Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η satya είπε:

Καλημέρα και καλή Χρονιά σε όλες! 

@Bloublou85 πρωτ από όλα καλή επιτυχία σήμερα κοριτσάκι!

Βλέπω όλες είμαστε σε μια αναμονή! 

Εμένα ο Νικάς μου είπε ότι έχω μια ήπια φλεγμονή που πρέπει να πάρω θεραπεία για 2 μήνες περίπου! Οπότε ξεκινάω αντιβίωση από την άλλη εβδομάδα! 

Θα σας παρακολουθώ ωστόσο για να μαθαίνω νέα σας, 

Εύχομαι η αλλαγή θέματος και το 2019 να μας βρει όλες με ένα ή ποιος ξέρει και 2 υπέροχα μωράκια! 

Πόσο είναι το κόστος για την εξέταση του Νίκα;;; Αν μπορείς να μου πεις και την διαδικασία και σε πόσο καιρό έχεις τα αποτελέσματα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Καλημερα κορίτσια ! @Bloublou85 όλα θα πάνε καλά ! Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά ! Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια ο Νίκας ποιος είναι και τι ακριβώς κάνει ?

Είναι ένας γιατρός που ασχολείται σε ερευνητικό επίπεδο με τις χρόνιες φλεγμονές της μήτρας . Είναι πολλοί γιατροί που δεν αποδέχονται την εξέταση του και τα αποτελέσματα.. συχνά όταν βρίσκει φλεγμονές προτείνει διάφορες εκχυσεις στη μήτρα ή κοκτέιλ αντιβιωσεων για την καταπολέμηση τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η bebe2 είπε:

Καλημερα κορίτσια ! @Bloublou85 όλα θα πάνε καλά ! Σου στέλνω μια τεράστια αγκαλιά ! Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια ο Νίκας ποιος είναι και τι ακριβώς κάνει ?

Καλημερα μπεμπε.

Δεν ξερω πολλα. Θα σου πω αυτα που ξερω.

Ειναι ενας γυναικολογος ο οποιος εχει ανακαλυψει εναν τρόπο να ελεγχει αν το ενδομήτριο εχει φλεγμονες οι οποιες δεν φαινονται με τους μεχρι τωρα γνωστους τροπους. Πχ με την ιστολογικη εξεταση(κοινώς με την βιοψία). Χρησιμοποιει,αν δεν κανω λαθος, ηλεκτρονικο μικρισκοπιο και οχι συμβατικο και υποστηριζει πως ειναι σε θεση να βρει τετοιες φλεγμονες στις οποιες οφειλονται οι αποτυχιες εμφυτευσης. Αν βρεθει λοιπον φλεγμονη σου προτεινει θεραπεια με αντιβιωσεις. 

Ειναι ο εφευρετης αυτης της μεθοδου. Γι αυτο πολλοι γιατροι δεν αποδεχονται την αποτελεσματικοτητα της μεθοδου και φυσικα την αξιοπιστια της. 

Εχει και site στο διαδικτυο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. 

@Bloublou85 καλή επιτυχία!

@Magaiver ελπίζω να εφτασες χωρίς ταλαιπωρία. Καλώς μας ήρθες. 

@nikona @bebe2❤️.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zeta.@nikonaΣας ευχαριστώ πάρα πολύ. Η επιτροπή δεν με αγχώνει διότι λόγω αφαίρεσης σαλπίγγων θα μας δώσουν την έγκριση πιστεύω . Εκτός από ορμονικές, στίγμα, σπερμοδιαγραμμα τι άλλες εξετάσεις έχετε κάνει; θρομβοφιλια η καρυοτυπο π. χ;; Ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν υπάρχει ιστορικό θρομβοφιλιας στην οικογένεια δε χρειάζεται αλλά εγώ θέλω ν'αποκλείσω κάθε ενδεχόμενο μιας αποτυχημένης εξωσωματικής. Χιονισμένες καλημέρες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια μου αποτυχαμε παταγωδως....η διαισθηση μου βγηκε αληθινη.....νιωθω εναν απεραντο θυμο που τοσες μερες παριστανα σαν βλακας την εγκυμονουσα...

