Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

Βαλίτσα Μαιευτηρίου

Αυτά που γράφω με στυλό  ήταν αυτά που μου χρειάστηκαν τελικά και τ'αγόρασα όσο ήμουν μέσα στο μαιευτήριο.  

20190526_215733.thumb.jpg.1666c3d5cc0d5746112d97bcab0307ce.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

Βαλίτσα Μαιευτηρίου

Αυτά που γράφω με στυλό  ήταν αυτά που μου χρειάστηκαν τελικά και τ'αγόρασα όσο ήμουν μέσα στο μαιευτήριο.  

20190526_215733.thumb.jpg.1666c3d5cc0d5746112d97bcab0307ce.jpg

Ευχαριστουμε για τη λιστα. Τα εχω ολα έτοιμα. Πάνω κάτω τα ίδια έχω πακετάρει στην τσάντα. Μόνο που δεν θα βρω εδώ το συγκεκριμένο αντισηπτικό. Κ οι ψευδοθηλες τι είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρτούρα που θα προκύψει μετά τη γέννα και δικαιολογητικά.  

Να τα έχετε έτοιμα γτ θα πρέπει να στείλετε τον άντρα σας ... ??

20190526_214656.thumb.jpg.3fdadad7d250f5d2cc4bfc2e2cd8849e.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σήμερα στήσαμε επιτέλους την κούνια μας!!!! Και ανοίξαμε και το καρότσι μας!!!! ??

Έχω ερώτηση. Πρέπει να πλύνω το εσωτερικό του καροτσιού? Η απλά βάζω σεντονακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LondonBaby είπε:

Ευχαριστουμε για τη λιστα. Τα εχω ολα έτοιμα. Πάνω κάτω τα ίδια έχω πακετάρει στην τσάντα. Μόνο που δεν θα βρω εδώ το συγκεκριμένο αντισηπτικό. Κ οι ψευδοθηλες τι είναι?

Είναι σα πλαστικες θηλές που βαζεις στο στήθος αν πάει να σε τραυματίσει το μωρό στο θηλασμό .  Βέβαια αν τις χρησιμοποιείς συνέχεια δε μαθαίνει να θηλάζει σωστά.  Οπότε εγώ μια έβαζα μια δεν έβαζα για να προλαβαίνω ν ανακουφιζομαι . Κ κάποια στιγμή που είχε μάθει σταμάτησα να χρησιμοποιώ   . 

Αυτό το octanisept  είναι ένα σπρει διάφανο που ουσιαστικά κάνει ότι το bedatine.   Θα βρεις κάτι άλλο θα σου πει κ ο γιατρός.. Δε σημαίνει ότι πρέπει να το χεις οπωσδήποτε.   Απλα βοηθάει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lambo είπε:

Είμαι 37+5 και η δικιά μου πριν δυο εβδομάδες ήταν 2700, πριν μια εβδομάδα ήταν πάλι 2700 και θα ξαναπάω την Τρίτη για υπέρηχο. Ο γιατρός μου είπε ότι οι υπολογισμοί αυτοί έχουν αποκλίσεις και δεν χρειάζεται να τρελαινόμαστε. Επίσης μια φίλη μου πριν γεννησει της έβγαινε 3800 και τελικά το παιδί βγηκε 3000.

Επίσης εγώ μέχρι τις αρχές του 8ου είχα πάρει ήδη 12 κιλά(έτρωγα σε όλη την εγκυμοσύνη ό,τι και πριν μείνω έγκυος απλά έκοψα την γυμναστική και δεν έκαιγα τις ίδιες θερμίδες). Τώρα πια δεν ζυγίζομαι δεν με ζυγίζει κι ο γιατρός....αλλά δε με απασχολεί. Το θέμα είναι οι πόντοι στο σώμα μας. Εγώ άνοιξα και στην περιφέρεια, έτσι κι αλλιως ειναι ο σωματότυπός μου τέτοιος. Πριν μεινω έγκυος είχα 60 πόντους μέση κι εκτιμώ ότι απο εκεί θα τα χασω γρήγορα. Αλλά για  την περιφέρεια....θα δεινοπαθήσω...

