Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@joy2  χιλιόχρονη να είσαι και με έναν πόνο τα μωράκια σου!

Ότι και να λέμε κορίτσια, όσο και να μην μας αρέσει, υπάρχει λόγος που γίνεται αυτή η εξέταση την συγκεκριμένη εβδομάδα της εγκυμοσύνης. Οι 6 μετρήσεις που λέει η @joy2  είναι για τον πρώτο καιρό μέχρι να δει ο ενδοκρινολόγος που κινείται το ζάχαρο προγευματικά και μεταγευματικά, μετά θα μειωθούν σε 3 ή 4 σε όλο το 24ωρο. Είναι δύσκολο, το ξέρω εκ πείρας, αλλά είναι προτιμότερο να το ράψεις και να έχεις ένα γερό μωρό - και λιγότερα κιλά να χάσεις μετά - παρά να παίζεις με την υγεία σου και την υγεία του παιδιού σου. 

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα με έναν πόνο!! Ναι φυσικά δεν το συζητάω ότι είναι απαραίτητο!! Για να δούμε τι θα μου πουν αύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ ακόμη τίποτα το μωρο δεν θέλει να βγει.θα περιμένουμε μέχρι το Σάββατο που θα είμαι στην 37η εβδομάδα ακριβώς και θα πάμε με προκληση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια εγώ ακόμη τίποτα το μωρο δεν θέλει να βγει.θα περιμένουμε μέχρι το Σάββατο που θα είμαι στην 37η εβδομάδα ακριβώς και θα πάμε με προκληση 

Μην στεναχωριέσαι κοπέλα μου, να δεις που με την πρόκληση θα προχωρησεις πιο γρήγορα και θα έρθει το μωράκι σου γερό στον κόσμο! Λίγο έμεινε ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια εγώ ακόμη τίποτα το μωρο δεν θέλει να βγει.θα περιμένουμε μέχρι το Σάββατο που θα είμαι στην 37η εβδομάδα ακριβώς και θα πάμε με προκληση 

Να ρωτήσω κάτι.. Πρόκληση δεν κάνουν όταν πρέπει να βγει το μωρό για κάποιον λόγο? Αφού δεν έχεις διαστολή γιατί πρέπει να βγει με προκληση? Δεν κάνει να μείνει άλλο μέσα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pralina είπε:

Να ρωτήσω κάτι.. Πρόκληση δεν κάνουν όταν πρέπει να βγει το μωρό για κάποιον λόγο? Αφού δεν έχεις διαστολή γιατί πρέπει να βγει με προκληση? Δεν κάνει να μείνει άλλο μέσα? 

Εχω διαστολή 2 εκατοστά από εχθές το πρωί που μου κάνανε εισαγωγή,παραπάνω δεν έχει κάνει ακόμη απλά κάνω κ συσπάσεις Όχι όλη μέρα αλλά αρκετές φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

@joy2 Κορίτσι μου πολύχρονη! Να τα χιλιάσεις! Εύχομαι ότι καλύτερο! Κάνε ότι σου είπαν κ να δούμε τι θα σου πουν ξανά την επόμενη φορά. Μακάρι όλα να είναι καλά.

Πραγματικά δεν έχω καταλάβει τι γίνεται μ αυτό το ζάχαρο. Μόνο να μας τρομάζουν καταφέρνουν κ να αγχωνομαστε τσάμπα. 

@egw Προσπάθησε να είσαι ήρεμη όσο μπορείς. Όλη η κούραση κ τα νεύρα βγαίνουν κ είναι λογικό. Καμία φορά ξεσπαμε εκεί που δεν πρέπει. Εδώ να τα λες σε μας να τα βγάζεις από μέσα σου. 

κορίτσι μου νασαι καλα προσπαθω να ειμαι ηρεμη σημερα καναμε κουλουρακια μαζι και του εκανα και με σοκολατα , θα του κανω και μια κουβεντα να του δωσω να καταλαβει οτι δεν θα με χασει αλλα θελω με τη πρωτη ευκαιρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Rian είπε:

Κορίτσια μου❤ εύχομαι κατ' αρχήν να είσαστε όλες πολύ καλά Εσείς κι τα μωράκια σας!!! Ακόμα δεν πρόλαβα να διαβάσω όσα έχασα... μπήκα να σας γράψω τα νέα μας!...

