Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω πάντα σε εξωσωματική κάνουν ορμονολογικές κατά την διαδικασία?

Ναι μαριλια μου μετράμε οιστραδιολη και προγεστερόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω πάντα σε εξωσωματική κάνουν ορμονολογικές κατά την διαδικασία?

Ναι μαριλια μου μετράμε οιστραδιολη και προγεστερόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια έφτασε η μέρα,αύριο στις 14,30 το μεσημέρι θα δώσω το δείγμα για την επανεξέταση του Νίκα.Ο θεός βοηθός.Άντε να τελειώνει και αυτό,ελπίζω μόνο να το αντέξω.

καλη επιτυχία!!! Είναι η εβδομάδα των ευχαριστων νέων αυτή! Εύχομαι να μην πονέσεις αύριο! Αλλά μην φοβάσαι τον πόνο! Να είναι τα αποτελέσματα καλά και να προχωρήσετε σε εμβρυομεραφορα και εσείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω πάντα σε εξωσωματική κάνουν ορμονολογικές κατά την διαδικασία?

Δεν κάνουν όλοι οι γιατροί από όσο ξέρω. Όμως οι περισσότεροι κάνουν μαζί με τον υπέρηχο και αιματολογικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η jazz είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Από δω και κάτω όλα ανέφελα!!!!

Ευχαριστώ πολύ!!! Γρήγορα ευχάριστα κ σε σένα εύχομαι!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια έφτασε η μέρα,αύριο στις 14,30 το μεσημέρι θα δώσω το δείγμα για την επανεξέταση του Νίκα.Ο θεός βοηθός.Άντε να τελειώνει και αυτό,ελπίζω μόνο να το αντέξω.

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Θα το αντέξεις κ όλα θα πάνε καλά!!! Θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου. Δύναμη κ αισιοδοξία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz ευχαριστώ για την ευχή! Χοριακη μας έχουν δώσει στις 01/02 την άλλη Παρασκευη... Ανταποδίδω την ευχή για μία δεύτερη εμβρυομεταφορα σύντομα! Να παχύνει το ενδομητριο να προχωρήσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι,με έπιασε λίγο μια  στεναχώρια,γιατί θα πάω μόνη μου ο άντρας μου θα δουλεύει.Σε όλα τα δύσκολα μόνη βρε κορίτσι.Ας ελπίσουμε να μη πονέσω όπως την προηγούμενη φορά.

Αχ βρε Σανσα μου...κανε ενα ακομη κουραγιο...εχεις τοση δυναμη μετα απο ολα αυτα που εχεις περασει! Ολα θα πανε καλα! Και εκεινη την ωρα να σκεφτεσαι οτι ολα αυτα σε φερνουν πιο κοντα στον στοχο σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sansa είπε:

Σ ευχαριστώ κορίτσι,με έπιασε λίγο μια  στεναχώρια,γιατί θα πάω μόνη μου ο άντρας μου θα δουλεύει.Σε όλα τα δύσκολα μόνη βρε κορίτσι.Ας ελπίσουμε να μη πονέσω όπως την προηγούμενη φορά.

Καλή επιτυχία Σάνσα μου. Εύχομαι να πάνε καλά όλα αύριο και ακόμα καλύτερα αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa Σανσούλι σε σκεφτόμουν ! Καλή επιτυχία για σήμερα !!!!!!!! :x

@Magaiver καλή αναμονή ! Εύχομαι τεράστια χοριακή !!!!!!!!!!!  :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μου καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Να έχεις καλά αποτελέσματα κ να σου κυλήσουν όλα θετικα❤️. Θα εχουμε τη σκέψη μας μαζί σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa περιμενουμε νεα!

@Magaiver μου τι κανεις εσυ? Τι οδηγιες σου εδωσε ο γιατρος τωρα για τις πρωτες ημερες της αναμονης?

