Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Mag μου γιατί να ρθεις Ελλάδα ? Τόση ταλαιπωρία, αεροδρόμια, σκάλες σ'αυτή τη φάση που είσαι ????.... Νομίζω ότι έτσι κι αλλιώς δεν εξαρτάται κάτι από τους γιατρούς... Πιστεύω ότι ότι βλέπει ο γιατρός σου στον υπέρηχο εκεί το ίδιο θα δει και ο γιατρός σου εδώ... Φαντάζομαι ότι είσαι σε επικοινωνία και με τον εδώ γιατρό έτσι δεν είναι ? Τι σε συμβουλεύει αυτός ? Η ενέσιμη προγεστερόνη σίγουρα θα βοηθήσει περισσότερο. Δε ξέρω αν υπάρχει και κάτι άλλο που μπορείς να κάνεις στην παρούσα φάση. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη , να μην αγχώνεσαι (όσο είναι εφικτό βέβαια....) και να ξεκουράζεσαι αρκετά ! Δε μπορείς να μειώσεις τις ώρες στο γραφείο ?

Αυτός από την Ελλάδα με έχει τρελάνει με τα κακά σενάρια και την πιθανότητα εξωμητριου.. Χθές μου είπε να πάρω το αεροπλάνο να πάω Ελλάδα και τρόμαξα. Λέω είναι πολύ κρίσιμη η κατάσταση μου.. Αποφάσισα να μην του μιλάω πλέον εγώ στο τηλέφωνο αλλά ο άντρας μου. Δεν μπορώ να ακούω μόνο αρνητικά ότι κάτι θα πάει στραβά και δεν θεωρεί πιθανό να προχωρήσει..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η jazz είπε:

Πάνω από 5,5 -10 όλα τα κέντρα δίνουν εγκυμοσύνη.. θα δεχτώ την επιφύλαξη του αλλά και λίγη αισιοδοξία.. το άγχος δεν σταματάει ούτε στην επιτυχία,  αυτό είναι σίγουρο! Την αλλη Πέμπτη θα πάω.. δεν ξέρω τι θα μου πει κι αυτός! Ίσως καμία λαπαροσκοπηση.. πάντως έχουμε θέμα εμφύτευσης λέω εγώ.. σκέφτομαι να δω και τον μαστρομηνα στην Αθήνα..

Το εμδομητριο το έχετε δει με υστρεροσκοπηση? Δεν του έχεις μιλήσει δηλαδή ακομα του γιατρού? Τώρα σε ποιόν γιατρό είσαι? Γνωστός είναι ο Μαατρομηνας! Στο Ρέα? Που είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Αυτός από την Ελλάδα με έχει τρελάνει με τα κακά σενάρια και την πιθανότητα εξωμητριου.. Χθές μου είπε να πάρω το αεροπλάνο να πάω Ελλάδα και τρόμαξα. Λέω είναι πολύ κρίσιμη η κατάσταση μου.. Αποφάσισα να μην του μιλάω πλέον εγώ στο τηλέφωνο αλλά ο άντρας μου. Δεν μπορώ να ακούω μόνο αρνητικά ότι κάτι θα πάει στραβά και δεν θεωρεί πιθανό να προχωρήσει..?

Μαγκ μου καλα κανεις κ δεν μιλας εσυ μαζι του.

Οκ καταλαβαμε οτι ειναι επιφυλακτικος αλλα ως εκει.

Δεν χρειαζεται να μρταφερει διαρκως την απαισιοδοξια του.

Εχουμε παραδειγματα αλλωστε που αποδεικνυουν οτι υπάρχει και καλή εκβαση. 

Ας μεινουμε σε αυτο. 

Με το καλο να κανετε τον υπερηχο σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver αε Ευχαριστώ πολύ! Ναι κοριτσάκι. Έχουμε 2 στα 2 από τις περιπτώσεις π ακούς κ λες αυτά δ γίνονται. Κ όμως γίνονται. Θέλει κ λίγο τύχη τελικά. Εμείς οι υπογονιμοι σε λιγότερο από 2 χρόνια θα έχουμε 2 μπουμπουδες στο σπιτι μας.

