Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου γλυκό!!! Σε καταλαβαίνω όσο μπορώ αλλά βάλε τη μαμά κ τη πεθερά να βαλουν ένα χέρι βοήθειας! ;) τώρα που τις έχεις να δεχτείς οποία βοήθεια σου προσφέρεται μέχρι να ορθοποδήσεις!! Εκμεταλλευσου το όσο μπορείς!! ? ? εγώ τη δικιά μου να την έχω για δύο μήνες σίγουρα μέσα στο σπίτι γιατί με δύο μόνη μου δνε υπάρχει περίπτωση να αντέξω! Οπότε ζητάτε βοήθεια κορίτσια και να τη δέχεστε όταν προσφέρεται!! Όπως λέει ο λαός χρειάζεται ένα χωριό να μεγαλώσει ένα μωρό!! 

Ναι δίκιο έχεις αγάπη μου. Ευτυχώς που εχω τη μάνα μου Κ μου κάνει τα του σπιτιού ολα. Τα έχω όλα στο χέρι. Να δω τι θα κάνω από Δευτέρα που θα είμαι μόνη. Η μάνα μου φεύγει. Μπορεί να μείνει η πεθερά. Η οποία εμφανίζεται αραιά κ που ίσα ίσα να δει τον μικρό. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Τι φατσούλα πανέμορφη είναι αυτή!!!Για δάγκωμα!!! Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!???

Τώρα για τον ύπνο,υπομονή!!! Εγώ πιστεύω πως είναι στο παιδί το αν θα κοιμάται ή όχι...

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! Να είσαι καλά!! Κ συ με το καλό να υποδεχθείς το δικό σου μωράκι. ❤ Μωρέ είναι υπναρας τις λάθος ώρες. Χαχχαχαχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Ναι δίκιο έχεις αγάπη μου. Ευτυχώς που εχω τη μάνα μου Κ μου κάνει τα του σπιτιού ολα. Τα έχω όλα στο χέρι. Να δω τι θα κάνω από Δευτέρα που θα είμαι μόνη. Η μάνα μου φεύγει. Μπορεί να μείνει η πεθερά. Η οποία εμφανίζεται αραιά κ που ίσα ίσα να δει τον μικρό. ?

Ζήτα βοήθεια κορίτσι μου απ τη πεθερά σου όσο πιο ευγενικά μπορείς, και μην ντρέπεσαι! Είναι μια φάση στη ζωή σου που δεν θα την περάσεις και άπειρες φορές! Αντε δύο τρεις! Χρειάζεσαι όλη τη βοήθεια που μπορεί κανείς να σου δώσει ειδικά αυτόν τον πρώτο μήνα! Μπορεί η πεθερά σου να νιώθει ότι ενοχλεί και να μην έρχεται συχνά λόγω διακριτικτητας! Εσύ μιλα όμως για τις ανάγκες σου... Αν δεν σου σταθεί... Εεε τότε αυτό είναι κάτι άλλο και εκεί είσαι όντως μόνη σου... Αλλά δεν νομίζω να σου αρνηθεί, ίσα ίσα θα το κάνει με χαρά!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνώμη μου μητέρες, νέες και παλιές, σχετικά με τον ύπνο είναι ότι τα παιδιά μπορούν να εκπαιδευτούν εν καιρώ σε αυτό το κομμάτι αλλά όπως σε όλα τα θέματα χρειαστεί υπομονή και επιμονή από πλευράς μας για να πετύχει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Σίγουρα την ημέρα λειτουργούμε φυσιολογικά δλδ ανοιχτά παντζούρια, ήχοι του σπιτιού σε φυσιολογικά decibel και από την δύση του ηλίου και μετά ρίχνουμε τους ρυθμούς για να κατανοήσει το παιδί την διαφορά. Φάσεις θα περάσουν όπως θα συμβεί με όλα τα υπόλοιπα θέματα αλλά ειδικά στο θέμα ύπνος είμαι της γνώμης ότι πρέπει να είμαστε σταθεροί. 

