Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κι έχασες τον έβδομο;γιατί έτσι;

Έχω διαβήτη κύησης και κάνω διατροφή γι'αυτό,γενικά δεν είχα πάρει και πολλά κιλά αλλά τώρα έχασα κιόλας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η MissMary είπε:

Εγώ έχω πάρει κάνα δυο φορμιτσες μόνο και κανα 2 t-Shirt από τα αντρικά του pull n bear ωραιότατα! ??

Έχασα πολλά κιλά πριν κάνα δυο χρόνια οπότε έχω ρουχαλάκια κρατημένα! ?

Εγώ κορίτσια μέχρι τώρα δεν έχω ψωνίσει τίποτα από ρούχα μου κάνουνε όλα,τώρα στον 7ο πήρα 2 παντελόνια εγκυμοσύνης της αδερφής μου και με αυτά θα την βγάλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ κορίτσια μέχρι τώρα δεν έχω ψωνίσει τίποτα από ρούχα μου κάνουνε όλα,τώρα στον 7ο πήρα 2 παντελόνια εγκυμοσύνης της αδερφής μου και με αυτά θα την βγάλω.

Ωραία εμεξα ήταν όλα εφαρμοστά άρα δεν μου κάνει τίποτα πια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Έχω διαβήτη κύησης και κάνω διατροφή γι'αυτό,γενικά δεν είχα πάρει και πολλά κιλά αλλά τώρα έχασα κιόλας 

Κοπέλα μου και που κανείς διατροφή τι τρως για πρωινό και για βραδινό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κοπέλα μου και που κανείς διατροφή τι τρως για πρωινό και για βραδινό;

Για πρωινό τοστ με τυρί,βραδινό σαλάτα με 2 αβγά ή με 90γραμμαρια κρέας ή τοστ,και πριν το ύπνο 1 φλιτζάνι γάλα με 2 φρυγανιές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Για πρωινό τοστ με τυρί,βραδινό σαλάτα με 2 αβγά ή με 90γραμμαρια κρέας ή τοστ,και πριν το ύπνο 1 φλιτζάνι γάλα με 2 φρυγανιές 

Το τοστ με τι ψωμί το τρως; Και φρούτα τρως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η egw είπε:

Το τοστ με τι ψωμί το τρως; Και φρούτα τρως;

Ολικής η πολυσπορο,τρώω φρούτο στο δεκατιανο και στο απογευματινό,μου έχει και ένα φρούτο το μεσημέρι αλλά εγώ δεν το τρώω Γιατί δεν μπορώ μετά το φαγητό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Ολικής η πολυσπορο,τρώω φρούτο στο δεκατιανο και στο απογευματινό,μου έχει και ένα φρούτο το μεσημέρι αλλά εγώ δεν το τρώω Γιατί δεν μπορώ μετά το φαγητό 

