Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Rian είπε:

LondonBaby     Τόσο πολύ καιρό έχεις να κάνεις υπέρηχο??? Να σου πω από καλύτερα έτσι πάρα κάθε ευδομαδα κι καμία φορά στην δευτερη εβδομάδα που πηγαίνω εγώ όλο αυτόν τον καιρό... το ποσό άγχος μου προκαλούσε αυτό δεν περιγράφεται.... απο την μια η χαρα οτι θα δω τα μωρα μου κι απο την αλλη μην τυχων κι βρει ο γιατρος οτι κατι δεν παει καλα.... Δεν ξερω τι να σε συμβουλεψω να ρωτήσεις... Συνήθως ο γιατρός σου λέει τα πάντα από μόνος του. Με κάθε λεπτομέρεια... Εγώ όταν φεύγω είμαι καλυμμένη... 

Αχ κοπέλα μου κάνε κ συ κουράγιο! Κ μενα μου ριχνει κατι χτυπηματα ωρες ωρες που με τιναζει. Φανταζομαι εσυ με τα δυο. 

Δυστυχώς ναι τόσο καιρό και περιμένω πως κ πως.. Μακαρι να τον εβλεπα πιο συχνα. Εγω τωρα εχω περισσότερο αγχος. Μην βρουν τίποτα. 

Πότε υπολογίζουν περίπου πότε πλησιάζει η γεννα? Κάνουν κάποια ειδική εξέταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Doppler θα κάνεις;Δεν θυμάμαι σε ποια εβδομάδα βρίσκεσαι γι'αυτό ρωτάω.                                                         @Rianυπομονή κορίτσι ο καιρός πλησιάζει,και εγώ έχω το θέμα της πίεσης που είναι πολύ χαμηλή και μου προκαλεί ζαλάδες.εδω εγώ που έχω ένα μωρό στην κοιλιά οι κινήσεις του πολλές φορές με πονάνε φαντάζομαι με τα δύο τι γίνεται.

Έκλεισα τις 29 εβδομάδες και διανύσω την 30. Νομίζω αργότερα θα την κάνω. Αν και εκεί που έκλεισα να κάνω τον υπέρηχο ιδιωτικά στην περιγραφή της εξέτασης γράφει και για Doppler. Τι να σου βρε κορίτσι μου? Κ γω εδώ πέρα πάω στα τυφλά. Μου λείπει η Ελλάδα και τα γνώριμα εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Την πάτησα ρε γαμωτο! Ξύπνησα με κομμαρες, λίγο τα λαιμα μου, λίγο μπούκωμα λίγο πονάει όλο μου το σώμα... Ουφ! Ευτυχώς όχι πυρετό! Για να δούμε αν θα το παλέψω να μην γίνουν όλα πολύ! Αυτός ο καιρος ο περίεργος μάλλον.. 

Περαστικά σου κορίτσι μου. Να πίνεις πολλά υγρά. Κ γω μάλλον την πάτησα. Γιατί αυτές τις μέρες είχαμε καλό καιρό και βγήκα καλοκαιρινή έξω. Και με έχει πιάσει ο λαιμός μου λίγο κ η μύτη. Το σώμα πονάει ούτως ή άλλως. Ειδικά η μέση μου με τόσο περπάτημα. Τα πόδια μου πρηζονται απίστευτα!! Ο άντρας μου κορόιδευε τα δάχτυλα μου ότι είναι σαν λουκανικακια κοκτέιλ αυτά τα μικρά. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LondonBaby  Όλα καλά θα είναι κοπέλα μου μην αγχώνεσαι!!! Μάλλον Doppler θα σου κάνει. Εγώ έχω κάνει 3 φορές από τον 6 μήνα.... Όσο για την γέννα όταν πάνε όλα καλά κι δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος για προγραμματισμένη γέννα το μωρό ξέρει πότε έρχεται η ώρα του να κάνει την εμφάνισή του!? Στον υπέρηχο υπολογίζουν απο τις μετρήσεις που κάνουν κι σου λένε πόσο εβδομάδων υπολογίζουν το μωρό... εμένα μου είπε ότι είναι 1 1/2 με 2 ευδομαδες πιο μεγάλα από την ΤΕΡ... Να σου πω θετικο τεστ είδα 8 ημέρες πριν την περίοδο! Το έκανα επειδή είδα στον ύπνο μου ότι είμαι έγκυος!? Κι ότι έχουμε διδυμα την ημέρα που περίμενα την περίοδο μου... οπότε σίγουρα κάτι έχει γίνει στον υπολογισμό ΠΗΤ... παράξενο γιατί πάντα είχα σταθερό κύκλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Rian είπε:

