Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

@Mmaria87 εγώ κάθε φορά μετά την ωοληψια πάω για shopping!!!

Όταν έχω περίοδο πονάω περισσότερο!

Δεν πονάει καθόλου....

 

Χαχαχαχα Ε ναι μια χαρα σε βρίσκω θα πείσω τον αντρουλη μου να με πάει για ψώνια ωραια ιδέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mmaria87 είπε:

Αχ τι τραβάμε εγώ από βδομάδα θα κάνω ωοληψια και Εγώ! Όσες έχετε εμπειρία πονάει? Θέλει μετά ξεκούραση η είναι εύκολη διαδικασία?

Οταν ξυπνησεις θα εισαι λιγο ζαλισμενη. Θα συνελθεις ομως.

Εγω πονουσα λιγο στην κοιλια. Αλλα οχι κατι αβασταχτο. Σαν την ν_ς στην περιοδο λογω δυσμηνόρροιας πιο πολυ πονούσα!

Με το καλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Οταν ξυπνησεις θα εισαι λιγο ζαλισμενη. Θα συνελθεις ομως.

Εγω πονουσα λιγο στην κοιλια. Αλλα οχι κατι αβασταχτο. Σαν την ν_ς στην περιοδο λογω δυσμηνόρροιας πιο πολυ πονούσα!

Με το καλο!! 

Ευχαριστώ πολυυυ κορίτσια μου φύγε ένα άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Eleni73 μπράβο Ελενακι! Είχαμε νέα γονιμοποίησης? Πες μας κανένα καλό νέο να μας γλυκάνεις γιατί...

Ηθελα να σας γράψω και νωρίτερα αλλά πριν λίγο επιστρέψαμε από το νοσοκομείο. Δεν έβλεπε η γιατρός τίποτα το πρωί και μας έστειλε στο νοσοκομείο. Μου έκαναν δύο γιατροί εκεί υπέρηχο και δυστυχώς κανένας δεν είναι σίγουρος εάν υπάρχει όντως σάκος. Φαινόταν ένα πολύ μικρό μαύρο σημάδι μέσα στην μήτρα 3 χιλιοστών. Αλλά ακόμα δεν έχει αποκλειστεί η πιθανότητα εξωμητριου. Δύσκολα τα πράγματα κορίτσια!!! Ο γιατρός στην Ελλάδα συνεχίζει να μην είναι αισιόδοξος. Εάν αυτό που είδαν σήμερα είναι σάκος θεωρεί ότι είναι πολύ μικρός βάσει εβδομάδας κύησης. Η χοριακη που έκανα χθες ήταν 2300 ανέβηκε από την Δευτέρα. Όμως ο γιατρός λέει ότι ίσως είναι ψευδοσακος ή κύηση που δεν θα προχωρήσει γιατί όλα πάνε πολύ αργοτερα από το κανονικό...

Ελπίζω να αποκλείστει τουλάχιστον ο φόβος του εξωμητριου? Πάλι θα περάσουμε ένα σαββατοκύριακο θρίλερ (το τρίτο στην σειρά)! Την Δευτέρα πάλι νοσοκομείο για έλεγχο.. Ααααααααχχχχ

Αμάν κορίτσι μου.. αυτό είναι θρίλερ πραγματικά. Και πως να απασχολήσεις το μυαλό σου με κάτι άλλο.. εύχομαι για την καλύτερη δυνατή εξέλιξη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

@Eleni73 μπράβο Ελενακι! Είχαμε νέα γονιμοποίησης? Πες μας κανένα καλό νέο να μας γλυκάνεις γιατί...