Παράδειγμα: αν εσείς κοιμαστε μετά τις 12 την νύχτα, μην κρατάτε τα μωρά σας μέχρι τόσο αργά με την ελπίδα να ξυπνήσουν στις 10 το πρωί γιατί κάτι τέτοιο δεν κάνει καλό στην ανάπτυξη του παιδιού. Είναι πολύ νωρίς για να τους παγιωθεί η συνήθεια ωστόσο ο λαός λέει ότι ο ύπνος τρέφει τα παιδιά οπότε καλό είναι να κοιμούνται νωρίς και να μπορέσετε και εσείς να έχετε επαφή με τον σύντροφό σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έμπειρα στο διαβήτη κύησης τη βοήθεια σας!!! Έκανα σήμερα καμπύλη,την 3η στη σειρά,είμαι στην 32η εβδομάδα και μου εμφανίστηκε και διαβήτης. Δε μου φτάνει που έχω συσπάσεις και είμαι ξάπλα και έχω το άγχος του νοσοκομείου, τώρα κι αυτό! 

Μου βγήκε λοιπόν με 75γρ γλυκόζης στα 60' 207 με οριο 180 και στα 120' 158 με οριο 153. Πως σας φαίνεται εσάς;

Με βάζει λοιπόν σε δίαιτα και μέτρημα 4 φορές την ημέρα και θα με δει τη Δευτέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Κορίτσια μου έμπειρα στο διαβήτη κύησης τη βοήθεια σας!!! Έκανα σήμερα καμπύλη,την 3η στη σειρά,είμαι στην 32η εβδομάδα και μου εμφανίστηκε και διαβήτης. Δε μου φτάνει που έχω συσπάσεις και είμαι ξάπλα και έχω το άγχος του νοσοκομείου, τώρα κι αυτό! 

Μου βγήκε λοιπόν με 75γρ γλυκόζης στα 60' 207 με οριο 180 και στα 120' 158 με οριο 153. Πως σας φαίνεται εσάς;

Με βάζει λοιπόν σε δίαιτα και μέτρημα 4 φορές την ημέρα και θα με δει τη Δευτέρα...

Και εμένα μου είχε βγει η τρίτη τιμή 155 με όριο 153 και τρεις μήνες έκανα δίαιτα και μετρήσεις 4 φορές την ημέρα οπως είπανε και σε εσένα,άρα με τα δικά μου δεδομενα μου φαινεται φυσιολογικο που σου δώσανε δίαιτα Γιατί από ότι βλέπω είναι και η πρώτη τιμή σου ανεβασμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Και εμένα μου είχε βγει η τρίτη τιμή 155 με όριο 153 και τρεις μήνες έκανα δίαιτα και μετρήσεις 4 φορές την ημέρα οπως είπανε και σε εσένα,άρα με τα δικά μου δεδομενα μου φαινεται φυσιολογικο που σου δώσανε δίαιτα Γιατί από ότι βλέπω είναι και η πρώτη τιμή σου ανεβασμενη

Ναι είναι και στη μέτρηση της ώρας ανεβασμένη. Στις προηγούμενες καμπϋλες ήμουν μια χαρα. Τωρα μου βγήκε, είμαι και μόνο στο κρεββάτι,δεν καίω τίποτα...Το καλό είναι πως σε ένα μήνα θα γεννήσω..ελπιζω όχι νωρίτερα γιατί έχω και θέματα. 

Καλά είχες πάει με τι δίαιτα όμως ε; Δε χρειάστηκες ινσουλίνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Ναι είναι και στη μέτρηση της ώρας ανεβασμένη. Στις προηγούμενες καμπϋλες ήμουν μια χαρα. Τωρα μου βγήκε, είμαι και μόνο στο κρεββάτι,δεν καίω τίποτα...Το καλό είναι πως σε ένα μήνα θα γεννήσω..ελπιζω όχι νωρίτερα γιατί έχω και θέματα. 