Πάνω κάτω αυτό κάνω κι εγώ και πρωινό με το ζόρι ένα φρούτο επειδή δεν προλαβαίνω απογευματινό καθόλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τις ραγάδες, επειδή και εγώ έχω από την εφηβεία, απ'το γόνατο ως τη μέση, και πολύ το φοβάμαι, πλακώθηκα απ'την αρχή στις κρέμες, Frezyderm και biooil. Αλλά επειδή της frezyderm έχει έντονη μυρωδιά και την έχω συνδυάσει με τις αναγούλες και τους εμετούς μου, ψάχνω να βρω καμιά καλύτερη αν έχετε να προτείνετε κάτι. Το δέρμα τους τελευταίους μήνες τεντώνεται πιο πολύ, μη σταματάτε να βάζετε επειδή δεν έχετε δει κάτι. Η κουμπάρα μου, την ώρα της γέννας έκανε ραγάδα! Αν και σύμφωνα με τους δερματολόγους, αν έχεις προδιάθεση και ανελαστικό δέρμα, ότι και να βάλεις θα σκάσει. Αλλά όσο μπορούμε το βοηθάμε τι να κάνουμε. Εμένα θα φτάσουν ως τον λαιμό οι ραγάδες, η γυναίκα-ραγάδα θα γίνω, ελπίζω να αποκτήσω καμιά σουπερδύναμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Μολις πηρα τις εξετασεις μου εκανα καμπυλη ζαχαρου και γενικη αιματος. Δοξα το Θεο δεν εχω ζαχαρο αλλα εχω ξενερωσει γιατι εχω χαμηλα ερυθρα χαμηλο αιματοκριτη υψηλα λευκα και χαμηλα λεμφοκυτταρα. Ταραχτηκα λιγο με τοσα μαυρα νουμερα θα ειδοποιησω τον γιατρο ελπιζω να μην ειναι σοβαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Liou22 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Μολις πηρα τις εξετασεις μου εκανα καμπυλη ζαχαρου και γενικη αιματος. Δοξα το Θεο δεν εχω ζαχαρο αλλα εχω ξενερωσει γιατι εχω χαμηλα ερυθρα χαμηλο αιματοκριτη υψηλα λευκα και χαμηλα λεμφοκυτταρα. Ταραχτηκα λιγο με τοσα μαυρα νουμερα θα ειδοποιησω τον γιατρο ελπιζω να μην ειναι σοβαρα..

Σε ποια εβδομαδα εισαι; σε ρωταω για να δω ποτε γινεται η καμπυλη...εγω ειμαι 24η και  μου πε ο γιατρος 26η με 27η να την κανω και μου φανηκε πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liou22 είπε:

Καλημερα κοριτσια! Μολις πηρα τις εξετασεις μου εκανα καμπυλη ζαχαρου και γενικη αιματος. Δοξα το Θεο δεν εχω ζαχαρο αλλα εχω ξενερωσει γιατι εχω χαμηλα ερυθρα χαμηλο αιματοκριτη υψηλα λευκα και χαμηλα λεμφοκυτταρα. Ταραχτηκα λιγο με τοσα μαυρα νουμερα θα ειδοποιησω τον γιατρο ελπιζω να μην ειναι σοβαρα..

Χαμηλά ερυθρά και χαμηλό αιματοκρίτη έχω και εγώ από την αρχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liou22 είπε:

@Γλυκερια1994... ειμαι στην 20η εγω σκεφτηκα οτι την κανω νωρις. Δε ξερω μηπως ξανακανω μετα; θα τον ρωτησω.

Πολύ νωρίς την έκανες κιόλας. Γιατί όμως να μπεις σε διπλή δοκιμασία εξέτασης; Εδώ εγώ με ιστορικό σε διαβήτη κύησης και δεν μου βάλανε να κάνω 2 φορές που το φοβόμουν και λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 μας βλέπω σε μερικές βδομάδες που θα κάνω και εγώ καμπύλη να λέμε τον πόνο μας η μια στην άλλη για το πόσο πεινάμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η KONSTANTIA είπε:

@vivika10 μας βλέπω σε μερικές βδομάδες που θα κάνω και εγώ καμπύλη να λέμε τον πόνο μας η μια στην άλλη για το πόσο πεινάμε....

Βάλτε και μένα στο club!!! Γιατί κ γω αυτό περιμένω!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LondonBaby είπε:

Βάλτε και μένα στο club!!! Γιατί κ γω αυτό περιμένω!!! ??