Κορίτσι μου γλυκό, εύχομαι σήμερα να μαλακωσε λίγο ο πόνος... Κι εγώ τον αντρουλη μου στα 39-40 τον γνώρισα.. είμαστε τυχερές σε κάτι κι εμείς. Όπως περιμέναμε τον σωστό χρόνο για τον άνθρωπο μας, ίσως έτσι γίνει και με το μωράκι μας. Μακάρι το 2019 να είναι πιο γενναιόδωρο και όλα να έρθουν με ευκολία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Πόσο είναι το κόστος για την εξέταση του Νίκα;;; Αν μπορείς να μου πεις και την διαδικασία και σε πόσο καιρό έχεις τα αποτελέσματα......

Καλημέρα και καλή χρονιά.Το κόστος είναι αν δώσεις δύο δείγματα και για το παράθυρο εμφύτευσης 500 ευρώ,αλλά μπορεί να σου κάνει και καλύτερη τιμή.Τα αποτελέσματα βγαίνουν σε ένα μήνα περίπου.Εγώ την πρώτη φορά που έδωσα τα δείγματα ήταν μετά από ωοληψία,το πρώτο την 6η μέρα μετά την ωοληψία και το δεύτερο την 8η,ο Νίκας δεν ήθελε να πάρω τίποτα,συνήθως παίρνουν utrogestan για μία βδομάδα.Τώρα που θα δώσω δείγμα κατά τις 24 Ιανουαρίου,επειδή θα παρακολουθούμε την ωορρηξία με υπέρηχο,μάλλον θα χρειαστεί να πάρω utrogestan,θα μου πει ακριβώς στο τηλέφωνο τί πρέπει να κάνω.Επίσης μια φίλη μου μου είπε να τον ρωτήσω,επειδή παίρνω κορτιζόνη,θεραπεία αιματολόγου και γενικά η κορτιζόνη φουντώνει τις φλεγμονές,αν μπορώ να πάρω κορτιζόνη μία βδομάδα πριν δώσω δείγμα για να δούμε αν επηρεάζει η λήψη της το ενδομήτριο.Θα ρωτήσω και τον ίδιο και τον γιατρό μου.Ελπίζω να σε κάλυψα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα και καλή χρονιά.Το κόστος είναι αν δώσεις δύο δείγματα και για το παράθυρο εμφύτευσης 500 ευρώ,αλλά μπορεί να σου κάνει και καλύτερη τιμή.Τα αποτελέσματα βγαίνουν σε ένα μήνα περίπου.Εγώ την πρώτη φορά που έδωσα τα δείγματα ήταν μετά από ωοληψία,το πρώτο την 6η μέρα μετά την ωοληψία και το δεύτερο την 8η,ο Νίκας δεν ήθελε να πάρω τίποτα,συνήθως παίρνουν utrogestan για μία βδομάδα.Τώρα που θα δώσω δείγμα κατά τις 24 Ιανουαρίου,επειδή θα παρακολουθούμε την ωορρηξία με υπέρηχο,μάλλον θα χρειαστεί να πάρω utrogestan,θα μου πει ακριβώς στο τηλέφωνο τί πρέπει να κάνω.Επίσης μια φίλη μου μου είπε να τον ρωτήσω,επειδή παίρνω κορτιζόνη,θεραπεία αιματολόγου και γενικά η κορτιζόνη φουντώνει τις φλεγμονές,αν μπορώ να πάρω κορτιζόνη μία βδομάδα πριν δώσω δείγμα για να δούμε αν επηρεάζει η λήψη της το ενδομήτριο.Θα ρωτήσω και τον ίδιο και τον γιατρό μου.Ελπίζω να σε κάλυψα.

Με καλυψες!! Καλή επιτυχία, να έφυγαν οι φλεγμονές και να έχεις ένα υγιές ενδομήτριο για εμφύτευση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

@Zeta.@nikonaΣας ευχαριστώ πάρα πολύ. Η επιτροπή δεν με αγχώνει διότι λόγω αφαίρεσης σαλπίγγων θα μας δώσουν την έγκριση πιστεύω . Εκτός από ορμονικές, στίγμα, σπερμοδιαγραμμα τι άλλες εξετάσεις έχετε κάνει; θρομβοφιλια η καρυοτυπο π. χ;; Ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν υπάρχει ιστορικό θρομβοφιλιας στην οικογένεια δε χρειάζεται αλλά εγώ θέλω ν'αποκλείσω κάθε ενδεχόμενο μιας αποτυχημένης εξωσωματικής. Χιονισμένες καλημέρες!!!! 

