Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τοοοσο πολύ που με σκεφτόσασταν όλη μέρα και για τις ευχές σας! Ήταν απίστευτα τρελή η σημερινή μέρα στο γραφείο και όταν έλεγα τώρα θα σας γράψω έμπαινε κάποιος μέσα στο γραφείο να συζητήσουμε κάτι...

Λοιπόν η χοριακη μεγάλωσε ? 250 ήταν σήμερα! Το είχα καταλάβει ότι μεγαλώνει γιατί είχα ξαφνικές εφιδρωσεις. Ο γιατρός ακόμα είναι σκεπτικός και δεν μας αφήνει να χαρούμε... Επειδή ήταν η τρελή μέρα δουλειάς δεν του μίλησα εγώ σήμερα. Μίλησε μόνο με τον άντρα μου. Αυτό που τον ανησυχεί είναι η πρώτη μικρή τιμή της προηγούμενης Παρασκευής και φοβάται μήπως είναι εξωμητριο. Μέχρι να δούμε σάκο είπε δεν μπορούμε να είμαστε αισιόδοξοι ότι θα προχωρήσει. Την Δευτέρα θα επαναλάβω το αίμα και θα κάνουμε και υπέρηχο μήπως και φανεί που βρίσκεται το έμβρυο. Θεωρητικά ξέρω μόνο με πάνω από 1000 φαίνεται ο σάκος.. Θα δούμε. Πάλι το Σαββατοκύριακο της αναμονής θα περάσουμε. Αλλά χαλάλι γιατί είμαστε χαρούμενοι που έστω έχουμε φτάσει στο σημείο να ελπίζουμε! Πριν μια εβδομάδα δεν υπήρχε περιθώριο ελπίδας. 

Πάνω από όλα τα κορίτσια μας για την χοριακη τους της Δευτέρας να είναι αισιόδοξα! Γίνονται απίστευτα πράγματα! Να το πιστέψετε!!! 

Αυτό είναι καλό σημάδι.Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μας πεις ευχάριστα νέα την Δευτέρα.Καλή επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τοοοσο πολύ που με σκεφτόσασταν όλη μέρα και για τις ευχές σας! Ήταν απίστευτα τρελή η σημερινή μέρα στο γραφείο και όταν έλεγα τώρα θα σας γράψω έμπαινε κάποιος μέσα στο γραφείο να συζητήσουμε κάτι...

Λοιπόν η χοριακη μεγάλωσε ? 250 ήταν σήμερα! Το είχα καταλάβει ότι μεγαλώνει γιατί είχα ξαφνικές εφιδρωσεις. Ο γιατρός ακόμα είναι σκεπτικός και δεν μας αφήνει να χαρούμε... Επειδή ήταν η τρελή μέρα δουλειάς δεν του μίλησα εγώ σήμερα. Μίλησε μόνο με τον άντρα μου. Αυτό που τον ανησυχεί είναι η πρώτη μικρή τιμή της προηγούμενης Παρασκευής και φοβάται μήπως είναι εξωμητριο. Μέχρι να δούμε σάκο είπε δεν μπορούμε να είμαστε αισιόδοξοι ότι θα προχωρήσει. Την Δευτέρα θα επαναλάβω το αίμα και θα κάνουμε και υπέρηχο μήπως και φανεί που βρίσκεται το έμβρυο. Θεωρητικά ξέρω μόνο με πάνω από 1000 φαίνεται ο σάκος.. Θα δούμε. Πάλι το Σαββατοκύριακο της αναμονής θα περάσουμε. Αλλά χαλάλι γιατί είμαστε χαρούμενοι που έστω έχουμε φτάσει στο σημείο να ελπίζουμε! Πριν μια εβδομάδα δεν υπήρχε περιθώριο ελπίδας. 