Καλά είχες πάει με τι δίαιτα όμως ε; Δε χρειάστηκες ινσουλίνη;

Ναι μια χαρά τα είχα πάει μόνο που της τελευταίες δύο εβδομάδες μετά το πρωινό ήτανε ανεβασμένο στο 160 αλλά τελικά δεν χρειάστηκε να κάνω ινσουλίνη Γιατί γέννησα,όντως λίγο σου έμεινε μεχρι να γεννήσεις υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Ναι είναι και στη μέτρηση της ώρας ανεβασμένη. Στις προηγούμενες καμπϋλες ήμουν μια χαρα. Τωρα μου βγήκε, είμαι και μόνο στο κρεββάτι,δεν καίω τίποτα...Το καλό είναι πως σε ένα μήνα θα γεννήσω..ελπιζω όχι νωρίτερα γιατί έχω και θέματα. 

Καλά είχες πάει με τι δίαιτα όμως ε; Δε χρειάστηκες ινσουλίνη;

Κορίτσι δεν έχει ιδιαίτερη σχέση η ακινησία... Είναι ορμονικο! Εγώ είχα 240 και 210 φαντάσου! δίαιτα κάνω δεν έχω πάρει ινσουλίνη, δεν ήθελε η ενδοκρινολογος που εξειδικευεται στη κύηση, ενώ η πρώτη ήθελε να κάνω ινσουλίνη! Διατροφή, όχι υπερβολές απλά το κακό είναι ότι θα βγάλουμε μικρά μωρά, μόνο αυτό με στεναχωρεί... Επίσης εγώ είδα διαφορά με το μαύρο ρύζι/μακαρονια είναι καταπληκτικο, και τις φρυγανιές wasa για το πρωινο! Μου το κρατάνε σε πολύ καλή τιμή το σάκχαρο το πρωινό, που εκεί εχω το θέμα καθώς τα υπόλοιπα σάκχαρα μου βγαίνουν οκ! Μη σε αγχωνει δεν ειναι κάτι τραγικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσι δεν έχει ιδιαίτερη σχέση η ακινησία... Είναι ορμονικο! Εγώ είχα 240 και 210 φαντάσου! δίαιτα κάνω δεν έχω πάρει ινσουλίνη, δεν ήθελε η ενδοκρινολογος που εξειδικευεται στη κύηση, ενώ η πρώτη ήθελε να κάνω ινσουλίνη! Διατροφή, όχι υπερβολές απλά το κακό είναι ότι θα βγάλουμε μικρά μωρά, μόνο αυτό με στεναχωρεί... Επίσης εγώ είδα διαφορά με το μαύρο ρύζι/μακαρονια είναι καταπληκτικο, και τις φρυγανιές wasa για το πρωινο! Μου το κρατάνε σε πολύ καλή τιμή το σάκχαρο το πρωινό, που εκεί εχω το θέμα καθώς τα υπόλοιπα σάκχαρα μου βγαίνουν οκ! Μη σε αγχωνει δεν ειναι κάτι τραγικό! 

Ναι όντως είναι ορμονικο,εγώ πολλές φορές έτρωγα τοστ για πρωινό και για βραδινό και το πρωί ήταν 160 και το βράδυ 120 με το ίδιο φαγητό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Ναι όντως είναι ορμονικο,εγώ πολλές φορές έτρωγα τοστ για πρωινό και για βραδινό και το πρωί ήταν 160 και το βράδυ 120 με το ίδιο φαγητό 

