Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις On 16/3/2019 at 12:47 ΜΜ, ο/η LondonBaby είπε:

 

Εγώ νιώθω δυσφορία από τώρα που αύριο μπαίνω στην 18η και δεν έχω πάρει καθόλου βάρος. Φάγαμε ψάρια ψητά στις 2 και μέχρι τώρα φυσάω και ξεφυσαω λες και έφαγα κάτι πολύ βαρύ.... Τα αγόρια θα είναι πλειοψηφία όπως μας βλέπω κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ νιώθω δυσφορία από τώρα που αύριο μπαίνω στην 18η και δεν έχω πάρει καθόλου βάρος. Φάγαμε ψάρια ψητά στις 2 και μέχρι τώρα φυσάω και ξεφυσαω λες και έφαγα κάτι πολύ βαρύ.... Τα αγόρια θα είναι πλειοψηφία όπως μας βλέπω κορίτσια!

Όσο θα περνούν οι βδομάδες γίνεται χειρότερο. Η αλήθεια είναι ότι θέλει μικρά κ συχνά γεύματα. Εγώ έχω έναν πονόδοντο (πρώτη φορά στη ζωή μου και βρήκε να είναι Τώρα με τον μικρό στην κοιλιά) από την Παρασκευή. Υποφέρω. Δεν έχω κοιμηθεί 2 βράδια. Πήγα στα επείγοντα σήμερα, αλλά δεν έκανα δουλειά. Αύριο μάλλον πάω για ακτινογραφία κ απονεύρωση. Φοβάμαι τόσο πολύ με όλα αυτά τώρα στην εγκυμοσύνη. Έχει άποψη καμία περί του θέματος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Όσο θα περνούν οι βδομάδες γίνεται χειρότερο. Η αλήθεια είναι ότι θέλει μικρά κ συχνά γεύματα. Εγώ έχω έναν πονόδοντο (πρώτη φορά στη ζωή μου και βρήκε να είναι Τώρα με τον μικρό στην κοιλιά) από την Παρασκευή. Υποφέρω. Δεν έχω κοιμηθεί 2 βράδια. Πήγα στα επείγοντα σήμερα, αλλά δεν έκανα δουλειά. Αύριο μάλλον πάω για ακτινογραφία κ απονεύρωση. Φοβάμαι τόσο πολύ με όλα αυτά τώρα στην εγκυμοσύνη. Έχει άποψη καμία περί του θέματος??

Δεν αντεχεται ο πονοδοντος οτι χειρότερο. Έχω και εγώ οδοντίατρο την άλλη εβδομάδα,δεν ξέρω αν μπορούμε να κάνουμε πολλά πράματα,η οδοντίατρος μου είπε θα δούμε τι χρειάζεται και σε συνεννόηση με τον γυναικολόγο θα πράξουμε.έλπιζω να μη χρειαστεί τίποτα σπουδαίο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια σας διαβάζω και παίρνω δύναμη για πολλά.Εμενα σήμερα με έχουν πιάσει κάτι φοβίες ,τι είναι αυτό το πράγμα.?Ειμαι στη 16η. Ίσως φταίει που φούσκωσε μέσα σε μια βδομάδα και η κοιλίτσα μου και όσο να Ναι είναι παραξενη αλλαγή .Κιλά δεν έχω πάρει βέβαια ακόμα.Πως να πάρω Αφού με το που φάω κάτι υποφέρω πάνω απ το στομάχι και στη πλάτη.???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Αχ βρε κορίτσια σας διαβάζω και παίρνω δύναμη για πολλά.Εμενα σήμερα με έχουν πιάσει κάτι φοβίες ,τι είναι αυτό το πράγμα.?Ειμαι στη 16η. Ίσως φταίει που φούσκωσε μέσα σε μια βδομάδα και η κοιλίτσα μου και όσο να Ναι είναι παραξενη αλλαγή .Κιλά δεν έχω πάρει βέβαια ακόμα.Πως να πάρω Αφού με το που φάω κάτι υποφέρω πάνω απ το στομάχι και στη πλάτη.???

