Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

Γεια σας κοπέλες μου κι από μένα 

Ήρθαν οι γονείς μου για ένα τριήμερο από Κύπρο και έφυγαν πριν απο λίγο και τώρα ο μικρός μου είναι κάπως στεναχωρημένος 

Θάλασσα Ιουνίο λίγο επικίνδυνο αν είναι παγωμένο γενικά όμως θα πηγαίνω με την οικογένειά και λέω να μένω στις ξαπλώστρες 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα στις γλυκές μανούλες!! Τι κάνετε? Πώς είστε? Έχω ξυπνήσει με όρεξη σήμερα. Χθες ο καλός μου μου έκανε δώρο ένα ειδικό μασάζ εγκυμοσύνης κ με χαλάρωσε τόσο πολύ!!!! Γύρισα κοιμήθηκα και το μεσημέρι και το βράδυ πάλι ψοφησα στον ύπνο. Τι ωραίο πράγμα!!! Πόσο μου είχε λείψει!!!??

@joy2 κοπέλα μου κουράγιο!! Αφού είναι όλα για το καλό των μωρών σου. Τι να κάνουμε? Όσο για το ρυθμικό χτύπημα που ένιωσες. Κ γω το νιώθω έντονα πλέον κάθε μέρα. Το είχα ψάξει κ μάλλον είναι λοξυγγας από το υγρό που καταπίνουν. Τι παθαίνουν κ αυτά εκεί μέσα!!!! Χαχααχαχ

@KONSTANTIA Ελπίζω να είσαι καλύτερα κορίτσι μου από την κοιλιά σου. Εμένα κάποιες μέρες με πιάνει πολύ το στομάχι μου κ δεν ξέρω εάν φταίει ο σίδηρος που παίρνω. Έχω πόνο γαστρεντερίτιδας. 

Αχ θαλασσιτσα!! Ήλιος!! Αμμουδιά!!???

Φέτος μόνο τα βρωμονερα του Τάμεση θα βλέπω. Όλο το υποτιθέμενο "καλοκαιρι"!

Κάντε καμία βουτιά κ για μένα όσες πατε!!

Έτσι είναι κορίτσι μου! Όλα για το καλό τους! Μπράβο βρε τι ωραία να σου κάνουν μασάζ και τι ωραία που κοιμηθηκες όμορφα μετά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η LondonBaby είπε:

Καλημέρα στις γλυκές μανούλες!! Τι κάνετε? Πώς είστε? Έχω ξυπνήσει με όρεξη σήμερα. Χθες ο καλός μου μου έκανε δώρο ένα ειδικό μασάζ εγκυμοσύνης κ με χαλάρωσε τόσο πολύ!!!! Γύρισα κοιμήθηκα και το μεσημέρι και το βράδυ πάλι ψοφησα στον ύπνο. Τι ωραίο πράγμα!!! Πόσο μου είχε λείψει!!!??

@joy2 κοπέλα μου κουράγιο!! Αφού είναι όλα για το καλό των μωρών σου. Τι να κάνουμε? Όσο για το ρυθμικό χτύπημα που ένιωσες. Κ γω το νιώθω έντονα πλέον κάθε μέρα. Το είχα ψάξει κ μάλλον είναι λοξυγγας από το υγρό που καταπίνουν. Τι παθαίνουν κ αυτά εκεί μέσα!!!! Χαχααχαχ

@KONSTANTIA Ελπίζω να είσαι καλύτερα κορίτσι μου από την κοιλιά σου. Εμένα κάποιες μέρες με πιάνει πολύ το στομάχι μου κ δεν ξέρω εάν φταίει ο σίδηρος που παίρνω. Έχω πόνο γαστρεντερίτιδας. 

Αχ θαλασσιτσα!! Ήλιος!! Αμμουδιά!!???

Φέτος μόνο τα βρωμονερα του Τάμεση θα βλέπω. Όλο το υποτιθέμενο "καλοκαιρι"!

Κάντε καμία βουτιά κ για μένα όσες πατε!!