Στις 14 Μαΐου ήρθαν στον κόσμο τ αγγελούδια μας!!! ??12:52 ο πρώτος  2.730 gr. 51cm & 12:54 o δεύτερος 2.310gr. 46 cm .Δεν μπορω να σας περιγραψω συναισθήματα... Δακρυα χαράς,  λυτρωση, δικαίωση... Περάσαμε τόση ταλαιπωρία πρίν την γέννα κι φοβόμουν τόσο πολύ για τα μωρά μου... Όταν ήρθε η ώρα ν αντικρίσω τα μωρά μου ήταν μια από τις ωραιότερες στιγμές της ζωής μου!!!❤ κλαψανε κι οι δυο κατευθείαν! Τα είδα μόλις τα έβγαλαν από την κοιλιά μου. Τα ερωτεύτηκα απο την σύλληψη, σκεφτείτε όταν τ αντίκρισα τι έπαθα... Δύο άγγελοι!!! Δυο πανέμορφα κι υγειεστατα παιδιά!!! Τι άλλο να ζητήσω από την ζωή? Κάθε μέρα ευχαριστώ τον Θεό για το δώρο που μου έκανε! Δεν θα μπορούσε να μου συμβεί τίποτα πιο όμορφο από τα παιδιά μου... Δεν χορταινω να τα κοιτάω... να τ αγγιζω... να τα μυριζω... Θέλω να ευχηθώ σε όλες τις κοπέλες με το καλό να έρθει η στιγμή να κρατήσουν τα μωράκια τους αγκαλιά κι να αισθανθούν την ευτυχία που αισθάνομαι κι εγώ αυτή την στιγμή... 

κοριτσια μου να χαιρεσαι τα μωρακια σου να τα χαρεις καθε λεπτο και να εχουν παντα υγεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα είχα ραντεβού με τις μαιες. Όλα καλά μέχρι τώρα. Οι εξετάσεις μου πολύ καλές. Μόνο που έχουμε θέμα με τη θέση του μωρού. Ενώ στον υπέρηχο που είχα κάνει περίπου στις 30 με 31 εβδομάδες το κεφάλι ήταν προς τα κάτω. Σήμερα μου είπαν ότι έχει γυρίσει κ μάλλον είναι ο ποπος κάτω. Σε 2 βδομάδες που θα ξαναπάω θα δούμε πάλι για να αποφασίσουμε τι θα κάνουμε με τη γέννα. Μου είπαν ότι Εάν δεν έχει γυρίσει υπάρχει μια διαδικασία που μου δίνουν μυοχαλαρωτικα κ το γυρίζει ο γιατρός με τα χέρια. Η μήπως χρειαστεί καισαρική. Δεν ξέρω. Δεν θελω καισαρική ρε γαμωτο. 

Είχε καμία ανάλογη εμπειρία με τη θέση του μωρού?

κοριτσι ποια βδομαδα εισαι  τωρα; εμενα ο μικρος γυρισε νωρις αν και καναμε καισαρικη εχεις πιθανοτητες μεχρι και τη τελευται μερα ετσι; οποτε μην αγχωνεσαι

οσο για τη καισαρικη σε καταλαμβαινω ιδιαιτερα ουτε εγω ηθελα και δεν θελω και τωρα αλλα τι να κανουμε αν πρεπει να γινει και υπαρχει βασικος λογος ας γινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@LondonBaby γιατί καλέ τέτοια αρνητικότητα με την καισαρική; Τι πειράζει να γεννήσεις με καισαρική; Δεν μετράει να έχεις ένα γερό μωρό στα χέρια σου;

κοιτα ειναι θεμα αναρρωσης βεβαια (αν και εχει σε αλλα θεματα η καισαρικη τα καλα της) ειναι ομως και η αισθηση να το ζησεις ολο αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μην στεναχωριέσαι κοπέλα μου, να δεις που με την πρόκληση θα προχωρησεις πιο γρήγορα και θα έρθει το μωράκι σου γερό στον κόσμο! Λίγο έμεινε ακόμα!

μπραβο στο γιατρο που σου δινει χρονο και καλο για το μωρακι σου ολα καλα θα πανε:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοιτα ειναι θεμα αναρρωσης βεβαια (αν και εχει σε αλλα θεματα η καισαρικη τα καλα της) ειναι ομως και η αισθηση να το ζησεις ολο αυτο

Δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να φας τους πόνους και το ζόρι του φυσιολογικού και στο τέλος να φας και το μαχαίρι. Αν γυρνούσε ο χρόνος πίσω δεν θα υπέφερα 25 ώρες να πονάω αλλά θα ζητούσα καισαρική. Εκείνα τα χιλιόμετρα που έκανα πάνω κάτω, τους πόνους και την αγωνία τόσες ώρες για το πώς θα εξελιχθεί όλο αυτό δεν το εύχομαι σε καμία κοπέλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εχω διαστολή 2 εκατοστά από εχθές το πρωί που μου κάνανε εισαγωγή,παραπάνω δεν έχει κάνει ακόμη απλά κάνω κ συσπάσεις Όχι όλη μέρα αλλά αρκετές φορές.