Μια από τα ίδια με το στομάχι και την πλάτη,πολύ ζόρικο,προσπαθώ να τρώω όσο πιο ελαφριά γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!με το καλό τα μωράκια μας!!είδα ότι είπατε για οδοντίατρο και επειδή εγώ άργησα να πάω μου έκανε έναν έλεγχο αλλά  δεν μου έκανε καθαρισμό!μου είπε ότι καλό είναι να πηγαίνουμε μέχρι τον 6ο μήνα προληπτικά..όσες θέλετε κάντε ένα τηλέφωνο στον οδοντίατρο σας να τον ρωτήσετε την άποψη του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Μια από τα ίδια με το στομάχι και την πλάτη,πολύ ζόρικο,προσπαθώ να τρώω όσο πιο ελαφριά 

Ναι πολύ ζόρικο.Σκεψου φοβήθηκα μήπως είχα πρόβλημα με τη καρδια μου και πήγα για καρδιογραφημα???(τραγική).Οσο για το φαγητο πραγματικα δεν τρώω σχεδόν τιποτα,όλα με πειραζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/3/2019 at 12:47 ΜΜ, ο/η LondonBaby είπε:

 

Οδοντιατρο να πάτε κορίτσια και όπως είπε μια άλλη κοπέλα να προβείτε σε ενέργειες μετά από συνεννόηση με τον γιατρό σας. Αφήστε, είμαι χάλια ψυχολογικά, πριν λίγο μίλησα με μια φίλη που είναι έγκυος στην 7η εβδομάδα και μου είπε ότι 60-40 να το χάσει ή να το κρατήσει, δεν ακουσανε καλά την καρδιά και πρέπει να ξανακάνει χοριακη και να το ξαναδεί γιατί φοβούνται για παλινδρόμηση.....Ο Θεός να δώσει Χριστέ μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες μου!... είχα μέρες να μπω... διαβασα ότι σας αγχωνουν τα κιλακια, άλλες οι πόνοι αλλες βιωνουν εντονο στρες κι άγχος κτλ... Είναι όλα φυσιολογικα... κι εγώ πέρασα δύσκολη ευδομαδα. Η κοιλιά μου άρχισε να μεγαλώνει με την ημέρα πια και η μήτρα πιέζετε πολυ. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα έντονους πόνους από τις προηγούμενες καισαρικές... ευτυχώς όταν μένω ξαπλωμένη για αρκετή ώρα περνάνε κι επανέρχονται μονο όταν σηκώνομαι. Οι γιατροί μου θέλαμε να με βάλουν νοσηλεία ως την γεννα για να με παρακολουθούν ομως αρνήθηκα γιατί τι θα κάνουν τα παιδιά μου σπίτι χωρίς εμένα. Υποσχέθηκα πως θα είμαι συνέχεια ξάπλα. Πρέπει να κρατηθούν τα μωράκια μου ακόμα γιατί είναι νωρίς για γεννα. Με έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά αυτό. Ανησυχώ κι παρακαλάω να πάνε όλα καλά. Αύριο μπαίνω στην 27ευδομαδα. Το καλό είναι ότι αναπτύσσονται τέλεια κι είναι υγειεστατα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Rian είπε:

Καλημέρα κοπέλες μου!... είχα μέρες να μπω... διαβασα ότι σας αγχωνουν τα κιλακια, άλλες οι πόνοι αλλες βιωνουν εντονο στρες κι άγχος κτλ... Είναι όλα φυσιολογικα... κι εγώ πέρασα δύσκολη ευδομαδα. Η κοιλιά μου άρχισε να μεγαλώνει με την ημέρα πια και η μήτρα πιέζετε πολυ. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα έντονους πόνους από τις προηγούμενες καισαρικές... ευτυχώς όταν μένω ξαπλωμένη για αρκετή ώρα περνάνε κι επανέρχονται μονο όταν σηκώνομαι. Οι γιατροί μου θέλαμε να με βάλουν νοσηλεία ως την γεννα για να με παρακολουθούν ομως αρνήθηκα γιατί τι θα κάνουν τα παιδιά μου σπίτι χωρίς εμένα. Υποσχέθηκα πως θα είμαι συνέχεια ξάπλα. Πρέπει να κρατηθούν τα μωράκια μου ακόμα γιατί είναι νωρίς για γεννα. Με έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά αυτό. Ανησυχώ κι παρακαλάω να πάνε όλα καλά. Αύριο μπαίνω στην 27ευδομαδα. Το καλό είναι ότι αναπτύσσονται τέλεια κι είναι υγειεστατα!!! 

