Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι μέσα και περιμένω να έρθουν να με πάρουν για καισαρική! 3 κοπέλες ειμασταν από το πρωί με προγραμματισμένη και οι άλλες δύο είχαν δικό τους γιατρό οπότε όπως καταλαβαίνετε "προηγούνται".....

Άντε με το καλό κορίτσι μου!!! Εφτασε η ωρα!!! Όλα να πάνε τέλεια!! Να μας στείλεις νέα οπότε μπορείς. ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ελατε εδω!!! 17 βαθμούς σήμερα Κ αργότερα λέει βροχές!!! ?? Τέλειος Αύγουστος ?? Τέλειο καλοκαίρι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Κοριτσια ελατε εδω!!! 17 βαθμούς σήμερα Κ αργότερα λέει βροχές!!! ?? Τέλειος Αύγουστος ?? Τέλειο καλοκαίρι ??

Αααχ απόλαυσε το..Δε φαντάζεσαι τι γίνεται εδώ..Βραζουν τα παντα.?????Δε τη βγάζω καθαρή φετος????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! Γεννησαμε τα ξημερωματα στις 2/8!!! Πηγαμε για προκληση αλλα καταληξαμε σε επειγουσα καισαρικη... Τελος καλο ολα καλα ομως ειμαστε και οι 2 πολυ καλα. Γεννηθηκε 2850 και ευτυχως προς το παρον ειναι πολυ καλος στο φαι κοντευουμε ηδη να τα ξαναφτασουμε... Ειναι τοσο ομορφος και γλυκουλης εχουμε τρελαθει! Η μαμα κουρασμενη αλλα θα αντεξει που θα παει!!! Ελπιζω ολες να ειστε εξισου καλα δυστυχως εχω να σας διαβασω πολυ καιρο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Γεννησαμε τα ξημερωματα στις 2/8!!! Πηγαμε για προκληση αλλα καταληξαμε σε επειγουσα καισαρικη... Τελος καλο ολα καλα ομως ειμαστε και οι 2 πολυ καλα. Γεννηθηκε 2850 και ευτυχως προς το παρον ειναι πολυ καλος στο φαι κοντευουμε ηδη να τα ξαναφτασουμε... Ειναι τοσο ομορφος και γλυκουλης εχουμε τρελαθει! Η μαμα κουρασμενη αλλα θα αντεξει που θα παει!!! Ελπιζω ολες να ειστε εξισου καλα δυστυχως εχω να σας διαβασω πολυ καιρο... 

Υπεροχα ❤❤❤❤❤❤❤❤Να σας ζήσει το μωράκι σας !!!Καθε ευτυχια στην οικογένεια σας !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2019 at 10:27 ΠΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

@joy2 με το καλό να πάρεις και το δεύτερο αντράκι σου στο σπίτι να μπείτε σε μια σειρά!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου γλυκό! Σήμερα τον πήραμε επιτέλους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ κορίτσια είμαι μέσα και περιμένω να έρθουν να με πάρουν για καισαρική! 3 κοπέλες ειμασταν από το πρωί με προγραμματισμένη και οι άλλες δύο είχαν δικό τους γιατρό οπότε όπως καταλαβαίνετε "προηγούνται".....

Με το καλό κορίτσι μου γλυκό! Όλα θα πάνε τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2019 at 4:42 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σου είπαν ότι για να τον ταιζεις την νύχτα πρέπει να τον ξυπνάς κιόλας; Δλδ δεν μπορείς να τον ταιζεις ενώ κοιμάται ή απλά ξυπνάει ούτως ή άλλως;

Μωρέ ξυπνάει συνήθως αλλά αν δεν ξυπνήσει κάνω αγώνα να τον ξυπνήσω αλλιώς δεν ρουφάει να πιει, κατάλαβες..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Γεννησαμε τα ξημερωματα στις 2/8!!! Πηγαμε για προκληση αλλα καταληξαμε σε επειγουσα καισαρικη... Τελος καλο ολα καλα ομως ειμαστε και οι 2 πολυ καλα. Γεννηθηκε 2850 και ευτυχως προς το παρον ειναι πολυ καλος στο φαι κοντευουμε ηδη να τα ξαναφτασουμε... Ειναι τοσο ομορφος και γλυκουλης εχουμε τρελαθει! Η μαμα κουρασμενη αλλα θα αντεξει που θα παει!!! Ελπιζω ολες να ειστε εξισου καλα δυστυχως εχω να σας διαβασω πολυ καιρο... 

