Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η geosid81 είπε:

Ναι για 6 μέρες θα πιω αντιβίωση και μετά επανέλεγχος! Ελπίζω να περάσει κι αυτό....Εσύ πως πας, όλα καλά;;

Θα περάσει όλα θα πάνε καλά! Καλα βρε κορίτσι μου λίγο η ζέστη με ταλαιπωρεί, Εε ανοίγει και η μύτη μου τώρα πιο συχνά, αυτά...εσυ είσαι καλύτερα με τις συσπάσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! Πωπωωω μιλάτε για ζέστη Κ έχω να την νιώσω από τότε που έφυγα από την Αθήνα. Εμείς εδώ σταθερά στα κρύα μας κ στις συννεφιες μας! Βέβαια από τη μια καταλαβαίνω ότι είναι καλό. Γιατί με πιάνουν μέσα στο σπίτι οι εξαψεις μου ώρες ώρες κ δεν την παλευω. Φαντάσου να έκανε κ έξω 30 βαθμούς. Τέλος πάντων. Όσο να ναι μου λείπει το καλοκαιράκι κ ο ήλιος. 

Εδώ κ 2 μέρες έχω Κ τον καλό μου με 39 πυρετό. Πφφφφφ!! Προσπαθώ να κάνω τη νοσοκόμα, όσο μπορώ με την κοιλιά στο στόμα. Είμαι αυπνη κ πτώμα! ??

Όσο για τις μικρές κοιλιές σας! ?? Μην παιζετε με τον πόνο μας. Δεν ξερω που να την βολέψω τη δικιά μου. ???

Τι μου θύμισες τώρα μια βδομάδα πριν γεννήσω είχα και εγώ τον καλό μου άρρωστο και έτρεχα χιχι

Εγώ κορίτσια χθες πήγα θάλασσα δροσιστηκα και όλα καλά 

Σήμερα έχει τέλειο αεράκι

Εντωμεταξυ ανέλαβα άλλο ένα παιδάκι έχω και άλλο διάβασμα και θέλω να αγοράσω η να βρω κάτι για το μικρό να ασχολείται σε βιβλίο η κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια εγώ μόλις τώρα ανέβηκα στη ζυγαριά,7 κιλά είχα πάρει τα έχασα ήδη μέσα σε 15 ημέρες 

Μπράβο κοπέλα μλυ ωραία αίσθηση να ξεφουσκώνει η κοιλιά όμως ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Υπέροχα, άρα ούτε όταν γεννησουμε θα επανέλθουμε στα φυσιολογικά μας... Μάλλον με τη πρώτη περίοδο εεε?

Εμένα κάπου στον έκτο μήνα ηρέμησαν οι ορμόνες περίοδο είδα όμως στο χρόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η egw είπε:

Εμένα κάπου στον έκτο μήνα ηρέμησαν οι ορμόνες περίοδο είδα όμως στο χρόνο 

Τόσο πολύ άργησε γιατί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Εμένα κάπου στον έκτο μήνα ηρέμησαν οι ορμόνες περίοδο είδα όμως στο χρόνο 

Πωπωωω...λογικά επειδή θηλαζες έτσι? κ πως ένιωθες μετά τη γέννα πχ σε σχέση με το όταν ήσουν εγκυος?? Θέλουμε τα φώτα σας εμείς οι πρωτάρες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η egw είπε:

Τι μου θύμισες τώρα μια βδομάδα πριν γεννήσω είχα και εγώ τον καλό μου άρρωστο και έτρεχα χιχι

Εγώ κορίτσια χθες πήγα θάλασσα δροσιστηκα και όλα καλά 

Σήμερα έχει τέλειο αεράκι

Εντωμεταξυ ανέλαβα άλλο ένα παιδάκι έχω και άλλο διάβασμα και θέλω να αγοράσω η να βρω κάτι για το μικρό να ασχολείται σε βιβλίο η κάτι 

Εμείς μόλις γυρίσαμε από το νοσοκομείο. Μάλλον έχουμε οξεια ιγμοριτιδα. Παντως οι αντρες είναι χειροτεροι απο τα μωρα ώρες ώρες. Από χθες πιστεύει ότι παθαίνει εγκεφαλικό η κάτι έχει στο κεφάλι του κ δεν θα προλάβει να δει το γιο του. Αχ τι θα τον Κάνω?