Ηθελα να σας γράψω και νωρίτερα αλλά πριν λίγο επιστρέψαμε από το νοσοκομείο. Δεν έβλεπε η γιατρός τίποτα το πρωί και μας έστειλε στο νοσοκομείο. Μου έκαναν δύο γιατροί εκεί υπέρηχο και δυστυχώς κανένας δεν είναι σίγουρος εάν υπάρχει όντως σάκος. Φαινόταν ένα πολύ μικρό μαύρο σημάδι μέσα στην μήτρα 3 χιλιοστών. Αλλά ακόμα δεν έχει αποκλειστεί η πιθανότητα εξωμητριου. Δύσκολα τα πράγματα κορίτσια!!! Ο γιατρός στην Ελλάδα συνεχίζει να μην είναι αισιόδοξος. Εάν αυτό που είδαν σήμερα είναι σάκος θεωρεί ότι είναι πολύ μικρός βάσει εβδομάδας κύησης. Η χοριακη που έκανα χθες ήταν 2300 ανέβηκε από την Δευτέρα. Όμως ο γιατρός λέει ότι ίσως είναι ψευδοσακος ή κύηση που δεν θα προχωρήσει γιατί όλα πάνε πολύ αργοτερα από το κανονικό...

Ελπίζω να αποκλείστει τουλάχιστον ο φόβος του εξωμητριου? Πάλι θα περάσουμε ένα σαββατοκύριακο θρίλερ (το τρίτο στην σειρά)! Την Δευτέρα πάλι νοσοκομείο για έλεγχο.. Ααααααααχχχχ

Αχ βρε κοριτσάκι μου τι να πω, υπομονή... Δύσκολες ώρες... Υπάρχει ελπίδα όμως κ το εμβρυάκι σας μπορεί να τα καταφέρει!!! Κάντε πραγματάκια το Σαββατοκύριακο για να ξεχνιέστε... Θα περιμένουμε τα νέα σου κ μακάρι να πάνε όλα καλα!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mmaria87 είπε:

Αχ τι τραβάμε εγώ από βδομάδα θα κάνω ωοληψια και Εγώ! Όσες έχετε εμπειρία πονάει? Θέλει μετά ξεκούραση η είναι εύκολη διαδικασία?

Εγώ στις προηγούμενες ωοληψίες στην πρώτη πονούσα αρκετά και νύσταζα και στην δεύτερη πονούσα ελάχιστα κρύωνα και ήθελα να σηκωθώ να φύγω. Κάθε φορά κάτι διαφορετικό!! Απλά και τις δυο φορές μετά είχα αρκετό αίμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Εγώ στις προηγούμενες ωοληψίες στην πρώτη πονούσα αρκετά και νύσταζα και στην δεύτερη πονούσα ελάχιστα κρύωνα και ήθελα να σηκωθώ να φύγω. Κάθε φορά κάτι διαφορετικό!! Απλά και τις δυο φορές μετά είχα αρκετ

στις πριν 23 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Εγώ στις προηγούμενες ωοληψίες στην πρώτη πονούσα αρκετά και νύσταζα και στην δεύτερη πονούσα ελάχιστα κρύωνα και ήθελα να σηκωθώ να φύγω. Κάθε φορά κάτι διαφορετικό!! Απλά και τις δυο φορές μετά είχα αρκετό αίμα.

Ίσως παίζει ρόλο η ποσότητα εγώ με 4 και με 6 ωάρια είχα μόνο 2 σταγόνες. Μπορεί στα 15 να είναι διαφορετικά! Για πόσα πάτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

 

Την πρώτη φορά πήραν 7, την δεύτερη 3 και τώρα γύρω στα 3 πάλι μάλλον. Το κακό είναι ότι δεν έχει περισσέψει ποτέ τίποτα για να καταψύξω. Τώρα για το αίμα δεν ξέρω γιατί συμβαίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. 

@Kokotsalo, @sokola4 @Mmaria87 καλή επιτυχία κορίτσια! 

Στην ωοληψια προσωπικά ούτε πόνεσα μετά, ούτε ντεπον δε χρειάστηκα, ούτε είχα αιμορραγία. Και ήταν αρκετά τα ωάρια. Είναι ανάλογα ίσως τον οργανισμό ή τη θέση τους κατά τη λήψη. 

