Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Απ ότι μου ειπατε κ διαβασα,η προγεστερόνη πριν ξεκινήσουμε να παίρνουμε εμείς πρέπει να είναι μέχρι 1.αλλιως αν έχει αρχίσει να ανεβαινει πριν ξεκινήσουμε εμείς θα είναι σε ασυμβατοτητα με τα εμβρυα.αυτο ισχύει είτε κάνεις εμβρυομεταφορα μετά από διέγερση είτε με κατεψυγμενα.κ ναι ο γιατρός όταν τον έπαιρνα κ έλεγα πήγε τόσο ή προγεστερόνη δεν έδινε σημασία,οταν απέτυχα κ πηγα να μιλήσουμε μου λέει Α βλέπω είχες και ανεβασμένη προγεστερόνη.και ή δεύτερη γιατρός που με παρακολουθουσε μου λέει πήγαινε κάνε εμβρυομεταφορα με ανεβασμένη προγεστερόνη,με πεσμένο ενδομητριο γιατί μία φίλη της λέει πρόσφατα εμεινε.αν αυτοί οι 2-3 λένε κάνε εμβρυομεταφορα με τόση προγεστερόνη τότε αναιρούν τους υπόλοιπους χίλιους που λένε όχι

Τι να σου πω. Εσυ ξερεις. 

Εγω ιατρικες γνωσεις δεν εχω για να ξερω ποση ακριβως πρεπει να ειναι η προγεστερονη αναλογα καθε φορα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,τί κάνετε;Να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε.Το μενοπουρ όταν το κάνουμε ανάμειξη,σκόνη και διάλυμα θέλει ψυγείο;Στο κέντρο επιμένουν ότι πριν την ανάμειξη θέλει ψυγείο  και μετά όχι,τους το έχει πει το φαρμακείο και η εταιρεία.Ο γυναικολόγος μου εκτός κέντρου λέει ψυγείο.Με έχουν μπερδέψει.Εσείς τί γνωρίζετε;Και κάτι άλλο,εγώ έχω χασιμοτο και υψηλά αντισώματα,μετά από θεραπεία της αιματολογου παίρνω κορτιζόνη και ενέσεις clexan.Μία φίλη που τα έχει ψάξει όλα λόγω πολλών εξωσωματικων που έχει κάνει επιμένει ότι η κορτιζόνη χαλάει το ενδομήτριο και δε πρέπει να πάρω,αλλά εγώ πιστεύω τη θεραπεία της αιματολογου,τί γνώμη έχετε βρε κορίτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,τί κάνετε;Να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε.Το μενοπουρ όταν το κάνουμε ανάμειξη,σκόνη και διάλυμα θέλει ψυγείο;Στο κέντρο επιμένουν ότι πριν την ανάμειξη θέλει ψυγείο  και μετά όχι,τους το έχει πει το φαρμακείο και η εταιρεία.Ο γυναικολόγος μου εκτός κέντρου λέει ψυγείο.Με έχουν μπερδέψει.Εσείς τί γνωρίζετε;Και κάτι άλλο,εγώ έχω χασιμοτο και υψηλά αντισώματα,μετά από θεραπεία της αιματολογου παίρνω κορτιζόνη και ενέσεις clexan.Μία φίλη που τα έχει ψάξει όλα λόγω πολλών εξωσωματικων που έχει κάνει επιμένει ότι η κορτιζόνη χαλάει το ενδομήτριο και δε πρέπει να πάρω,αλλά εγώ πιστεύω τη θεραπεία της αιματολογου,τί γνώμη έχετε βρε κορίτσια;

Καλησπέρα σάνσα μου. Εγώ δεν είχα ρωτήσει ποτέ δεν το είχα σκεφτεί. Θεώρησα ότι εφόσον πριν την ανάμειξη τα είχα ψυγείο και τη δόση που απέμενε μετά την ανάμειξη ότι έπρεπε να την έχω ψυγείο. Όλα πήγαν καλά δεν είχα κανένα πρόβλημα. Δηλαδή σου είπαν ότι ΠΡΕΠΕΙ να είναι εκτός ψυγείου ή ότι απλά δεν παίζει ρόλο αν την αφήσεις έξω;

΄Οσον αφορά την κορτιζόνη εγώ πιστεύω ότι καλύτερα είναι να ακούσεις το γιατρό σου και όχι τη φίλη σου, όσες εξ και αν έχει κάνει και όσο καλές προθέσεις και να έχει. Οι γιατροί όπως και να έχει σίγουρα ξέρουν περισσότερα από εμάς, όσο και να τα ψάνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,τί κάνετε;Να σας ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε.Το μενοπουρ όταν το κάνουμε ανάμειξη,σκόνη και διάλυμα θέλει ψυγείο;Στο κέντρο επιμένουν ότι πριν την ανάμειξη θέλει ψυγείο  και μετά όχι,τους το έχει πει το φαρμακείο και η εταιρεία.Ο γυναικολόγος μου εκτός κέντρου λέει ψυγείο.Με έχουν μπερδέψει.Εσείς τί γνωρίζετε;Και κάτι άλλο,εγώ έχω χασιμοτο και υψηλά αντισώματα,μετά από θεραπεία της αιματολογου παίρνω κορτιζόνη και ενέσεις clexan.Μία φίλη που τα έχει ψάξει όλα λόγω πολλών εξωσωματικων που έχει κάνει επιμένει ότι η κορτιζόνη χαλάει το ενδομήτριο και δε πρέπει να πάρω,αλλά εγώ πιστεύω τη θεραπεία της αιματολογου,τί γνώμη έχετε βρε κορίτσια;