Όντως υπάρχει απόκλιση στο πραγματικο βαρος του μωρού με αυτό που βγαίνει στο  υπέρηχο.εγω στα κιλά αυτή τη στιγμή είμαι +6,δεν έχω ανοίξει καθόλου στην λεκάνη όπως επισεις έχω και πολύ μικρή κοιλιά για την εβδομάδα που ειμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Εγώ κορίτσια που γενναω τέλη Αυγούστου μου είπαν κοντομανικα βέβαια κάτι που δε γίνεται νομίζω στο δημόσιο το βάζουν στη θερμκοιτδα για να πάρει θερμοκρασία περιβάλλοντος

Κορίτσια αλήθεια τη παλεύεται;νιώθω χάλια εγώ δεν ξέρω πως θα αντέξω τους υπόλοιπους μήνες και είναι πολλοί 

Εγώ πλέον δεν την παλεύω άλλο,το στομάχι μου με ενοχλεί αφάνταστα πονακια περιόδου έχω οπως επισεις και πόνους στη μέση αλλά κάνω υπομονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lambo είπε:

Η λεκάνη έχει ανοίξει απίστευτα...δηλαδή το τζιν μου δε ξέρω αν θα ξαναμπεί ποτέ γιατί νομίζω άνοιξαν τα κόκαλα! Ελπίζω να είναι για καλό και να γεννήσω εύκολα! αλλά και τα μπουτάκια μου κι ο ποπός πήραν πόντους!

Κι εγώ το έβλεπα ότι δεν θα ξανά έμπαινα ποτέ ειχα απελπιστει και έλεγα δεν θα ξανά μπω γιατί είναι κοκκαλα τελικά μπήκα και φυσιολογικά γέννα δεν κατάφερα να κάνω

Έτσι ευελπιστώ.και τώρα μου φαίνεται βουνό και ότι χάνομαι στη κοιλιά μέσα.οτι και αν μου λένε οι γύρω ελπίζω να.περασει ο καιρός γρήγορα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ πλέον δεν την παλεύω άλλο,το στομάχι μου με ενοχλεί αφάνταστα πονακια περιόδου έχω οπως επισεις και πόνους στη μέση αλλά κάνω υπομονή 

Ποιο μήνα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Μπήκα στον 9ο

Άντε με το καλό όπου ναναι θα γεννήσεις 

Μη μας ξεχάσεις μετά:)

Εμένα θα ζήσει και εκλογεςς στη κοιλιά και μετά χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η egw είπε:

Άντε με το καλό όπου ναναι θα γεννήσεις 

Μη μας ξεχάσεις μετά:)

Εμένα θα ζήσει και εκλογεςς στη κοιλιά και μετά χιχι

Α χα χα....ωραιο...κι εμενα επισης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χααχαχα έπρεπε να με βλέπατε χτες! όλοι με μένα ασχολιόντουσαν! Με το που φτάνω στο εκλογικό κέντρο άρχισαν όλοι  οι ψηφοφόροι, οι γραμματείς, οι δικαστικοί επιμελητές: "περάστε έχετε προτεραιότητα" "γεια σας! Με το καλό!" "περάστε μπροστά" "κοντεύετε ε; σε ποιο μήνα είστε;". ..κι εγώ ντρεπόμουν που με κοίταγαν όλοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η lambo είπε:

χααχαχα έπρεπε να με βλέπατε χτες! όλοι με μένα ασχολιόντουσαν! Με το που φτάνω στο εκλογικό κέντρο άρχισαν όλοι  οι ψηφοφόροι, οι γραμματείς, οι δικαστικοί επιμελητές: "περάστε έχετε προτεραιότητα" "γεια σας! Με το καλό!" "περάστε μπροστά" "κοντεύετε ε; σε ποιο μήνα είστε;". ..κι εγώ ντρεπόμουν που με κοίταγαν όλοι...