Είχες σε προηγούμενη εγκυμοσύνη; Υπάρχει κληρονομικότητα διαβήτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η KONSTANTIA είπε:

Είχες σε προηγούμενη εγκυμοσύνη; Υπάρχει κληρονομικότητα διαβήτη;

Όχι τίποτα από τα 2. Είναι το πρωτο μου. Άλλα έχω ένα κακό προαίσθημα. Καλά μονίμως έχω ένα κακό προαίσθημα, αλλά θα δούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LondonBaby το προαίσθημα δεν ανεβάζει το ζάχαρο καλέ! Ποιος τα λέει αυτά, είναι μαγγανίες ??? Αν δεν έχεις κληρονομικότητα διαβήτη και μάλιστα από τον πατέρα σου, κάνε τον σταυρό σου και όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τον ύπνο πως τα πάτε ρε κοπέλες; Εγώ σταθερή στο πρόγραμμά μου ξυπνάω στις 4:00-4:30, πάω μια τουαλέτα και μετά γυρνάω σαν το αρνί με γέμιση στο κρεβάτι! Μετά σηκώνομαι, πηγαίνω σαλόνι, στέλνω τον σύζυγο στην κρεβατοκάμαρα που δήθεν θα έβλεπε ταινία και κοιμάται από τις 11 και βλέπω μεταμεσονύκτιες ταινίες, σείριαλ, τελεμάρκετινγκ και κέντρο ισχυρής ενόρασης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@vivika10 μας βλέπω σε μερικές βδομάδες που θα κάνω και εγώ καμπύλη να λέμε τον πόνο μας η μια στην άλλη για το πόσο πεινάμε....

Σου εύχομαι να μην έχεις,εγώ εδώ και δύο εβδομάδες και ακόμη δεν την συνήθισα την πεινα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vivika10 είπε:

Σου εύχομαι να μην έχεις,εγώ εδώ και δύο εβδομάδες και ακόμη δεν την συνήθισα την πεινα 

Δεν συνηθίζεται η ρημάδα η πείνα....και να έχεις και γεμάτο ψυγείο και ντουλάπια και να κάθεσαι να τα κοιτάς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@LondonBaby το προαίσθημα δεν ανεβάζει το ζάχαρο καλέ! Ποιος τα λέει αυτά, είναι μαγγανίες ??? Αν δεν έχεις κληρονομικότητα διαβήτη και μάλιστα από τον πατέρα σου, κάνε τον σταυρό σου και όλα θα πάνε καλά!

Χαχαχα!!! Μακάρι!! Ευτυχώς ο μπαμπάκας είναι σκληρό καρύδι και φτου φτου γερός οργανισμός!! Μια πρεσβυωπια έκανε μόνο λόγω ηλικίας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Με τον ύπνο πως τα πάτε ρε κοπέλες; Εγώ σταθερή στο πρόγραμμά μου ξυπνάω στις 4:00-4:30, πάω μια τουαλέτα και μετά γυρνάω σαν το αρνί με γέμιση στο κρεβάτι! Μετά σηκώνομαι, πηγαίνω σαλόνι, στέλνω τον σύζυγο στην κρεβατοκάμαρα που δήθεν θα έβλεπε ταινία και κοιμάται από τις 11 και βλέπω μεταμεσονύκτιες ταινίες, σείριαλ, τελεμάρκετινγκ και κέντρο ισχυρής ενόρασης!

Άλλη πονεμένη ιστορία αυτή! Εγώ είμαι σταθερή στο 3 με 5, διότι ο γιόκας μου είναι παιδι της νύχτας μάλλον. Party animal! Με ταράζει στην κλωτσιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Με τον ύπνο πως τα πάτε ρε κοπέλες; Εγώ σταθερή στο πρόγραμμά μου ξυπνάω στις 4:00-4:30, πάω μια τουαλέτα και μετά γυρνάω σαν το αρνί με γέμιση στο κρεβάτι! Μετά σηκώνομαι, πηγαίνω σαλόνι, στέλνω τον σύζυγο στην κρεβατοκάμαρα που δήθεν θα έβλεπε ταινία και κοιμάται από τις 11 και βλέπω μεταμεσονύκτιες ταινίες, σείριαλ, τελεμάρκετινγκ και κέντρο ισχυρής ενόρασης!