Αχ καλά έκανες κορίτσι μου! Σε ζηλεύω! Την επόμενη κάνε κ μια βουτιά για μένα. 

Χαρά στις δυνάμεις σου με τα μαθήματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Τόσο πολύ άργησε γιατί;

Συνήθως με το θηλασμό δεν έχεις περίοδο και μετά η κάθε γυναίκα βλέπει κάποια φάση 

εγώ θηλαζα είκοσι μήνες είδα λίγο σημαδι ένα μήνα μετά που σαρσντισα και μετά είδα στο χρόνο 

Τώρα γενικά δεν μπορώ να πω είχα κάτι συγκεκριμένο από ορμόνες που είχα στην εγκυμοσύνη απλά λίγο περίεργη ψυχολογία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Πωπωωω...λογικά επειδή θηλαζες έτσι? κ πως ένιωθες μετά τη γέννα πχ σε σχέση με το όταν ήσουν εγκυος?? Θέλουμε τα φώτα σας εμείς οι πρωτάρες :D

Μς το μωρό εννοείται τρελαμενη ανυπομονούσα πότε θα ξυπνήσει ν το θηλάσω 

Με τον άντρα μου τα είχα βάλει δεν του έλεγα βέβαια τίποτα απλά περίμενα περισσότερη στήριξη στο θέμα τγς αυτοπεποίθησης από αυτόν ή σκνευριζομουν επειδή αργούσε να γυρίσει από κάτι υποχρεώσεις που είχε

Δεν ξέρω αν ήταν οι ορμόνες η αν δικαίως το έκανα γιατί οκ ήμασταν σε μια φάση που ξεκινήσαμε κτίσιμο και τα λοιπά 

Όλα αυτά κράτησαν δύο μήνες μετά απλά ήταν λίγο πάνω κάτω η ψυχολογία κάτι λογικό 

Αλλάζουν όμως κορίτσια όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LondonBaby είπε:

Εμείς μόλις γυρίσαμε από το νοσοκομείο. Μάλλον έχουμε οξεια ιγμοριτιδα. Παντως οι αντρες είναι χειροτεροι απο τα μωρα ώρες ώρες. Από χθες πιστεύει ότι παθαίνει εγκεφαλικό η κάτι έχει στο κεφάλι του κ δεν θα προλάβει να δει το γιο του. Αχ τι θα τον Κάνω?

Αχ καλά έκανες κορίτσι μου! Σε ζηλεύω! Την επόμενη κάνε κ μια βουτιά για μένα. 

Χαρά στις δυνάμεις σου με τα μαθήματα! 

Χαχα όντως σαν μωρα οταν αρρώσταινει ο γιος μου δεν κάνει ότι ο άντρας μου χιχι

Επίσης όταν πει κάτι στο μυαλό τους κάνουν σαν μωρα 

Θα κάνω με το ου φτιάξει ο καιρός θα κάνω και για σένα:)

Κοίτα επειδή αν αρνηθώ μετά θα χαλασει η φήμη μου και χρόνια τώρα προσπαθώ να κάνω κυκλο δεν έχω περιθώρια για άρνηση απλά δεν θα πηγαίνω στο σπίτι τους μόνο στο κοριτσι που είχα πέρσι 

Λίγο τύψεις με το μικρό που δεν ξέρω τι να το κάνω με τόσες ασχολίες νιώθω αλλά για να δούμε κάτι θα βρω κΙ με αυτό.

Όχι να παίζω πόλεμο όμως χιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η egw είπε:

Μς το μωρό εννοείται τρελαμενη ανυπομονούσα πότε θα ξυπνήσει ν το θηλάσω 

Με τον άντρα μου τα είχα βάλει δεν του έλεγα βέβαια τίποτα απλά περίμενα περισσότερη στήριξη στο θέμα τγς αυτοπεποίθησης από αυτόν ή σκνευριζομουν επειδή αργούσε να γυρίσει από κάτι υποχρεώσεις που είχε

Δεν ξέρω αν ήταν οι ορμόνες η αν δικαίως το έκανα γιατί οκ ήμασταν σε μια φάση που ξεκινήσαμε κτίσιμο και τα λοιπά 

Όλα αυτά κράτησαν δύο μήνες μετά απλά ήταν λίγο πάνω κάτω η ψυχολογία κάτι λογικό 