Εγώ ψυγείο το είχα έτσι μου είχαν πει από το κέντρο.για τη κορτιζόνη δε γνωρίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sansa μου δεν γνωριζω κατι διοτι δεν ετυχε να χρησιμοποιησω ποτέ με νοπούρ.

 

@Bloublou85 θα ηθελα να σου πω και κατι τελευταιο. Ανοιξα τον φακελο μου και κοιταξα τι τιμες αναφορας δινει το εργαστηριο που πηγαινω εγω. Δινει λοιπον για την προγεστερονη και την ωοθηλακική φάση απο 0,2 έως 1,5. Για μενα αυτο λεει κατι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@sansa μου δεν γνωριζω κατι διοτι δεν ετυχε να χρησιμοποιησω ποτέ με νοπούρ.

 

@Bloublou85 θα ηθελα να σου πω και κατι τελευταιο. Ανοιξα τον φακελο μου και κοιταξα τι τιμες αναφορας δινει το εργαστηριο που πηγαινω εγω. Δινει λοιπον για την προγεστερονη και την ωοθηλακική φάση απο 0,2 έως 1,5. Για μενα αυτο λεει κατι. 

 

Νικονα μου τελικά είναι μπέρδεμα με τα εργαστήρια. Το δικό μου επειδή βρήκα το μαιλ λέει μέχρι1.2 στην παραγωγική φάση. Πιστεύω ότι έχουν τιμές ανάλογα με μεθόδο μέτρησης ή με ποσοστό απόκλισης της μεθόδου. Γιατί έχω δει και σε άλλες τιμές να δίνουν μικροδιαφορές στις φυσιολογικές. Πχ αμη και χοριακη.

Νομίζω απλά ότι τώρα δε θα πάρει φάρμακα και θα είναι ούτως ή άλλως χαμηλά. 

@Bloublou85 μπλουμπλουκα μην κοιτάς πίσω. Να είσαι αισιόδοξη. Όλα θα πάνε καλά τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@sansa μου δεν γνωριζω κατι διοτι δεν ετυχε να χρησιμοποιησω ποτέ με νοπούρ.

 

@Bloublou85 θα ηθελα να σου πω και κατι τελευταιο. Ανοιξα τον φακελο μου και κοιταξα τι τιμες αναφορας δινει το εργαστηριο που πηγαινω εγω. Δινει λοιπον για την προγεστερονη και την ωοθηλακική φάση απο 0,2 έως 1,5. Για μενα αυτο λεει κατι. 

 

Σε μένα γραφει έως 1,2 λογικά κάθε εργαστήριο δίνει διαφορετικές τιμές,το μόνο σίγουρο είναι ότι το ιδανικό είναι να έχεις μέχρι 1 γιατί αυτό το γράφουν παντού κ μου το είχαν πει κι από το προηγούμενο κέντρο.απ όσο έχω ακούσει συνήθως αν δουν πανω απο 1,5 τους ακυρώνουν τους κύκλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα! Εγώ πάλι δεν παίρνω κορτιζόνη με αυτον το γιατρό καθολου μόνο salospir.

Σαλοσπιρ κι εγώ θα πάρω μετά την εμβρυομεταφορα όμως... Αυτό με την προγεστερόνη μεγάλο θέμα.  Κι εγώ νομίζω ότι ιδανικά την θέλουν κάτω από 1...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Σαλοσπιρ κι εγώ θα πάρω μετά την εμβρυομεταφορα όμως... Αυτό με την προγεστερόνη μεγάλο θέμα.  Κι εγώ νομίζω ότι ιδανικά την θέλουν κάτω από 1...

Αύριο έχεις ξανά υπέρηχο?Εσύ τι μετράς τη προγεστερόνη?έχει γίνει ο φόβος κι ο τρόμος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Αύριο έχεις ξανά υπέρηχο?Εσύ τι μετράς τη προγεστερόνη?έχει γίνει ο φόβος κι ο τρόμος μου.

Αύριο θα ξαναμετρησω αγάπη.. το μεσημέρι θα ξέρω.. 2η μέρα που πήγα για να ξεκινήσω προετοιμασία είχα 0.33 και λέει φυσ. τιμές <1,40.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Αύριο θα ξαναμετρησω αγάπη.. το μεσημέρι θα ξέρω.. 2η μέρα που πήγα για να ξεκινήσω προετοιμασία είχα 0.33 και λέει φυσ. τιμές <1,40.. 