Πάνω από όλα τα κορίτσια μας για την χοριακη τους της Δευτέρας να είναι αισιόδοξα! Γίνονται απίστευτα πράγματα! Να το πιστέψετε!!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Η χοριακή ανεβαίνει μια χαρά! Σε εξωμήτριο νομίζω έχει τρέλες τιμές.. μη φοβάσαι τίποτα, όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μην τρελαίνεσαι με τον θυρωειδη. Μπορεί να πέσει και νωρίτερα.. Ας δούμε τι θα δείξει και ο νικάς και εάν το δείγμα είναι καθαρό τότε μόνο να χαρούμε πρέπει!!! Μην αγχώνεσαι άλλο. Σε 1-2 μήνες θα προχωρήσεις σίγουρα σε εμβρυομεταφορα. Έκανες τόσο καιρό υπομονή.. Σχεδόν εφτασες! Δεν βλέπεις ήδη το φως στο βάθος του τούνελ ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ τοοοσο πολύ που με σκεφτόσασταν όλη μέρα και για τις ευχές σας! Ήταν απίστευτα τρελή η σημερινή μέρα στο γραφείο και όταν έλεγα τώρα θα σας γράψω έμπαινε κάποιος μέσα στο γραφείο να συζητήσουμε κάτι...

Λοιπόν η χοριακη μεγάλωσε ? 250 ήταν σήμερα! Το είχα καταλάβει ότι μεγαλώνει γιατί είχα ξαφνικές εφιδρωσεις. Ο γιατρός ακόμα είναι σκεπτικός και δεν μας αφήνει να χαρούμε... Επειδή ήταν η τρελή μέρα δουλειάς δεν του μίλησα εγώ σήμερα. Μίλησε μόνο με τον άντρα μου. Αυτό που τον ανησυχεί είναι η πρώτη μικρή τιμή της προηγούμενης Παρασκευής και φοβάται μήπως είναι εξωμητριο. Μέχρι να δούμε σάκο είπε δεν μπορούμε να είμαστε αισιόδοξοι ότι θα προχωρήσει. Την Δευτέρα θα επαναλάβω το αίμα και θα κάνουμε και υπέρηχο μήπως και φανεί που βρίσκεται το έμβρυο. Θεωρητικά ξέρω μόνο με πάνω από 1000 φαίνεται ο σάκος.. Θα δούμε. Πάλι το Σαββατοκύριακο της αναμονής θα περάσουμε. Αλλά χαλάλι γιατί είμαστε χαρούμενοι που έστω έχουμε φτάσει στο σημείο να ελπίζουμε! Πριν μια εβδομάδα δεν υπήρχε περιθώριο ελπίδας. 

Πάνω από όλα τα κορίτσια μας για την χοριακη τους της Δευτέρας να είναι αισιόδοξα! Γίνονται απίστευτα πράγματα! Να το πιστέψετε!!! 

αυτα ειναι νεα!!!!! μπραβο.....ολα καλα θα πανε!!!!σουπερ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

Καλησπέρα....λοιπόν 4 ωραριακια μου πήραν. Αύριο θα μάθουμε τα υπόλοιπα.....

Μπράβο!!! Καλή γονιμοποίηση ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Ν_S είπε:

Καλησπέρα....λοιπόν 4 ωραριακια μου πήραν. Αύριο θα μάθουμε τα υπόλοιπα.....

Μπράβο πολύ καλά!!! εύχομαι να πάνε όλα τέλεια αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ....Δεν μου έχουν τηλ ακόμη να μάθω πόσα έμβρυα έχουμε.

Έχω μια ερωτηση. Χθες μετα υξν ωοληψια,ο γιατρός μου μου είπε εαν πανε ολα καλα....ότι θα κάνουμε εμβρυομεταφορα την Τρίτη.

Θυμάμαι την προηγούμενη φορά...κάναμε εμβρυομεταφορα μετά από 6 μέρες....

Έχω μπερδευτεί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ν_S είπε:

Αχ....Δεν μου έχουν τηλ ακόμη να μάθω πόσα έμβρυα έχουμε.

Έχω μια ερωτηση. Χθες μετα υξν ωοληψια,ο γιατρός μου μου είπε εαν πανε ολα καλα....ότι θα κάνουμε εμβρυομεταφορα την Τρίτη.

Θυμάμαι την προηγούμενη φορά...κάναμε εμβρυομεταφορα μετά από 6 μέρες....

Έχω μπερδευτεί....

Καλημερα Ν_s!!! 

Εμβρυομεταφορα μπορει να γινει την τριτη μερα μετα την ωοληψια, την πέμπτη ή την εκτη. Δηλαδη με εμβρυα τριων, πέντε ή έξι ημερών. 