Να σου ζήσει το μπεμπακι σου κορίτσι μου!! Να είστε πάντα καλά με υγεία κ ευτυχία στην οικογένεια σας!! Καλή ανάρρωση να έχεις κ Καλά κουράγια!!! Τώρα ξεκινάνε όλα τα όμορφα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Μωρέ ξυπνάει συνήθως αλλά αν δεν ξυπνήσει κάνω αγώνα να τον ξυπνήσω αλλιώς δεν ρουφάει να πιει, κατάλαβες..  

Είχαμε το ίδιο πρόβλημα τις πρώτες μέρες δεν ξυπνουσε με τίποτα. Μας είπε η γιατρος να τη γδυνουμε η να της αλλάζουμε καμία πάνα και ας μη χρειάζεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γέννησα στις 22:20 έναν παίδαρο 3630 με μαύρα μαλλιά και βροντερό κλάμα! Ποναω πολύ τώρα στην τομή αλλά αφού γέννησα και ξελαφρωσα θα το ξεπεράσω και αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Γεννησαμε τα ξημερωματα στις 2/8!!! Πηγαμε για προκληση αλλα καταληξαμε σε επειγουσα καισαρικη... Τελος καλο ολα καλα ομως ειμαστε και οι 2 πολυ καλα. Γεννηθηκε 2850 και ευτυχως προς το παρον ειναι πολυ καλος στο φαι κοντευουμε ηδη να τα ξαναφτασουμε... Ειναι τοσο ομορφος και γλυκουλης εχουμε τρελαθει! Η μαμα κουρασμενη αλλα θα αντεξει που θα παει!!! Ελπιζω ολες να ειστε εξισου καλα δυστυχως εχω να σας διαβασω πολυ καιρο... 

Κορίτσι μου να σου ζήσει το μωράκι σου να το χαίρεσαι και περαστικά σου

Τι έπαθες και σε πήγαν εσπευσμένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια μου γέννησα στις 22:20 έναν παίδαρο 3630 με μαύρα μαλλιά και βροντερό κλάμα! Ποναω πολύ τώρα στην τομή αλλά αφού γέννησα και ξελαφρωσα θα το ξεπεράσω και αυτό!

Καλημέρα κορίτσι μου 

Να το χαίρεσαι το παιδί και περαστικά σου και σένα όλα θα πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας πω την ιστορία μου χθες να φρικαρετε 

Πήγαμε για ένα υπέρηχο να το μετρήσουμε 

Πριν είδαμε τράχηλο και αν και ήταν μαλακος ήταν ψηλός έπρεπε μάλλον να περιμένω αρκετά ακόμη και χωρίς να είναι σίγουρο και δεν ξέρω αν είχα τις αντοχές από τη μια από την άλλη μου είπε και αυτός ότι όσο περνάνε οι εβδομάδες μπορεί οκ να κατέβει και όλα καλά ο κίνδυνος είναι ότι αν έρθει το παιδί μέσα στη νύχτα δεν κάνουν καισαρική εκτός αν έχει μεγάλο κίνδυνο και αυτό είναι μεγάλο ρίσκο για τη μαμά 

Βασικά ταλαιπωρία πιο πολύ 

Οπνς και να έχει δεν το είδα και πολύ θετικό και βασικά θα έτρωγα ταλαιπωρία μόνο και μόνο δια να καταλήξουμε πάλι σε καισαρική πρώτο σοκ 

Πάμε μετά να μετρήσουμε το μωρό όλα καλά αλλά είναι κάπως μικρό 2371 είναι με τη πιθανότητα πάντα +/-200 εγώ εκεί πανικοβλήθηκα ότι θα πάει το παιδί στην εντατική και θα είναι μακριά και μου είχε ανέβει η πίεση αφού εκατσε ο γιατρός και με ηρεμούσε και ο άντρας μου μετά μου τα εχωσε ότι αυτά είναι στο μυαλό μου και γενικά να ηρεμήσω 