Έτσι είναι κορίτσι μου για το καλό τους όλα! Τι ωραία που σου έκαναν μασάζ και κοιμήθηκες σαν πουλάκι! Μπράβο μπράβο! Όσο για θάλασσα εμένα δεν με κόβω, ζεσταινομαι πολύ και το πήγαινε έλα θα με ζαβλακωσει... Οπότε κάτσε εκεί στη δροσούλα και μη μιλάς καθόλου!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Όλα καλά σήμερα με το γιατρό, το μωράκι είναι με το κεφάλι κάτω σταθερά εδώ και λίγο καιρό.Του είπα ότι δεν το νιώθω να κουνιέται τόσο πολύ όσο πριν και μου είπε είναι λογικό όσο πάει δεν έχει τόσο χώρο.

Μάζεψα και όλη τη χαρτουρα για το ΙΚΑ, ξεκινάει η άδεια εγκυμοσύνης σε λίγο. Μου έγραψε τις τελευταίες εξετάσεις και μια ένεση που πρέπει να κάνω στο φαρμακείο γιατί έχω ομάδα αίματος Α rezus αρνητικό. Τώρα ξανά ραντεβού αρχές Ιουλίου και μετά λέει θα με βλέπει κάθε βδομάδα. Πλησιάζουμε ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΆ BEBE 2019!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MissMary  εγώ έχω γιατρό την Παρασκευή, έχω έναν μήνα να δω το μωρό και μου έλειψε! Την προηγούμενη φορά είχα πάει με τον μικρό και μας έδωσε μια 3D φωτογραφία και ο γιός μου την κοίταζε και έλεγε "νινι, νινί" και σκάσαμε στα γέλια! Δεν ήθελε να την αφήσει από τα χέρια του ο καλός μου! 

Χαρτούρα με ΙΚΑ θα κάνω από Δευτέρα γιατί και εγώ βγαίνω στις 22 Ιουνίου και ανυπομονώ! Doppler έκανες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@MissMary  εγώ έχω γιατρό την Παρασκευή, έχω έναν μήνα να δω το μωρό και μου έλειψε! Την προηγούμενη φορά είχα πάει με τον μικρό και μας έδωσε μια 3D φωτογραφία και ο γιός μου την κοίταζε και έλεγε "νινι, νινί" και σκάσαμε στα γέλια! Δεν ήθελε να την αφήσει από τα χέρια του ο καλός μου! 

Χαρτούρα με ΙΚΑ θα κάνω από Δευτέρα γιατί και εγώ βγαίνω στις 22 Ιουνίου και ανυπομονώ! Doppler έκανες?

Χεχε περίμενει το αδερφάκι του! Τι ωραία και εγώ έχω δύο αδέρφια και μπορώ να πω ότι είναι η καλύτερη παρέα και συμπαράσταση που είχα μικρότερη αλλά και τώρα ! Μακάρι τα οικονομικά μας να το επιτρέψουν να μεγαλώσουμε και εμείς την οικογένειά! 

Ναι doppler έκανα τωρα τέλος Μαΐου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Σήμερα 37 +2 έβγαλα λίγο πρωτογαλα! Μόλις πήρα χαμπάρι ότι γίνομαι μάνα ? 

Φανταστικά!!! Κοντοζυγώνει και έρχεται το μωρό σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Φανταστικά!!! Κοντοζυγώνει και έρχεται το μωρό σου!!!

Τι περιμένουμε όλοι πως και πως!! Λες να είναι σημάδι ότι θα έρθει γρήγορα?? Και όχι στις 40 πχ? Ή είναι άσχετο με τον τοκετό?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Pralina είπε:

Τι περιμένουμε όλοι πως και πως!! Λες να είναι σημάδι ότι θα έρθει γρήγορα?? Και όχι στις 40 πχ? Ή είναι άσχετο με τον τοκετό?? 

Δεν ξέρω εάν έχει σχέση. Εγώ έχω από πολύ νωρίς. Από τον 4ο μήνα Κ μετά είναι πιθανό να βγάζουμε πρωτόγαλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LondonBaby είπε:

Δεν ξέρω εάν έχει σχέση. Εγώ έχω από πολύ νωρίς. Από τον 4ο μήνα Κ μετά είναι πιθανό να βγάζουμε πρωτόγαλα.