vivika10 αχ ναι πλησιάζει επιτέλους! Όμως το τέλος είναι τόσο δύσκολο... Η κάθε ώρα που περνάει αιώνας μου φαίνεται.... Κι με δύο μωρά είναι πολυυυυ  δύσκολο αληθεια σας λέω!!! Πώς μπορούν με τρία κι παραπάνω ιδέα δεν έχω....

Μου μουδιαζουν πολύ κι τα χέρια, συμβαίνει κι σε σας κορίτσια? Το έχω τις τελευταίες 2 εβδομάδες... 

Ναι εμένα μουδιαζουνε πάρα πολύ τα χέρια αρκετά συχνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Έκλεισα τις 29 εβδομάδες και διανύσω την 30. Νομίζω αργότερα θα την κάνω. Αν και εκεί που έκλεισα να κάνω τον υπέρηχο ιδιωτικά στην περιγραφή της εξέτασης γράφει και για Doppler. Τι να σου βρε κορίτσι μου? Κ γω εδώ πέρα πάω στα τυφλά. Μου λείπει η Ελλάδα και τα γνώριμα εκεί. 

Λογικά Doppler θα κάνεις για τις εβδομάδες που είσαι και εγώ την προηγουμενη εβδομαδα που πηγα doppler έκανα για ν δούμε τις αντιστάσεις στις μητριαιες αρτηρίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vivika10  έχεις ρωτήσει τον γιατρό σου γιατί συμβαίνει αυτό??? Εγώ ξέχασα... θα την ρωτήσω την επόμενη φορά που θα παω... Δεν το είχα στις δύο προηγούμενες εγκυμοσινες μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Rian είπε:

LondonBaby  Όλα καλά θα είναι κοπέλα μου μην αγχώνεσαι!!! Μάλλον Doppler θα σου κάνει. Εγώ έχω κάνει 3 φορές από τον 6 μήνα.... Όσο για την γέννα όταν πάνε όλα καλά κι δεν υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος για προγραμματισμένη γέννα το μωρό ξέρει πότε έρχεται η ώρα του να κάνει την εμφάνισή του!? Στον υπέρηχο υπολογίζουν απο τις μετρήσεις που κάνουν κι σου λένε πόσο εβδομάδων υπολογίζουν το μωρό... εμένα μου είπε ότι είναι 1 1/2 με 2 ευδομαδες πιο μεγάλα από την ΤΕΡ... Να σου πω θετικο τεστ είδα 8 ημέρες πριν την περίοδο! Το έκανα επειδή είδα στον ύπνο μου ότι είμαι έγκυος!? Κι ότι έχουμε διδυμα την ημέρα που περίμενα την περίοδο μου... οπότε σίγουρα κάτι έχει γίνει στον υπολογισμό ΠΗΤ... παράξενο γιατί πάντα είχα σταθερό κύκλο... 

Τι γλυκο!!!? Μακάρι να πάνε καλά όλα για όλες μας. Ανυπομονώ για την Πέμπτη να δω το μουτράκι του. Θα σας έχω νέα τότε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Λογικά Doppler θα κάνεις για τις εβδομάδες που είσαι και εγώ την προηγουμενη εβδομαδα που πηγα doppler έκανα για ν δούμε τις αντιστάσεις στις μητριαιες αρτηρίες 

Για να το λετε ρε κοριτσια κατι θα ξερετε. Θα πάω κ ότι μου κάνουν. Να βγουν όλα καλά θέλω, να μην έχω άγχος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Rian είπε:

vivika10  έχεις ρωτήσει τον γιατρό σου γιατί συμβαίνει αυτό??? Εγώ ξέχασα... θα την ρωτήσω την επόμενη φορά που θα παω... Δεν το είχα στις δύο προηγούμενες εγκυμοσινες μου...