Συνηθως το μεσημερι ενημερωνουν για την πορεια των εμβρυων. Υπομονη και ευχομαι να ακουσεις ωραια νεα!!! Θα περιμενουμε κι εμεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ν_S είπε:

Αχ....Δεν μου έχουν τηλ ακόμη να μάθω πόσα έμβρυα έχουμε.

Έχω μια ερωτηση. Χθες μετα υξν ωοληψια,ο γιατρός μου μου είπε εαν πανε ολα καλα....ότι θα κάνουμε εμβρυομεταφορα την Τρίτη.

Θυμάμαι την προηγούμενη φορά...κάναμε εμβρυομεταφορα μετά από 6 μέρες....

Έχω μπερδευτεί....

Κορίτσι μου καλή επιτυχία εύχομαι και σήμερα. Προφανώς επειδή πήρατε 4 ωάρια όσα και να γονιμοποιηθούν που εύχομαι όλα και όλα να προχωρήσουν επίσης ο γιατρός δε θέλει να ρισκάρει για βλαστοκυστες γιατί δεν είναι πολλά. Θα προχωρήσετε με έμβρυα 3 ημερών. Είναι εξίσου καλή επιλογή, πολλοί λένε και καλύτερα.

Έχε εμπιστοσύνη στο γιατρό. Καλή επιτυχία σε όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ν_S όπως τα λένε τα κορίτσια! Μην αγχώνεσαι για το τι ημέρας έμβρυα θα βάλεις. Σημασία έχει να είναι καλής ποιότητας τα έμβρυα και δεκτικη η μήτρα ώστε να πει ο γιατρός να προχωρήσετε! Θα περιμένουμε τα νέα της γονιμοποίησης?

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

@jazz @Bloublou85 Αύριο κορίτσια? Φέρτε μας τα καλά τα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@Ν_S όπως τα λένε τα κορίτσια! Μην αγχώνεσαι για το τι ημέρας έμβρυα θα βάλεις. Σημασία έχει να είναι καλής ποιότητας τα έμβρυα και δεκτικη η μήτρα ώστε να πει ο γιατρός να προχωρήσετε! Θα περιμένουμε τα νέα της γονιμοποίησης?

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

@jazz @Bloublou85 Αύριο κορίτσια? Φέρτε μας τα καλά τα νέα!!!

Καλά νέα να έχεις κ εσύ magaiver μου!!! Να πάνε όλα καλά με το μπεμπάκι σου!!! Έχω καλό προαίσθημα βέβαια κ για τα κορίτσια μας!!!! @Bloublou85 @jazz εύχομαι πολλά χαμόγελα αύριο!!! Να τελειώσει ευχάριστα η αναμονή σας!!!! @Πιου-πιου κ @Ν_S είστε οι επόμενες!!!!! Καλή τύχη σε όλες σας!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Καλά νέα να έχεις κ εσύ magaiver μου!!! Να πάνε όλα καλά με το μπεμπάκι σου!!! Έχω καλό προαίσθημα βέβαια κ για τα κορίτσια μας!!!! @Bloublou85 @jazz εύχομαι πολλά χαμόγελα αύριο!!! Να τελειώσει ευχάριστα η αναμονή σας!!!! @Πιου-πιου κ @Ν_S είστε οι επόμενες!!!!! Καλή τύχη σε όλες σας!!!!❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ Ζετακι! Έχω αγωνία για τα κορίτσια αύριο και δεν σκέφτομαι τα δικά μου. Είναι περίοδος που γίνονται πολλές εμβρυομεταφορες και ελπίζω θα ακούμε ευχάριστα ?

Μας έκανες και εσύ το καλύτερο ποδαρικό με το υγιές μωράκι σας και πιστεύω θα τα καταφέρουμε όλες μέσα στο έτος να μείνουμε έγκυες!!!

Πως είσαι εσύ? Έχεις φουσκώσει? Αισθάνεσαι όμορφα? Είσαι στο δεύτερο τρίμηνο που λένε ότι είναι της ευφορίας. Είναι όντως έτσι? Εσύ πώς το βιώνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Ευχαριστώ πολύ Ζετακι! Έχω αγωνία για τα κορίτσια αύριο και δεν σκέφτομαι τα δικά μου. Είναι περίοδος που γίνονται πολλές εμβρυομεταφορες και ελπίζω θα ακούμε ευχάριστα ?