Αλλάζουν όμως κορίτσια όλα 

Καλά αν είναι μόνο αυτά καλά είναι... Εγώ εννοώ σωματικά τι είχες? Εξάψεις, κούραση, ιδρώτα, υπνηλία κτλ... Αλλά από ψυχολογία εννοείται θα ειμαστε μια έτσι μια αλλιώς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η egw είπε:

Χαχα όντως σαν μωρα οταν αρρώσταινει ο γιος μου δεν κάνει ότι ο άντρας μου χιχι

Επίσης όταν πει κάτι στο μυαλό τους κάνουν σαν μωρα 

Θα κάνω με το ου φτιάξει ο καιρός θα κάνω και για σένα:)

Κοίτα επειδή αν αρνηθώ μετά θα χαλασει η φήμη μου και χρόνια τώρα προσπαθώ να κάνω κυκλο δεν έχω περιθώρια για άρνηση απλά δεν θα πηγαίνω στο σπίτι τους μόνο στο κοριτσι που είχα πέρσι 

Λίγο τύψεις με το μικρό που δεν ξέρω τι να το κάνω με τόσες ασχολίες νιώθω αλλά για να δούμε κάτι θα βρω κΙ με αυτό.

Όχι να παίζω πόλεμο όμως χιχιχ

Ααα κατάλαβα! Ναι είναι θέμα Κ αυτό που έχετε εσείς οι καθηγητές με τον κύκλο σας. Να προσέχεις κ να μην κουράζεσαι πολύ μόνο. 

Όσο για το μικρό. Δεν έχεις καμία γιαγιά κοντά να σε βοηθήσει? Μήπως τον βγάλει καμία βολτούλα? Η να τον κρατήσει μέχρι να τελειώσεις εσύ τα μαθήματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@joy2 όταν γέννας και μετά νιώθεις σαν να σε δερνανε επί ώρες για την 1η βδομάδα τουλάχιστον. Εξαρτάται βέβαια πόσο άυπνη θα είσαι εκείνο το διάστημα. Εσύ που θα έχεις 2 μωρά, ειδικά αν αποφασίσεις να τα θηλασεις, θα είσαι για περισσότερο καιρό έτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Καλά αν είναι μόνο αυτά καλά είναι... Εγώ εννοώ σωματικά τι είχες? Εξάψεις, κούραση, ιδρώτα, υπνηλία κτλ... Αλλά από ψυχολογία εννοείται θα ειμαστε μια έτσι μια αλλιώς... 

Κούραση είναι δεδομένη και κάποιους πόνους είχα στο έντερο και στη λεκάνη . ειδικά στη λεκάνη κράτησαν κανένα τρίμηνο

Και η τομή που και που πονούσε 

Εξάψεις κα τέτοια ότι δηλαδή μας προκαλούσε η εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτα την κοιλιά ένιωθα όπως μεγάλωνε το ίδιο και όταν μικραίνει στις αρχές ήταν σαν να ήταν ακόμη το μωρό μέσα αυτά παλευοταν όμως 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Ααα κατάλαβα! Ναι είναι θέμα Κ αυτό που έχετε εσείς οι καθηγητές με τον κύκλο σας. Να προσέχεις κ να μην κουράζεσαι πολύ μόνο. 

Όσο για το μικρό. Δεν έχεις καμία γιαγιά κοντά να σε βοηθήσει? Μήπως τον βγάλει καμία βολτούλα? Η να τον κρατήσει μέχρι να τελειώσεις εσύ τα μαθήματα?

Όχι δυστυχώς δεν παίζει είναι μεγάλη ιστορία πάει στη γιαγιά μόνο όταν πάω στο γυναικολόγο μόνος και έτσι θέλουμε να παραμείνει

Τα ιδιαίτερα θα τελειώσουν με τη γέννα και θα αρχίσουν σεμπτεβρη αλλά θα είναι με το παμπα και το διάβασμα θα το κάνω όταν κοιμάται . είναι ντο καινούργιο μάθημα τώρα και λίγο θέλει χρόνο να το ρυθμίσω αλλιώς θα προσπαθήσω να έχω και Σάββατο βράδυ ελεύθερο

Είμαι και φαν του τατουάζ και μου τρώει την ώρα χιχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@joy2 όταν γέννας και μετά νιώθεις σαν να σε δερνανε επί ώρες για την 1η βδομάδα τουλάχιστον. Εξαρτάται βέβαια πόσο άυπνη θα είσαι εκείνο το διάστημα. Εσύ που θα έχεις 2 μωρά, ειδικά αν αποφασίσεις να τα θηλασεις, θα είσαι για περισσότερο καιρό έτσι. 

