον κυνηγούσε στον αυλόγυρο! Μετά πήγα εγώ με τους γονείς μου στο τραπέζι και ο σύζυγος στο σπίτι (δεν είχε αντοχή για 2ο γύρο κυνηγητού ?). Ωραίο το μαγαζί αλλά πολλά σκαλοπάτια και καλό και το φαγητό...Έλα όμως που κάτι με πείραξε και έβγαλα 1 ώρα στην τουαλέτα στο σπίτι! Με πονούσε η κοιλιά, λέω πάει γεννάω, τελικά ήταν απλά το έντερο αλλά κορίτσια τα είδα όλα μέσα στην νύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2019 at 12:17 ΜΜ, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια μου ερώτηση...το πρωί που ήμουν ξαπλωμένη (πάντα στο πλάι αριστερά) ένιωθα σαν να πιάνω παλμό κάτω στην ηβικη περιοχή, χωρίς να πονάω ή κάτι άλλο απλά σαν ένα ρυθμικό χτύπημα... Τι είναι αυτό συσπάσεις, λοξυγκας από τα μικρά ή τίποτα αλλο? Δεν το έχω ξανανιώσει! 

Λοξιγγας μάλλον!! Εγώ το ένιωθα από πολύ νωρίς :) γιατί λόγω σωματοτυπου η κοιλιά μου είναι μόνο μωρό και δέρμα χαχχα οπότε όλα τα νιώθω πολύ έντονα! Τώρα στον ένατο έχει και 4 φορές τη μέρα λοξιγγα. Συνήθως κρατάει κάνα 2λεπτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Λοξιγγας μάλλον!! Εγώ το ένιωθα από πολύ νωρίς :) γιατί λόγω σωματοτυπου η κοιλιά μου είναι μόνο μωρό και δέρμα χαχχα οπότε όλα τα νιώθω πολύ έντονα! Τώρα στον ένατο έχει και 4 φορές τη μέρα λοξιγγα. Συνήθως κρατάει κάνα 2λεπτο!

Ναι τόσο κράτησε και μου έκανε εντύπωση γιατί άλλαξα πλευρό κ δνε σταματούσε... Για να δούμε... Πάντως κοορτσια σήμερα η ενδοκρινολογος μου είπε να κάνω ινσουλίνη μόνο το πρωί που είναι το σάκχαρο μου υψηλό, όλες τις υπόλοιπες ώρες είναι φυσιολογικό! Ουφφφ αυτό μου έλειπε! Δεν φτάνει που τρυπιεμαι για τις ηπαρινες έχω κ αυτό τώρα... Στεναχωρεθηκα αρκετά :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Ναι τόσο κράτησε και μου έκανε εντύπωση γιατί άλλαξα πλευρό κ δνε σταματούσε... Για να δούμε... Πάντως κοορτσια σήμερα η ενδοκρινολογος μου είπε να κάνω ινσουλίνη μόνο το πρωί που είναι το σάκχαρο μου υψηλό, όλες τις υπόλοιπες ώρες είναι φυσιολογικό! Ουφφφ αυτό μου έλειπε! Δεν φτάνει που τρυπιεμαι για τις ηπαρινες έχω κ αυτό τώρα... Στεναχωρεθηκα αρκετά :(

Και εγώ τον ένιωθα πολύ συχνά τον λοξιγγα έτσι όπως το λες.αν είναι για μια φορά μόνο η ινσουλίνη κάνε υπομονή σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ ήθελα να την αποφύγω λογο της ηπαρίνης εχω κουραστει να τρυπιεμαι άλλες 40 μου μείνανε και μου φαίνονται τόσες πολλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Και εγώ τον ένιωθα πολύ συχνά τον λοξιγγα έτσι όπως το λες.αν είναι για μια φορά μόνο η ινσουλίνη κάνε υπομονή σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ ήθελα να την αποφύγω λογο της ηπαρίνης εχω κουραστει να τρυπιεμαι άλλες 40 μου μείνανε και μου φαίνονται τόσες πολλες

Ναι βρε κοριτσι αυτό! Ήθελα απλά να νιώθω έγκυος και νιώθω λες και είμαι άρρωστη, ηπαρινες, σαλοσπιρ, τόσα χάπια, τώρα μετρήσεις ινσουλίνη... Αχχχζ! Ναι ευτυχώς μόνο μια φορά θα τη κάνω, μόνο το πρωί, θα πάρω μονο δύο μοναδες που ειναι πολύ χαμηλή δόση από ο, τι κατάλαβα κ μετά επενελεγχο! Υπομονή! Εγώ έχω άλλους τρεις μήνες ηπαρινης! Δύο να γεννήσω κ αλλον ένα στη λοχεια :) υπομονή σε όλες μας! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμάν βρε @joy2 μου, τελικά δεν την γλίτωσες την ινσουλίνη! Δεν πειράζει, θα γεννήσεις 2 πολύ γλυκά μωρά γιαυτό ανέβηκε το ζάχαρο (παρηγοριά ?) ! 

Θάλασσα θα πάτε φέτος, όσες προλάβετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Αμάν βρε @joy2 μου, τελικά δεν την γλίτωσες την ινσουλίνη! Δεν πειράζει, θα γεννήσεις 2 πολύ γλυκά μωρά γιαυτό ανέβηκε το ζάχαρο (παρηγοριά ?) ! 