Με τα πολλά ηρέμησα και την πίεση την μέτρησα στο σπίτι είναι οκ 

Ο γιατρός μου είπε αν με ηρεμεί μπορούμε.να περιμένουμε τρεις μέρες ακόμα

Αλλά έχω να κερδίσω πενήντα γραμμάρια και αυξάνω τον κίνδυνο να μην προλάβω 

επειδή κουράστηκα τόσο πολύ σε σημείο που λέω του άντρα μου τι πήγα και έκανα δεύτερο θα το κάνω κανονικά τη τρίτη και ότι βρέξει ας κατεβάσει

Βέβαια από χθες πονάω πολύ στη κοιλιά σαν πόνους περιόδου και δεν ξέρω τι θα γίνει θα δούμε

Παρασκευή πάλι θα με. Πάει καρδιοτακογραφο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια μου γέννησα στις 22:20 έναν παίδαρο 3630 με μαύρα μαλλιά και βροντερό κλάμα! Ποναω πολύ τώρα στην τομή αλλά αφού γέννησα και ξελαφρωσα θα το ξεπεράσω και αυτό!

Να σου ζήσει ο αγορινας σου κοριτσάκι μου!!!! Να τον χαίρεστε κ να τον καμαρώνετε!!! Εύχομαι υγεία κ μόνο χαμόγελα στην οικογένειά σας!!! Στείλε μας νέα σου οπότε μπορέσεις!! Καλή ανάρρωση κ προσοχή!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η egw είπε:

Κορίτσια να σας πω την ιστορία μου χθες να φρικαρετε 

Πήγαμε για ένα υπέρηχο να το μετρήσουμε 

Πριν είδαμε τράχηλο και αν και ήταν μαλακος ήταν ψηλός έπρεπε μάλλον να περιμένω αρκετά ακόμη και χωρίς να είναι σίγουρο και δεν ξέρω αν είχα τις αντοχές από τη μια από την άλλη μου είπε και αυτός ότι όσο περνάνε οι εβδομάδες μπορεί οκ να κατέβει και όλα καλά ο κίνδυνος είναι ότι αν έρθει το παιδί μέσα στη νύχτα δεν κάνουν καισαρική εκτός αν έχει μεγάλο κίνδυνο και αυτό είναι μεγάλο ρίσκο για τη μαμά 

Βασικά ταλαιπωρία πιο πολύ 

Οπνς και να έχει δεν το είδα και πολύ θετικό και βασικά θα έτρωγα ταλαιπωρία μόνο και μόνο δια να καταλήξουμε πάλι σε καισαρική πρώτο σοκ 

Πάμε μετά να μετρήσουμε το μωρό όλα καλά αλλά είναι κάπως μικρό 2371 είναι με τη πιθανότητα πάντα +/-200 εγώ εκεί πανικοβλήθηκα ότι θα πάει το παιδί στην εντατική και θα είναι μακριά και μου είχε ανέβει η πίεση αφού εκατσε ο γιατρός και με ηρεμούσε και ο άντρας μου μετά μου τα εχωσε ότι αυτά είναι στο μυαλό μου και γενικά να ηρεμήσω 

Με τα πολλά ηρέμησα και την πίεση την μέτρησα στο σπίτι είναι οκ 

Ο γιατρός μου είπε αν με ηρεμεί μπορούμε.να περιμένουμε τρεις μέρες ακόμα

Αλλά έχω να κερδίσω πενήντα γραμμάρια και αυξάνω τον κίνδυνο να μην προλάβω 

επειδή κουράστηκα τόσο πολύ σε σημείο που λέω του άντρα μου τι πήγα και έκανα δεύτερο θα το κάνω κανονικά τη τρίτη και ότι βρέξει ας κατεβάσει

Βέβαια από χθες πονάω πολύ στη κοιλιά σαν πόνους περιόδου και δεν ξέρω τι θα γίνει θα δούμε

Παρασκευή πάλι θα με. Πάει καρδιοτακογραφο

Κοπέλα μου να είσαι ήρεμη κ δυνατή για το μωράκι σου! Πιστεύω ο γιατρός θα κάνει το καλύτερο για σένα κ το παιδί. Κάνε κουράγιο κ όλα θα πάνε καλά!! Θετική σκέψη!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια μου γέννησα στις 22:20 έναν παίδαρο 3630 με μαύρα μαλλιά και βροντερό κλάμα! Ποναω πολύ τώρα στην τομή αλλά αφού γέννησα και ξελαφρωσα θα το ξεπεράσω και αυτό!