Όχι και εγώ ξέχασα να τον ρωτησω,ελπίζω να το θυμηθώ όταν ξανά  πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου έδωσε μια φώτο ο γιατρός στην β επιπέδου το κεφαλάκι του! Ευτυχώς έχει μικρή μυτούλα, πήρε από εμένα και αυτός γιατί ο μπαμπάς μας την έχει περισσευούμενη την μύτη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εμένα μου έδωσε μια φώτο ο γιατρός στην β επιπέδου το κεφαλάκι του! Ευτυχώς έχει μικρή μυτούλα, πήρε από εμένα και αυτός γιατί ο μπαμπάς μας την έχει περισσευούμενη την μύτη ??

Χαχαχαχα τώρα που είπες για τη μύτη,εμένα μου φάνηκε πως είχε μεγάλη μύτη στη β επιπέδου και το παράξενο είναι ότι κάνεις δεν έχει μεγάλη μύτη ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Χαχαχαχα τώρα που είπες για τη μύτη,εμένα μου φάνηκε πως είχε μεγάλη μύτη στη β επιπέδου και το παράξενο είναι ότι κάνεις δεν έχει μεγάλη μύτη ???

Ψάξε στο παρελθόν ποιος συγγενείς την είχε μεγάλη την μύτη και ζήτα τον λόγο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ψάξε στο παρελθόν ποιος συγγενείς την είχε μεγάλη την μύτη και ζήτα τον λόγο ?

Μωρέ ποιο μωράκι έχει μεγάλη μύτη...κανένα. μετά μεγαλώνει η έρμη. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Μωρέ ποιο μωράκι έχει μεγάλη μύτη...κανένα. μετά μεγαλώνει η έρμη. ??

Χαχαχα φαινότανε περίεργη σαν να είχε μεγάλο κόκαλο,θα φανεί κορίτσια μόλις βγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι λέω μακάρι να είναι εμφανισιμο το παιδάκι μου, εννοείται οτι το θέλω. Αλλά ρε κορίτσια την εμφάνιση τη μοντάρεις κιολας, λίγο με το στυλ, λίγο το χαμόγελο σώζεται η φάση. Η έλλειψη μυαλού δν μοντάρεται με τπτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Άργησα σήμερα να σηκωθώ αλλά νιώθω άλλος άνθρωπος! Μάλλον το πρόλαβα το κρύωμα! Με πλάκωσε χτες ο καλός μου στη θαυματουργή κοτόσουπα του όπως την λέει και έστρωσα,βεβαια και σήμερα θα συνεχίσω την κούρα για σιγουριά! 

Τώρα που λέτε για μύτες.. Πχ του αδερφού μου που του τα πήρε όλα, από τον υπερηχο φαινόταν τι μυτογκας θα γίνει χεχε! Εμένα μου φάνηκε στη Β επιπέδου πολύ μικρούλα η μύτη και το αυτάκι! Το σκεφτόμουν λιγο παραπάνω, ενώ ο μπαμπάς μας έχει λεπτά χαρακτηριστικα, η καταγωγή του είναι από την Αφρική οπότε όσο να πεις.. Μεγααλο σόι, αλλά χαρακτηριστικά χεχε. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Άργησα σήμερα να σηκωθώ αλλά νιώθω άλλος άνθρωπος! Μάλλον το πρόλαβα το κρύωμα! Με πλάκωσε χτες ο καλός μου στη θαυματουργή κοτόσουπα του όπως την λέει και έστρωσα,βεβαια και σήμερα θα συνεχίσω την κούρα για σιγουριά! 

Τώρα που λέτε για μύτες.. Πχ του αδερφού μου που του τα πήρε όλα, από τον υπερηχο φαινόταν τι μυτογκας θα γίνει χεχε! Εμένα μου φάνηκε στη Β επιπέδου πολύ μικρούλα η μύτη και το αυτάκι! Το σκεφτόμουν λιγο παραπάνω, ενώ ο μπαμπάς μας έχει λεπτά χαρακτηριστικα, η καταγωγή του είναι από την Αφρική οπότε όσο να πεις.. Μεγααλο σόι, αλλά χαρακτηριστικά χεχε. ?

Αν το παιδί σου είναι μυγάς, είναι πανέμορφα μωρά!!! Όποτε βλέπω τέτοιο μωράκι μου φαίνεται καταπληκτικό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Εγώ πάλι λέω μακάρι να είναι εμφανισιμο το παιδάκι μου, εννοείται οτι το θέλω. Αλλά ρε κορίτσια την εμφάνιση τη μοντάρεις κιολας, λίγο με το στυλ, λίγο το χαμόγελο σώζεται η φάση. Η έλλειψη μυαλού δν μοντάρεται με τπτ...