Το μόνο που είχα ήταν μια ζαλάδα και υπνηλία από τη μέθη. Κοιμήθηκα το μεσημέρι και μετά ήμουν σούπερ. 

Όλα θα πάνε καλά κορίτσια. Μην ανησυχείτε για τις διαδικασίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλά τα νέα μου... γονιμοποιήθηκαν και πάμε για βλαστοκύστες.... ετ στον επόμενο κύκλο όμως με προετοιμασία αν τα καταφερουν  βεβαια την δευτερα θα δείξει ουφ ουφ ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/12/2018 at 11:46 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια μου εύχομαι το 2019 και το νεο μας θέμα να ειναι καλότυχο για όλες!!!

 

στις On 31/12/2018 at 11:46 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια μου εύχομαι το 2019 και το νεο μας θέμα να ειναι καλότυχο για όλες!!!

Αχ κορίτσι τι ευχάριστα νέα είναι αυτά !!!! Με το καλό το μωράκι σου !!!!χαρηκα τοσοοοοο πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα !!!!

ευχομαι σε όλες το 2019 να κάνει το όνειρο μας πραγματικότητα 

εμενα η ιστορία μου είναι μεγάλη ...

εμεινα εγγυος με την πρώτη εξωσωματική και έχω ένα αγοράκι !!

στην γεννά όμως έπαθα ζημιά εξαιτίας του άχρηστου γυναικολόγου που με ξεγγενησε και ως αποτέλεσμα : βρίσκομαι στην 5 εμβρυομεταφορα την οποία έκανα στις 12/2....

το πρόβλημα μας εάν και πολύ νέα είναι δυστυχώς η χαμηλή αμη και αδυναμία του άντρα μου..... αυτά !!!! 

Απο την ώρα που γέννησα έχω κάνει 4 υστεροσκοησεις , την εξέταση νικά που μου χορήγησαν 4 μήνες αντιβίωσης καθώς και εκγυσεις άπειρες ωοληψιες άπειρες εξετάσεις αίματος και πολλά πολλά αλλά !!!!! 

Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια να είναι η 5 φορά η τυχερή ........

α

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλά τα νέα μου... γονιμοποιήθηκαν και πάμε για βλαστοκύστες.... ετ στον επόμενο κύκλο όμως με προετοιμασία αν τα καταφερουν  βεβαια την δευτερα θα δείξει ουφ ουφ ουφ

Τέλειαααα!!!! Μπράβο Ελενάκι μου!!! Να είναι κ τα τυχερά σου εύχομαι!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 μπράβο ελενακι μου με το καλό να έχεις δυο υπέροχες βλαστοκύστες❤

@Papadakis σου εύχομαι ολόψυχα να είναι ή τυχερή σου φορά!όσο για τα υπόλοιπα άστα σιγά σιγά κι όλα θα γίνουν,αν σε εμψυχώνει αυτό εγώ δεν έχω δει ποτέ θετικό τεστ κ πηγαίνω για τη πέμπτη μου προσπάθεια τώρα.να χαίρεσαι το παιδάκι σου κι όλα θα έρθουν σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα !!!!

ευχομαι σε όλες το 2019 να κάνει το όνειρο μας πραγματικότητα 

εμενα η ιστορία μου είναι μεγάλη ...

εμεινα εγγυος με την πρώτη εξωσωματική και έχω ένα αγοράκι !!

στην γεννά όμως έπαθα ζημιά εξαιτίας του άχρηστου γυναικολόγου που με ξεγγενησε και ως αποτέλεσμα : βρίσκομαι στην 5 εμβρυομεταφορα την οποία έκανα στις 12/2....

το πρόβλημα μας εάν και πολύ νέα είναι δυστυχώς η χαμηλή αμη και αδυναμία του άντρα μου..... αυτά !!!! 