Είχαμε πει πως ότι χρειαστεί εμείς θα τ κάνουμε. Η ιστορία μ είναι ελπιδοφόρα άλλα ποτέ δ θα πω αε κοπέλα π προσπαθεί κ αντιμετωπίζει τ ιδιο πρόβλημα με εμάς ( είχαμε κ έχουμε λογικά θέμα με τ σπέρμα) έλα μωρέ θα μείνεις φυσιολογικά. Είμαι υπέρ των εξετάσεων κ της βοήθειας από ειδικούς. Ειδικά όταν ο καιρος περνάει χωρίς αποτέλεσμα. Μακάρι βέβαια καμία γυναίκα π θέλει να γίνει μανούλα να μην ταλαιπωρείται κ να μη μάθει ποτέ για εξετάσεις κ περεταίρω διαδικασίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Eleni73 καλή επιτυχία!!! Εύχομαι να πάει καλά!!!

@jazz μου χαίρομαι που είσαι ψύχραιμη και κάπως καλύτερα σήμερα.

@sansa λίγο υπομονή ακόμα. Σε καταλαβαίνω, αλλά προσπάθησε να περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται η αναμονή.

Ε τι να κάνω.... Πάντως είπαμε να ξεκινήσουμε και την διαδικασία για υιοθεσία.. παίρνει πολύ χρόνο να κάνεις τον φάκελο. Εσύ κοίτα να είσαι ήρεμη και να ξεκουράζεσαι. Φάε και ανανά?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Το εμδομητριο το έχετε δει με υστρεροσκοπηση? Δεν του έχεις μιλήσει δηλαδή ακομα του γιατρού? Τώρα σε ποιόν γιατρό είσαι? Γνωστός είναι ο Μαατρομηνας! Στο Ρέα? Που είναι?

Έχω κάνει ,πέρυσι ομως,και ήταν καθαρή.  Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη στο νοσοκομείο Παπαγεωργίου με την ομάδα του Κολυμπιανακη. Και η εμβρυολογος που έχουν εκεί είναι αυτή που βραβεύτηκε για την μέθοδο της υαλοποιησης στα κατεψυγμένα. Η Χατζημελετιου. Μεγάλο πρόβλημα είναι και το οικονομικό. Εδώ πληρώνεις μόνο την μικρογονιμοποιηση. Στον Μαστρομηνα δεν ξέρω!!

Καλά συγνώμη ο γιατρός σας δεν ξέρει ότι μένεις Γερμανία; Τι νοοτροπία είναι αυτή να κάνεις τετοιο ταξίδι μόνο για έναν υπέρηχο! Και σ' αυτή την εύθραυστη κατάσταση! Ποιον είχες; Κάνε 2-3 μέρες ακόμα υπομονή και μην χαλάς την ψυχολογία σου! Για εξωμήτριο θα έδειχνε υπερπολαπλασιο νούμερο απ'όσο ξέρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Αυτός από την Ελλάδα με έχει τρελάνει με τα κακά σενάρια και την πιθανότητα εξωμητριου.. Χθές μου είπε να πάρω το αεροπλάνο να πάω Ελλάδα και τρόμαξα. Λέω είναι πολύ κρίσιμη η κατάσταση μου.. Αποφάσισα να μην του μιλάω πλέον εγώ στο τηλέφωνο αλλά ο άντρας μου. Δεν μπορώ να ακούω μόνο αρνητικά ότι κάτι θα πάει στραβά και δεν θεωρεί πιθανό να προχωρήσει..?