Αχ ναι....κι εγω το ιδιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@joy2 ευτυχώς έστειλα τον σύζυγό μου να πάει το χαρτί στο σχολείο και δεν πήγα εγώ γιατί η δικαστική αντιπρόσωπος στραβωσε με το χαρτί. Αν πήγαινα εγώ θα μαλώναμε, σα δεν ντρέπεται γυναίκα πράγμα να αντιδράει έτσι! Ο άντρας μου έδωσε τόπο στην οργή, δεν μαλώνω με γυναίκες λέει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@joy2 ευτυχώς έστειλα τον σύζυγό μου να πάει το χαρτί στο σχολείο και δεν πήγα εγώ γιατί η δικαστική αντιπρόσωπος στραβωσε με το χαρτί. Αν πήγαινα εγώ θα μαλώναμε, σα δεν ντρέπεται γυναίκα πράγμα να αντιδράει έτσι! Ο άντρας μου έδωσε τόπο στην οργή, δεν μαλώνω με γυναίκες λέει!

Να'ναι καλά ο άνθρωπος! Και εμένα ο άντρας μου πήγε, ήταν άντρας ο Δικ. Αντιπρόσωπος και εννοείται δεν είπε τίποτα ο άνθρωπος! Πραγματικά οπότε έχω ζητήσει να μπω μπροστά σε ουρά, οι γυναίκες λύσσανε και δεν μ' αφήνουν! Ειναι ντροπή αυτό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Να'ναι καλά ο άνθρωπος! Και εμένα ο άντρας μου πήγε, ήταν άντρας ο Δικ. Αντιπρόσωπος και εννοείται δεν είπε τίποτα ο άνθρωπος! Πραγματικά οπότε έχω ζητήσει να μπω μπροστά σε ουρά, οι γυναίκες λύσσανε και δεν μ' αφήνουν! Ειναι ντροπή αυτό!! 

Ντροπή δε λες τίποτα! Εγώ αυτό το συναντάω στο μετρό εδώ. Υποτίθεται ότι υπάρχουν συγκεκριμένες θεσεις στα βαγόνια που είναι για εγκύους η μητέρες με μωρά η ηλικιωμένους. Δεν έχει σηκωθεί ποτέ γυναίκα να μου προσφέρει τη θέση της. Μόνο άντρες. Και όχι τόσο οι Ευρωπαίοι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby το ίδιο ισχύει και στην Ελλάδα αγαπημένη μου! Στις θέσεις για τα άτομα με μειωμένη κινητικότητα βλέπεις κάτι άσχετους να κάθονται, κάτι φοιτήτριες που μιλάνε και στο κινητό καθόλη την διάρκεια της διαδρομής και δεν δίνουν δεκάρα! Εγώ βέβαια που είμαι κατεξοχήν γλυκούλα πάω και τους σηκώνω με χαμόγελο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Ντροπή δε λες τίποτα! Εγώ αυτό το συναντάω στο μετρό εδώ. Υποτίθεται ότι υπάρχουν συγκεκριμένες θεσεις στα βαγόνια που είναι για εγκύους η μητέρες με μωρά η ηλικιωμένους. Δεν έχει σηκωθεί ποτέ γυναίκα να μου προσφέρει τη θέση της. Μόνο άντρες. Και όχι τόσο οι Ευρωπαίοι. 

Ισχύει και εδώ αυτό, εγώ που παίρνω συχνά μετρο μόνο οι γιαγιάδες σηκώνονται, Έλληνες μετρημένοι και συνήθως άντρες. Ευτυχώς το παίρνω για λίγες στάσεις αλλά νευριαζω με την απάθεια γενικά. Όπως και από τους πιτσιρικάδες προς τους ηλικιωμένους για αυτό το θέμα. Και νομίζω δεν γίνετε επίτηδες απλά δεν περνάει καν από το μυαλό τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@LondonBaby το ίδιο ισχύει και στην Ελλάδα αγαπημένη μου! Στις θέσεις για τα άτομα με μειωμένη κινητικότητα βλέπεις κάτι άσχετους να κάθονται, κάτι φοιτήτριες που μιλάνε και στο κινητό καθόλη την διάρκεια της διαδρομής και δεν δίνουν δεκάρα! Εγώ βέβαια που είμαι κατεξοχήν γλυκούλα πάω και τους σηκώνω με χαμόγελο!