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου πότε με το καλο ξεκινας την διεγερση??? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια τι σκληρος που ειναι ο κοσμος της εξωσωματικης!!! σε αυτη μου την προσπαθεια πηγα σε  εξωσωματικη με δικη μου εμβρυολογο και οχι του κεντρου κ φυσικα τον εξωσωματικο που θεωρουνται κ οι δυο κορυφες στο μεγαλυτερο ιδιωτικο μαιευτηριο της χωρας....αποτελεσμα??? τους χρυσοπληρωσα διοτι βεβαιως δεν πηγα τσαμπα κ τωρα που σκεφτομαστε ποια η πορεια μας απο εδω κ περα εξαφανιστηκαν κ οι δυο...με εμπαιζουν απο τις 2 ιανουαριου......δηλ  μια ξεπετα ημουν???? τι ξεφτιλα!!! ειπα κ εγω να μην αλλαξω να συνεχισω με τους ιδιους...που αν δεν υπηρχαμε εμεις οι ασθενεις θα ηταν μηδενικα ολοι τους...εμεις τους κανουμε μεγαλογιατρους!!!! με αλλα λογια σε αυτη τη κρισιμη φαση εχασα τον ιανουαριο, χανω κ τον φεβρουαριο διοτι ξεμεινα απο γιατρο!!γιατι ο καινουργιος σιγουρα θα πει ορμονικες νεες οταν αδιαθετησω!!!οποτε παλι να παω αθηνα παλι λεφτα απο την αρχη!!! κ τωρα ψαξιμο....το απογευμα εχω μια συναντηση για να μου προτεινουν....σκετη απογοητευση!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

βρε κοριτσια τι σκληρος που ειναι ο κοσμος της εξωσωματικης!!! σε αυτη μου την προσπαθεια πηγα σε  εξωσωματικη με δικη μου εμβρυολογο και οχι του κεντρου κ φυσικα τον εξωσωματικο που θεωρουνται κ οι δυο κορυφες στο μεγαλυτερο ιδιωτικο μαιευτηριο της χωρας....αποτελεσμα??? τους χρυσοπληρωσα διοτι βεβαιως δεν πηγα τσαμπα κ τωρα που σκεφτομαστε ποια η πορεια μας απο εδω κ περα εξαφανιστηκαν κ οι δυο...με εμπαιζουν απο τις 2 ιανουαριου......δηλ  μια ξεπετα ημουν???? τι ξεφτιλα!!! ειπα κ εγω να μην αλλαξω να συνεχισω με τους ιδιους...που αν δεν υπηρχαμε εμεις οι ασθενεις θα ηταν μηδενικα ολοι τους...εμεις τους κανουμε μεγαλογιατρους!!!! με αλλα λογια σε αυτη τη κρισιμη φαση εχασα τον ιανουαριο, χανω κ τον φεβρουαριο διοτι ξεμεινα απο γιατρο!!γιατι ο καινουργιος σιγουρα θα πει ορμονικες νεες οταν αδιαθετησω!!!οποτε παλι να παω αθηνα παλι λεφτα απο την αρχη!!! κ τωρα ψαξιμο....το απογευμα εχω μια συναντηση για να μου προτεινουν....σκετη απογοητευση!!!!!!

Αντζυ μου να ξέρες πόσο σε νιώθω,αλλα εμείς τους έχουμε κάνει έτσι γιατί πάμε τους τα σπάνε χωρίς να μιλάμε,κι όταν μιλάμε κ βλέπουν ότι κάπου δεν τους παιρνει τη κάνουν με ελαφρά.κι εγώ αυτό έζησα όλα καλά κι όλα ωραία και χαχα κ χουχου όταν άρχισα κ ψαχνομουνα κ πήγαινα με αυστηρό ύφος κ ρωτούσα άρχισαν να με αποφεύγουν γιατί δεν με είχαν κ ανάγκη από πίσω υπήρχαν άλλες τόσες που κ θα τους τα έκανε κ θα συνεχίσουν να μη μιλάνε.αν όλες οι γυναίκες δε ντρεπόταν να μιλήσουν γι αυτά θα είχε γίνει εξέγερση αλλά αυτοί γνωρίζουν πολύ καλα το παιχνίδι της βιομηχανίας που λέγεται εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