Ναι!! Και εμένα ακριβώς το ίδιο! Γενικά στην εγκυμοσύνη το σύνηθες ειναι ότι ανεβαίνει το πρωινό σάκχαρο :) όλα καλά όμως κορίτσια μη τρελαίνεστε! Aν το σάκχαρο δεν ειναι εκτός ελέγχου δεν υπάρχει λόγος να τα βλέπουμε τραγικά και η σ στη διατροφή είναι ο, τι πρέπει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσι δεν έχει ιδιαίτερη σχέση η ακινησία... Είναι ορμονικο! Εγώ είχα 240 και 210 φαντάσου! δίαιτα κάνω δεν έχω πάρει ινσουλίνη, δεν ήθελε η ενδοκρινολογος που εξειδικευεται στη κύηση, ενώ η πρώτη ήθελε να κάνω ινσουλίνη! Διατροφή, όχι υπερβολές απλά το κακό είναι ότι θα βγάλουμε μικρά μωρά, μόνο αυτό με στεναχωρεί... Επίσης εγώ είδα διαφορά με το μαύρο ρύζι/μακαρονια είναι καταπληκτικο, και τις φρυγανιές wasa για το πρωινο! Μου το κρατάνε σε πολύ καλή τιμή το σάκχαρο το πρωινό, που εκεί εχω το θέμα καθώς τα υπόλοιπα σάκχαρα μου βγαίνουν οκ! Μη σε αγχωνει δεν ειναι κάτι τραγικό! 

Απλά είναι το πρώτο σοκ που αγχώνεσαι...θα το συνηθίσω κι αυτό!

Οι φρυγανιές αυτές είναι πολύ καλή ιδέα σε ευχαριστώ!!?

Εν τω μεταξύ κοντά θα γεννήσουμε εμείς,και νωρίτερα θα είναι και θα είναι και μικρούλια.Βέβαια και στον μεγάλο μου δεν εϊχα ζάχαρο και δε γεννήθηκε μεγάλος..

Υπομονή και με τη βοήθεια του Θεού εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η geosid81 είπε:

Απλά είναι το πρώτο σοκ που αγχώνεσαι...θα το συνηθίσω κι αυτό!

Οι φρυγανιές αυτές είναι πολύ καλή ιδέα σε ευχαριστώ!!?

Εν τω μεταξύ κοντά θα γεννήσουμε εμείς,και νωρίτερα θα είναι και θα είναι και μικρούλια.Βέβαια και στον μεγάλο μου δεν εϊχα ζάχαρο και δε γεννήθηκε μεγάλος..

Υπομονή και με τη βοήθεια του Θεού εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας!!!???

Ναι κοριτσι μου έτσι ακριβώς!! Όλα να πάνε καλά για όλες μας! Καλά όταν έχεις ήδη δύσκολη εγκυμοσύνη όσο να'ναι σοκαρεσαι με κάθε πρόβλημα αλλά όλα θα πάνε καλά! Ελπίζω αυτό το μωρό να σου βγει τροφαντο :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Ναι είναι και στη μέτρηση της ώρας ανεβασμένη. Στις προηγούμενες καμπϋλες ήμουν μια χαρα. Τωρα μου βγήκε, είμαι και μόνο στο κρεββάτι,δεν καίω τίποτα...Το καλό είναι πως σε ένα μήνα θα γεννήσω..ελπιζω όχι νωρίτερα γιατί έχω και θέματα. 

Καλά είχες πάει με τι δίαιτα όμως ε; Δε χρειάστηκες ινσουλίνη;

Πιστεύω με διατροφή θα τα πας μια χαρά. Κ γω με διατροφή το ρύθμισα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@geosid81 γιατί έκανες καμπύλη ξανά δεν έχω καταλάβει μόνο, εφόσον όπως λες οι προηγούμενες βγήκαν καλές; Δλδ πόσες έκανες συνολικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elen81 είπε:

Πιστεύω με διατροφή θα τα πας μια χαρά. Κ γω με διατροφή το ρύθμισα. 