Κορίτσι εγώ προσωπικά θα σου πρότεινα να κάνει την εξέταση για τις θρομβοφιλίες. Η πρώτη μου εμβρυομεταφορά κατέληξε σε βιοχημική κύηση κ μετά έκανα την εξέταση όπου βγήκα θετική. Δεν είναι σίγουρο οτι οφείλεται σε αυτό, αλλά γιατί να το πάρεις ρίσκο. Είναι κατι πολύ συνηθισμένο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Zefi87 καλημερα. Εμας στο πρωτο κεντρο εξωδωμςτικης που ειχαμε επισκεφθει μας προτειναν απο την πρωτη επισκεψη να κανουμε αν θελουμε μια σειρα εξετασεων. Μεσα σε αυτες ηταν της κυστικης ινωσης και για τους δυο, θρομβοφιλια μονο για μενα και καρυοτυπο ζευγους. Οπότε τα καναμε ολα αυτα. 

@sansa συγγνωμη που πεταγομαι αλλα επειδη εχω ενα χρονια νοσημα που δημιουργει φλεγμονες στο γαστρεντερικο, οταν υπαρχει εξαρση παιρνω κορτιζονη για να υποχωρησουν οι φλεγμονες και αυτο φαινεται και απο τις αιματολογικες. 

Εσενα στο ειπε ο Νικας αυτο για την κορτιζονη και το φουντωμα των φλεγμονων?

Νομιζω οτι η κορτιζονη τις καταπολεμαει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa @satya κορίτσια κι εγώ μέσα στον Ιανουάριο θα προχωρήσω στην εξέταση του Νίκα. Ωστόσο εγώ εμφύτευση πέτυχα, αλλά μας ανησυχεί η αποβολή. Γι αυτό και ο γιατρός θέλει να τσεκάρει τυχόν φλεγμονές. Αυτό που με αγχώνει είναι η αναμονή για τα αποτελέσματα και στην συνέχεια ο χρόνος που θα δαπανηθεί για την τυχόν θεραπεία.....  Ηθελα να προχωρήσω άμεσα σε επόμενη εμβρυομεταφορά αλλά όλο αυτό μάλλον θα μας πάει πίσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι εγώ προσωπικά θα σου πρότεινα να κάνει την εξέταση για τις θρομβοφιλίες. Η πρώτη μου εμβρυομεταφορά κατέληξε σε βιοχημική κύηση κ μετά έκανα την εξέταση όπου βγήκα θετική. Δεν είναι σίγουρο οτι οφείλεται σε αυτό, αλλά γιατί να το πάρεις ρίσκο. Είναι κατι πολύ συνηθισμένο...

Ζέτα μου δεν έκανες αντιπηκτικές ?? Έχω την αντύπωση ότι τώρα πια όλοι οι εξωσωματικοί τις κάνουν, όχι μόνο για το ενδεχόμενο της θρομβοφιλίας αλλά και για καλύτερη αιμάτωση της μήτρας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Zefi87 καλημερα. Εμας στο πρωτο κεντρο εξωδωμςτικης που ειχαμε επισκεφθει μας προτειναν απο την πρωτη επισκεψη να κανουμε αν θελουμε μια σειρα εξετασεων. Μεσα σε αυτες ηταν της κυστικης ινωσης και για τους δυο, θρομβοφιλια μονο για μενα και καρυοτυπο ζευγους. Οπότε τα καναμε ολα αυτα. 

@sansa συγγνωμη που πεταγομαι αλλα επειδη εχω ενα χρονια νοσημα που δημιουργει φλεγμονες στο γαστρεντερικο, οταν υπαρχει εξαρση παιρνω κορτιζονη για να υποχωρησουν οι φλεγμονες και αυτο φαινεται και απο τις αιματολογικες. 

Εσενα στο ειπε ο Νικας αυτο για την κορτιζονη και το φουντωμα των φλεγμονων?

Νομιζω οτι η κορτιζονη τις καταπολεμαει. 