Πω πω πω, ένας παίδαρος! Να σ ζήσει κ καλή ανάρρωση!!! Εσύ είσαι κ έμπειρη, το έργο το ξέρεις. ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια μου γέννησα στις 22:20 έναν παίδαρο 3630 με μαύρα μαλλιά και βροντερό κλάμα! Ποναω πολύ τώρα στην τομή αλλά αφού γέννησα και ξελαφρωσα θα το ξεπεράσω και αυτό!

Κοριτσακι μου να σου ζησει το παιδακι σου!!! Να ειναι γερο και τυχερο και να απολαμβανετε στιγμες ολοι μαζι! Μεγαλωσε η οικογένεια σας, θα μεγαλωσουν οι απαιτησεις, αλλα και οι χαρες θα γινουν αμετρητες! Καλη αναρρωση και να προσεχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Είχαμε το ίδιο πρόβλημα τις πρώτες μέρες δεν ξυπνουσε με τίποτα. Μας είπε η γιατρος να τη γδυνουμε η να της αλλάζουμε καμία πάνα και ας μη χρειάζεται.. 

Κ εγώ το κάνω αλλά με το που φάει το μισό, νάνι μετά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η MissMary είπε:

Είχαμε το ίδιο πρόβλημα τις πρώτες μέρες δεν ξυπνουσε με τίποτα. Μας είπε η γιατρος να τη γδυνουμε η να της αλλάζουμε καμία πάνα και ας μη χρειάζεται.. 

Ξέρω ξέρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Κορίτσια μου γέννησα στις 22:20 έναν παίδαρο 3630 με μαύρα μαλλιά και βροντερό κλάμα! Ποναω πολύ τώρα στην τομή αλλά αφού γέννησα και ξελαφρωσα θα το ξεπεράσω και αυτό!

Να σου ζήσει ο κούκλος κορίτσι μου γλυκό!! Πάντα γερός και καλότυχος!! Καλή ανάρρωση και σε σένα! Υπομονή με τον πόνο... Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Είμαστε πολύ πολύ δυνατες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2019 at 10:22 ΠΜ, ο/η joy2 είπε:

@MariannakiM μου να σου ζήσει η κούκλα σου!! Να ειναι γερή, καλότυχη και ευτιχισμενα δίπλα σας! Είδες τελικά που βγήκε πολεμιστρια? Τα μικρά μας είναι πολύ δυνατά, στο λέω εγώ που είχα τα δικά μου θερμοκοιτίδα και άκουσα εκεί ιστορίες άλλως γονέων συγκλονιστικες! Μια χαρά θα είναι και με τον ίκτερο! Κορίτσια μου δε προλαβαίνω να σας διαβάσω... @egw και @KONSTANTIA κουράγιο και στα υπόλοιπα κορίτσια μας το ίδιο!! Λίγες μέρες έμειναν! Οι νέες μανούλες πως πάμε? Για πείτε καμία ιστορία ωραια με τα μικρά σας... Εγώ χάθηκα, ασχολούμαι με τον μεγάλο το πρωί κ το βράδυ, μετά στις 11-5:30 πάω νοσοκομείο στον μικρό οπότε ούτε να πιω νερό δεν προλαβαίνω πολλές φορές! Αύριο βέβαια παίρνουμε τον μικρό σπίτι μας οπότε η χαρά μας είναι τόσο μα τόσο μεγάλη! Ο μεγάλος μου είναι βολικός μέχρι τωρα, μαμ κακά και νάνι... Μόνο χτες ξενυχτησε μέχρι τις 3, απλα επειδή είναι προωρο πρέπει να τρώει κάθε 3 ώρες και να το ξυπνάω και αυτό μας κουράζει πολύ, οπότε ο ύπνος όπως καταλαβαίνετε δεν είναι όπως ήταν... Γερά να είναι όμως και θα περάσει ο καιρός και θα δυναμώσουν! 

Ποσα ml τρωει σε καθε γευμα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...