Mag μου μείνε ψύχραιμη και αισιόδοξη ! Εύχομαι να τον διαψεύσεις και να κάνει ο μαχητής μας το θαυματάκι του ! Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς για να τον βοηθήσεις ! Σε σκεφτόμαστε όλες και ελπίζουμε να πάνε όλα καλά !!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η sansa είπε:

Όντως κορίτσι οι χρόνιες φλεγμονές δύσκολα φεύγουν.Έκανα πολύ καιρό θεραπεία και πλύσεις,αλλά σταδιακά γιατί ενδιάμεσα έκανα και τις διεγέρσεις.Να φανταστείς ένα χρόνο έχουμε με το σύζυγο να έρθουμε σε ελεύθερη επαφή,δε κάνει,μπορεί να επανέλθει η φλεγμονή.Οπότε καταλαβαίνεις,θεραπεία,αντιβιώσεις,πλύσεις,διεγέρσεις και η διαδικασία του να δώσεις το δείγμα είναι το κάτι άλλο.Όμως ο Νίκας σε πολλές ερωτήσεις που μου έχει κάνει έχει πέσει μέσα.Τον εμπιστεύομαι απόλυτα και είναι η τελευταία μου ελπίδα.Μου είπε ότι μπορεί χρόνια να την έχω την φλεγμονή και ότι πιθανόν το εξωμήτριο που είχα να οφειλόταν σ¨αυτή.Θέλω να δω το πόρισμα,ξέρω ότι θα χρειαστεί και άλλη θεραπεία,θέλω να ελπίζω όμως ότι δε θα μου γράφει επανεξέταση,δε θα το αντέξω να το ξαναδώσω δείγμα.

Τι ψυχοφθόρο..... κι εμένα στα ίδια με βλέπω ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η jazz είπε:

Ε τι να κάνω.... Πάντως είπαμε να ξεκινήσουμε και την διαδικασία για υιοθεσία.. παίρνει πολύ χρόνο να κάνεις τον φάκελο. Εσύ κοίτα να είσαι ήρεμη και να ξεκουράζεσαι. Φάε και ανανά?????

Εμείς τα κάναμε τα χαρτιά στο ίδρυμα βρεφών Μητέρα, μας είπαν μέσος όρος αναμονής 3-5 χρόνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η satya είπε:

Εμείς τα κάναμε τα χαρτιά στο ίδρυμα βρεφών Μητέρα, μας είπαν μέσος όρος αναμονής 3-5 χρόνια

3-5 χρόνια ??????? Τόσο πολύ ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου μην είσαι απαισιόδοξη. Εγώ πιστεύω και αν είναι κάτι θα είναι κάτι μικρό. Δε θα χάσεις πολύ χρόνο. Άσε που πιστεύω θα είναι οκ. 

@Ν_S πού είσαι κορίτσι μου;

Όλα καλά; 

@jazz καλά θα κάνετε. Εγώ είμαι πολύ υπέρ και θεωρώ υπέροχη πράξη την υιοθεσία αλλά και σίγουρα ότι θα είστε πολύ ευτυχισμένοι αν γίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

3-5 χρόνια ??????? Τόσο πολύ ?????

Πραγματικά είναι πολύ η αναμονή. Και εμείς που το ψάχναμε κάτι πολύ μεγάλο είχαμε βρει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ @jazz @nikona @Zeta. Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για όμορφα λογάκια! Είμαι καλύτερα σήμερα ψυχολογίκα τουλάχιστον! Εμεινα και σπίτι σημερα γιατί είχα ένα λιποθυμικό επεισόδιο χθες και μου είπαν να μείνω ξαπλωμενη..

@Eleni73 Αύριο τελικά θα τα πάρετε τα ωάρια?

@Ν_S τα μεταφερατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια....!

Χθες βάλαμε 2 εμβρυακια 3 ημερών. 

Δυστυχώς το τρίτο δεν τα κατάφερε...χθες το πρωί κατέληξε. ☹

Εμείς συνεχίζουμε με αισιοδοξία....ταβλα όλη μέρα.. με ένα συρτάρι δίπλα γεμάτο σοκολάτες και μπισκότα....σε κάθε εμβρυομεταφορα παίρνω 3 κιλά!!!

Μου έφερε και η κουμπαρα μου την ζώνη της Παναγίας....

Λοιπον...Έκανα γκάλοπ χθες στο Ιασώ...   Το 90% των γιατρών λένε τα 2 πρώτα 24ωρα ταβλα και μετά τις υπόλοιπες ημέρες  αρκετή ώρα ταβλα. 

@Πιου-πιου κάθε μέρα για 2 λεπτά τα πόδια ψηλά....να αιματώνεται καλύτερα η μήτρα!!!!