Ααα κρίμα ??και πήγα να χαρώ χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Ααα κρίμα ??και πήγα να χαρώ χαχαχα

Να χαίρεσαι!!!! Είσαι 37!!!! Είμαι 36!!!!

Πλησιαζουμεεεεεεεε ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Να χαίρεσαι!!!! Είσαι 37!!!! Είμαι 36!!!!

Πλησιαζουμεεεεεεεε ??????

Άντε σιγά σιγά κοριτσια πλησιάζει η ώρα λίγη υπομονή ακόμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η LondonBaby είπε:

Να χαίρεσαι!!!! Είσαι 37!!!! Είμαι 36!!!!

Πλησιαζουμεεεεεεεε ??????

Αντέ να δούμε τι μας επιφυλάσσει η μοίρα χιχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Άντε σιγά σιγά κοριτσια πλησιάζει η ώρα λίγη υπομονή ακόμη!!

Εσύ κορίτσι μου πως πάει?? Το μωρό τι κάνει?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξεκίνησαν οι συσπάσεις για μένα κοπέλες ? Χθες έμεινα στην κλινική μου χορήγησαν και ενέσεις κορτιζόνης σε περίπτωση που γέννησω πρόωρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kate99 είπε:

Ξεκίνησαν οι συσπάσεις για μένα κοπέλες ? Χθες έμεινα στην κλινική μου χορήγησαν και ενέσεις κορτιζόνης σε περίπτωση που γέννησω πρόωρα 

Κορίτσι μου να πάνε όλα καλά εύχομαι! Σε ποια εβδομάδα είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MariannakiM είπε:

Κορίτσι μου να πάνε όλα καλά εύχομαι! Σε ποια εβδομάδα είσαι; 

Είμαι 35 και 5. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kate99 είπε:

Είμαι 35 και 5. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!! 

Να μας ενημερώνεις αν μπορείς! Όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kate99 είπε:

Ξεκίνησαν οι συσπάσεις για μένα κοπέλες ? Χθες έμεινα στην κλινική μου χορήγησαν και ενέσεις κορτιζόνης σε περίπτωση που γέννησω πρόωρα 

Όλα να πάνε καλά κορίτσι μου!! Υπομονή Κ κουράγιο!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kate99 είπε:

@MariannakiM @LondonBaby Σας ευχαριστώ πολύ κοπέλες. Θα σας κρατώ ενήμερες!!!! ❤️

 

 

Μην αγχώνεσαι για τίποτα.. Όλα καλά θα πάνε!!! Ακόμα και να βγει νωρίς, η κουμπάρα μου γέννησε 35 και 5 την κόρη της και ούτε μια μέρα θερμοκοιτίδα δεν μπηκε!  Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε μια χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Μην αγχώνεσαι για τίποτα.. Όλα καλά θα πάνε!!! Ακόμα και να βγει νωρίς, η κουμπάρα μου γέννησε 35 και 5 την κόρη της και ούτε μια μέρα θερμοκοιτίδα δεν μπηκε!  Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε μια χαρά! 

Πάντως ο γιατρός μου δεν μου φάνηκε να ανησυχεί ήταν πολύ ήρεμος απλά μου είπε αύριο να πάω να κάνω την τελευταία δόση της ένεσης και αναμένουμε να δούμε πως θα εξελιχθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kate99 είπε:

Πάντως ο γιατρός μου δεν μου φάνηκε να ανησυχεί ήταν πολύ ήρεμος απλά μου είπε αύριο να πάω να κάνω την τελευταία δόση της ένεσης και αναμένουμε να δούμε πως θα εξελιχθεί 

Ναι από ότι ξέρω η κορτιζόνη βοηθάει στο να δώσει ένα boost στους πνεύμονες του μωρού! Αλλα και πάλι ότι και να γίνει δεν είναι λόγος να ανησυχείς πιστεύω!! Και αφού ειναι και ο γιατρός σου κουλ όλα μια χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Εσύ κορίτσι μου πως πάει?? Το μωρό τι κάνει?? 

Το μωρό μια χαρά προσπαθούμε να προσαρμοστούμε,απλά δυσκολεύομαι λίγο στις κινήσεις μου λογο καισαρικής αλλά γενικά δικαστές πολύ καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...