Σε ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ πιστεύω θα το ρυθμίσουμε τώρα...Όλα καλσ εύχομαι να πηγαίνουν και σε σένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@geosid81 γιατί έκανες καμπύλη ξανά δεν έχω καταλάβει μόνο, εφόσον όπως λες οι προηγούμενες βγήκαν καλές; Δλδ πόσες έκανες συνολικά;

Ο ενδοκρινολόγος μου την έγραψε. Άλλες 2 είχα κάνει, αυτή ήταν η 3η.  Οι 2 προηγούμενες ήταν καλές, αυτός μου τις είχε γράψει..Δεν ξέρω γιατί ήθελε κι άλλη, είναι ψείρας αυτός. Τελικά δυστυχώς είχε δίκιο!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Κορίτσια μου έμπειρα στο διαβήτη κύησης τη βοήθεια σας!!! Έκανα σήμερα καμπύλη,την 3η στη σειρά,είμαι στην 32η εβδομάδα και μου εμφανίστηκε και διαβήτης. Δε μου φτάνει που έχω συσπάσεις και είμαι ξάπλα και έχω το άγχος του νοσοκομείου, τώρα κι αυτό! 

Μου βγήκε λοιπόν με 75γρ γλυκόζης στα 60' 207 με οριο 180 και στα 120' 158 με οριο 153. Πως σας φαίνεται εσάς;

Με βάζει λοιπόν σε δίαιτα και μέτρημα 4 φορές την ημέρα και θα με δει τη Δευτέρα...

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Είμαστε πολλές με διαβήτη. Κι εγώ με διατροφή τον ρυθμίζω! Όλα καλά θα πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κοριτσια θα μοιραστώ μαζί σας κάτι που δεν νομίζω ότι έχει πάθει καμία αλλη εγκυμονούσα και είναι κωμικοτραγικο!Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω. Επίσης σκέφτομαι να γράψω σενάριο για κωμική ταινία με όλα αυτά που έχουν συμβεί στην κύηση μου (ευτυχώς έχω και την ιδιότητα του ηθοποιού μέσα σε όλα οπότε θα μπορώ να με υποκριθω η ίδια)! Που λέτε χτες ήρθανε οι γονείς μου να μου φέρουν φαγητό καθώς ως γνωστόν είμαι κρεβατωμενη. Εκεί που έτρωγα λοιπόν, κατάλαβα ότι με την μπουκιά που κατάπια, κατάπια και κάτι άλλο μεγαλύτερο. (εδώ πέφτουν στοιχήματα για το τί μπορεί να είναι αυτό). Χωρίς να θέλω να σας κρατήσω σε αγωνία, είχα μια γέφυρα η οποία για κάποιο λόγο ξεκόλλησε και έφυγε κατευθείαν κάτω χωρίς να μπορέσω να κάνω κάτι. Εγω που για να καταπιώ χάπι κάθομαι 5 λεπτα σαν την κότα με το λαιμό πάνω για να κατέβει το άτιμο. Να μη σας τα πολυλογώ μετά από ένα 2ωρο με τηλεφωνήματα σε διάφορες ειδικότητες γιατρών κατέληξα σε ιδιωτικό νοσοκομείο να μου κάνουνε υπέρηχο και σε περίπτωση που μπορούσαν να το δουν στο στομάχι, να μου το πάρουν με γαστροσκοπηση (πάντα με κίνδυνο φυσικά να γεννήσω πρόωρα λόγω συσπασεων). Δεν το βρήκανε οπότε τώρα θα είμαστε σε αλερτ για 4 μέρες να βγει από την άλλη οδό χωρίς να πάθουμε κανέναν ειλεο, όπως μου είπανε οι γιατροί... Δε με φτάνανε όλα... Από χτες φυσικά με όλη την ταλαιπωρία και το άγχος, έχω τρελές συσπάσεις με πόνο στην κοιλιά και μέση και είμαι ακουνητη. Θα φερω παπά για εξορκισμο μου φαίνεται... Χτες εν τω μεταξύ έμεινε και ο άντρας μου με την μηχανή και είναι στο συνεργείο, ο πατέρας του είναι ακόμα στην εντατική και διάφορα άλλα ωραία. Βρε λέτε να έχει πάρει ο Μητσοτάκης την χάρη από τον πατέρα του; Λίγες μέρες έχει βγει και γίνεται χαμός με τα καιρικά φαινόμενα. Λέτε να με έπιασε κι εμένα που δεν πήγα να ψηφίσω;;; Θα κρατήσω το υψηλό μου φρόνημα και την αισιοδοξία μου όμως γιατί περνάνε οι μέρες και σκέφτομαι ότι θα έρθει το κοριτσάκι μου, οπότε παίρνω κουράγιο. Το πολύ πολύ βγαίνοντας να έχει στο χέρι της την γέφυρα και να μου πει "μαμά μήπως έχασες κάτι"??? ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Ο ενδοκρινολόγος μου την έγραψε. Άλλες 2 είχα κάνει, αυτή ήταν η 3η.  Οι 2 προηγούμενες ήταν καλές, αυτός μου τις είχε γράψει..Δεν ξέρω γιατί ήθελε κι άλλη, είναι ψείρας αυτός. Τελικά δυστυχώς είχε δίκιο!?