Nikona καλά κάνεις και λες τη γνώμη σου,αλλά αυτό για την κορτιζόνη δε μου το είπε μόνο ο Νικας,αλλά και ο γιατρός μου που τον εμπιστεύομαι απόλυτα.Το ξέρουν και άλλες κοπέλες που έχουν κάνει την εξέταση.Βοηθάει στην εμφύτευση η κορτιζόνη και στα αυτοανοσα,αλλά αν υπάρχει φλεγμονή την φουντώνει,μου το έχουν διευκρινίσει.Τώρα τί να σου πω βρε κορίτσι.Πάντως μου έχουν πει επίσης ότι επηρεάζει το ενδομήτριο,ο Νικας μου είχε πει γιατί παίρνεις κορτιζόνη και του είπα έχω αυτοανοσο,η αιματολογος μου είπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@sansa @satya κορίτσια κι εγώ μέσα στον Ιανουάριο θα προχωρήσω στην εξέταση του Νίκα. Ωστόσο εγώ εμφύτευση πέτυχα, αλλά μας ανησυχεί η αποβολή. Γι αυτό και ο γιατρός θέλει να τσεκάρει τυχόν φλεγμονές. Αυτό που με αγχώνει είναι η αναμονή για τα αποτελέσματα και στην συνέχεια ο χρόνος που θα δαπανηθεί για την τυχόν θεραπεία.....  Ηθελα να προχωρήσω άμεσα σε επόμενη εμβρυομεταφορά αλλά όλο αυτό μάλλον θα μας πάει πίσω....

Κορίτσι και εγώ είχα μείνει έγκυος φυσιολογικά το 2015 μετά την πρώτη εξωσωματική.Αλλά δυστυχώς εξωμητριο.Από τότε τίποτα.Ο Νικας που μου βρήκε χρόνια φλεγμονή μου είπε ότι αυτό ευθυνοταν για το εξωμητριο και επίσης για το ότι πολύ καλά έμβρυα δεν εμφυτευονταν.Κάνε υπομονή για το αποτέλεσμα,μη βιαστείς,καλύτερα να περιμένεις ενα μήνα για να είσαι σίγουρη.Φίλη που έκανε εξωσωματικες είχε πετύχει εμφύτευση,αλλά ήταν βιοχημική.Κάνει την απλή βιοψία ενδομητρίου,βρέθηκε ήπια ενδομητριτιδα,έκανε για ενα μήνα τη θεραπεία που κάνω εγώ με αντιβίωση και πλύσεις,κάνει ετ και μένει έγκυος.Δεν είναι τυχαίο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Ζέτα μου δεν έκανες αντιπηκτικές ?? Έχω την αντύπωση ότι τώρα πια όλοι οι εξωσωματικοί τις κάνουν, όχι μόνο για το ενδεχόμενο της θρομβοφιλίας αλλά και για καλύτερη αιμάτωση της μήτρας.

Έκανα Εμμανουηλ μου prolutex κ μετά ομως μου δώσανε κ inohep.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Nikona καλά κάνεις και λες τη γνώμη σου,αλλά αυτό για την κορτιζόνη δε μου το είπε μόνο ο Νικας,αλλά και ο γιατρός μου που τον εμπιστεύομαι απόλυτα.Το ξέρουν και άλλες κοπέλες που έχουν κάνει την εξέταση.Βοηθάει στην εμφύτευση η κορτιζόνη και στα αυτοανοσα,αλλά αν υπάρχει φλεγμονή την φουντώνει,μου το έχουν διευκρινίσει.Τώρα τί να σου πω βρε κορίτσι.Πάντως μου έχουν πει επίσης ότι επηρεάζει το ενδομήτριο,ο Νικας μου είχε πει γιατί παίρνεις κορτιζόνη και του είπα έχω αυτοανοσο,η αιματολογος μου είπε.

Ναι σανσα, φυσικα. Δεν ειμαι γιατρος. Και απλα παρεθεσα την προσωπικη μου εμπειρια.

Προφανως ο Νικας κι ο γιατρος σου ξερουν τι λενε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε ολα τα κοριτσια. Καλή και ευλογημένη χρόνια να έχουμε και να δούμε σύντομα πολλές θετικές χοριακες και κοιλιτσες να φουσκωνουν.

Εγώ όπως τα ξερετε στην αναμονη για την επόμενη Τρίτη που μας είπε ο γιατρός να πάμε για υπέρηχο να ακούσουμε καρδιά και έχω τρομερή αγωνία. Φοβαμαι μήπως κατι στραβώσει. 