Υπομονή μείνει ξαπλωμένη συνέχεια και όλα θα πάνε καλά!!!Εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό να δω πως είναι το μωρό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rian είπε:

Καλημέρα κοπέλες μου!... είχα μέρες να μπω... διαβασα ότι σας αγχωνουν τα κιλακια, άλλες οι πόνοι αλλες βιωνουν εντονο στρες κι άγχος κτλ... Είναι όλα φυσιολογικα... κι εγώ πέρασα δύσκολη ευδομαδα. Η κοιλιά μου άρχισε να μεγαλώνει με την ημέρα πια και η μήτρα πιέζετε πολυ. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα έντονους πόνους από τις προηγούμενες καισαρικές... ευτυχώς όταν μένω ξαπλωμένη για αρκετή ώρα περνάνε κι επανέρχονται μονο όταν σηκώνομαι. Οι γιατροί μου θέλαμε να με βάλουν νοσηλεία ως την γεννα για να με παρακολουθούν ομως αρνήθηκα γιατί τι θα κάνουν τα παιδιά μου σπίτι χωρίς εμένα. Υποσχέθηκα πως θα είμαι συνέχεια ξάπλα. Πρέπει να κρατηθούν τα μωράκια μου ακόμα γιατί είναι νωρίς για γεννα. Με έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά αυτό. Ανησυχώ κι παρακαλάω να πάνε όλα καλά. Αύριο μπαίνω στην 27ευδομαδα. Το καλό είναι ότι αναπτύσσονται τέλεια κι είναι υγειεστατα!!! 

Όλα καλά θα πάνε ..έκανες τόσο δρόμο ,λίγο έμεινε..Το ξέρω η ξάπλα δεν αντέχεται αλλά σκέψου ότι είμαστε Και άλλες ...και εγώ τις περισσότερες ώρες της μέρας είμαι ξάπλα και ειμαι ακόμη στη 16η και απλά κάθε μερα παρακαλάω να πάνε όλα καλα και να φτάσω ως τον 7ο ...Όλα καλά θα πάνε να σκέφτομαστε μόνο όμορφα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κορτας είπε:

Καλημερα σε ολες! 21η εβδομαδα για μενα!! Και μετραω αντιστροφα μεχρι την αλλη τεταρτη για την β επιπεδου......

Με το καλό να πάνε όλα! Καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efitta & @Rian όλα θα πάνε καλά γι όλες μας! Είμαι κι εγώ από τις ξαπλωμένες και μετράω ήδη 4 εβδομάδες. Αύριο κλεινω την 18η και κάθε μέρα που περνάει ευγνωμονώ που όλα πάνε καλά και παρακαλάω να φτάσω όσο πιο μακριά μπορω στην εγκυμοσύνη για να πάνε όλα καλά για την μπεμπούλα. Είναι δύσκολο, εκνευριστικό και αγχωτικό για όλες μας αλλά όταν σκέφτεσαι το μετά, όταν θα τα κρατάμε στην αγκαλιά μας, όλα αυτά θα μοιάζουν μια μακρινή ανάμνηση. Η άνοιξη είναι εδώ και ακόμα και ένα βλέμμα έξω από το παράθυρο που είναι όλα ανθισμένα και ζωντανά, μπορει να δώσει κουράγιο! Οπότε κορίτσια μου υπομονή, κουράγιο, όμορφες συζητήσεις με αγαπημένα πρόσωπα και όσο μπορούμε θετικές σκέψεις! Το φθινόπωρο θα τριγυρναμε όλες με τα μπέμπακια μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Οδοντιατρο να πάτε κορίτσια και όπως είπε μια άλλη κοπέλα να προβείτε σε ενέργειες μετά από συνεννόηση με τον γιατρό σας. Αφήστε, είμαι χάλια ψυχολογικά, πριν λίγο μίλησα με μια φίλη που είναι έγκυος στην 7η εβδομάδα και μου είπε ότι 60-40 να το χάσει ή να το κρατήσει, δεν ακουσανε καλά την καρδιά και πρέπει να ξανακάνει χοριακη και να το ξαναδεί γιατί φοβούνται για παλινδρόμηση.....Ο Θεός να δώσει Χριστέ μου!!!!