Και εγώ ξυπνάω το βράδυ και μετά θέλω τουλάχιστον 1 ώρα για να με ξανά πάρει ο ύπνος δράμα!!!                   @LondonBaby το προαισθημα δεν μετράει χαχαχα,σου εύχομαι να μην έχεις γιατι όπως προείπα η πείνα δεν παλεύεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κ σήμερα το τεστ αρνητικό. Πιστευω πως την γλυτωσα. Σας ευχαριστω πολύ κορίτσια μ για το ενδιαφέρων.  @ditaki μ πήγες να δεις το μπεμπόνι σ;
    • Ε Ετερόζυγη κι εγώ! Εντελώς προληπτικά για έξτρα προστασία κάνω τις ενέσεις όπως μου είπε και η αιματολόγος και επειδή είχα μία έκτοπη και μία αποβολή. Η μόνη μου ανησυχία είναι μην φέρει αντίθετα αποτελέσματα, αν και δύο γιατροί έχουν την ίδια άποψη ότι κακό δεν κάνει. 
    • Έτερο ζυγή η ομοζυγη είσαι στην mthfr? Εγώ είμαι έτεροσυγη! Και μ είχε δώσει η αιματολόγος προληπτικά ν παίρνω Σαλοσπίρ όσο προσπαθώ ακόμα γ παιδί! Τι συνεχιζω κανονικά και όταν ακούσω καρδούλα τότε θ μ δώσει ν κάνω κατι εξετάσεις γ ν δούμε αν θ πάρω ενέσεις η όχι!  οι αντιπηκτικές δν ξέρω κατά ποσό βοηθούν στο αιμάτωμα ! Η αδερφή μ έκανε αντιπηκτικές καθώς είχε 3 αποβολές και έπισης στη 3  αποβολή στο έμβρυο βρέθηκε θρόμβος! Το αιμάτωμα νομίζω θέλει ακινησία ! Σαν αποκόλληση νομίζω είναι! 
    • Εμένα με χρεώνει 120 ευρώ τώρα δεν ξέρω αν το ανέβασε στα 140 γιατί β επιπέδου έκανε αύξηση και εγω μια από τα ίδια 1,5 ώρα να πάω 1,5 να γυρίσω ζόρικο σε καταλαβαίνω να κανείς ολόκληρο ταξίδι για έναν υπέρηχο  ναι κάποιοι το έχουν υποχρεωτικό και εγω έτσι ήξερα πως είναι δηλαδή μετά μου είπε ο ιδιώτης γιατρός που είχα ότι αυτός κρίνει πια κοπέλα θα πάει και πια όχι και ότι δεν τις στέλνει όλες για Doppler  Εεε μετά από αυτήν την εξέταση δεν μένει κάτι άλλο να κάνουμε είναι η τελευταία..  μετα καρδιοτοκογραφημα που ελέγχουν συσπάσεις   
    • Τώρα θα πω και κάτι άλλο, μπορεί να είμαι υπερβολική αλλά τα ψάχνω λίγο όλα χαχα. Κάνω ενέσεις ηπαρίνης γιατί βρέθηκα θετική σε δύο γονίδια MTHFR και λόγω ιστορικού αποβολής. Και αναρωτιέμαι αν ευθύνεται και αυτό για το αιμάτωμα, δηλαδή αφού κάνω τις ενέσεις δε θα έπρεπε να με προστατεύουν; Διάβασα διάφορα και λένε πως σε μερικές περιπτώσεις προστατεύουν σε άλλες όχι. Βέβαια στην προηγουμενη εγκυμοσύνη που δεν έπαιρνα ηπαρίνη, είχα αιμοραγία εξ αρχής και μεγάλο αιμάτωμα. Η γυναικολόγος και η βοηθός της αιματολόγου που μίλησα σήμερα μου είπαν να τις συνεχίσω εκτός και αν δω αίμα.  Απλά με βάζει σε δεύτερες σκέψεις το ότι χωρίς να είναι κάτι εντελώς σίγουρο για την αποτελεσματικότητά του ή για το αν τελικά μπορεί να δημιουργεί και αυτό πρόβλημα, εμείς "πρέπει" να το το ακολουθήσουμε.  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...