@antzy9 Καλή μου λυπάμαι πολύ.  Δεν ξέρω τι μπορώ να πω για να απαλυνω τον πόνο σου. Μην σταματήσεις να παλεύεις. Ποτέ δεν ξέρεις. Μπορεί η επόμενη φορά να είναι τυχερή. Σου εύχομαι ψυχική ηρεμία και κουράγιο. Όλα να πάνε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τώρα συνηλθα κράτησε ώρα το χειρουργείο,εχω εστίες ενδομητριωσης.μου είπε ότι τις καυτηριασε αλλά θα πάρω ενεσεις για δύο μήνες για να θεραπευτεί.ξερετε κάτι γι αυτό;αγχωθηκα πολύ.τελικα έκανα κ υστεροσκοπηση μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μου τώρα συνηλθα κράτησε ώρα το χειρουργείο,εχω εστίες ενδομητριωσης.μου είπε ότι τις καυτηριασε αλλά θα πάρω ενεσεις για δύο μήνες για να θεραπευτεί.ξερετε κάτι γι αυτό;αγχωθηκα πολύ.τελικα έκανα κ υστεροσκοπηση μαζί.

Περαστικά κοπέλα μου. Σιδερενια. Να συνέλθεις σύντομα. Όλα να πάνε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μου τώρα συνηλθα κράτησε ώρα το χειρουργείο,εχω εστίες ενδομητριωσης.μου είπε ότι τις καυτηριασε αλλά θα πάρω ενεσεις για δύο μήνες για να θεραπευτεί.ξερετε κάτι γι αυτό;αγχωθηκα πολύ.τελικα έκανα κ υστεροσκοπηση μαζί.

Καλη αναρρωση μπλουμπλου. Με αυυες τις ενεσεις δεν θα εχεις περιοδο για ενα μικρο διαστημα, κατι που βοηθάει στο να μην επανεμφανιστουν οι εστιες ενδομητριωσης. 

Οπότε μετά θα προχωρήσετε στην επομενη προσπαθεια σας. 

Πώς αισθάνεσαι τωρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μου τώρα συνηλθα κράτησε ώρα το χειρουργείο,εχω εστίες ενδομητριωσης.μου είπε ότι τις καυτηριασε αλλά θα πάρω ενεσεις για δύο μήνες για να θεραπευτεί.ξερετε κάτι γι αυτό;αγχωθηκα πολύ.τελικα έκανα κ υστεροσκοπηση μαζί.

Μπλουμπλουκα και εσύ ενδομητριωση? Από εδώ μέσα έχω εγώ και η Νικονα σίγουρα. Δεν ξέρω ποία άλλη κοπέλα. Εάν σου είπε ηπιου βαθμού μην στεναχωριέσαι καθόλου. Εγώ έχω πολύ επιθετική και γι αυτό έχω κάνει ήδη 2 λαπαροσκόπησεις. 

Οι ενέσεις είναι μάλλον αρβεκαπ που θα σου δώσει για να είσαι σε βάλει σε τεχνητη εμμηνόπαυση. 2 μήνες εάν σου είπε είσαι καλά. Εγώ έκανα 6 μήνες και περίοδος μου ήρθε στους 8 μήνες... 

Πάντως κάτι βρέθηκε! Που βρέθηκαν οι εστίες ξέρεις? Ωοθηκες?Για τις σαλπιγγες τι είπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Rinaki88 με το καλο. Ολα θα ειναι καλα. 

Σ ευχαριστώ γλυκιά μου. Προσπαθώ να ηρεμήσω γιατί δεν μπορώ να βγάλω εννιά μήνες έτσι. Αλλά μέχρι να ακούσω καρδούλα έχω τεράστιο άγχος. Δεν έχω και πολύ σπουδαία συμπτώματα οπότε δεν ξέρω αν συνεχίζω καλά ή αν κτίριο στραβώσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Κορίτσια μου τώρα συνηλθα κράτησε ώρα το χειρουργείο,εχω εστίες ενδομητριωσης.μου είπε ότι τις καυτηριασε αλλά θα πάρω ενεσεις για δύο μήνες για να θεραπευτεί.ξερετε κάτι γι αυτό;αγχωθηκα πολύ.τελικα έκανα κ υστεροσκοπηση μαζί.

Άντε μπράβο κοριτσάκι, περαστικά!!! Μάλλον arvekap εννοείς ... Όλα καλά, μάλλον ελυσες το θέμα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...