@Magaiver νομίζω ότι ο Γιατρός σου...χανει λάδια....(συγγνώμη για το θάρρος,Αλλά έχω νευριασει)            Εάν του είναι τόσο εύκολα τα ταξίδια....ας πεταχτεί ? για ένα καφεδάκι στο σπίτι σου....!

Κορίτσια 25 κάνω χοριακη.26 έχω τα γενέθλια μου....λέτε να είναι το δώρο μου....θετικό τεστ???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Το εμδομητριο το έχετε δει με υστρεροσκοπηση? Δεν του έχεις μιλήσει δηλαδή ακομα του γιατρού? Τώρα σε ποιόν γιατρό είσαι? Γνωστός είναι ο Μαατρομηνας! Στο Ρέα? Που είναι?

Έχω ακούσει ότι ο Μαστρομηνας είναι πολύ καλός....βέβαια λίγο ποιο ακριβός από το Ιασώ...περίπου 500 παραπάνω. Πολλά χρόνια εμπειρίας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ν_S μου μπραβο!!! Να κανεις ό,τι σε συμβουλεψαν αυτες τις ημερες!! Με το καλο ευχομαι η χοριακη σου να ειναι το πιο ομορφο δωρο των γενεθλιων σου.

@Πιου-πιου μου εσυ πώς πας με την αναμονη???

@Magaiver μου περαστικα..πιεστηκες κ συνεβη η λιποθυμια? Ξεκουρασου λοιπον σημερα στο σπιτι. Και χαιδευε την κοιλιτσα με θετικη σκεψη!

@satya και @jazz μπρβο σας!!! Θελει μεγαλειο ψυχης να προχωρησει καποιος σε υιοθεσια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

Έχω ακούσει ότι ο Μαστρομηνας είναι πολύ καλός....βέβαια λίγο ποιο ακριβός από το Ιασώ...περίπου 500 παραπάνω. Πολλά χρόνια εμπειρίας....

Ο δαίμων του πληκτρολογίου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η jazz είπε:

Έχω κάνει ,πέρυσι ομως,και ήταν καθαρή.  Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη στο νοσοκομείο Παπαγεωργίου με την ομάδα του Κολυμπιανακη. Και η εμβρυολογος που έχουν εκεί είναι αυτή που βραβεύτηκε για την μέθοδο της υαλοποιησης στα κατεψυγμένα. Η Χατζημελετιου. Μεγάλο πρόβλημα είναι και το οικονομικό. Εδώ πληρώνεις μόνο την μικρογονιμοποιηση. Στον Μαστρομηνα δεν ξέρω!!

Καλά συγνώμη ο γιατρός σας δεν ξέρει ότι μένεις Γερμανία; Τι νοοτροπία είναι αυτή να κάνεις τετοιο ταξίδι μόνο για έναν υπέρηχο! Και σ' αυτή την εύθραυστη κατάσταση! Ποιον είχες; Κάνε 2-3 μέρες ακόμα υπομονή και μην χαλάς την ψυχολογία σου! Για εξωμήτριο θα έδειχνε υπερπολαπλασιο νούμερο απ'όσο ξέρω

@jazz Συγγνώμη...πληρώνεις και στο δημόσιο? Δηλαδή μια ωοοληψια,γονιμοποίηση και εμβρυομεταφορα Πόσο πάει??? 

Στο Ιασώ περίπου 2000 χωρίς τον γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ν_S πράγματικα εύχομαι να είναι το καλύτερο δώρο γενεθλίων που έχεις πάρει ποτέ!!!

@nikona μου λιποθυμία από το έντερο μάλλον. Πήραμε τηλέφωνο στο κέντρο το πρωί γιατί εννοείται φοβόμαστε για το εξωμητριο και είπαν ότι εάν ήταν γυναικολογικης φυσης δεν θα περνούσε. Έχω ακόμα και τις αιμορροΐδες και δεν πηγαίνω κανονικά τουαλέτα.. Εσύ είχες φουσκωματα στην κοιλιά και πόνο στο έντερο στην αρχή της εγκυμοσύνης? Από το κέντρο μας είπαν ότι συμβαίνει συχνά σε εγκύους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

3-5 χρόνια ??????? Τόσο πολύ ?????