Και επειδή έχεις ξεκινήσει να έχεις διαστολή 2 εκατοστά δεν γίνεται να πας σπίτι σου και να περιμένεις όταν έρθει η ώρα πχ? Γιατί νόμιζα ότι η πρόκληση γίνεται όταν υπάρχει κάποιο θέμα και πρέπει να βγει το μωρό. Αλλά δνε ξέρω κιόλας γι αυτό σε ρωτάω συγνώμη για την ενόχληση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

κορίτσι μου νασαι καλα προσπαθω να ειμαι ηρεμη σημερα καναμε κουλουρακια μαζι και του εκανα και με σοκολατα , θα του κανω και μια κουβεντα να του δωσω να καταλαβει οτι δεν θα με χασει αλλα θελω με τη πρωτη ευκαιρια

Τι ωραια!!! Καλα εκανες!! Πάντα τα πρώτα παιδιά νιώθουν ότι χάνουν την προσοχή από τους γονείς όταν έρχεται το επόμενο παιδάκι. Με σωστή καθοδήγηση όλα θα πάνε μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσι ποια βδομαδα εισαι  τωρα; εμενα ο μικρος γυρισε νωρις αν και καναμε καισαρικη εχεις πιθανοτητες μεχρι και τη τελευται μερα ετσι; οποτε μην αγχωνεσαι

οσο για τη καισαρικη σε καταλαμβαινω ιδιαιτερα ουτε εγω ηθελα και δεν θελω και τωρα αλλα τι να κανουμε αν πρεπει να γινει και υπαρχει βασικος λογος ας γινει

Ειμαι στις 35 εβδομαδες. Σε 2 βδομαδες θα με δουν παλι κ θα μου πουν. Μακαρι να γυρίσει. Εννοείται πως Εάν μου πουν ότι δεν γίνεται χωρίς καισαρική, θα την κάνω. Δεν θα το συζητήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Και επειδή έχεις ξεκινήσει να έχεις διαστολή 2 εκατοστά δεν γίνεται να πας σπίτι σου και να περιμένεις όταν έρθει η ώρα πχ? Γιατί νόμιζα ότι η πρόκληση γίνεται όταν υπάρχει κάποιο θέμα και πρέπει να βγει το μωρό. Αλλά δνε ξέρω κιόλας γι αυτό σε ρωτάω συγνώμη για την ενόχληση!! 

Δεν ενοχλείς,Τι να σου πω δεν ξέρω αν μπορείς να πας στο σπίτι εμένα δεν με αφήσανε ίσως γιατί είχα κ αρκετές συσπάσεις χωρίς να τις καταλαβαίνω γιατί δεν πονούσα καθόλου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δεν έχει κανένα απολύτως νόημα να φας τους πόνους και το ζόρι του φυσιολογικού και στο τέλος να φας και το μαχαίρι. Αν γυρνούσε ο χρόνος πίσω δεν θα υπέφερα 25 ώρες να πονάω αλλά θα ζητούσα καισαρική. Εκείνα τα χιλιόμετρα που έκανα πάνω κάτω, τους πόνους και την αγωνία τόσες ώρες για το πώς θα εξελιχθεί όλο αυτό δεν το εύχομαι σε καμία κοπέλα.

κοιτα κι εγω κατι παρομοιο εζησα αλλα τωρα πχ λεω να εχεις προοπτικες και εμενα τωρα αν μου πουν δεν εχω δεν θα κατσω να φαω τους πονους το θεμα ειναι να πετυχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Τι ωραια!!! Καλα εκανες!! Πάντα τα πρώτα παιδιά νιώθουν ότι χάνουν την προσοχή από τους γονείς όταν έρχεται το επόμενο παιδάκι. Με σωστή καθοδήγηση όλα θα πάνε μια χαρά.

και δε ξερετε ποσο στεναχωριεμαι που θα το νιωσει εστω λιγο αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Ειμαι στις 35 εβδομαδες. Σε 2 βδομαδες θα με δουν παλι κ θα μου πουν. Μακαρι να γυρίσει. Εννοείται πως Εάν μου πουν ότι δεν γίνεται χωρίς καισαρική, θα την κάνω. Δεν θα το συζητήσω. 

νομιζω μεχρι 36 εχεις πιθανοτητες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Δεν ενοχλείς,Τι να σου πω δεν ξέρω αν μπορείς να πας στο σπίτι εμένα δεν με αφήσανε ίσως γιατί είχα κ αρκετές συσπάσεις χωρίς να τις καταλαβαίνω γιατί δεν πονούσα καθόλου 

Ποιος ξέρει.. Εγώ αύριο έχω στο μητερα καρδιοτοκογραφο.. Για να δούμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10  σου σπάσανε και τα νερά, είτε από μόνα τους είτε οι μαίες για να εξελιχθεί ο τοκετός μήπως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια γέννησα σήμερα το πρωί στης 10:30 με καισαρική βγήκε λίγο μικρούλης 2600 αλλά όλα μια χαρά 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Να σου ζήσει το μωράκι σου!! Γερό και κακοτυχία!!! Υγεία κ χαρά στην οικογένεια σου!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια γέννησα σήμερα το πρωί στης 10:30 με καισαρική βγήκε λίγο μικρούλης 2600 αλλά όλα μια χαρά 

Όμορφα νέα!!!! Να σου ζήσει το μπεμπεδακι σου και να είσαστε και οι 2 γεροί κι χαρούμενοι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...