Θάλασσα θα πάτε φέτος, όσες προλάβετε?

Αχαχα λες? Μακάρι να είναι τα μαναρια μου! Εγώ πάντως θάλασσα δεν θα πάω, δεν τη παλεύω με τη ζέστη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις γλυκές μανούλες!! Τι κάνετε? Πώς είστε? Έχω ξυπνήσει με όρεξη σήμερα. Χθες ο καλός μου μου έκανε δώρο ένα ειδικό μασάζ εγκυμοσύνης κ με χαλάρωσε τόσο πολύ!!!! Γύρισα κοιμήθηκα και το μεσημέρι και το βράδυ πάλι ψοφησα στον ύπνο. Τι ωραίο πράγμα!!! Πόσο μου είχε λείψει!!!??

@joy2 κοπέλα μου κουράγιο!! Αφού είναι όλα για το καλό των μωρών σου. Τι να κάνουμε? Όσο για το ρυθμικό χτύπημα που ένιωσες. Κ γω το νιώθω έντονα πλέον κάθε μέρα. Το είχα ψάξει κ μάλλον είναι λοξυγγας από το υγρό που καταπίνουν. Τι παθαίνουν κ αυτά εκεί μέσα!!!! Χαχααχαχ

@KONSTANTIA Ελπίζω να είσαι καλύτερα κορίτσι μου από την κοιλιά σου. Εμένα κάποιες μέρες με πιάνει πολύ το στομάχι μου κ δεν ξέρω εάν φταίει ο σίδηρος που παίρνω. Έχω πόνο γαστρεντερίτιδας. 

Αχ θαλασσιτσα!! Ήλιος!! Αμμουδιά!!???

Φέτος μόνο τα βρωμονερα του Τάμεση θα βλέπω. Όλο το υποτιθέμενο "καλοκαιρι"!

Κάντε καμία βουτιά κ για μένα όσες πατε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα στις γλυκές μανούλες!! Τι κάνετε? Πώς είστε? Έχω ξυπνήσει με όρεξη σήμερα. Χθες ο καλός μου μου έκανε δώρο ένα ειδικό μασάζ εγκυμοσύνης κ με χαλάρωσε τόσο πολύ!!!! Γύρισα κοιμήθηκα και το μεσημέρι και το βράδυ πάλι ψοφησα στον ύπνο. Τι ωραίο πράγμα!!! Πόσο μου είχε λείψει!!!??

@joy2 κοπέλα μου κουράγιο!! Αφού είναι όλα για το καλό των μωρών σου. Τι να κάνουμε? Όσο για το ρυθμικό χτύπημα που ένιωσες. Κ γω το νιώθω έντονα πλέον κάθε μέρα. Το είχα ψάξει κ μάλλον είναι λοξυγγας από το υγρό που καταπίνουν. Τι παθαίνουν κ αυτά εκεί μέσα!!!! Χαχααχαχ

@KONSTANTIA Ελπίζω να είσαι καλύτερα κορίτσι μου από την κοιλιά σου. Εμένα κάποιες μέρες με πιάνει πολύ το στομάχι μου κ δεν ξέρω εάν φταίει ο σίδηρος που παίρνω. Έχω πόνο γαστρεντερίτιδας. 

Αχ θαλασσιτσα!! Ήλιος!! Αμμουδιά!!???

Φέτος μόνο τα βρωμονερα του Τάμεση θα βλέπω. Όλο το υποτιθέμενο "καλοκαιρι"!

Κάντε καμία βουτιά κ για μένα όσες πατε!!

Εγώ Ανυπομονώ να σαραντησω να φύγω για το νησί!!αν τα καταφέρω και πάω για κανένα μπάνιο μέσα στο καλοκαίρι θα ρίξω και μια βουτιά για σένα!!αν και δύσκολο το βλέπω μάλλον μόνο θα την βλέπω τη θάλασσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Η θαλασσα θα είναι από τα πράγματα που θα μου λείψουν αυτό το καλοκαίρι, δύσκολο να πάμε. Σήμερα ξύπνησα λίγο down, δεν μου συμβαίνει συχνά, ανέβηκα και στη ζυγαριά... Εμ βέβαια έπρεπε να το περιμένω, όλο το μήνα ζυγιζομαι και ειμαι κομπλέ και σήμερα που έχω γιατρό φυσικά έχω ανέβει.. Τελως πάντων.. Θα πάω να δω αργότερα το κοριτσάκι μου και θα ηρεμήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MissMary  άσε την ζυγαριά τώρα, προέχουν τα μωρά μας! Θα χαθούν τα παλιοκιλά, μην ανησυχείς!

@vivika10  αφού θα είσαι στο νησί, όλο και θα ρίξεις καμιά βουτιά. Θα βάλεις κάποιον να στο προσέχει για καμιά ώρα και θα πηγαίνεις. 

@LondonBaby  Τάμεσης; Μπα, δεν θα πάρω! 

Εγώ θα πάω Χαλκιδική - κάνω και εγώ τα σχέδια μου - τέλος Ιουνίου. Ελπίζω να μην φάω κανένα απαγορευτικό απομάκρυνσης γιατί αν δεν πάω τέλος Ιούνη μετά δεν με βλέπω να πηγαίνω! Στις 3/7 έχω Doppler και μετά όσο να πεις θα κοντοζυγώνει ο τοκετός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...