Ναι κορίτσια οπωσδήποτε οδοντίατρο. Το πιο ασφαλές τρίμηνο είναι το δεύτερο από ότι μου είπαν κ μένα. Δυστυχώς εγώ δεν την γλίτωσα. Χθες βράδυ ήμουν στα επείγοντα για ακτινογραφία αναγκαστικά και το πρώτο στάδιο της απονεύρωσης. Έχω να κοιμηθώ 4 βραδιά. Κοιμάμαι μόνο κάτι μισάωρα από την εξάντληση. Ο πόνος αφόρητος και σήμερα είμαι πρησμένη στο μισό πρόσωπο. Δεν μπορώ να φάω και καλά. Όλα στραβά και ανάποδα. Μα περισσότερο από όλα ανησυχώ για το παιδάκι μου. Κουράγιο στη φίλη σου. Πρέπει να είναι απίστευτα δύσκολο. Κουράγιο σε όλες μας και να κάνετε όσο μπορείτε θετικές σκέψεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά κορίτσια που ειστε ξαπλωμενες, σας θαυμαζω ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ. Αυτό να το βλεπουμε εμείς (κυριως στον εαυτο μου απευθυνομαι) που με το παραμικρό πονακι ή ενοχληση μας πιανει πανικος ή που τρελαινομαστε καποιες φορες απο το αγχος χωρις σπουδαιο λογο....

Να εχετε δύναμη και ανθρωπους να σας στηριζουν , ολα θα πανε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efitta είπε:

Όλα καλά θα πάνε ..έκανες τόσο δρόμο ,λίγο έμεινε..Το ξέρω η ξάπλα δεν αντέχεται αλλά σκέψου ότι είμαστε Και άλλες ...και εγώ τις περισσότερες ώρες της μέρας είμαι ξάπλα και ειμαι ακόμη στη 16η και απλά κάθε μερα παρακαλάω να πάνε όλα καλα και να φτάσω ως τον 7ο ...Όλα καλά θα πάνε να σκέφτομαστε μόνο όμορφα πράγματα.

Εγώ σήμερα πονάω στη μέση αρκετά ευτυχώς αύριο έχω γιατρό.και εγώ αυτό σκέφτομαι να φτασω μεχρι τον έβδομο.4 εβδομάδες μου μείνανε για να τον κλείσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ σήμερα πονάω στη μέση αρκετά ευτυχώς αύριο έχω γιατρό.και εγώ αυτό σκέφτομαι να φτασω μεχρι τον έβδομο.4 εβδομάδες μου μείνανε για να τον κλείσω.