Ναι! όσο πιο μικρό παιδί θες σε ηλικία τόσο πιο πολύ χρόνο περιμένεις! Διότι όλοι θέλουν να πάρουν βρέφη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ν_S είπε:

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια....!

Χθες βάλαμε 2 εμβρυακια 3 ημερών. 

Δυστυχώς το τρίτο δεν τα κατάφερε...χθες το πρωί κατέληξε. ☹

Εμείς συνεχίζουμε με αισιοδοξία....ταβλα όλη μέρα.. με ένα συρτάρι δίπλα γεμάτο σοκολάτες και μπισκότα....σε κάθε εμβρυομεταφορα παίρνω 3 κιλά!!!

Μου έφερε και η κουμπαρα μου την ζώνη της Παναγίας....

Λοιπον...Έκανα γκάλοπ χθες στο Ιασώ...   Το 90% των γιατρών λένε τα 2 πρώτα 24ωρα ταβλα και μετά τις υπόλοιπες ημέρες  αρκετή ώρα ταβλα. 

@Πιου-πιου κάθε μέρα για 2 λεπτά τα πόδια ψηλά....να αιματώνεται καλύτερα η μήτρα!!!!

@Magaiver νομίζω ότι ο Γιατρός σου...χανει λάδια....(συγγνώμη για το θάρρος,Αλλά έχω νευριασει)            Εάν του είναι τόσο εύκολα τα ταξίδια....ας πεταχτεί ? για ένα καφεδάκι στο σπίτι σου....!

Κορίτσια 25 κάνω χοριακη.26 έχω τα γενέθλια μου....λέτε να είναι το δώρο μου....θετικό τεστ???

 

Καλή σου επιτυχία και εύχομαι σε αυτά τα γενέθλια να πάρεις το ωραιότερο δώρο της ζωής σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Ν_S πράγματικα εύχομαι να είναι το καλύτερο δώρο γενεθλίων που έχεις πάρει ποτέ!!!

@nikona μου λιποθυμία από το έντερο μάλλον. Πήραμε τηλέφωνο στο κέντρο το πρωί γιατί εννοείται φοβόμαστε για το εξωμητριο και είπαν ότι εάν ήταν γυναικολογικης φυσης δεν θα περνούσε. Έχω ακόμα και τις αιμορροΐδες και δεν πηγαίνω κανονικά τουαλέτα.. Εσύ είχες φουσκωματα στην κοιλιά και πόνο στο έντερο στην αρχή της εγκυμοσύνης? Από το κέντρο μας είπαν ότι συμβαίνει συχνά σε εγκύους..

Ευχομαι να περασει γρηγορα Μαγκ μου.

Εγω οχι δεν ειχα τετοια θεματα. Με βοηθουσε ομως ο σιδηρος που επαιρνα απο πριν την εγκυμοσυνη, πιστευω.

Τωρα εδω κ δυο μηνες μου αλλαξε σκευασμα και δυσκολευομαι καποιες φορες. 

Αλλα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Φιλη μου ειχε μεγαλο θεμα με την δυσκοιλιοτητα στην αρχη της εηκυμοσυνης. Ακτινιδια κ δαμασκηνα σε καθημερινη βαση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ευχομαι να περασει γρηγορα Μαγκ μου.

Εγω οχι δεν ειχα τετοια θεματα. Με βοηθουσε ομως ο σιδηρος που επαιρνα απο πριν την εγκυμοσυνη, πιστευω.

Τωρα εδω κ δυο μηνες μου αλλαξε σκευασμα και δυσκολευομαι καποιες φορες. 

Αλλα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος. Φιλη μου ειχε μεγαλο θεμα με την δυσκοιλιοτητα στην αρχη της εηκυμοσυνης. Ακτινιδια κ δαμασκηνα σε καθημερινη βαση. 

Έχω ακούσει ότι το sideral δεν φέρνει καθόλου δυσκοιλιότητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...