Χεχε καλά κάνεις! Εγώ όταν ειμσι μαζί με τον άντρα μου πάει αυτός πάντα λέει συγνώμη με σπαστά ελληνικά και τον κοιτάνε με μισό μάτι και όταν βλέπουνε από πίσω εμένα άσπρη άσπρη ξανθιά με κοιλιά πετάγονται και αισθάνονται άσχημα χεχε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή την κουβέντα είχα με τον καλό μου τις προάλλες!! Δυστυχώς η παιδεία Εάν δεν έρθει από το σπίτι κ από την σωστή ανατροφή των γοίνων, ούτε με τα σχολεία ούτε με τα πτυχία αποκτάται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια τη παλεύετε με τη ζέστη? Εγώ έχω τρελαθεί, ζεσταινομαι πολύ! Χτες δεν κοιμηθηκα καλά ούτε προχτές, όλο ιδρώνω! Τι στο καλό να κάνω! Και το κλιματιστικο με ιδρώνει... Μήπως να βάλω ανεμιστήρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Βρε κορίτσια τη παλεύετε με τη ζέστη? Εγώ έχω τρελαθεί, ζεσταινομαι πολύ! Χτες δεν κοιμηθηκα καλά ούτε προχτές, όλο ιδρώνω! Τι στο καλό να κάνω! Και το κλιματιστικο με ιδρώνει... Μήπως να βάλω ανεμιστήρα? 

Και εγώ ζεσταίνομαι πολύ, κοιμάμαι με καλοκαιρινή νυχτικιά και ξεσκέπαστη και σκάω και λίγο και την μπαλκονόπορτα! Τι έχουμε να περάσουμε να ρωτάς μέχρι να γεννήσουμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Και εγώ ζεσταίνομαι πολύ, κοιμάμαι με καλοκαιρινή νυχτικιά και ξεσκέπαστη και σκάω και λίγο και την μπαλκονόπορτα! Τι έχουμε να περάσουμε να ρωτάς μέχρι να γεννήσουμε ?

Και εγώ την ανοίγω αλλά δίπλα έχουμε φούρνο, αυτοί φωνάζουν σαν γαϊδούρια, έχουμε κ έναν ψυχοπαθή γείτονα που δεν το βουλώνει όλο το βράδυ και αν ειμαι σε υπερενταση δεν κοιμαμαι! Ιδρώνεις και εσυ? Εγω με φανέλα κοιμαμσι κ πάλι ιδρώνω.. Δεν μπορώ άλλο βρε κορίτσια! Νιώθω ότι δεν περνάνε οι μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Και εγώ την ανοίγω αλλά δίπλα έχουμε φούρνο, αυτοί φωνάζουν σαν γαϊδούρια, έχουμε κ έναν ψυχοπαθή γείτονα που δεν το βουλώνει όλο το βράδυ και αν ειμαι σε υπερενταση δεν κοιμαμαι! Ιδρώνεις και εσυ? Εγω με φανέλα κοιμαμσι κ πάλι ιδρώνω.. Δεν μπορώ άλλο βρε κορίτσια! Νιώθω ότι δεν περνάνε οι μέρες! 

Εννοείται ότι ιδρώνω! Ο άντρας μου είναι κρυουλιάρης και όλο διαφωνούμε για το πόσες μπαλκονόπορτες θα έχουμε ανοιχτές ? Εμένα από τον πίσω δρόμο περνάνε λεωφορεία και φορτηγά, σκουπιδιάρικα κλπ οπότε από τα ξημερώματα γίνεται χαμούλης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...