Ότι είναι καλύτερο για το μωράκι σου κ για σενα κορίτσι μου. Κάνε υπομονή και διατροφή που σου είπαν κ βλέπεις. Δες κ τη θετική πλευρά με το θέμα των κιλών ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

Λοιπόν κοριτσια θα μοιραστώ μαζί σας κάτι που δεν νομίζω ότι έχει πάθει καμία αλλη εγκυμονούσα και είναι κωμικοτραγικο!Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω. Επίσης σκέφτομαι να γράψω σενάριο για κωμική ταινία με όλα αυτά που έχουν συμβεί στην κύηση μου (ευτυχώς έχω και την ιδιότητα του ηθοποιού μέσα σε όλα οπότε θα μπορώ να με υποκριθω η ίδια)! Που λέτε χτες ήρθανε οι γονείς μου να μου φέρουν φαγητό καθώς ως γνωστόν είμαι κρεβατωμενη. Εκεί που έτρωγα λοιπόν, κατάλαβα ότι με την μπουκιά που κατάπια, κατάπια και κάτι άλλο μεγαλύτερο. (εδώ πέφτουν στοιχήματα για το τί μπορεί να είναι αυτό). Χωρίς να θέλω να σας κρατήσω σε αγωνία, είχα μια γέφυρα η οποία για κάποιο λόγο ξεκόλλησε και έφυγε κατευθείαν κάτω χωρίς να μπορέσω να κάνω κάτι. Εγω που για να καταπιώ χάπι κάθομαι 5 λεπτα σαν την κότα με το λαιμό πάνω για να κατέβει το άτιμο. Να μη σας τα πολυλογώ μετά από ένα 2ωρο με τηλεφωνήματα σε διάφορες ειδικότητες γιατρών κατέληξα σε ιδιωτικό νοσοκομείο να μου κάνουνε υπέρηχο και σε περίπτωση που μπορούσαν να το δουν στο στομάχι, να μου το πάρουν με γαστροσκοπηση (πάντα με κίνδυνο φυσικά να γεννήσω πρόωρα λόγω συσπασεων). Δεν το βρήκανε οπότε τώρα θα είμαστε σε αλερτ για 4 μέρες να βγει από την άλλη οδό χωρίς να πάθουμε κανέναν ειλεο, όπως μου είπανε οι γιατροί... Δε με φτάνανε όλα... Από χτες φυσικά με όλη την ταλαιπωρία και το άγχος, έχω τρελές συσπάσεις με πόνο στην κοιλιά και μέση και είμαι ακουνητη. Θα φερω παπά για εξορκισμο μου φαίνεται... Χτες εν τω μεταξύ έμεινε και ο άντρας μου με την μηχανή και είναι στο συνεργείο, ο πατέρας του είναι ακόμα στην εντατική και διάφορα άλλα ωραία. Βρε λέτε να έχει πάρει ο Μητσοτάκης την χάρη από τον πατέρα του; Λίγες μέρες έχει βγει και γίνεται χαμός με τα καιρικά φαινόμενα. Λέτε να με έπιασε κι εμένα που δεν πήγα να ψηφίσω;;; Θα κρατήσω το υψηλό μου φρόνημα και την αισιοδοξία μου όμως γιατί περνάνε οι μέρες και σκέφτομαι ότι θα έρθει το κοριτσάκι μου, οπότε παίρνω κουράγιο. Το πολύ πολύ βγαίνοντας να έχει στο χέρι της την γέφυρα και να μου πει "μαμά μήπως έχασες κάτι"??? ? 