Εμενα δε μ έστειλε καθόλου μου είπε να ξεκινησω προετοιμασία,μαλλον επειδή ημουνα από το χειρουργείο.αντε να δούμε θα πάω κι εγώ τη τρίτη για όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κ καλή μας εβδομάδα!!! @Magaiver μου καλή επιτυχία κοριτσάκι μου!!! Να καλοδεχτεις τα εμβρυάκια σου κ να έχεις αυτή τη φορά ευχάριστα αποτελέσματα!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια! Αυτή η εβδομάδα έχει αγωνίες για πολλές από εμάς! Ελπίζω να μας επιφυλάσσει μόνο χαρές!!! 

@nikona @Zeta. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια ? Σε δύο μέρες θα ξέρουμε και για εσάς Ζετακι και μετά θα χαλαρώσετε απόλυτα και θα έχουμε εκτός από της Νικόνας τον μπέμπη και το δικό σας το μωράκι να μοιράσουμε στο νυφοπάζαρο του φόρουμ!? Παρεμπιπτόντως το φυλο κανονικά ποτέ θα το μάθετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Αυτή η εβδομάδα έχει αγωνίες για πολλές από εμάς! Ελπίζω να μας επιφυλάσσει μόνο χαρές!!! 

@nikona @Zeta. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια ? Σε δύο μέρες θα ξέρουμε και για εσάς Ζετακι και μετά θα χαλαρώσετε απόλυτα και θα έχουμε εκτός από της Νικόνας τον μπέμπη και το δικό σας το μωράκι να μοιράσουμε στο νυφοπάζαρο του φόρουμ!? Παρεμπιπτόντως το φυλο κανονικά ποτέ θα το μάθετε?

Με το καλό Mag. Άντε σε 10-12 μερούλες να έχουμε και Magaiverakia να μοιράζουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Αυτή η εβδομάδα έχει αγωνίες για πολλές από εμάς! Ελπίζω να μας επιφυλάσσει μόνο χαρές!!! 

@nikona @Zeta. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια ? Σε δύο μέρες θα ξέρουμε και για εσάς Ζετακι και μετά θα χαλαρώσετε απόλυτα και θα έχουμε εκτός από της Νικόνας τον μπέμπη και το δικό σας το μωράκι να μοιράσουμε στο νυφοπάζαρο του φόρουμ!? Παρεμπιπτόντως το φυλο κανονικά ποτέ θα το μάθετε?

Τωρα με την εξεταση αυτη θα μαθουν μαλλον και το φυλο το Ζετάκι! 

Τουλαχιστον μια φιλη μου που την εκανε δυο φορες αυτην την εξεταση και τις δυο τους ειπαν και το φυλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Αύριο έχεις ξανά υπέρηχο?Εσύ τι μετράς τη προγεστερόνη?έχει γίνει ο φόβος κι ο τρόμος μου.

Τελικά είδα τις οδηγίες της αιματολογου και έπρεπε να ξεκινήσω κι εγώ σαλοσπιρ μετά την περίοδο! Δεν πειράζει έχασα 5-6 μέρες.. σήμερα <0,21 η προγεστερόνη... Αλλά το ενδομήτριο κόλλησε.. 6,3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Αυτή η εβδομάδα έχει αγωνίες για πολλές από εμάς! Ελπίζω να μας επιφυλάσσει μόνο χαρές!!! 

@nikona @Zeta. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια ? Σε δύο μέρες θα ξέρουμε και για εσάς Ζετακι και μετά θα χαλαρώσετε απόλυτα και θα έχουμε εκτός από της Νικόνας τον μπέμπη και το δικό σας το μωράκι να μοιράσουμε στο νυφοπάζαρο του φόρουμ!? Παρεμπιπτόντως το φυλο κανονικά ποτέ θα το μάθετε?

Με το καλό να τα δεχτείς @Magaiver!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Τελικά είδα τις οδηγίες της αιματολογου και έπρεπε να ξεκινήσω κι εγώ σαλοσπιρ μετά την περίοδο! Δεν πειράζει έχασα 5-6 μέρες.. σήμερα <0,21 η προγεστερόνη... Αλλά το ενδομήτριο κόλλησε.. 6,3

Ρώτα μήπως σου δώσει κ σένα dermestril εγώ τα πηρα σήμερα.τι είπε ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Τελικά είδα τις οδηγίες της αιματολογου και έπρεπε να ξεκινήσω κι εγώ σαλοσπιρ μετά την περίοδο! Δεν πειράζει έχασα 5-6 μέρες.. σήμερα <0,21 η προγεστερόνη... Αλλά το ενδομήτριο κόλλησε.. 6,3

Οπότε περιμενεις οδηγιες τωρα jazz? Λογικα θα σου αυξησει τα σικλακιούρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ πήρα των 50 κ δείχνει να τα κόλλας πάνω απ το πωπο,αλλα τα κολλάω το ένα δίπλα στο άλλο?

@Bloublou85 εγώ τα έβαζα ένα δεξια και ένα αριστερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...