Κοίτα, δίκιο έχεις αλλά το πόσο μυαλό έχει ένας άνθρωπος εξαρτάται και από το περιβάλλον στο οποίο μεγαλώνει. Υπάρχει η ένφυτη ευφυία αλλά αν το περιβάλλον δεν είναι καλό δεν θα καλλιεργηθεί περαιτέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κοίτα, δίκιο έχεις αλλά το πόσο μυαλό έχει ένας άνθρωπος εξαρτάται και από το περιβάλλον στο οποίο μεγαλώνει. Υπάρχει η ένφυτη ευφυία αλλά αν το περιβάλλον δεν είναι καλό δεν θα καλλιεργηθεί περαιτέρω. 

Ε συχνά παιδάκια υπολείπονται σε ευφυία ενώ έχουν έξυπνους γονείς, κ το αντίστροφο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Αν το παιδί σου είναι μυγάς, είναι πανέμορφα μωρά!!! Όποτε βλέπω τέτοιο μωράκι μου φαίνεται καταπληκτικό!!!

Χεχε ναι θα βγούμε μελαχρινες λογικά! Εγώ είμαι ανοιχτόχρωμη κάστανοξανθη.. Θα είναι έκπληξη! Της λέω κακόμοιρα μου να είσαι λίγο ομορφουλι γιατί όλοι περιμένουν να βγεις μοντέλο! Ναόμι καμπελ ο ένας ριαννα ο άλλος μας έχουν ήδη παρατσούκλια! 

Ας πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος και όλα τα μωράκια είναι όμορφα και χαριτωμένα εγώ δεν έχω δει ποτέ άσχημο μωράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Άργησα σήμερα να σηκωθώ αλλά νιώθω άλλος άνθρωπος! Μάλλον το πρόλαβα το κρύωμα! Με πλάκωσε χτες ο καλός μου στη θαυματουργή κοτόσουπα του όπως την λέει και έστρωσα,βεβαια και σήμερα θα συνεχίσω την κούρα για σιγουριά! 

Τώρα που λέτε για μύτες.. Πχ του αδερφού μου που του τα πήρε όλα, από τον υπερηχο φαινόταν τι μυτογκας θα γίνει χεχε! Εμένα μου φάνηκε στη Β επιπέδου πολύ μικρούλα η μύτη και το αυτάκι! Το σκεφτόμουν λιγο παραπάνω, ενώ ο μπαμπάς μας έχει λεπτά χαρακτηριστικα, η καταγωγή του είναι από την Αφρική οπότε όσο να πεις.. Μεγααλο σόι, αλλά χαρακτηριστικά χεχε. ?

Δεν μας λέτε και μας τη θαυματουργή συνταγή καλε ??, γιατί το μπούκωμα μου γίνεται όλο και χειρότερο. Το βράδυ δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MissMary είπε:

Χεχε ναι θα βγούμε μελαχρινες λογικά! Εγώ είμαι ανοιχτόχρωμη κάστανοξανθη.. Θα είναι έκπληξη! Της λέω κακόμοιρα μου να είσαι λίγο ομορφουλι γιατί όλοι περιμένουν να βγεις μοντέλο! Ναόμι καμπελ ο ένας ριαννα ο άλλος μας έχουν ήδη παρατσούκλια! 

Ας πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος και όλα τα μωράκια είναι όμορφα και χαριτωμένα εγώ δεν έχω δει ποτέ άσχημο μωράκι! 

Όσο για τα χαρακτηριστικά! Γερά να είναι όλα τα παιδάκια του κόσμου και όλα όμορφα είναι στα μάτια μας. Έτσι πάει. Η μάνα το παιδί της το βλέπει το πιο όμορφο απ όλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Δεν μας λέτε και μας τη θαυματουργή συνταγή καλε ??, γιατί το μπούκωμα μου γίνεται όλο και χειρότερο. Το βράδυ δεν κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου.

Τσαγακι με ρίγανη και θυμάρι είναι πολύ δραστικό! Χαμομηλάκι με λεμόνι και λίγο μέλι! Κοτόσουπα με ρυζακι λεμόνι και πιπερι! Πορτοκάλια! Αυτά κάνω όταν νιώθω ότι πάω να αρρωστήσω... Τώρα το μπούκωμα είναι δύσκολη υπόθεση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...