Απο την ώρα που γέννησα έχω κάνει 4 υστεροσκοησεις , την εξέταση νικά που μου χορήγησαν 4 μήνες αντιβίωσης καθώς και εκγυσεις άπειρες ωοληψιες άπειρες εξετάσεις αίματος και πολλά πολλά αλλά !!!!! 

Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια να είναι η 5 φορά η τυχερή ........

α

Σου το εύχομαι από καρδιάς κορίτσι! Έχεις περάσει πολλά... Έχεις ήδη ένα παιδάκι κ μπορείς να περνεις δύναμη από αυτό... Πιστεύω πως όποιος παλεύει θα επιβραβευτεί στο τέλος για τους κόπους του... πότε θα κανεις την χοριακή σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Σου το εύχομαι από καρδιάς κορίτσι! Έχεις περάσει πολλά... Έχεις ήδη ένα παιδάκι κ μπορείς να περνεις δύναμη από αυτό... Πιστεύω πως όποιος παλεύει θα επιβραβευτεί στο τέλος για τους κόπους του... πότε θα κανεις την χοριακή σου;

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι !!! Η δύναμη που παίρνεις όντως  είναι απίστευτη ....απλα με πνιγεί η αδικία για αυτο που μπυ συνέβη .....

χοριακη κάνω στις 22/2 ... στις δέκα μέρες . Μου βάζει 4 μέρας έμβρυα. 

Εσυ σε τι φάση είσαι ;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

@Eleni73 μπράβο ελενακι μου με το καλό να έχεις δυο υπέροχες βλαστοκύστες❤

@Papadakis σου εύχομαι ολόψυχα να είναι ή τυχερή σου φορά!όσο για τα υπόλοιπα άστα σιγά σιγά κι όλα θα γίνουν,αν σε εμψυχώνει αυτό εγώ δεν έχω δει ποτέ θετικό τεστ κ πηγαίνω για τη πέμπτη μου προσπάθεια τώρα.να χαίρεσαι το παιδάκι σου κι όλα θα έρθουν σύντομα.

Εάν κρίνω από το 85 στο nick name σου είμαστε ίδια ηλικία ... έχεις βρει τι φταιε και αποτυγχάνουν οι πρόσπαθειες ;;;;; 

εαν επιτρέπεται τι είναι αυτό που καταλήξατε στην εξωσωματική ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι !!! Η δύναμη που παίρνεις όντως  είναι απίστευτη ....απλα με πνιγεί η αδικία για αυτο που μπυ συνέβη .....

χοριακη κάνω στις 22/2 ... στις δέκα μέρες . Μου βάζει 4 μέρας έμβρυα. 

Εσυ σε τι φάση είσαι ;;;;;;

Διανύω την 17η εβδομάδα κύησης με φυσική σύλληψη... εχουμε στίγμα μεσογειακής αναιμίας με τον σύζυγο κ κατευθυνθήκαμε κατευθείαν στην εξωσωματική. Κάναμε 2 έμβρυομεταφορές όπου η πρώτη κατέληξε σε βιοχημική κύηση κ η δεύτερη σε τιποτα... Μετά μας ήρθε το μπεμπάκι απρόβλεπτα κ ευτυχώς ειναι υγιή κ δεν πάσχει από τη νόσο... Απλά φαντάσου οτι ενώ δεν είχαμε κανένα προβλημα υπογονιμότητας δεν πειασαμε 2 φορές... θαυμάζω όλα τα κορίτσια που παλεύουν να γίνουν μανούλες στο φόρουμ μας  γιατί η σωματική κ ψυχολογική κούραση είναι τεράστια... αν δεν το υποστείς όλο αυτό δεν μπορείς να καταλάβεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

 

Αχ κορίτσι τι ευχάριστα νέα είναι αυτά !!!! Με το καλό το μωράκι σου !!!!χαρηκα τοσοοοοο πολύ 

Ευχαριστω πολυ!!