βρε κοριτσια τι σκληρος που ειναι ο κοσμος της εξωσωματικης!!! σε αυτη μου την προσπαθεια πηγα σε  εξωσωματικη με δικη μου εμβρυολογο και οχι του κεντρου κ φυσικα τον εξωσωματικο που θεωρουνται κ οι δυο κορυφες στο μεγαλυτερο ιδιωτικο μαιευτηριο της χωρας....αποτελεσμα??? τους χρυσοπληρωσα διοτι βεβαιως δεν πηγα τσαμπα κ τωρα που σκεφτομαστε ποια η πορεια μας απο εδω κ περα εξαφανιστηκαν κ οι δυο...με εμπαιζουν απο τις 2 ιανουαριου......δηλ  μια ξεπετα ημουν???? τι ξεφτιλα!!! ειπα κ εγω να μην αλλαξω να συνεχισω με τους ιδιους...που αν δεν υπηρχαμε εμεις οι ασθενεις θα ηταν μηδενικα ολοι τους...εμεις τους κανουμε μεγαλογιατρους!!!! με αλλα λογια σε αυτη τη κρισιμη φαση εχασα τον ιανουαριο, χανω κ τον φεβρουαριο διοτι ξεμεινα απο γιατρο!!γιατι ο καινουργιος σιγουρα θα πει ορμονικες νεες οταν αδιαθετησω!!!οποτε παλι να παω αθηνα παλι λεφτα απο την αρχη!!! κ τωρα ψαξιμο....το απογευμα εχω μια συναντηση για να μου προτεινουν....σκετη απογοητευση!!!!!!

Έχεις πολύ δίκιο να απογοητευεσαι. Δυστυχώς όπου παίζονται τόσο μεγάλα χρηματικά ποσα, οι διαδικασίες/καταστάσεις χάνουν ένα κομμάτι ανθρωπιάς. Δημιουργείται κλίμα αδιαφορίας και αισθάνεσαι ότι είσαι προϊόν μεταχείρισης. Για να καταλάβω ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα τους? Δεν θέλουν να σε αναλάβουν? Δεν θέλει να σηκώσει καν το τηλέφωνο όταν καλείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona δεν έχω κάποιες περιοριστικες οδηγίες. Όλα επιτρέπονται άλλα με προσοχή και μετρο. Ακόμα και ήπια γυμναστικη ή επαφές και αυτά τα γράφει ότι επιτρέπονται στο χαρτί με τις οδηγίες. Έτσι είπε ο γιατρός γιαυτο και εμείς μεθαύριο θα πετάξουμε με το αεροπλάνο για πίσω. Αλλιώς θα αλλάζαμε τα εισιτήρια μας! Ένα πράγμα που με ανησυχεί λιγο είναι ότι σήμερα είδα λιγο αίμα στα δάκτυλα του χεριού μου ενώ δεν κόπηκα κάπου... ?

@Bloublou85 πήγατε στον γιατρό για έλεγχο?

@sansa πως αισθάνεσαι? Είναι σκληρό που πρέπει να είσαι μόνη σου χωρίς τον σύντροφό σου σε αυτή την διαδικασία (ειδικά αφού λες ότι είναι και επώδυνη). Κουράγιο! Περιμένουμε τα νέα σού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver ναι πήγα ευχαριστώ.ειναι 5,9 το ενδομητριο πήρα το γιατρό κ μου είπε ότι στην ουσία βρίσκομαι στη πέμπτη μέρα και όχι στη δέκατη,δηλ μετράμε σαν πρώτη τη μέρα που ξεκίνησα τα χάπια οπότε έχω ακόμα αυξησαμε κ τη δόση.το αιματακι μη σε ανησυχεί ίσως είναι από κάποιο τοίχωμα στην εμβρυομεταφορα μου είχαν πει συμβαίνει κάποιες φορές αλλά για καλό κ για κακό καντους μία ερώτηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Magaiver ναι πήγα ευχαριστώ.ειναι 5,9 το ενδομητριο πήρα το γιατρό κ μου είπε ότι στην ουσία βρίσκομαι στη πέμπτη μέρα και όχι στη δέκατη,δηλ μετράμε σαν πρώτη τη μέρα που ξεκίνησα τα χάπια οπότε έχω ακόμα αυξησαμε κ τη δόση.το αιματακι μη σε ανησυχεί ίσως είναι από κάποιο τοίχωμα στην εμβρυομεταφορα μου είχαν πει συμβαίνει κάποιες φορές αλλά για καλό κ για κακό καντους μία ερώτηση.