Ααχ αυτή η μέση..πόσο σε καταλαβαίνω.Καλα νέα να μάθεις αυριο.Εγώ έχω δρόμο ακόμη ...Στην 16η είμαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evoula4 και @vivika10 σας ευχαριστώ πολυ πολυυυυυυ! μόλις πήρα τα αποτελεσματα και ειναι 351,40 ! Να χαρωωωω ? ? να ξανακάνω μου είπανε Τετάρτη ή Παρασκευή να δουμε πως ανεβαίνει ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vivika10 efitta MariannakiM Hope08  σας ευχαριστώ κορίτσια... Ναι είναι δύσκολο να πονάς να είσαι αποκομμένη κι να πρέπει να είσαι κι ξαπλωμένη. Ειμαι γενικα πολυ δραστηριο ατομο κι δεν μπορω ουτε να καθομαι ποσο μαλλον να ειμαι ξαπλωμενη... Με παρηγορεί αυτό που είπατε ότι προσπαθώ ν αντέξω για το καλό των παιδιών μου. Χαίρομαι που αναπτύσσονται τόσο καλα ως τώρα γιατι ανηκω κι στην κατηγορία εγκυμοσινης υψηλού κινδύνου. Εχω νοσηλευτεί ήδη 2 φορές από την αρχή της εγκυμοσινης.  Ο γιατρος ειπε θα βαζουμε εναν εναν στοχο. Αφού φτάσαμε ως εδώ τώρα στόχος μας είναι να φτάσουμε στις 30 εβδομάδες κι μετά συνεχίζουμε γιατί δεν θέλουμε να έρθουν πρόωρα για να αποφύγουμε προβλήματα. Ευτυχώς έχω τον καλό μου που με προσέχει κι με στηρίζει σε όλα.. Μακάρι να πάνε σε όλες μας όλα τέλεια κορίτσια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONSTANTIA   Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά για την φίλη σου κι το μωράκι της! Να μην απογοητεύεται κι αρχίσει να σκέφτεται άσχημα πράγματα. Εχω βιώσει 5 απώλειες κι ξέρω πόσο δύσκολο είναι... ακόμα δεν το έχω ξεπεράσει... Ίσως να φταίω κι εγώ που έχανα τα μωρά μου γιατί όταν με τρόμαζαν οι γιατροί με κάτι έφερνα την καταστροφή με έπιανε πανικός κι υστερικό κλάμα.... Στην κόρη μου έπαθα αποκόλληση λόγο Τ ότι δούλευα 16 ώρες το 24ωρω είχα δική μου επιχείρηση τότε, είχα τόσο πολύ αίμα που δεν έχω ξαναδεί στην ζωή μου! Προσπάθησα να είμαι όσο πιο ψύχραιμη γίνεται, δεν ήθελα να κάνω χειρότερα τα πράγματα. Απλά έμεινα για 3 εβδομάδες ξαπλωμένη κι έλεγα στον εαυτό μου πως πρέπει να πάνε όλα καλά κι να κρατήσω αγκαλιά το κοριτσάκι μου κι έτσι κι έγινε! Έχω την πριγκίπισσα μου!!! Το όμορφο κι καλοκαρδο κοριτσάκι μου❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ranito είπε:

@Evoula4 και @vivika10 σας ευχαριστώ πολυ πολυυυυυυ! μόλις πήρα τα αποτελεσματα και ειναι 351,40 ! Να χαρωωωω ? ? να ξανακάνω μου είπανε Τετάρτη ή Παρασκευή να δουμε πως ανεβαίνει ...

 

Συγχαρητήρια!!!με το καλό!!!λογικά την Τετάρτη θα πρέπει να διπλασιαστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ranito είπε:

@Evoula4 και @vivika10 σας ευχαριστώ πολυ πολυυυυυυ! μόλις πήρα τα αποτελεσματα και ειναι 351,40 ! Να χαρωωωω ? ? να ξανακάνω μου είπανε Τετάρτη ή Παρασκευή να δουμε πως ανεβαίνει ...

 

Συγχαρητήρια!!! Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσινη κι όλα να πανε τέλεια εύχομαι!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα, οι μπυρίτσες "ανευ" θέλουν προσοχή. Νομίζω μόνο δυο έχουν 0% αλκοολ. Οι υπόλοιπες αν δεις την ετικέτα έχουν λίγο. Όχι ότι είναι κακό αλλά μην πίνεις 5-6 στην καθισιά σου. Εγώ έπινα πολύ πριν μάθω ότι είμαι έγκυος. Αν σκεφτείς ότι υπάρχει περίπτωση να κάνεις κακό στο μωράκι σου σου κόβεται η όρεξη. Ωστόσο απ ό,τι λένε ένα ποτηράκι κρασί την εβδομάδα δεν βλάπτει. Η μαμά μου έπινε και κανα τσιπουράκι όταν ήταν έγκυος...θεωρητικά και εγώ και ο αδερφός μου είμαστε υγιείς. Αλλά πχ ίσως το ότι δεν μπορώ από μικρή να συγκεντρωθώ και αφαιρούμαι συνέχεια δε θα μάθουμε ποτέ αν οφείλεται στο ότι η μαμά μου έπινε. Πάντως για το δικό μου παιδί θα ήθελα να αποκλείσω κάθε ενδεχόμενο να του προκαλέσω και το παραμικρό πρόβλημα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλη σακχάρου,οι δύο πρώτες μετρήσεις ήταν πολύ καλές η τελευταία είναι λίγο πάνω από το όριο,έτσι αύριο έχω ραντεβού στην ενδοκρινολογο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...