Κι εσυ με το καλο η χοριακη σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Διανύω την 17η εβδομάδα κύησης με φυσική σύλληψη... εχουμε στίγμα μεσογειακής αναιμίας με τον σύζυγο κ κατευθυνθήκαμε κατευθείαν στην εξωσωματική. Κάναμε 2 έμβρυομεταφορές όπου η πρώτη κατέληξε σε βιοχημική κύηση κ η δεύτερη σε τιποτα... Μετά μας ήρθε το μπεμπάκι απρόβλεπτα κ ευτυχώς ειναι υγιή κ δεν πάσχει από τη νόσο... Απλά φαντάσου οτι ενώ δεν είχαμε κανένα προβλημα υπογονιμότητας δεν πειασαμε 2 φορές... θαυμάζω όλα τα κορίτσια που παλεύουν να γίνουν μανούλες στο φόρουμ μας  γιατί η σωματική κ ψυχολογική κούραση είναι τεράστια... αν δεν το υποστείς όλο αυτό δεν μπορείς να καταλάβεις... 

Ποσό χαίρομαι να ακούω τέτοια νέα !!! Μπράβο κορίτσι μου σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις μια τελειομηνη κύηση και να ζήσεις το θαύμα ης μητρότητας ....

εγώ ήμουν από τις τυχερές και έπιασα με την πρώτη εξωσωματική μιας και δεν είχαμε ιδιαίτερο πρόβλημα και ο θεός μου χάρισε ένα παιδάκι .. από λάθος του άχρηστου που με ξεγεννησε όμως μου προκλήθηκε ζημιά και παλεύω για το δεύτερο... 

Μια συμβουλή προς ΟΛΕς τις γυναίκες που παλεύουν : να μην τα απογοητεύεστε ποτέ κάπου εκεί έξω είναι το μωράκι σας και σας περιμένει ... 

Διαλέξτε καλούς γιατρούς γιατί δυστυχώς σε αυτόν τον χώρο υπάρχει πολύ βρώμιααα και προχωρήστε με όλους τους τρόπους .........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα !!!!

ευχομαι σε όλες το 2019 να κάνει το όνειρο μας πραγματικότητα 

εμενα η ιστορία μου είναι μεγάλη ...

εμεινα εγγυος με την πρώτη εξωσωματική και έχω ένα αγοράκι !!

στην γεννά όμως έπαθα ζημιά εξαιτίας του άχρηστου γυναικολόγου που με ξεγγενησε και ως αποτέλεσμα : βρίσκομαι στην 5 εμβρυομεταφορα την οποία έκανα στις 12/2....

το πρόβλημα μας εάν και πολύ νέα είναι δυστυχώς η χαμηλή αμη και αδυναμία του άντρα μου..... αυτά !!!! 

Απο την ώρα που γέννησα έχω κάνει 4 υστεροσκοησεις , την εξέταση νικά που μου χορήγησαν 4 μήνες αντιβίωσης καθώς και εκγυσεις άπειρες ωοληψιες άπειρες εξετάσεις αίματος και πολλά πολλά αλλά !!!!! 

Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια να είναι η 5 φορά η τυχερή ........

α

Στο ευχομαι απο την καρδια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis Καλή επιτυχία σου εύχομαι και ας είναι η τελευταία σου φορά. Είναι άσχημο πάντως ενώ δεν είχες προβλήματα να σου τα δημιουργούν γιατροί? Αν επιτρέπετε τι πρόβλημα σου δημιούργησε ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Εάν κρίνω από το 85 στο nick name σου είμαστε ίδια ηλικία ... έχεις βρει τι φταιε και αποτυγχάνουν οι πρόσπαθειες ;;;;; 

εαν επιτρέπεται τι είναι αυτό που καταλήξατε στην εξωσωματική ;;;

Όχι 31 είμαι τώρα απλά ήταν πιασμένο? ξεκίνησαμε λόγω μιας χαμηλής κινητικότητας αλλά τώρα αυτό έχει βελτιωθεί κ μας βρίσκουν κάθε φορά κι από άλλο.περισσοτερο κακοί χειρισμοί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...