Πραγματικα κωμικοτραγικο!Καλα να πανε ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MariannakiM είπε:

Λοιπόν κοριτσια θα μοιραστώ μαζί σας κάτι που δεν νομίζω ότι έχει πάθει καμία αλλη εγκυμονούσα και είναι κωμικοτραγικο!Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω. Επίσης σκέφτομαι να γράψω σενάριο για κωμική ταινία με όλα αυτά που έχουν συμβεί στην κύηση μου (ευτυχώς έχω και την ιδιότητα του ηθοποιού μέσα σε όλα οπότε θα μπορώ να με υποκριθω η ίδια)! Που λέτε χτες ήρθανε οι γονείς μου να μου φέρουν φαγητό καθώς ως γνωστόν είμαι κρεβατωμενη. Εκεί που έτρωγα λοιπόν, κατάλαβα ότι με την μπουκιά που κατάπια, κατάπια και κάτι άλλο μεγαλύτερο. (εδώ πέφτουν στοιχήματα για το τί μπορεί να είναι αυτό). Χωρίς να θέλω να σας κρατήσω σε αγωνία, είχα μια γέφυρα η οποία για κάποιο λόγο ξεκόλλησε και έφυγε κατευθείαν κάτω χωρίς να μπορέσω να κάνω κάτι. Εγω που για να καταπιώ χάπι κάθομαι 5 λεπτα σαν την κότα με το λαιμό πάνω για να κατέβει το άτιμο. Να μη σας τα πολυλογώ μετά από ένα 2ωρο με τηλεφωνήματα σε διάφορες ειδικότητες γιατρών κατέληξα σε ιδιωτικό νοσοκομείο να μου κάνουνε υπέρηχο και σε περίπτωση που μπορούσαν να το δουν στο στομάχι, να μου το πάρουν με γαστροσκοπηση (πάντα με κίνδυνο φυσικά να γεννήσω πρόωρα λόγω συσπασεων). Δεν το βρήκανε οπότε τώρα θα είμαστε σε αλερτ για 4 μέρες να βγει από την άλλη οδό χωρίς να πάθουμε κανέναν ειλεο, όπως μου είπανε οι γιατροί... Δε με φτάνανε όλα... Από χτες φυσικά με όλη την ταλαιπωρία και το άγχος, έχω τρελές συσπάσεις με πόνο στην κοιλιά και μέση και είμαι ακουνητη. Θα φερω παπά για εξορκισμο μου φαίνεται... Χτες εν τω μεταξύ έμεινε και ο άντρας μου με την μηχανή και είναι στο συνεργείο, ο πατέρας του είναι ακόμα στην εντατική και διάφορα άλλα ωραία. Βρε λέτε να έχει πάρει ο Μητσοτάκης την χάρη από τον πατέρα του; Λίγες μέρες έχει βγει και γίνεται χαμός με τα καιρικά φαινόμενα. Λέτε να με έπιασε κι εμένα που δεν πήγα να ψηφίσω;;; Θα κρατήσω το υψηλό μου φρόνημα και την αισιοδοξία μου όμως γιατί περνάνε οι μέρες και σκέφτομαι ότι θα έρθει το κοριτσάκι μου, οπότε παίρνω κουράγιο. Το πολύ πολύ βγαίνοντας να έχει στο χέρι της την γέφυρα και να μου πει "μαμά μήπως έχασες κάτι"??? ? 