Καταλάβα... Άρα έχει λίγο δρόμο ακόμα μέχρι να παχύνει όσο χρειάζεται.. Πόσες μέρες μέτα θα σε ξαναδεί? Την άλλη εβδομάδα μάλλον η εμβρυομεταφορα. Σωστά?

Δεν έχω αίμα από κάτω. Το χέρι μου μάτωσε ξαφνικά... Προς το παρόν δεν ανησυχώ πολύ. Εάν το ξαναδώ θα τηλεφωνήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Καταλάβα... Άρα έχει λίγο δρόμο ακόμα μέχρι να παχύνει όσο χρειάζεται.. Πόσες μέρες μέτα θα σε ξαναδεί? Την άλλη εβδομάδα μάλλον η εμβρυομεταφορα. Σωστά?

Δεν έχω αίμα από κάτω. Το χέρι μου μάτωσε ξαφνικά... Προς το παρόν δεν ανησυχώ πολύ. Εάν το ξαναδώ θα τηλεφωνήσω...

Αα νόμιζα από κάτω Α στο καλό!εντάξει για τα χέρια δε μας νοιάζει.μου είπε σε πέντε μέρες πάλι υπέρηχο,ελπιζω να είναι την άλλη βδομάδα ναι.αυριο θα βγουν κ τα αποτελέσματα απ τις ορμονες,τον ρωτησα κ μου είπε ότι πρέπει να είναι κάτω από 1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Αα νόμιζα από κάτω Α στο καλό!εντάξει για τα χέρια δε μας νοιάζει.μου είπε σε πέντε μέρες πάλι υπέρηχο,ελπιζω να είναι την άλλη βδομάδα ναι.αυριο θα βγουν κ τα αποτελέσματα απ τις ορμονες,τον ρωτησα κ μου είπε ότι πρέπει να είναι κάτω από 1.

Κάτω από 1 η προγεστερονη εννοείς. Σωστά? Σε 5 μέρες δηλαδή Σάββατο θα πας ξανά? Αντε να κάνεις και εσύ μεταφορά να είμαστε παρεουλα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Κάτω από 1 η προγεστερονη εννοείς. Σωστά? Σε 5 μέρες δηλαδή Σάββατο θα πας ξανά? Αντε να κάνεις και εσύ μεταφορά να είμαστε παρεουλα!?

Ναι ναι αυτός ο εφιάλτης ή προγεστερόνη αν κ μου είπε οτι θα είναι χαμηλή δεν υπάρχει περίπτωση.δε ξέρω που θα βρω γιατρό σαββατο θα πρέπει να το κοιτάξω.αντε μακάρι να σ ακολουθήσω να πάρουμε καλά νέα τώρα τον φλεβαρη που είναι κ ερωτικός μήνας θα είναι ερωτιαρικα τα εμβρυα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,πριν λίγο γύρισα.Εντάξει δεν υπάρχει,πόνεσα πάρα πολύ,κυρίως μέχρι να μπει αυτός ο καθετήρας,είναι αρκετά μεγάλος.Η γραμματέας του γιατρού μου μου κρατούσε το χέρι και προσπαθούσε να με κάνει να ξεχαστώ.Αλλά ο πόνος πόνος.Πήρα ένα υπόθετο,δύο παυσίπονα από το στόμα και μία ένεση που μου έκανε ο γιατρός μου.Ταλαιπωρία μεγάλη.Μόλις τελείωσαμε άρχισα να πονάω και κάθισα για κανά δεκάλεπτο να δράσει το panadol που πήρα,ευτυχώς μετά ήμουνα καλύτερα.Τώρα την Παρασκευή θα πάρω τον Νίκα τηλέφωνο να μου πει πώς το είδε με μια ματιά το δείγμα,αν υπάρχει η φλεγμονή και λεπτομέρειες για το πότε θα είναι έτοιμο.Τί έχω τραβήξει βρε κορίτσια,εύχομαι να αξίζει όλο αυτό τον κόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...