Με βλέπω για μικτή διατροφή στην καλύτερη περίπτωση, δεν ξέρω αν θα έχω καν το κουράγιο να θηλασω αποκλειστικά... Έχω μήνες που δεν κοιμάμαι καλά και δεν ξέρω αν θα έχω κουράγιο για θηλασμό αποκλειστικό ή έστω θηλασμό... Άλλο η εγκυμοσύνη με δίδυμα άλλο η μονηρης... Τρελές ορμόνες τρελή ταλαιπωρία... Μμμμ... Θα δούμε... Ξέρω ότι θα είναι δύσκολα πάντως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κούραση είναι δεδομένη και κάποιους πόνους είχα στο έντερο και στη λεκάνη . ειδικά στη λεκάνη κράτησαν κανένα τρίμηνο

Και η τομή που και που πονούσε 

Εξάψεις κα τέτοια ότι δηλαδή μας προκαλούσε η εγκυμοσύνη δεν είχα τίποτα την κοιλιά ένιωθα όπως μεγάλωνε το ίδιο και όταν μικραίνει στις αρχές ήταν σαν να ήταν ακόμη το μωρό μέσα αυτά παλευοταν όμως 

 

Για να δούμε τι θα δούμε εμείς... :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η egw είπε:

Όχι δυστυχώς δεν παίζει είναι μεγάλη ιστορία πάει στη γιαγιά μόνο όταν πάω στο γυναικολόγο μόνος και έτσι θέλουμε να παραμείνει

Τα ιδιαίτερα θα τελειώσουν με τη γέννα και θα αρχίσουν σεμπτεβρη αλλά θα είναι με το παμπα και το διάβασμα θα το κάνω όταν κοιμάται . είναι ντο καινούργιο μάθημα τώρα και λίγο θέλει χρόνο να το ρυθμίσω αλλιώς θα προσπαθήσω να έχω και Σάββατο βράδυ ελεύθερο

Είμαι και φαν του τατουάζ και μου τρώει την ώρα χιχι 

Ααα μάλιστα! Εύχομαι να την βρεις την άκρη σου μωρέ.. κ να είσαι ήρεμη όσο μπορείς.. Τη σειρά μπορείς να τη βλέπεις κ online μην αγχώνεσαι! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα μας είχαν καλέσει σε μια βάφτιση και αποφασίσαμε να πάμε με τον μικρό. Μετά μας είχαν καλέσει και στο τραπέζι. Μέγα λάθος που τον πήραμε μαζί μας, τον κυνηγουσαμε συνέχεια στην εκκλησία, είχε και τρελή ζεστή. Στο δε τραπέζι πήγαμε και αρνιόταν να καθήσει οπότε φύγαμε στα 5 λεπτά. Κουράστηκα πολύ και έχασα αρκετές φορές την υπομονή μου. Φανταστείτε τι έχει να γίνει μετά......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια πόσες γεννάμε τον επόμενο μήνα; ??

Εμένα μου έχουν δώσει τελευταία ημερομηνία 8/7! Βλέποντας κ κάνοντας! ? Μπορεί να θέλει να βγει κ νωρίτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Εμένα μου έχουν δώσει τελευταία ημερομηνία 8/7! Βλέποντας κ κάνοντας! ? Μπορεί να θέλει να βγει κ νωρίτερα!

Ωραία, λογικά είμαστε κοντά εμείς, αρχές ιούλη εγώ. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό κορίτσια! 

Η ζέστη δεν παλεύεται με τίποτα. Κοντεύω να πάρω αγκαλιά το κλιματιστικό! Σήμερα θα κάνω το πρώτο μου μπάνιο και έχω τρελαθεί από τη χαρά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Evoula4 είπε:

Με το καλό κορίτσια! 

Η ζέστη δεν παλεύεται με τίποτα. Κοντεύω να πάρω αγκαλιά το κλιματιστικό! Σήμερα θα κάνω το πρώτο μου μπάνιο και έχω τρελαθεί από τη χαρά μου!!!

Κάνε μια βουτιά και για εμάς που δουλέυουμε σήμερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...