Αχ βρε κοπέλα μου!!!! Τι γίνεται εκεί πέρα?? Τι χαμουλης είναι αυτός?? Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω. Βάλε κανένα σκόρδο, κανένα ματι, βρακί ανάποδα. Μακάρι να πάνε όλα καλά κ να βγει από κει που πρέπει να βγει κ να μην έχεις αλλά θέματα. Να ηρεμήσεις λίγο για τη μικρή σου!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Αχ βρε κοπέλα μου!!!! Τι γίνεται εκεί πέρα?? Τι χαμουλης είναι αυτός?? Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω. Βάλε κανένα σκόρδο, κανένα ματι, βρακί ανάποδα. Μακάρι να πάνε όλα καλά κ να βγει από κει που πρέπει να βγει κ να μην έχεις αλλά θέματα. Να ηρεμήσεις λίγο για τη μικρή σου!❤

Πραγματικά μόνο να τα διακωμωδω μπορώ πλέον αλλιώς θα μου στρίψει! Είπα στον άντρα μου, φέρε παπά για εξορκισμό, τί να μας κάνουν τα σκόρδα πλέον! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MariannakiM σου συμβαίνουν τώρα διάφορα περίεργα και σε ταλαιπωρούν γιατί μετα θα είναι μελενια η μπέμπα και δεν θα σε ενοχλεί καθόλου κια θα λες αααα εγώ τα τράβηξα όλα στην εγκυμοσύνη και στη μητρότητα πέρασα μέλι γάλα ;) πέρα από τη πλάκα  συμβαίνουν και αυτά κορίτσι μου γλυκό... Σημασία έχει αυτό που λες! Ότι οι μέρες περνούν και το κορίτσι σου μεγαλώνει!! Και ναι να το κάνεις stand up comedy αφού είσαι του χώρου γιατι οχι!!  Η ζωή ξεπερνάει κάθε σενάριο!!! Θα έρθουμε να σε δούμε :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

@MariannakiM σου συμβαίνουν τώρα διάφορα περίεργα και σε ταλαιπωρούν γιατί μετα θα είναι μελενια η μπέμπα και δεν θα σε ενοχλεί καθόλου κια θα λες αααα εγώ τα τράβηξα όλα στην εγκυμοσύνη και στη μητρότητα πέρασα μέλι γάλα ;) πέρα από τη πλάκα  συμβαίνουν και αυτά κορίτσι μου γλυκό... Σημασία έχει αυτό που λες! Ότι οι μέρες περνούν και το κορίτσι σου μεγαλώνει!! Και ναι να το κάνεις stand up comedy αφού είσαι του χώρου γιατι οχι!!  Η ζωή ξεπερνάει κάθε σενάριο!!! Θα έρθουμε να σε δούμε :D:D

Εκεί ποντάρω να ξέρεις. Ότι θα γεννηθεί και θα είναι όλα μέλι γάλα! Λέω και στον μπαμπά της, όταν θα φτάσει στην εφηβεια που θα ξεκινήσει την επανάσταση, να της λες τί περάσαμε! Θα σου κάνω εγώ ένα μονόπρακτο αλλο πράγμα λέμε! Μετά από την εγκυμοσύνη μου φαίνεται θα κάνω come back στον χώρο τον καλλιτεχνικό που τον έχω αφήσει με την "Οδύσσεια μιας εγκύου" ! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...