Μας έκανες και εσύ το καλύτερο ποδαρικό με το υγιές μωράκι σας και πιστεύω θα τα καταφέρουμε όλες μέσα στο έτος να μείνουμε έγκυες!!!

Πως είσαι εσύ? Έχεις φουσκώσει? Αισθάνεσαι όμορφα? Είσαι στο δεύτερο τρίμηνο που λένε ότι είναι της ευφορίας. Είναι όντως έτσι? Εσύ πώς το βιώνεις?

Αφότου μάθαμε οτι είναι καλά το μωράκι μας ήσυχα... ευτυχώς δεν είχα εμετούς κ αποτι φαίνεται έχω εύκολη εγκυμοσύνη. Κοιλίτσα έχω πολύ λίγο, αλλά όπως μου είπε η γιατρός θα φανεί έντονα μέσα  στον επόμενο μήνα που θα μπω στον 5ο... Τώρα το μόνο που κάνω είναι να παρακολουθώ εσάς κ να αναμένω ευχάριστα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας εύχομαι καλή επιτυχία για αύριο,άντε να ξεκινήσει καλά η χρονιά και να παίρνουμε και εμείς σειρά.Θα περιμένω να ακούσω τα ευχάριστα αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ @Magaiver μου μολις τωρα μπηκα κ διαβασα τα νεα σου ! Ποσο πολυ χαρηκα ! Εχω πολυ αγωνια για αυριο !

Και για σας κοριτσια μου @jazz @Bloublou85 !! Πωπω τι αγωνια ! Ευχομαι τεραστιες χοριακες και για τις δυο σας κοριτσια ! ❤❤❤❤❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο.αυριο κοριτσια!!!

@Bloublou85 και @jazz ολοψυχα καλη επιτυχια σας ευχομαι. Το ιδιο και στην @Magaiver μας!!!

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου εσυ εδωσες δειγμα για τον Νικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Με το καλο.αυριο κοριτσια!!!

@Bloublou85 και @jazz ολοψυχα καλη επιτυχια σας ευχομαι. Το ιδιο και στην @Magaiver μας!!!

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου εσυ εδωσες δειγμα για τον Νικα?

Ευχαριστώ πολύ όλα τα κορίτσια.. πραγματικά δεν ελπίζω πια..έχω απογοητευτεί. απλά περιμένω το αποτέλεσμα για να ενημερώσω και να σταματήσω τα φάρμακα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Ευχαριστώ πολύ όλα τα κορίτσια.. πραγματικά δεν ελπίζω πια..έχω απογοητευτεί. απλά περιμένω το αποτέλεσμα για να ενημερώσω και να σταματήσω τα φάρμακα..

Γιατι jazz μου? Εγινε κατι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Ευχαριστώ πολύ όλα τα κορίτσια.. πραγματικά δεν ελπίζω πια..έχω απογοητευτεί. απλά περιμένω το αποτέλεσμα για να ενημερώσω και να σταματήσω τα φάρμακα..

Γιατί jazz μου το λες αυτό?όλα καλά θα πάνε.

Ευχαριστούμε κορίτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Γιατι jazz μου? Εγινε κατι? 

Από χθές ξεπρηστηκε το στήθος μου όπως όταν μου έρχεται περίοδος.. οπότε υποθέτω ότι είναι στην αναμονή και την εμποδίζουν τα φάρμακα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Γιατί jazz μου το λες αυτό?όλα καλά θα πάνε.

Ευχαριστούμε κορίτσια!!!!

Εκτός απ'αυτά που έγραψα πιο πάνω, είναι και η διαίσθηση! Χαίρομαι που είσαι αισιόδοξη!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η jazz είπε:

Από χθές ξεπρηστηκε το στήθος μου όπως όταν μου έρχεται περίοδος.. οπότε υποθέτω ότι είναι στην αναμονή και την εμποδίζουν τα φάρμακα..

@jazz μου υπομονη μεχρι αυριο! Θα ειναι δυσκολες οι ωρες της αναμονης. 

Ας εχουμε θετικη σκεψη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...